Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι γκρινιαρούλα....


Recommended Posts

Ακούστε να γελάσετε!!!!

Ύστερα από 1χρόνο άδειας στο δεύτερο παιδί επέστρεψα πάλι την δουλειά...δεν είχα ούτε 10 μέρες. Ο μικρός σηκωνόταν πολύ νωρίς το πρωί και φώναζε, έτσι κι εγώ για να μην ξυπνήσει την κόρη μου, που κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο, τον βούταγα γρήγορα και τον άφηνα στο κρεβάτι μας μέχρι να φτιάξω το γαλατάκι του. Όπως καταλαβαίνεται σηκωνόμουν σαν σίφουνας!!!! Έτσι μια μέρα όταν πήγα στην κουζίνα να ετοιμάσω το γάλα, χάνω τις αισθήσεις μου και λυποθυμώ. Κράταγα το τσίγκινο κουτί από το γάλα και χτύπησα πάνω του....με αποτέλεσμα να σπάσω 2 δόντια, το ένα απο τα οποία μπήκε μέσα στο χείλη μου. Ύστερα από ώρα κατάλαβε ο άντρας μου τι έγινε, αφού με φώναζε και δεν απαντούσα. Με βρήκε ξάπλα με αίματα στο στόμα.

Δεν φαντάζεστε το σοκ που υπέστει όταν ένιωσα να μου λείπουν δόντια....ακόμα τα κλαίω. :(:(

Και όλα αυτά από υπερκόπωση....αλλά ρε γαμωτο απορώ????? Γιατί δεν αδυνατίζω με τόσο τρέξιμο???? :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 179
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλέ είσαι τρελλή?Κοίτα εκεί να ξεκουραστείς λίγο.Μοιραστείτε δουλίτσες.Ζήτησε το ωραία και ευγενικα,αν και θεωρώ οτι όπως είναι δική σου υποχρέωση είναι και δική του.Βάλτε τα κάτω και μοιράστε τα πράγματα.Σίγουρα κάποιες δουλίτσες δεν θα τις κάνει ο άντρας σου τόσο καλά όσο εσύ αλλά θα σε βοηθάει.Αν δεν είναι καλα η μαμά δεν είναι καλά και τα παιδάκια.Είναι καλά η μαμά πετάνε και τα παιδάκια.....Καλά τα λέω ή πάλι αερολογώ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλά τα λές!!!!!

Μωρέ με βοηθάει και κάνει και πολλά ...αλλά εγώ φταίω που είμαι τελειομανής. :( καλά να πάθω λοιπόν.... :angry:

Και ναι είμαι τρελλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΝΙΑ έγραψε:

giwtaki έγραψε:

Αχχχ....Δε σε κάνω πλάκα..Γεννήθηκα και μεγάλωσα Κατερίνη,σπούδασα Θεσσαλονίκη στο Πανεπιστημιο Μακεδονιας Βαλκανικών Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών και απο το 2004 είμαι Αθήνα για τα μάτια του αντούλη μου!!!!!Αυτά.....ΑΑ...Στην αρχή έμενα Παπάφη και μετά πίσω απο το Χαριλάου...Ωραία χρόνια[/quote:9nwboss3]

kai egw sto makedonias imoun sto deops..

menw voulgari.....

gia ta matia enos antra afises tin salonika??plaka me kaneis???

ekeinos gt de afise tin athina me les?? :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΟΠΣ εσυ ΒΣΑΣ εγώ.Όταν γνώρισα τα μάτια του αντρούλη μου είχα ήδη επιστρέψει Κατερίνη.Αυτός δούλευε Καλαμάτα και είπαμε οτι ο μόνος τρόπος να είμαστε μαζί είναι Αθήνα που είχε και δικό του σπίτι.Εγώ έψαχνα δουλειά, ο νίκος είχε κάτι καινούριο και κολλήσαμε εδώ.Ευτυχώς θέλουμε να φύγουμε και το ψάχνουμε.Καλέ πως βάζουμε τικερ?

Δε σε κάνω πλάκα λεμε...Το έχω πάρει χαλλλαρα που μένω εδώ...θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρινιαρογατες καλημερα!!!!!!πως παει σημερα?εγω πλακα-πλακα κοντευω να τους στειλω ολους απο την μουρμουρα μου!!!Να σας πω ομως κατι βρε φιλεναδες? δεν φταιω η καημενουλα, δεν φταιω που να παρει, με προκαλουν...και μετα τι???να το παιξω ανετη και δεν τρεχει τιποτα??Ασε που ειμαι απο τα παιδακια που δεν την πανε πασο! ποσο μαλλον να ξερω οτι εχω και δικιο!!!!

