Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΝΟΣ-ΣΚΕΠΑΣΜΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! :)

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΟΛΑ "ΥΠΟ ΕΛΕΓΧΟ" ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ..ΠΛΕΟΝ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΕΠΑΖΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.. :dry::huh:(ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΑΝΟΙΞΗ ΒΛΕΠΕΤΕ :) )

ΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΜΕΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΝΟΙΧΤΟ Κ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ (21-22 ΒΑΘΜΟΥΣ)

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΥΤΗ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΣΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΡΥΩΣΕΙ Κ ΜΙΑ ΡΟΔΑΛΟΣ-ΡΟΔΑΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΙΔΡΩΜΕΝΟ..ΘΑ ΜΟΥ ΚΡΥΩΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΜΕ,ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ..ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ :blush:

ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ "ΕΛΑΦΡΥΝΩ" ΤΟ ΣΚΕΠΑΣΜΑ ΤΟΥ ??ΝΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΠΛΕΟΝ??ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΣΚΕΠΑΖΕΤΕ??

*ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ "ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ" ;):P

ΠΑΠΛΩΜΑ(ΧΟΝΤΡΟ),ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ,ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ,ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΦΛΙΣ Κ ΠΙΚΕ!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω κλειστα τα καλοριφερ και τα σκεπαζω με μια κουβερτα και ενα παπλωμα . τωρα αν ζεστανει κι αλλο ο καιρος θα αφαιρεσω ενα σκεπασμα , αλλα μαλλο ειναι νωρις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ντινακι!!

Εμενα η μικρη ξεσκεπαζοταν συνεχως!!!!Κ ετσι πηρα υπνοσακο!Τωρα την βαζω στον υπνοσακο παλι αλλα της βγαζω το παντελονακι,φοραει δλδ εσωτερικο φανελακι κ ενα λεπτο μακο μπλουζακι κ τον υπνοσακο μονο,τιποτα αλλο απο πανω!Το καλοριφερ τωρα με τις ζεστες το εχω γυρω στους 20.

Αν εσενα δε ξεσκεπαζεται νομιζω οτι ενα λεπτο φορμακι κ μια κουβερτουλα πιο λεπτη απο παπλωμα θα ειναι μια χαρα!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου πρότεινα το βράδυ να έχεις κλειστά τα καλοριφέρ. Σκέψου οτι τα μωράκια ζεστένονται πιο πολύ απο εμάς τους ενήλικες, οπότε είναι καλύτερα να έχεις πιο ελεγχόμενη θερμοκρασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μεχρι στιγμης της εχω μια κουβερτα και την σκεπαζω διπη επειδη ειναι λιγο μεγαλη

παπλωμα δεν θα της βαλω ουτε και τον αλλο χειμωνα

τωρα για το καλολιφερ εμεις το εχουμε ανοικτο αναλογα την θερμοκρασια

αν δηλαδη ζεστενομαστε πλυ δεν βαζουμε καλολιφερ

και αν ζεσταθει αρκετα κλωτσαει και ξεσκεπαζετε την νυκτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΑΠΛΩΜΑ ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΩ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΞΣΚΕΠΑΖΕΤΑΙΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΙΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ..ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΟΥ ΚΟΜΑΤΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια εξαρταται και τη τοποθεσια που ειμαστε.Εγω εδω στην αθηνα δεν εχω το βραδυ αναμμενα καλοριφερ, παρα μονο το απογευμα, εως εχθες βραδυ τον ειχα μονο με το παπλωμα του.Απο σημερα που παραμυρισε ανοιξη εβγαλα την κουβερτα για να σκεπαζετε..

Οπως κ για εμας κ για τον Θανο μου...αφηστε το τι παπλωματοθηκες εχω για σιδερο..δεν φανταζεστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η' ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΚΕΠΑΣΜΑΤΑ Η' ΝΑ ΧΑΜΗΛΩΣΩ-ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ..

ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ !!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΚΡΥΩΣΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΗ ΜΥΤΗ "ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΗ" Κ ΑΛΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ..ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ :dry:

*ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΔΕ ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΠΟΤΕ..ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΖΕΙ ;)

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ :kiss::kiss::kiss:

ΕΛΕΝΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρη τωρα βγαζει δοντακια μεγαλωνει και απαιτει ολο και περισοτερη προσοχη και ετσι προς το παρων αν και σας διαβαζω εχω αραιωσει τα ποστ εδω μεσα!!!!!

