Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

Συννεφάκι αν και δεν έχουμε μιλήσει,σε διαβάζω τόσο καιρό και λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα.

Εχω και εγώ δυο αποτυχημένες προσπάθειες και καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεσαι.

Ομως δεν το βάζουμε κάτω,ο δρόμος μπορεί να είναι ανηφορικός και δύσκολος αλλά οταν θα φτάσουμε στην κορυφή όλα θα είναι όμορφα απο εκεί ψηλά και θα ξεχάσουμε τις αποτυχίες μας.

Ευχομαι η επόμενη σου φορά να είναι και τυχερή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 154
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια ειλικρινα σας λεω , οτι νιωθω ενα κενο πλεον, μετα απο τις 2 πρωτες αποτυχημενες , αυτη τη φορα νιωθω μονο ενα μουδιασμα και μια κουραση.Ενταξει ,πιστευω αυριο να μαι καλυτερα , θα ξεφουσκωσω απο τα χαπια, θα γυρισω στην καθημερινοτητα, θα ασχοληθω με το διδακτορικο και απο το καλοκαιρι βλεπουμε για ολους εχει ο θεος. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος ηταν κατηγορηματικος γιατι ηταν κατεψυγμενες βλαστοκυστες.Παντως τα φαρμακα τα κοβω, αυτο ειναι σιγουρο και αμα δε μου ρθει περιοδος το πολυ πολυ να ξανακανω αλλη μια χοριακη την Δευτερα, δεν εχω και αλλη επιλογη εξαλλου, θα συνεχισω αλλα ακομη πιο αναισθητη την επομενη φορα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεφακι μου λυπαμαι κουκλα μου. Ξερω και ξερεις επειδη τα εχουμε περασει κι δυο οτι θελει λιγο χρονο για να νιωσεις καλυτερα, ομως καποια στιγμη , που ευχομαι να ειναι πολυ κοντα, θα τα καταφερουμε!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre synnefaki mou.......... stenaxwri8ika poly....

ti gkantemomimas einai autos bre koritsia???

Ante ... o Iounios einai tyxeros minas!!! Kai egw kai i kolliti mou pou eixame to idio problima, Iounio meiname egkyes kai oi 2!!!

Boyr ton Iounio koritsia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για την συμπαρασταση.βασικα ηδη ψαχνω τηλ για να κλεισω ραντεβου με Παντο και Μαστρομηνα , ειμαι μεταξυ αυτων των δυο, για Ιουνιο η Ιουλιο.Δεν υπαρχει περιπτωση να το βαλω κατω.θελω παρα πολυ ενα παιδακι και θα το προσπαθησω παρα πολυ.Ηλιαχτιδα, Δημητρα που ειστε βρε;Ανασυντασσομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΠΤΕΛΟΥΣ ΗΤΑΝ 500 ΜΟΝΑΔΕΣ, ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗΗΗΗ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΛΙΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ, ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ, Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκορπινα μου ειλικρινα χαιρομαι , ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.Στο ελεγα η χοριακη σου ηταν διψηφια δεν υπηρχε περιπτωση .Να ξεκουραζεσαι τωρα ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina82 έγραψε:

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΠΤΕΛΟΥΣ ΗΤΑΝ 500 ΜΟΝΑΔΕΣ, ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗΗΗΗ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΛΙΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ, ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ, Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.

Με το καλό! Όλα τέλεια να πάνε! Να βλέπει και το συννεφάκι μας και να παίρνει κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφακι μου λυπαμαι πολυ κοπελα μου!!!Τα χουμε περασει και σε νιωθω απολυτα...που θα παει θα μας κατσει κ εμας καποια στιγμη!!!Ελπιζω μοναχα να ναι συντομα!!!!

Για πολυ γκαντεμικος μηνας ομως!!!

Μας ματιαξανε!!!!!

Φτου φτου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκορπινα επειδη εγω ψαχνομαι και θελω να αποφασισω για να προμηθευτω σε κανα μηνα τα φαρμακα απο το ικα, πες μου αν θεσ σε παρακαλω σε ποιο κεντρο την εκανεσ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααχχχχχχ συνεφακι μου λυπαμε παρα πολυ !! τι αλλο να σου πω?? τα διαγραφουμε ολα πισω μας και ξεκιναμε απο την αρχη τον στοχο μας !!

τι να πω ρε παιδια?? την γκαντεμια ηταν αυτη παλι???

συνεφακι και εγω θα αλλαξω κεντρο...η' παντο η' παρασχο

συναφακι πως θα παρεις τα φαρμακα απο τωρα πρωτου μιλησεις με το κεντρο για να δεις ποια θα σου δωσει?? θα παρεις παλι τα ιδια??

επειδη τα περνω και εγω μεσο ικα δεν χρειαζετε να περασουν 4 μηνες???

ξερει καμια στην δευτερη προσπαθεια με την εγκριση του ικα μας τα ξαναγραφει ο γυναικολογος του ικα?? η' χρειαζετε και αλλα χαρτια επιπλεον?? δηλαδη χρειαζετε ο γυναικολογος καποιο χαρτι απο το κεντρο που να λεει πως η εξωσωματικη απετυχε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina82 έγραψε:

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΠΤΕΛΟΥΣ ΗΤΑΝ 500 ΜΟΝΑΔΕΣ, ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗΗΗΗ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΛΙΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ, ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ, Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.

scorpina μου συνχαρητηριααααααα !!!

επιτελους και μια θετικη χοριακη !!! μπραβο !!!

και συνχαρητηριααααα !!!

