Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχει συμβει σε καμια σας αυτο.....


Recommended Posts

ειδες???????????????????????????????

το ηξερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ημουν σιγουρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολα ειναι καλα,να ξεκουραζεσαι και να αλλαξεις και γιατρο φυσικα αντε γιατιιιιιιιιιιιιιιιιι................ :angry::angry:

με το καλο κοριστι μου,ολα καλα θα πανε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

thena μου δεν ειναι απαραιτητο να ανεβει τοσο πολυ...στην 2η εγκυμοσυνη μου οι ορμονες αυξανονταν με πιο αργους ρυθμους....σημασια εχει να αυξανονται και οχι να διπλασιαζονται η τριπλασιαζονται γιατι ολοι οι οργανισμοι δεν ειναι ιδιοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liana έγραψε:

thena μου δεν ειναι απαραιτητο να ανεβει τοσο πολυ...στην 2η εγκυμοσυνη μου οι ορμονες αυξανονταν με πιο αργους ρυθμους....σημασια εχει να αυξανονται και οχι να διπλασιαζονται η τριπλασιαζονται γιατι ολοι οι οργανισμοι δεν ειναι ιδιοι...

makari na ine etsi k ola na tis pane kala :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν το πιστευω!!!!δεν μπορω!!!!!δεν εφταιγε η γιατρος μου!ο μικροβιολογος οτι μας ειπε οτι επεσαν οι μοναδες κ επιδη ειδα αιμα την τεταρτη μου πε η γοιατρος οτι ηταν παλινδρομη!κ για να ημαστε σιγουροι μου πε να ξανακανω σημερα!γι αυτο κ εκανα!τωρα μιλησα με την γιατρο μου κ μου πε οτι ειναι λιγο μικρες οι μοναδες μου κ να ξανακανω την πεμπτη αλλη μια χοριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασια μου ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω κ περα

κουκλιτσα μου κ να εχεις μονο ευχαριστα να μας λες

αντε υπομονη ως την πεμπτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα κ σιναμα φοβισμενη!!!!για το τι θα γινει πιο περα!μακαρι να ναι καλα την πεμπτη ολα καλα!!!προσευχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!

Σε είχα στο μυαλό μου όλη μέρα. Προσεύχομαι μαζί σου και νομίζω ότι την Πέμπτη επιτέλους θα ηρεμήσεις.

Μήπως, λέω μήπως, να πήγαινες σε άλλο μικροβιολογικό??

Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: kalli τι διαβαζω.τωρα το πηρα χαμπαρι εγω :blush: πολυ χαιρομαι που τελεικα αλλαξαν τα πραγματα!το μωρακι σου δεν θελει να φυγει θελει να μεινει...το παλεμε και τα καταφερε!να δεις που ολα καλα θα πανε και θα το κρατησεις στην αγκαλια σου με το καλο.σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια και σε σενα και στο νινι σου και περιμενουμε νεοτερα.να προσεχεις!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι roze μου !ειδες;;μου κανει κολπα απο τωρα που ναι στην κοιλιτσα!!!!ευχομαι να μην μιυ παραπονεθει κ να μου φυγει!!!!!αυριο πρωι παω για χοριακη κ θα κρινουμε πως θα στυνεχιστει η εγκυμοσυνη!!!!!ευχομαι ολα να πανε κατευχην!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.Ειμαι και εγώ πέντε βδομάδων έγκυοσ και κατακλαβαίνω την αγώνία σου.Εγώ την πρώτη μέρα τησ καθυστέρησης είχα καφέ υγρά και νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω αλλά δεν. Οπότε πήρα προγεστερόνη σταμάτσαν τα υγρά προσπαθώ να ξεκουράζομαι και έκανα σε 3 μέρεσ 2 χοριασκές και εςυτυχώς είχαν διπλασιαστει οι χοριακές αλλα το αγχος παραμένει για το αν όλα θα πάνε καλά. Εχω ραντεβου την Μ Τρίτη για τον πρώτο υπέρηχο και έχω μεγάλη αγωνία.το μόνο καλό είναι ότι άρχισαν οι ναυτίες και εμετοί που είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη σημάδι ότι οι ορμόνες μου αλλάζουν.Πιστεύω αύριο να έχεισ ακόμα πιο ευχάριστά νέα και να είμαστε οι έγκυες του οκτωβριού νοεμβρίου όλα να σου πάνε κατ ευχή. οι ευχές μας μαζι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι ναν μου να πανε ολα καλα!!!!!!εσυ ποσο χοριακη ειχες;;;;κ γω ειχαα καφε υγρα κ λιγο ροζ κ πηγα προγεστερονη κ τωρα δεν εχω τιποτα απολυτως!απλα εμενα απο 88 επεσε στο 71 κ μετα απο 6 μερες πηγε 214,1!!!!αυριο ευχομαι να διπλασιαστει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μένα στην 5 μέρα της καθυστέρησης ήταν 80 και μετά απο 48 πωρες ακρίβώς ήταν στο 148. Η γιατρός μου είπε ότι η χοριακή διπλασιάζεται στα 3 24ωρά όποτε η δική μου είναι μια χαρά.τελευταία περιοδο είχα 7 φεβ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ηταν 88 η πρωτη μετα απο 2 μερες πηγε στο 71,4 κ μετα απο εξι μερες ανεβηκε παλι στο 214,1!!!!!η γιατρος μου ειπε οτι ισως να ναι εξωμητριο αλλα θα δουμε αν ανεβει αυριο!ευχομαι να πανε ολα καλα!αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα λεω εγω τωρα εαν ηταν εξωμητριο δεν θα χα πονους;;;;δεν θα χα αιμα;;;;εγω φτου φτου δεν εχω τιποτα απολυτως!!!!!!απο συμπτωματα μονο πρισμενο στηθος εχω κ καθολου ορεξη για φαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

αλλα λεω εγω τωρα εαν ηταν εξωμητριο δεν θα χα πονους;;;;δεν θα χα αιμα;;;;εγω φτου φτου δεν εχω τιποτα απολυτως!!!!!!απο συμπτωματα μονο πρισμενο στηθος εχω κ καθολου ορεξη για φαι

KALLI5 καλημέρα!

Μπορεί να είχε γίνει λάθος από το μικροβιολογικό στη δεύτερη μέτρηση της χοριακής (που έδειξε πιο κάτω)!

Πάντως, από δική μου εμπειρία (εξωμητρίου), πονάει όλο και περισσότερο, όσο περνούν οι μέρες, ανάλογα με το που βρίσκεται (στην αριστερή ή δεξιά σάλπιγγα) και σε μένα ακινητοποιούσε και το πόδι. Ένας πόνος που έφευγε και ερχόταν σαν κολικός! Αλλά έχει και αιμορραγία (αίμα κόκκινο, σαν περιόδου)...

Δεν νομίζω ότι είναι εξωμήτριο!! Κάνε λίγη υπομονή! Απλώς, σε παιδεύει λίγο το ζουζούνι σου!!! :):)

Εύχομαι όλα να πάνε καλά...

Φιλιά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κοριτσακι!κ γω αυτο κ γω απορω!θα χα πονους κ αιμα αλλα ευτυχως κ δοξα το θεο δεν εχω απολυτως τιποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κalli μου τωρα διαβασα το ποστ και καταλαβαινω την αγωνια σου, ευχομαι ολα να εξεληχθουν ομαλα και αυτη να ειναι η τελευταια σου αγωνια. Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agapoula mou emeis ta leme k apo allou..3ereis pws ta perasa ola auta sxedon idia itan i katastasi mou,se katalavenw apolita..Kane ligi ipomoni k o xronos 8a dei3ei!!!

Sou euxome mesa apo tin kardoula mou ola na pane TELEIA!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι αντρια μου μονο να μην ειναι εξωμητριο!!!!!δεν θα το αντεξω!!!1κ αλλο προβλημα δηλαδη;;;ειχα τις παλινδρομες κ θα χω τωρα κ εξωμητρια;;;;μακαρι να ναι ολα καλα!!!!!μεχρι αυριο το απογευμα βλεπουμε!!!!μεχρι τοτε υπομονη !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...