φιλακια στον κουκλο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμας η πρωτη μας ανοιξη ειναι αλλα ο δικος μου ειναι και μικρουλης ακομα.Παρολα αυτα δεν αναβουμε το καλοριφερ πια το βραδυ και τον σκεπαζω με μια κουβερτουλα.Του φοραω ομως φανελακι και κορμακι ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου..Η φετινή άνοιξη θα είναι η πιο όμορφη της ζωής μας με τα νινάκια μας μαζί...

Λοιπόν,εγώ την Ολίνα τη βάζω σε υπνόσακο απο τον Οκτώβρη..Το πρώτο βράδυ ήταν λίγο ανήσυχη αλλα τελικά τον συνήθισε κ είναι μια χαρά!!Δε γινόταν διαφορετικά γιατι δε δέχεται με τίποτα σκέπασμα επάνω της,το κλωτσάει σε χρόνο μηδέν..Οπότε κ εγώ αγόρασα 2 υπνόσακους,έναν χοντρό κ έναν πιο λεπτό με μανίκια που αποσπώνται!

Οπότε τώρα που "ζέστανε",το βράδυ χαμηλώνω το καλοριφέρ απο 21 βαθμούς στους 19,της φοράω φανελάκι,λεπτά πιτζαμάκια κ τη βάζω στον λεπτό υπνόσακο χωρίς τα μανίκια κ εννοείται χωρίς καλτσάκια!

Καλή Άνοιξη κ καλό καλοκαίρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου..Η φετινή άνοιξη θα είναι η πιο όμορφη της ζωής μας με τα νινάκια μας μαζί...

Λοιπόν,εγώ την Ολίνα τη βάζω σε υπνόσακο απο τον Οκτώβρη..Το πρώτο βράδυ ήταν λίγο ανήσυχη αλλα τελικά τον συνήθισε κ είναι μια χαρά!!Δε γινόταν διαφορετικά γιατι δε δέχεται με τίποτα σκέπασμα επάνω της,το κλωτσάει σε χρόνο μηδέν..Οπότε κ εγώ αγόρασα 2 υπνόσακους,έναν χοντρό κ έναν πιο λεπτό με μανίκια που αποσπώνται!

Οπότε τώρα που "ζέστανε",το βράδυ χαμηλώνω το καλοριφέρ απο 21 βαθμούς στους 19,της φοράω φανελάκι,λεπτά πιτζαμάκια κ τη βάζω στον λεπτό υπνόσακο χωρίς τα μανίκια κ εννοείται χωρίς καλτσάκια!

Καλή Άνοιξη κ καλό καλοκαίρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου..Η φετινή άνοιξη θα είναι η πιο όμορφη της ζωής μας με τα νινάκια μας μαζί...

Λοιπόν,εγώ την Ολίνα τη βάζω σε υπνόσακο απο τον Οκτώβρη..Το πρώτο βράδυ ήταν λίγο ανήσυχη αλλα τελικά τον συνήθισε κ είναι μια χαρά!!Δε γινόταν διαφορετικά γιατι δε δέχεται με τίποτα σκέπασμα επάνω της,το κλωτσάει σε χρόνο μηδέν..Οπότε κ εγώ αγόρασα 2 υπνόσακους,έναν χοντρό κ έναν πιο λεπτό με μανίκια που αποσπώνται!

Οπότε τώρα που "ζέστανε",το βράδυ χαμηλώνω το καλοριφέρ απο 21 βαθμούς στους 19,της φοράω φανελάκι,λεπτά πιτζαμάκια κ τη βάζω στον λεπτό υπνόσακο χωρίς τα μανίκια κ εννοείται χωρίς καλτσάκια!

Καλή Άνοιξη κ καλό καλοκαίρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να χαμηλώσεις το καλοριφέρ στους 18-19 βαθμούς κελσίου και αντί για σκεπάσματα να χρησιμοποιήσεις υπνόσακο (υπάρχει και λεπτός που είναι ιδανικός γι' αυτή την εποχή) κι από μέσα να του βάζεις φανελάκι και λεπτά μπιτζαμάκια. Μη ξεχνάς ότι τα μωρά ζεσταίνονται ευκολότερα από εμάς.

