Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το παιδι μου θηλαζει...


Recommended Posts

....Εδω κ 7 περιπου μηνες!!!!

6 (παρα λιγες μερες)μηνες αποκλειστικα κ πλεον προσπαθουμε να φαμε κ τα φρουτακια μας! :)

Τα δικα σας μωρακια???

Ποσο καιρο θηλαζουν ή θηλασαν?

Ειναι αποκλειστικος ο θηλασμος(μεχρι τους 6 μηνες)?

Ποιος ο λογος που σταματησατε τον θηλασμο?(αν δεν ηταν φυσικος ο αποθηλασμος!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΕΠΙΣΗΣ!!!!!ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΡΥΖΑΛΥΡΟ ΦΑΡΙΝΗ ΑΝΘΟΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ!!!! :P ΟΣΟ ΠΑΕΙΕΙΕΙΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΘΑ ΤΡΩΜΕ ΜΕΜΕΕΕΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και 11.5 μηνες(σε λιγες μερες κλεινουμε 1χρονο)και εχουμε ακομα μελλον!!!!!

μεχρι τον 6 μηνα και κατι παραπανω αποκλειστικος θηλασμος και μετα σιγα σιγα φρουτα και λαχανικα και μετα κρεας και τωρα ψαρι και σχεδον τα παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι 5 μιση μηνών αποκλειστικα (με εξαιρεση κάποιες φορες πριν 40ντησει που λογω ασθενειας δικιας μου καθως και αμαθειας εδωσε ο συζηγος φόρμουλα)

Απο 5μιση μεχρι 11 μηνων θηλαζαμε και τρώγαμε και φαγακι.

11 μηνών σταματησαμε γιατι ήθελε η μαμα μας να μας κάνει αδερφακι.Ακομη το προσπαθει. :P:P

Και την πλήρωσα εγώ. :angry::angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις θηλαζουμε 14 μηνες και κατι.

Θηλασαμε αποκλειστηκα μεχρι 6 μηνων, οπου μετα μπηκε το φαγακι.

Αν και ηθελα να σταματησω τον θηλασμο απο τον 8ο μηνα, η μικρη εχει αλλα σχεδια και ετσι εχω αφησει τον αποθηλασμο στην κριση της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egεγω δε ειχα γαλα :blink::P:P:P:P:P

πλακα κανω :blush:

εμεισ θηλαζουμε 13 μηνες κ θα συνεχισουμε μεχρι την ενηλικιωση...

δε μπορουμε χωρισ μεμε...

μεχρι τον 6 πιναμε μονο γαλα μαμας...

θα θελα να αποθηλασω για καν κανω 2 παιδι κ να χω δυναμεισ...

αν δε ξυπνουσε τα βραδια δε νομιζω να ηθελα να αποθηλασω..

ΓΕΝΙΚΩΣ ΜΕ ΕΔΩΣΕ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς μόλις κλείσαμε 1 χρόνο και θα συνεχίσουμε

για όσο θέλει η ζουζουνίτσα μου :)

5,5 μήνες θηλάσαμε αποκλειστικά και

στη συνέχεια μαζί με φρούτα λαχανικά και κρέας.

Τώρα που χρονίσαμε προσθέσαμε και 3ο γεύμα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις θηλαζαμε αποκλειστικα ωσπου να κεισει τον 6ο

και συνεχιζουμε με συνδιασμο φρουτων και λαχανικων

εδω και 2 μερες μπηκε και το κοτοπουλακι!!

αχ αυτη η γλυκεια αισθηση!!!

δε θελω να τελειωσει!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!ειπα κ εγω..........ποια ανοιξε αυτο το θεματακι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

λοιπον,6 μηνες κ 5 ημερες θηλαζαμε αποκλειστικοτατα!απο εκει κ περα θηλαζουμε κ τρωμε κ φρουτακια,φαγακι,αλλα το μεμε ,μεμε!χωρις αυτο κανενα γευμα μας δεν ειναι ολοκληρωμενο! :P:P:P;);)

νομιζω πως θα θηλαζουμε ως τον χρονο,μετα..............θα το σκεφτω τοτε!

