Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το παιδι μου θηλαζει...


Recommended Posts

toulouz έγραψε:

Anastacia έγραψε:

ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΟΥΤΙΕΝ...ΜΑΥΡΟ,ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΡΟΖ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ!!!ΠΟΛΥ ΣΕΞΙ!!!!ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ!!!!!ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΑ ΣΑΙΤ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΕ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ???ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΤΕΙΟ!!!! :laugh: :laugh:[/quote:3b08ejdo]

Τουλουζ(εισαι παιδιατρος η κανω λαθος?), ναι το πιανουν το στηθος.

Εμενα βαζει το χερι μεσα, πιανει την ρογα και το τραβαει ολλο μαζι εξω! :laugh:

Ασε που για να φαει απο το ενα πρεπει να πασπατευει και το αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλουζ ναι το πιανουν και το βαζουν στο στομα..ττο κανει ο δικος μου που ειναι 10 μηνωβ.

Εγω παλη δεν χρισημοποιω σουτιεν θηλασμου εδω και μηνες..απο τοτε που πηγα δουλεια, απλα παιρνω δαντελενια, κατεβαζω το σουτιεν και τερμα..μια χαρα θηλαζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα εδω και 5 μηνες περιπου. Την αλλη εβδομαδα θα ξεκινησουμε φρουτοκρεμα αλλα θα συνεχισουμε να θηλαζουμε οσο αντεξουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toulouz έγραψε:

Anastacia έγραψε:

ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΟΥΤΙΕΝ...ΜΑΥΡΟ,ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΡΟΖ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ!!!ΠΟΛΥ ΣΕΞΙ!!!!ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ!!!!!ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΑ ΣΑΙΤ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΕ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ???ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΤΕΙΟ!!!! :laugh: :laugh:[/quote:t3axwd87]

η αληθεια ειναι πως και εγω τα βαρεθηκα αυτα τα σουτιεν

στα μαδερκερ ποσο εχουν?

ειναι σταθερα γιατι το στηθοσ φαινεται πεσμενο με κακο σουτιεν

το στηθος η δικια μου το πιανει οπως ποιανουν το μπιμπερο καποια

εχει πολυ γελιο

και μερικες φορες μολις τελειωσει και χορτασει το κοιταει περιεργα και το πειραζει σαν να λεει τι ειναι αυτο ρε παιδι μου που βγαζει τοσο υπεροχο γαλατακι!!!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

thalassa καλοοο!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγω απο το mothercare εχω παρει μονο απο το σαιτ της Αγγλιας το οποιο τωρα δε στελνει...Ειχα παρει καποια που εχουν μια ελαφρυα ενισχυση η οποια και κρυβει τα επιθεματα αλλα κ το κραταει στο υψος του!!!! :)

Παντως εμενα το μονο που κανει εκτος απο το να τρωει κ ενιοτε να δαγκωνει με τα ουλακια της ειναι να το πιανει-στριβει-σπρωχνει οταν χορταινει! :blink:

Λες κ με το ζορι της το εδωσα! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

....Εδω κ 7 περιπου μηνες!!!!

6 (παρα λιγες μερες)μηνες αποκλειστικα κ πλεον προσπαθουμε να φαμε κ τα φρουτακια μας! :)

Τα δικα σας μωρακια???

Ποσο καιρο θηλαζουν ή θηλασαν?

Ειναι αποκλειστικος ο θηλασμος(μεχρι τους 6 μηνες)?

Ποιος ο λογος που σταματησατε τον θηλασμο?(αν δεν ηταν φυσικος ο αποθηλασμος!)

Το χουχουλινάκι μου θήλασε αποκλειστικά 6 μήνες και κάτι και μετά μπήκαν τα φρουτάκια και το φαγητό. 2 γεύματα έκανε το μεσημέρι φαγητό και το απόγευμα φρούτα και τα υπόλοιπα γεύματα γαλατάκι. Όταν χρόνισε βάλαμε και τρίτο γεύμα και τωρα είμαστε 14 μηνών και ακόμα θηλάζουμε. Κατά τη διάρκεια της μέρας 3 φορές και τη νύχτα 1534343434,23232.. :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOY LOY έγραψε:

Μπράβο σας κορίτσια σας χαίρομαι όλες! Και εγω σε λίγο θα είμαι μέλλουσα μανούλα και θέλω πολύ αν όλα πάνε καλά να το θηλάσω το μωράκι μου! Κορίστια με τις αρρώστιες πως πάτε? Αληθεύει ότι τα παιδιά που θηλάζουν δύσκολα αρρωσταίνουν και γίνονται πιο δυνατά?

