Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS Για ολα τα κοριτσια που ειχαν ατυχιες..


Recommended Posts

Δεν έμπαινα συχνά Κατερινούλα, αλλά σε σκεφτόμουν.

Μη στεναχωριέσαι την επόμενη φορά όλα να πάνε καλά. Εγώ έκανα και τη 2η προσπάθεια και η χοριακή αρνητική...Θα μιλησω στο γιατρό μου για αυτά τα φονικά κύταρρα που λες να δω τι θα μου πει.Δύο εξωμήτρια και 2 αποτυχημένες εξωσωματικές η μια 13μον και η άλλη 2μον, με σπέρμα τούρμπο όπως το αποκάλεσε και πολύ καλά έως άριστα έμβρυα, κάτι μου φαίνεταί ότι δεν πάει καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια μου ο γιατρος σου δεν θα παραδεχτε την εξεταση..ουτε εμενα οταν του ειπα να την κανω τον Νοεμβριο..τελικα δεν ξερω τι με τσιμπησε και πηγα τωρα αφου ηδη ειχα αρχισει τις νταροντα..

Εγω εχω ενα εξωμητριο με σπερμα τουρμπο κ μεις 185εκ/μλ 70% κινητικοτητα..κανενα αλλο ορμονικο η ανατομικο θεμα μονο οτι ειμαι με μια σαλπιγγα..

Κα μολις εκανα αυτη την εξεταση δοθηκε η απαντηση..ευχομαι ειλικρινα εσενα απλα να τυχανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή να την κάνω από μόνη μου ε?Έχω και ένα πολύ καλό γυναικολόγο-γενετιστή μήπως αυτος θα ξέρει καλύτερα?Στην επαρχία γίνεται αυτή η εξέταση σε μικροβιολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον επειδη δεν ελαβα καμια απαντηση θα σας πω γιαυτα που γνωριζω.πριν 3 χρονια γεννησα ενα κοριτσακι υγιεστατο μετα απο 14 μηνες εμεινα ξανα εγκυος αλλα ειχα παλιν κυηση ακολουθησαν αλλες 2 στο συνολο 3.μπηκα σεν τρυπακι παρα πολλων εξετασεων κ της θρομβοφιλιας.τελικα δεν ειχα αλλα προληπτικα στην τελευταια εγκυμοσυνη εβαζα ινοχεπ 0.45 επαιρνα κορτιζονη ουτρατζισταν φολικο οξυ αλλα τιποτα παλι κατι το σταματαει κοντα στις 9 εβδομαδες.πηγα σε ανοσολογους κ μου ειπαν αυτη τη θεραπεια.τωρα για τα κιλλερ εκανα ιστολογικο ελεγχο το εμβρυο κ εδειξε οτι αποκλειει την πιθανοτητα για κιλλερ.γινεται ομως κ με το αιμα.πηγα σε μια γεννετιστρια-ανοσολογο κ μου ειπε κ να κανω την εξεταση κ βγει παθολογικη η θεραπεια ειναι τα εμβολια αιματος.καντε θρομβοφιλια,εξετασεις για το ανοσοποιητικο συστημα(αυτοανοσος κ αλλοανοσος).τα κιλλερ συνηθως δεν σε αφηνουν να μεινεις εγκυος.μετα αυτες που δεν εχουν παιδακι ακομα ας ρωτησουν το γιατρο για σαλπιγγογραφια κ υστεροσκοπηση(λαπαροσκοπικα) για ενδομητριωση.ελπιζω να βοηθησα κ να φανω χρησιμη.τα περασα κ σας ποναω.σας ευχομαι ολες να αποκτησετε πολλα παιδακια κ γω φυσικα.οπλιστειτε με υπομονη κ θληση ειναι δυσκολο το ξερω αλλα.....πρεπει :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristv gia thn symparastash k τις ωραιες γκριματσεςς! οσο για το κουραγιο το παιρνω απ την μικρη ειναι πολυ δυσκολα να μην εχεις καθολου παιδι ξερεις τι παρηγορια ειναι?σε καθε αποξυση στην αγκαλια της πηγαινα.ελπιζω σε λιγο που θα ξεκινησω να πηγαινω για να της δειχνω την κοιλια μου που φουσκωνει.δεν θελω να κανω κακες σκεψεις φτανει ...........πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι τελικα δεν καταλαβα εισαι εγκυος στο 2ο η οχι ακομη??Ευχομαι συντομα να τα καταφερεις..αλλα κοπελα μου ολες τις εξετασεις που αναφερεις εμεις που εχουμε προχωρησει σε εξωσωματικες ιδιαιτερα τις εχουμε κανει!!