Εγώ απ' την αρχή τους φόραγα υπνόσακο το βράδυ (ένα πιο χοντρό γαι το χειμώνα και ένα λεπτότερο για την άνοιξη)και είχα το κεφάλι μου ήσυχο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟΣΑΚΟ :P;)

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΗ ΤΥΧΟΝ Κ ΜΟΥ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΔΕ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ..

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ..ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΟΙΞΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψηφιζω υπνοσακο, εγω το βολευτηκα παααααααααααααρα πολυ, η μικρη κοιμαται μια χαρα. Της το βαζω κ τωρα που δεν κανει κ πολυ κρυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟΣΑΚΟ :P;)

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΗ ΤΥΧΟΝ Κ ΜΟΥ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΔΕ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ..

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ..ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΝΟΙΞΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Μόνο το δικό μου μήνυμα που δημοσιεύθηκε 3 φορές φτάνει για να σε πείσει,χαχαχαχα.... :laugh: :laugh: Mammy αυτό!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακη να ξερεις οτι υπαρχουν και πολυ λεπτοι υπνοσακοι, εγω εχω παρει εναν απο τα mothercare εχω δυο σαν την Κωνσταντινα εναν χοντρο και εναν λεπτο.

Τον λεπτο του τον εβαζα το φθηνοπορο αλαλ και τωρα την ανοιηξη ειναι πολυ λεπτος και βαμβακερος και καταβολευτηκα γιατι εκτος του οτι κλωτσαει στρυφογυρναει πολυ στο κρεβατακι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΕΧΕ..ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ :silly: :laugh:

Κ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ :P

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Ντινακη να ξερεις οτι υπαρχουν και πολυ λεπτοι υπνοσακοι, εγω εχω παρει εναν απο τα mothercare εχω δυο σαν την Κωνσταντινα εναν χοντρο και εναν λεπτο.

Τον λεπτο του τον εβαζα το φθηνοπορο αλαλ και τωρα την ανοιηξη ειναι πολυ λεπτος και βαμβακερος και καταβολευτηκα γιατι εκτος του οτι κλωτσαει στρυφογυρναει πολυ στο κρεβατακι του

ΝΑΙ,ΝΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ Κ ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ..Κ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΕΤΟΥΣΕ!!ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΔΕ ΣΚΕΦΤΙΚΑ :dry::blush:

ΑΧ,ΝΑ..ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΜΜΥ!! ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Ντινακη να ξερεις οτι υπαρχουν και πολυ λεπτοι υπνοσακοι, εγω εχω παρει εναν απο τα mothercare εχω δυο σαν την Κωνσταντινα εναν χοντρο και εναν λεπτο.

Τον λεπτο του τον εβαζα το φθηνοπορο αλαλ και τωρα την ανοιηξη ειναι πολυ λεπτος και βαμβακερος και καταβολευτηκα γιατι εκτος του οτι κλωτσαει στρυφογυρναει πολυ στο κρεβατακι του

Η Κωνσταντίνα είμαι εγώ!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κανω το εξης: υπνοσακος φλις μονο με φανελακι μεσα. υγραντηρας για τη μυτη της

το κολπο για να δεις αν κρυωνει το παιδι ειναι τα πατουσακια του. αν ειναι ζεστα τοτε μη στεναχωριεσαι δεν κρυωνει το παιδι. εγω δεν χρησιμοποιησα ποτε κουβερτα κλπ εκτος απο τον 1ο μηνα γιατι ετσι οπως στριγοφυριζει στο κρεβατι της δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει ποτε σκεπασμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ υπνόσακο θα ψήφιζα , αλλα γελάστηκα με το πλάσμα μου!!!

Αγόρασα έναν ωραιότατο χοντρούτσικο για τα κρυα ,βαμβακερό κτλ κτλ και δεν τον φορέσαμε τελικα!!!

Το αγοράκι μου ζεσταινεται υπερβολικά πολυ και δεν θέλει τίποτα.

Ούτε λεπτό, ούτε χοντρο.Τις προάλλες τον κοίμησα με το παντελόνι απο

την πυτζάμα και μόνο με κοντομάνικο φανελάκι....και τα καλοριφέρ στους 18...αφου αναγκάστηκα να τον αλλάξω 3! φόρές λόγω ιδρώτα!!!!

Τι να πω ,είναι θέμα παιδιού....

Γι αυτό αγοράστε έναν όχι χοντρό και αν υπάρχει κάποιος δανεικός , δοκιμάστε τον πρώτα γιατί είναι λίγο περίεργα τα πράγματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...