Ούτε συνάχι δε μου χει κάνει. Μόνο πυρετό από δόντια ο οποίος έπεσε σε μια μέρα χωρίς φάρμακα χωρίς τίποτα. Τον έχω στη γύρα από 12 ημερών (τέλη Ιανουαρίου γέννησα). Τον ντύνω ελαφρά από βρέφος χειμώνα καλοκαίρι και με βλέπουν έξω και μου λένε ότι θα τον αρρωστήσω...Έλα ντε ομως που αρρωσταίνουν όλα τα άλλα εκτός από το δικό μου ακόμα και αν είναι άρρωστος ο μπαμπάς του ή η γιαγιά και ο παπούς που τον κρατάνε όταν είμαι στη δουλειά. Έχει τη live αγελάδα να του δίνει αντισώματα δε μασάει το παιδακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου η κοπελα που ειναι παιδιατρος εχει nick"toulouse"!κ εγω μπερδευτηκα αρχικα! ;)

πάντως αγαπητη toulouz ,κ θα συμφωνησουν μαλλον κ αλλες κοπελες μαζι μου,το ερωτικο ενδιαφερον των συντροφων μας για την περιοχη του στηθους δεν εχει μειωθει καθολου!! ;);):)

εχει να κανει με το πως αισθανεται η καθε γυναικα,αν η ιδια νιωθεις αντιερωτικη..ε..καπως ετσι θα σε δει κ ο συντροφος σου!

φιλακια κ καλους θηλασμους! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To παιδί μου θηλάζει δεκατρείς μήνες!

Είμαι η Αμάντα και είμαι καλά... ακόμη!

Στην αρχη βάλαμε μικρούς στόχους και τελικά καταφέραμε να θηλάζουμε με τη βοήθεια του βιβλιου της Άννας Πατσουρου, του φόρουμ (λαλα) με τεράστια υπομονή και επιμονή.

Να δούμε τώρα πως θα αποθηλάζουμε.... (με αγάπη) βέβαια δεν το συζητώ!!

Όχι δεν θα γκρινιάξω... φεύγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! έγραψε:

Αναστασια μου η κοπελα που ειναι παιδιατρος εχει nick"toulouse"!κ εγω μπερδευτηκα αρχικα! ;)

πάντως αγαπητη toulouz ,κ θα συμφωνησουν μαλλον κ αλλες κοπελες μαζι μου,το ερωτικο ενδιαφερον των συντροφων μας για την περιοχη του στηθους δεν εχει μειωθει καθολου!! ;);):)

εχει να κανει με το πως αισθανεται η καθε γυναικα,αν η ιδια νιωθεις αντιερωτικη..ε..καπως ετσι θα σε δει κ ο συντροφος σου!

φιλακια κ καλους θηλασμους! :kiss::kiss:

ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! ;)

ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΟΠΩΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΣΕ ΞΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ!!!ΝΑ ΔΩ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΤΟ ΠΑΣΧΑ!!!! :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς θηλάζουμε μέχρι τώρα.

Πριν τρεις μέρες ξεκίνησε και μερικές κουταλίτσες ρυζάλευρο. Ξένο του έδωσα μετρημένες φορές λόγω ανωτέρας βίας. Ήμουν τυχερή και δεν υπονόμευσε την προσπάθεια να θηλάσω αποκλειστικά.

Θα συνεχίσουμε όσο πάει :)

Το έχω πει και σε άλλο ποστ και το ξαναλέω: βρήκα σωστή ενημέρωση, καθοδήγηση και κουράγιο να θηλάσω MONO μέσα από το site!!

:silly: Last night mammyland saved my life :silly:

Μια συμβουλή στις κοπέλες που το παλέυουν, αλλά δεν την πολυπαλεύουν με το θηλασμό: βάλτε μικρούς στόχους χρονικά. Κάθε που θα πιάνετε μια εβδομάδα, ένα δεκαήμερο θα παίρνετε δυνάμεις για το επόμενο. Σε μένα έτσι δούλεψε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ειμαι η λιτσα μαμα 4 παιδιων το τελευταιο το μιχαηλ αγγελο τους πρωτους 5,5 μηνες καθως μου ηταν αδυνατο να τα καταφερω με τον αποκλειστηκο θηλασμο και την απαιτητικη φροντιδα των υπολοιπων παιδιων μου τον θηλαζα ολη την ημερα και τη νυχτα οσες φορες ηθελε με εξαιρεση μια αφορα το πρωι και μια το απογευμα που επαιρνε 2 γευματα ξενο.μετα το περας αυτου του διαστηματος δεν του εχω ξαναδωσει αλλη φορα ξενο και ουτε προκειται μεχρι να σταματησει απο μονος του το θηλασμο .σε μια εβδομαδα εχει γενεθλια και εξακολουθει να ξυπναει καμια 10αρια φορες το βραδυ και να ξανακοιμαται μονο με στηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
    • ναι εννοειταιιι!!!! θα ενημερωνουμε το πινακακι και για αυχενικη και για β επιπεδου και για ΠΗΤ και φυλο!!!! ας πανε ολα καλα και στα της οργανωσης αφηστε το πανω μου!!!! 😇🤓
    • Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου!!!! ❤️❤️ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!🤱❤️να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!🙏
    • Λευκη μου επειδη γνκ εχω σιδηροπενικη αναιμια και παιρνω καθε μηνα σιδηρο στις μερες της περιοδου, αν παιρνεις χαπι για το θυροειδη, νομιζω πρεπει να εχει καποια χρονικη αποσταση απο το χαπι του σιδηρου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...