να προσεχεις και να μη κουραζεσε !!! φιλακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα . μιλησα και με μια γνωστη μου και αποφασισα να παω Μαστρομηνα , γιατι ο Παντος εχει μεγαλη λιστα αναμονης και θα με παει πισω.Εγω θελω νεο χαρτι γυναικολογου του ικα, νεες εξετασεις , να περασω απο νεα επιτροπη , μετα να παραγγειλω τα φαρμακα στο φαρμακειο του ικα, και για αυτο θα την κανω κατα τον Ιουνιο,μεχρι να κανω ολες αυτες τις διαδικασιες.Εσυ αν εισαι στο ικα και εχεις κανει μονο μια δεν χρειαζεται να ξαναπερασεισ απο επιτροπη διοτι με τα χαρτια που σου δωσανε δικαιουσαι δυο μεσα σε ενα χρονο με διαφορα 3 μηνων.Ελπιζω να ειναι καλος ο Μαστρομηνας και να προλαβω μεχρι τον Ιουλιο να κανω αλλη μια, διοτι καθοτι καταλαβα ο Παντος μου εκλεισε ραντεβου για Μαιο και μπορει να με παει και Σεπτεμβρη.Τον αφηνω για αργοτερα , αχρηαστος να ναι :silly: :silly: Κοριτσακια υπομονη δε μπορει θα ξημερωσει και για εμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνεφακι μου !! σου ευχομαι αυτη τη φορα να ειναι η τυχερη σου και η τελαιυτεα σου !!!

να σε ρωτησω κατι ?? ποσες εξωσωματικες εχεις κανει??

εμενα ηταν η πρωτη μου φορα !!! τελικα το ικα καλυπτει 2 ? η' 4 ? εχω μπερδευτη !!!

οσο για τον μαστρομηνα εχω ακουσει πολυ καλα λογια !! και για αυτον !!

παντως συνεφακι ξερεις τι καταλαβα?? δεν πρεπει να εχουμε ανχος και νευρα μετα την εμβρυομεταφορα !!! εμεις ειμασταν αρκετα νευρικες και αρνητικες !! παιζει ρολο και η ψυχολογια τελικα !!

ειδες η scorpina ?? ουτε ανχονωταν η κοπελα ουτε βιαζοτανε να περασουν οι μερες !!! μπραβο στην κοπελα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou sthn prwth ekswswmatikh den skeftomoun tipota allo ektos apo ayto kathe wra kai kathe lepto twra sthn 2h phga me entelws diaforetkh psyxologia den to skeftomoun katholou an kai den eixa kamia empystosynh ston giatro mou logo ths 1hs apotyxias, meta thn emvryometafora evgala thn kysth kokkygos kai apo to zori pou eixa den skeftomoun katholou thn ekswswmatikh afou eimoun sigourh pws den tha petyxei logo tou agxous kai ths pieshs pou eixa kai omws an ayta theloun na meinoun tha meinoun, ekana epemvash xwris narkwsh logo ths katastashs kai eixa ksesikwsei olo to nosokomeio apo tis tsirides mou kai omws ayto ekei emeine mazi mou, apla koritsia prospathiste na mhn to skefteste kai na kanete pragmata pou sas aresei kai na deite pws tha erthei.makari o theos na me voithisei na proxwrisei kala h egkymosynh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκορπινα η εγκυμοσυνη σου θα ειναι τελεια , αμα μου λες οτι περασες τετοιο πραγμα και ομως το σπορακι σου πιαστηκε καλα ,δεν υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα.Προσωπικα ειμαι αγχωδης ανθρωπος και αυτο δεν προκειται να αλλαξει.Δημητρα εκανα 2 εξωσωματικες σε φρεσκο κυκλο και μου ειχαν δωσει απο την επιτροπη( εχει και στην Αθηνα εχει και στην Σαλονικη) 2 χαρτια για να χρησιμοποιησω μεσα στον χρονο.Τωρα θα παω να ξαναπερασω απο επιτροπη για να παρω αλλα 2 χαρτια τα τελευταια.Μονο 4 δικαιολογουν.Η τριτη ηταν εμβρυομεταφορα απο κατεψυγμενα χωρις να παρω ορμονες οποτε δεν χρειαζομουν τα ακριβα φαρμακα και δεν περασα επιτροπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Θέλω να ευχηθώ σε όλες καλή επιτυχία είτε περιμένουν να κάνουν χοριακή είτε περιμένουν να ξεκινήσουν την επόμενη προσπάθεια!!!! Σας καταλαβαίνω απόλυτα και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε σύντομα τα καλυτερότερα αποτελέσματα!!! Να έχετε πίστη και αισιοδοξία και να μην χάνετε το θάρρος σας!!! Τα προβλήματά μας έχουν λύση και σύντομα θα λυθούν!!!

Θέλω να συγχαρώ την Skorpina!!! Διάβαζα την ιστορία σου και έχω κατασυγκινηθεί με την προσπάθειά σου και την αντοχή σου!!! Είσαι παράδειγμα για όλες μας!!!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!

Κορίτσια, δύναμη και τα μωράκια έρχονται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκορπινα πολλα πολλα συγχαρητήρια και ευχές για μια τέλεια εγκυμοσύνη και ενα/δύο υγιέστατο μωράκι.

αν κατάλαβα καλά δεν πέτυχε η 1η και πέτυχε η 2η με τα κατεψυγμένα, ωραία μου δίνεις δύναμη γιατί εχω 2 βλαστοκύστες κ τις είχα ξεγραμμένες.

Φιλιά κ μπράβο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...