φιλακια! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι να μπουμε στον εκτο θηλαζαμε αποκλειστικα..τωρα της δινω φρουτακι με μια κουταλια ρυζαλευρο..θελω να συνεχισουμε να θηλαζουμε οσο πιο πολυ μπορουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω θηλαζω και θηλαζα αποκλειστικα μεχρι τον 5ο που μπηκαν τα φρουτακια. Τωρα ψιλοτρωμε και μεσημεριανο αλλα ποτε χωρις να κλεισουμε το γευμα μας με μεμε!!! :silly: Κανω ιδιους θηλασμους με την αρχη! :blink: Επεσα σε βυζακια!! :laugh: :laugh: και να φαντασεις πως ειμουν απο αυτες που δεν ηθελα με τιποτα να θηλασω!! Θα θηλαζω μεχρι να σταματησει να θελει ο ιδιος. δηλαδη σε καμια 20αρια χρονια!!! :P :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις 7 Απριλιου κλεινουμε 2 χρονια και συνεχιζουμε.............

εως το τελους του 8ου αποκλειστικα μετα προσπαθησαμε να βαλουμε και στερεες τροφες στο μενου μας!

τωρα τρωμε τα παντα αλλα και 6-7 θηλασμους την ημερα!

μετα το χρονο ειναι παιχνιδι ο θηλασμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε να γράψω και εγώ .

μέχρι τον 6 μήνα θήλαζε αποκλείσθηκα .ούτε τσαγακια ούτε νερά ούτε φόρμουλες ...τίποτα .

από το έκτο και μετά ήρθαν τα ζόρια ,άντε φτιάξε φαγακι άντε μάθε τον να φάει ...μια χαρά ήταν πριν! :silly:

τώρα εχει 2 μήνες πάνω κάτω που τρώει μόνος του ,το στήθος φυσικά το θέλει ιδικά αν έχω κάνει φαγητό που δεν του αρέσει με τίποτα πχ αγκινάρες .

δεν έχω σκεφτεί μέχρι πότε θα θηλάζει ,δεν πιστεύω ότι ειναι κάτι που προγραμματίζεις ,αλλά θα ήθελα να βγάλει όλα τα δοντάκια πρώτα και μετά να σταματήσει (τώρα είναι στο 7 που σκάει) και να μου έρθει η περίοδος γρήγορα για να του κάνω αδερφάκι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ εισαι η "πρωτη γραμμη"!!!!

Ακολουθουμε οι υπολοιπες το δρομο που χαραξες!!!!!!!!

Χαιρομαι πολυ που καποιες δεν το ειχαν καν σκοπο να θηλασουν κ τωρα δηλωνουν..."κολλημενες με τη μεμεδο-μπαλα"!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θηλασαμε αποκλειστηκα- με μερικα διαλειματα τις πρωτες δυο-τρεις ευδομαδες που επινε πολυ λιγο μεν αλλα επινε φορμουλα- μεχρι 6 μηνων και κατη, μετα ξεκινησαμε φαγακη..ακομα θηλαζουμε και θα θηλαζουμε μεχρη οσο παει , αν και τωρα τελευταια δειχνουμε μια προτιμιση σε παιχνιδια παρα σε μεμε..αλλα την νυχτα μεμε δαγκοτο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Εμείς θηλάσαμε αποκλειστικά έως 5,5 μηνών, μετά μπήκε η κρέμα, τα φρούτα κ η στερεές τροφές... Μέχρι 13 μηνών της έδινα γάλα από το στήθος μου κ τώρα πίνει φρέσκο γαλατάκι μόνη της με το ποτηράκι της... Δεν το μετάνοιωσα που την θήλασα τόσο καιρό, κ το δεύτερο θα το θηλάσω το ίδιο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σας κορίτσια σας χαίρομαι όλες! Και εγω σε λίγο θα είμαι μέλλουσα μανούλα και θέλω πολύ αν όλα πάνε καλά να το θηλάσω το μωράκι μου! Κορίστια με τις αρρώστιες πως πάτε? Αληθεύει ότι τα παιδιά που θηλάζουν δύσκολα αρρωσταίνουν και γίνονται πιο δυνατά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lLOYLOY ολα ειναι σχετικα.