Βεβαια ο αντρουλης μου λεει"Ποιος τρελος παραδεχεται την τρελλα του?" :angry: Παντως ολο το συμπαν εχει συνομοτησει εναντιον μου :( Επικρατει αρνητικη ενεργεια ακομη και με τις μικρες, που ειναι το χαλαρωτικο μου δεν μπορω να ηρεμησω!!!!Αυτη η μεγαλη μου η κορη .....

ΠΩ,ΠΩ,ΠΩ μου εχει βγει ΤΣΕ ΚΕΒΑΡΑ!!!!οτι της λεω το αντιθετο.Βρε κοριτσια μηπως ξερετε ποτε αρχιζει η εφηβια???μηπως λογω μεταλαγμενων εποχων τα παιδακια μας την περνανε απο τα 8 τους χρονια??? :blink: Δεν ξερω πλεον τι να σκευτω :S

Απο την αλλη... χωρις να εχεις πειραξει κανεναν να υπαρχει παντα ενα ηλιθιο ατομο διχως λογο και αιτια να σε ενοχλει εμμεσα.Να ζηλευει δηλαδη,πως να το πω νρεπομαι κιολας.Ακου εκει να ζηλευει!!!!και επιδη εχω μια μεγαλη ταμπελα που γραφει ΕΔΩ ΜΑ...ΑΣ. Βαρανε αλυπητα.Βεβαια τοσα χρονια μου το ελεγαν ατομα απο το ιδιο του το περιβαλλον και εγω εθελοτυφλουσα...αλλα ο κομπος εφτασε στο χτενι...

Απο αλλη μερια τωρα με εχει φαει η γραφειοκρατια :angry: Ξερετε τι εστι να τρεχεις να βγαλεις ΕΝΑ κωλ.......αρτο και να σου βγαινουν απο πισω αλλα δεκα που παραληπονται :angry: ?????Τι αλλο να πω οπως το παω θα χρειαστω εκδοτικο οικο.Νουβελα ολοκληρη η γκαντεμια μου!!!

Και μεσα σε ολα μια δουλεια απαιτητικη....

Κοριτσια δεν ξερω αλλα ωπου να ναι με βλεπω να ντυνομαι Ιουστιανος και να φωναζω Θεοδωρα!Θεοδωρα....θα κυκλοφορω με ρεγγα στ'αυτι και φυσικα....θα μου αγορασουν αυτο το πανακριβο λευκο φορεμα ,που τα χερια δενουν πισω απο την πλατη!!! :blink:

Τουλαχιστον αν μπω στο δαφνη θα περνω και συνταξη,ασε που θα εχω και το πτυχιο και θα το παιζω οπως ο Σταθης Ψαλτης τρελλος ειμαι οτι θελω κανω....ΑΑΑΑ!!!και το ποιο συμαντικο απ'ολα δεν θα μου ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕΕΕΕΕ.....ψιτ.....χαλάρωσε...Τι έγινε καλε???Τι παραλήρημα είναι αυτό???Πες τα, πες τα...Και εγώ μια τέτοια ταμπέλα έχω που αναβσβήνει και δε ξέρω πότε θα τη σβήσω μια και καλή...Εγώ έρχομαι στο ΔΑΦΝΗ μετά χαράς....Εχω και τα διαόλια μου Κυριακάτικα έχει και μικρός ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ...Τα νεύρα μοουυυυυυ...θα αρχίσω να κάνω τις αναπνοές που έκανα οταν γεννούσα γιατί αλλιώς δε με βλέπω καλά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλημερα κοριτσια..

μου τη δινουν..οι απεναντι που εχουν πισινα και πλατσουριζουν ολη μερα και εγω βραζωωω!!!παω να φυγω να μην τους ακουω..αληθεια!

χαχαχαχα..δεν με πιστευω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σας πω οτι μεχρι προτεινως ημουν Ο μα...κας που τα ανεχομουν ολα για να μην κακοκαρδισω κανεναν και φανω εγω η κακια οσπου μετα απο εν απεριστατικο ειπα τερμα.Απο τοτε και θα αντιμιλησω και θα πω ανοιχτα την αποψη μου.Δεν θα χαλασω εγω τη ζαχαρενια μου και τα νευρα μου για καποιους.Και ανπαλι καμια μερα εχω νευρα ενεξηγητα καμια φορα τοτε προσπαθω να ξεκλεψω λιγο χρονο το βραδυ να βρεθω με τον αντρα μου να πιουμε ενα κρασακι κτλ κτλ (ο νοω νοειτο)και την επομενη μερα ειμαστε μια χαρα χωρις καμια διαθεση για τσακωμους και ΓΚΡΙΝΙΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσαααααααααα γκρινιαρούλες μου!!!!!!!!!! δεν ηξερα οτι ξαναγραφαμε εδω το χα ξεχασει το θεματάκι μας καλε!!!!!!!!! :blush:

ουφφφφφφφφ δεν προλαβαινα να γκρινιαξω και πολυ...μια η πολυ δουλεια μια το σπιτι ..μια η παπενια...με επαιρνε το βραδυ απο την κουραση ο υπνος στον καναπε... :unsure:

αλλα συμπεθερούλα μου γλυκιά !!!!!!!!! θυμάσαι ότι γνωριστήκαμε απο δω????? :woohoo: :woohoo:

Κατερινάκι μου ζηλευω ζηλευω πολυυυυυυυυυυ!!!!!!! θελω και εγω πισίνα...φανταζομαι εσενα που την εχεις και διπλα...παντως ειναι πολυ όμορφα εκει που μενεις.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1 έγραψε:

τσαααααααααα γκρινιαρούλες μου!!!!!!!!!! δεν ηξερα οτι ξαναγραφαμε εδω το χα ξεχασει το θεματάκι μας καλε!!!!!!!!! :blush:

ουφφφφφφφφ δεν προλαβαινα να γκρινιαξω και πολυ...μια η πολυ δουλεια μια το σπιτι ..μια η παπενια...με επαιρνε το βραδυ απο την κουραση ο υπνος στον καναπε... :unsure:

αλλα συμπεθερούλα μου γλυκιά !!!!!!!!! θυμάσαι ότι γνωριστήκαμε απο δω????? :woohoo: :woohoo:

Κατερινάκι μου ζηλευω ζηλευω πολυυυυυυυυυυ!!!!!!! θελω και εγω πισίνα...φανταζομαι εσενα που την εχεις και διπλα...παντως ειναι πολυ όμορφα εκει που μενεις.... :):)

Για μένα γιατί δεν λές τίποτα????

Θέλεις να γκρινιάξω τώρα???? :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

karolinaki1 έγραψε:

Για μένα γιατί δεν λές τίποτα????

Θέλεις να γκρινιάξω τώρα???? :angry:[/quote:255lthos]

Ασπάκιμουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ βρε δεν σου πα τοσα όμορφα λογακια που τα λεγαμε προηγουμενως...? αχ εισαι και εσυ παραπονιάρικο μωλε μωλε...εεεεεεεεεεεμ ετσι ειναι αν δεν ταιριαζαμε φιλενάδα μου....δεν λεω συμπεθεριάζαμε...γιατι θα θυμωσει η συμπεθερούλα μας...χαχα :P:P αφου ξερεις ότι εισαι μια απο τις φιλεναδίτσες μου...εισαι πολυ γλυκο κορίτσι και αξιολογο παιδί... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1 έγραψε:

αφου ξερεις ότι εισαι μια απο τις φιλεναδίτσες μου...εισαι πολυ γλυκο κορίτσι και αξιολογο παιδί... :):)

:laugh: :laugh: :laugh: θέλω να τ' ακούωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον!Θα γκριναξω ναι!!!θελω να χασω κανα 2 κιλα!αλλα το στομα εχει παρει φορα με τα παγωτα τις τουρτες και τα τυραμισου και δεν λεει να σταματησει!!θα σταματησω να πολυμαγειρευω γιατι δεν βλεπω προκοπη! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

karolinaki1 έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: θέλω να τ' ακούωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!! :blink:[/quote:1znruyub]

αχ πόοοοοοσο μα ποσο πολυ σε καταλαβαίνω...και εγω θέλω να ακουω πόσο μ'αγαπούν... :P:P

αληθεια το γλυκό μας Ραμονάκι που χαθηκε μωλε???????? :dry: μου χει λειψει....

Ανθουλα μου αν θες να χασεις κιλακια πρεπει να κοψεις τα γλυκακια και τα παγωτακια...και να μαγειρευεις πιο light...εγω κιλακια δεν θελω να χασω αλλα θελα λιγο να γυμναστω αλλα βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινα μου με ειχα..συνηθησει πολυ...αδυνατη αλλα με εντολη γιατρουλη επρεπε να παρω καποια κιλακια τα οποια τωρα με ενοχλουν!νιωθω ενα βαρος!δεν ειναι παραπανισια αλλα δεν τα εχω συνηθησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πεταχτω τωρα κι εγω σαν την π...δη :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ανθουλα μου τι ειπες οτι θελεις να χασεις?2 κιλα? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: 2 κιλα εισαι ολη κι ολη θα τις κοψω τωρα....

κλαινε οι χηρες κλαινε και οι παντρεμενες? :laugh: :laugh: :laugh:

καρολινακι μου? τι κανεις? :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι λιχουδα τερμα,... δηλαδη !το κακο ειναι οτι μαρεσει πολυ η μαγειρικη!και η ζαχαροπλαστικη επισης!εχω κανει μπουφεδες και τραπεζια που εχουν αφησει ιστορια!Σπανια με πιανει η φαση της....τηγανητης καλτσας!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...