Τα killer ειναι απο τις τελευταιες εξετασεις που εκανα εγω και απο μονη μου διοτι κανενας γιατρος δεν μου τις προτεινε..

Εσυ εχεις τη μικρη σου!!Να σου ζησει και να λες ευχαριστω που τουλαχιστον σου εκανε αυτο το δωρο!!

Τι να πουμε κ μεις που παλευουμε ακομη για το πρωτο???

Και λεω ας μου δωσει ενα μωρο και δεν θα ζητησω αλλο...ας μου στειλει οσα θελει Εκεινος γερα και δυνατα εγω θα τα δεχτω!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...katerina... έγραψε:

Και λεω ας μου δωσει ενα μωρο και δεν θα ζητησω αλλο...ας μου στειλει οσα θελει Εκεινος γερα και δυνατα εγω θα τα δεχτω!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XARA35 έγραψε:

sorry αλλα ειμαι καινουργια ακομη.......... που θα παει θα μαθω!εχω και το αγχος μου........

Κοριτσακι γιατι ζητας συγνωμη???Δεν εκανες κατι...

Θετικη σκεψη οσο μπορεις και ολα θα πανε καλα...

Ετσι για να τα ακουω κ γω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια..Λοιπον τα νεα μου απο τον αιματολογο..

Μου ειπε πως η cmv δειχνει πως καποια στιγμη εστω και υπολινικα περασα αυτον το ιο ο οποιος μου απορυθμισε το ανοσοποιητικο μου δηλ τα LGL στην προκειμενη περιπτωση και αν και περασε ο ιος το ανοσοποιητικο εμεινο το ιδιο απορυθμισμενο...

Ετσι εφοσον ουτως η αλλως και ο ανοσολογος μου ειπε σε εναμιση μηνα να ξανακανω επαναληψη της εξετασης μου εδωσε ρεσβερατρολη 1χ3 ...

Ειναι πολυ θετικος σε αυτο το σκευασμα και εχει δει πολυ καλα αποτελεσματα..

Επισης μου πε πως αυτο το μηνα 2 κοπελες οχι μονο καταφεραν να φερουν τα ΝΚ στα φυσιολογικα επιπεδα αλλα εμεινα και εγκυος φυσιολογικα..η μια δε ηταν να μπει σε πρωτοκολλο για αποψυξη εμβρυομεταφορα!!!!!

Μπορω να πω πως πηρα λιγη δυναμη σημερα...

Επισης για τις εξετασεις EBV και HSV μου ειπε να τις κανω και αυτες και οτι αφορα το θυροειδη επαναληψη..τα χα κανει μετα το εξωμητριο το 2008..

Αν σε εναμιση μηνα εχουν πεσει ικανοποιητικα τα LGL δεν θα χρειαστω ουτε ανοσοσφαιρινη..αν ομως δουμε πως δεν μειωνονται ικανοποιητικα τοτε θα μου χορηγησει μονο δυο δοσεις..τη μια λιγες μερες πριν την εμβρυομεταφορα και τη δευτερη με το πρωτα ο Θεος θετικο αποτελεσμα..

γιατι η ανοσοσφαιρινη μενει σον οργανισμο 14 μερες μονο και δεν υπαρχει λογος να παρω και αλλη δοση νωριτερα οπως μου ειπε ο ανοσολογος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgia μου σε ευχαριστω..

Τα LGL τυπος λεμφοκυτταρων Τ8 τα οποια για τη δικη μου περιπτωση ειναι αυξημενα και ευθυνονται για τις αποτυχιες μου..

Ναι Θεραπεια υπαρχει με κορτιζονη,ανοσοσφαιρινη και αυτη τη βιταμινη που ανεφερα παραπανω βοηθαει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...