Εμενα δεν αρωστησε σοβαρα ποτε ως τωρα ,,μονο κατι μηξουλες.

Αλλα δεδομενου οτι εχει προδιαθεση για αλλεγιες και κατα ομολογια της παιδιατρου μου το οτι θηλαζε εως τωρα μας σωσει απο πολλα.

Δηλαδη εαν δεν θηλαζε θα ειχαμε ιστοριες με ασθμα βρογχιολιτιδες κλπ, ενω τωρα τα συμτοματα εκδηλονονται πιο ηπια και μελλοντικα μπορει να μην εκδηλωθουν καθολου , και φυσικα την αλλεργια στην πρωτεινη του αγελαδινου την εχουμε σχεδον ξεπερασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lou lou

ε το καλο αν φερεισ το μωρακι σου/...

δε ειναι οτι δε αρρωσταινει...

απλα τα περναει με πυρετο μυξεσ κτλ..

δηλ σα απλο κρυωμα...

στο λεω εκ πειρας.

θηλαζω κ παει παιδικο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα μονο πυρετο και συναχι εχει κανει μεχρι στιγμης...

Δεν εχει αρρωστησει βαρια κ πιστευω οτι ωφειλεται στο μητρικο γαλα... Ελπιζω να μην μου αρρωστησει ποτε βαρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμεις ειμαστε στον 5ο μηνα και θηλαζουμε αποκλειστικα, εκτος απο την 3η μερα που επεμεναν να δωσουν ξενο στο μαιευτηριο. Εχω σκοπο να θηλασω μεχρι το χρονο, εκτος απροοπτου. Η αληθεια ειναι οτι σκευτομαι να συνεχισω και τον 2ο χρονο, αλλα εχουμε ακομη καιρο για τετοιες σκεψεις.

Μοναδικη σχεση μητερας και παιδιου που δε θα ηθελα να διακοπει αν δεν το θελουμε κι οι δυο και σιγουρα οχι επειδη θα το θελουν οι γυρω μου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΛΕΩ ΜΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΜΕΧΡΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ!!! :laugh: :laugh: :laugh: ΟΜΩΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΠΙΑ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!!!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΑ!!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσια!Αν κ καμια μας δε χρειαζεται επιβραβευση...Ετσι ενιωσα!"Μπραβο!" :)

Τουλουζ :laugh: :laugh: :laugh:

Πρωινο στο μηνα του μελιτος?! :laugh: :laugh: :laugh: Καλοοοο!!!!!!

Μαλλον δεν εχεις βρει σωστες πηγες εφοδιασμου σουτιεν!!!!

Εχει πολυ ωραια σχεδια σε καποια σαιτ!

Θα θυμηθω να ρωτησω μια φιλη που παραγγειλε!

Δαντελιτσες,ενισχυσειςκλπ!Εκτος απο μπανελες ολα τα αλλα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Μαλλον δεν εχεις βρει σωστες πηγες εφοδιασμου σουτιεν!!!!

Εχει πολυ ωραια σχεδια σε καποια σαιτ!

Θα θυμηθω να ρωτησω μια φιλη που παραγγειλε!

Δαντελιτσες,ενισχυσειςκλπ!Εκτος απο μπανελες ολα τα αλλα! ;)

ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΟΥΤΙΕΝ...ΜΑΥΡΟ,ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΡΟΖ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ!!!ΠΟΛΥ ΣΕΞΙ!!!!ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ!!!!!ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΑ ΣΑΙΤ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΕ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ???ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΤΕΙΟ!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...