Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελευταίες μέρες πριν τον τοκετό...


Recommended Posts

ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΝΑ ΜΗ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΟΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ.ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΣ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΒΛΕΠΑ ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΣΤΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΚΙ ΟΜΩς ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΜΕΤΡΟΥΣΑ ΜΕΡΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΝΑ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΤΩΡΑΜ ΕΙΜΑΙ ΠΟΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙς.ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 28-4 ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΑΩ 14-4 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΡΑ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ. ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ;ΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΑΚΟΜΑ;ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΟ ΓΙ ΑΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟΣΕΣ ΟΡΜΟΝΕς ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΑΚΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙΛΙΓΟΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΧΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΙΣΑ ΜΟΥ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΛΙΓΟΠ ΤΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ.ΠΑΝΤΩς Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΙΟ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΥΟΣ ΑΝΤΡΕΣ.ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΙΡΤΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙς ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ.ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΟ ΑΞΙΖΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι άνδρες οι καημένοι αν το σκεφτείς τι βιώνουν από όλη αυτή την πορεία της εγκυμοσύνης, το βλέπω από τον δικό μου προσπαθεί να με καταλάβει αλλά δεν είναι το ίδιο να έχεις μέσα σου το μωράκι.Φυσικά μετά τη γέννηση βοηθάνε και νιώθουν τόσα συναισθήματα....Είναι ευλογία να μπορείς να δώσεις ζωή!Είναι πραγματικά ένα θαύμα.Υ.Γ Το μωρό μας πάλι κοριτσάκι είναι 29 μηνών και είναι μεσ' την τρελλή χαρά που σταμάτησα με άδεια εγκυμοσύνης, όλο θέλει όμως να με καβαλάει και να σκαρφαλώνει πάνω μου, τι παιδί τσίτα!!!Αναρριχήτρια θα μας βγει :) Αυτό είναι το καλό να γεννιούνται σχετικά κοντά τα μωράκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΗ.ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙς ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙς.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ 4 ΜΗΝΕς ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ. ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη σε όλες!

Λίγες μέρες μας έμειναν και όλα τα χαζά ήρθαν πάνω μας. Έπαθα αιμορροϊδες σε ένα βράδυ και αρρώστησα με γρίπη! Αυτά μου έλειπαν πέρα από τις καούρες, τους πόνους της μέσης, τις ημικρανίες και τις αϋπνίες. Αυτή η εγκυμοσύνη με έχει ξεκάνει και το μόνο που εύχομαι είναι να έχω δύναμη την στιγμή που θα έρθει το μωρό στον κόσμο! Νιώθω τόσο αδύναμη.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΗΘΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ.ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΝΑ ΕΧΕΙς ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙς ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΣΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΦΑΓΑΜΕ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ?Η ΟΥΡΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕΘΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΛΙΓΗ ΚΑΛΗ ΘΕΛΗΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ mpempa17.Θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή και να μαζέψω δυνάμεις. Η μέρα πλησιάζει και δεν κάνει να τα βάζω κάτω. Ευτυχώς μετά από 3 δύσκολες μέρες και νύχτες, με πυρετό που ευτυχώς δεν ξεπερνούσε το 37,6 σήμερα το πρωί είμαι λίγο καλύτερα, μόνο καταρροή και κομμάρες.Οι αιμορροϊδες είναι χειρότερα όμως, ίσως λόγω χάσιμο υγρών από τον ιδρώτα και την καταρροή. Τέτοια πράγματα δεν είχα ξανά....Πως περιμένω να έρθει εκείνη η ώρα, είμαστε τόσο κοντά και η αγωνία είναι τόσο μεγάλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΜΗ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΙΜΟΡΑΙΔΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΩ ΛΑΘΟΣ;ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΤΟ ΦΑΝΤΑΡΦΟ ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΙΣ 14 ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΩ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙς ΒΑΡΥΝΕΙ ΟΣΟΣ ΝΑΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙς ΚΙΟΛΑΣ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΚΑΙ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα ευχομαι ..και με το καλο να ερθει το ζουζουνακι σας..

εγω τελευταιες μερες θα σου πω για τα διδυμα γιατι στον μικρο μου ηταν λιγο ξαφνικο..[μεγαλη ιστορια]

Λοιπον ηταν οκτωβρης ειμασταν μετα απο καλοκαιρι ε και τελειωσαν οι διακοπες και ειμασταν ολο το σεπτεμβρη σπιτι γιατι η κοιλια μου ειχε μεγαλωσει και γενικα κουραζομουν πολυ ευκολα.. ε δεν ηταν και το καλυτερο πραγμα γιατι αν δεν κανεις πραγματα να ξεχνιεσαι σκεφτεσαι ολη την ωρα αυτο και ανχωνεσαι..

ε και εγω ειχα ανχωθει και δεν μπορουσα να κανω και τιποτα ολη την ωρα σε εναν καναπε η ενα κρεβατι..τελως παντων να μην στα πολυ λεω αδικα ολο αυτο το ανχως γιατι τα μωρακια μου ηρθαν πολυ καλα και υγιεστατα..

Και παλι με το καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑΠΕ ΣΕ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΕ ΚΑΝΑΠΕ.ΜΕΤΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΦΕΟΜΑΙ ΣΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙς ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΜΑΚΡΥΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΤΡΕΙς ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΦΕΥΓΕ ΠΕΝΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙς ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΒΑΡΙΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ; ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ;ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΧΑΛΑΛΙ ΤΗς ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΝΑ ΞΑΠΛΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑΖΙΑ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑ ΔΕ ΖΗΛΕΥΩ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΧΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΕΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΒΑΘΟΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τα ενθαρρυντικά σας λόγια. Πήγαμε στο γιατρό σήμερα και εάν το μωρό δεν έρθει μέχρι την Δευτέρα 12 Απριλίου θα πάμε με πρόκληση έτσι και αλλιώς. Άρα τα δάκτυλα σταυρωμένα να μας έρθουν φυσικά οι πρώτες ωδίνες γιατί δεν θέλω να σκέφτομαι καθόλου την πρόκληση. Είναι καλύτερα πιστεύω να γίνει το κάλεσμα της φύσης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤΕΥΧΗΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΡΘΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ Ν ΜΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΟΝΤΕΥΕΙς ΠΑΝΤΩΣΑ ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΖΙ ΘΑ ΓΕΝΝΑΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...