Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ


Recommended Posts

nektarini έχεις δίκιο κοπέλα μου,εμένα να φανταστείς στο μαιευτήριο η κουνιάδα μου που έμεινε μαζί μου το πρώτο βράδυ είχε συνάχι!πως δεν την έδιωξα κακήν κακώς,σε νεογέννητο παιδάκι να κάθεται δίπλα του και να μου λέει δεν έχω συνάχι,αλλεργία και καλά.Τις επόμενες μέρες ήταν άρρωστη! :angry: πως δεν μου αρρώστησε ο μικρός νεογέννητο μωράκι,θα την σκότωνα ειλικρινά1τι να πεις;τα πεθερικά δεν καταλαβαίνουν και όλο το φιλάνε!τι να πω βρε κορίτσια;αυτοί όταν τα παιδιά τους ήταν μωρά τα άφηναν έτσι να τα φιλάει όλος ο κόσμος;αυτή την απορία έχω....γνώμη μου πάντως είναι να κόψεις και τις τόσες συχνές επισκέψεις σπίτι.Δύο φορές την ημέρα επίσκεψη είναι υπερβολικό!! :S εμάς επειδή ο μικρός το απόγευμα έχει πονάκια και γκρινιάζει κιόλας συνεχώς μέχρι να κοιμηθεί το ξεκόψαμε σε όλους να έρχονται απογεύματα γιατί και ο μικρός είναι μέσα στην γκρίνια και κλαίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποια κοπελα ειπε οτι οι παππουδες εχουν δικαιωμα στα εγγονια τους!

Διαφωνω απολυτα!!!μα....ΑΠΟΛΥΤΑ!

κανενας δεν εχει "δικαιωμα" πανω στο παιδι μου!

μονο εγω κ ο πατερας της κ αυτο μεχρι το σημειο που δεν την βλαπτουμε σωματικα ή ψυχικα!

εγω την ειχα 9 μηνες στην κοιλια μου,εγω την γεννησα,εγω λιωνω σε καθε της δακρυ,ξενυχταω μαζι της κλπ/....

αντε μην τα παρω κ αφαιρεσω κ απτον μπαμπα της τα..."δικαιωματα" :laugh: :laugh: :P:P

Τα μωρα δεν ειναι κουκλες για να τα παιζουμε...

δεν ειναι παγωτα,γραμματοσημακλπ για να τα...σαλιωνουμε...

παν μετρον αριστον αλλα οι γονεις κ μονο αυτοι θα ορισουν το μετρο για οτι αφορα τα παιδια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

καποια κοπελα ειπε οτι οι παππουδες εχουν δικαιωμα στα εγγονια τους!

Διαφωνω απολυτα!!!μα....ΑΠΟΛΥΤΑ!

κανενας δεν εχει "δικαιωμα" πανω στο παιδι μου!

μονο εγω κ ο πατερας της κ αυτο μεχρι το σημειο που δεν την βλαπτουμε σωματικα ή ψυχικα!

εγω την ειχα 9 μηνες στην κοιλια μου,εγω την γεννησα,εγω λιωνω σε καθε της δακρυ,ξενυχταω μαζι της κλπ/....

αντε μην τα παρω κ αφαιρεσω κ απτον μπαμπα της τα..."δικαιωματα" :laugh: :laugh: :P:P

Τα μωρα δεν ειναι κουκλες για να τα παιζουμε...

δεν ειναι παγωτα,γραμματοσημακλπ για να τα...σαλιωνουμε...

παν μετρον αριστον αλλα οι γονεις κ μονο αυτοι θα ορισουν το μετρο για οτι αφορα τα παιδια τους!

ΚΑΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ! ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ!

ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΟ ΚΟΛΠΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΧΩΡΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΙΕΣ! ΛΕΩ ΑΠΛΑ "Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΠΛΑ, ΜΠΛΑ, ΜΠΛΑ.... ΝΑ ΜΗΝ ΦΙΛΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΝΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑΤΑΚΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ! ΧΙΧΙΧΙ! ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΕΚΤΑΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια μου το κολπο σου το κανω συνεχεια και ξερεις ολοι συμφωνουν αλλα ποτε δεν τα τηρουν!!!!!!! :angry:

αχ anastacia μου να΄σαι καλα!!!αχ ποσο συμφωνω μαζι σου....

bembini oταν το μωρο υπεφερε απο κολικους ειχα το κλαμα του, ειχα και το συγγενολόι πανω απο το κεφαλι του μωρου,ο καθενας το μακρι του και το κοντο του,ξερεις,για να σταματησει το μωρακι να κλαει,πιο πολυ φασαρια εκαναν οι μεγαλοι παρα αυτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΤΟΤΕ ΝΕΚΤΑΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ!

ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΠΙΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΛΛΗΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΝΗΛΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ! ;)

ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΜΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ "ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ" ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω συμφωνω μαζι σου παντως... καλο ειναι να τα φιλανε στο κεφαλακι γιατι το δερματακι τους ειναι πολυ ευαισθητο...!!! :dry:

Το βλεπω και απο τον γιο μου ο οποιος ειναι 21 μηνων και αν καμια φορα το φιλησουν οι παπουδες οι οποιοι εχουν και οι δυο μουστακι αμεσως κοκκινιζει το μαγουλακι του και βγαζει σπιθουρακια...!!! :(

Τοτε κοβονται τα φιλια για καποιο καιρο μεχρι να τα ξαναθυμηθουνε παλι...! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα απο πανω μενει η πεθερα . οποτε σε καταλαβαινω καθε τρεις και λιγο κατω . στο πρωτο μου τα ειχα αυτα μου ειχαν σπασει τα νευρα . εφαγε το παιδι ποσο εφαγε μονο τοσο κλπ κλπ . τωρα βεβαια εχουν μεγαλωσει τα δικα μου και οποτε θελουν πανε μονα τους πανω για να τη βλεπουν αλλα οταν ειχα το γιο μου μωρακι νταξει ηθελε να βοηθησει με το παιδι αλλα με ειχε πρηξει με τον θηλασμο κοφτο και κοφτο ασε μη τα θυμαμαι ..αυτη η ιστορια με ποναει ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα σας!! :cheer:

πρωτα πρωτα να σας ζησουν τα μωρακια σας!!! :cheer:

εγω ακομα δεν εχω γεννησει αλλα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθετε. εμενα η πεθερα απο τωρα εχει ξεκινησει...βεβαια δεν μενει απο πανω αλλα μενει 10 λεπτα αποσταση με τα ποδια (δεν εχει και μεγαλη διαφορα :P ).

και μου λεει...ε αφου εσυ θα εισαι ολη μερα στο τηλεφωνο εδω στο σπιτι για τη δουλεια σας...θα το εχω εγω το μωρο κατω στο σπιτι.

θα γραφτεις στο γυμναστηριο οταν γεννησεις να φτιαξει το σωμα σου...και το μωρο λεω ποιος θα το εχει?? θα το εχω εγω κατω στο σπιτι!! αχ απο τωρα σκεφτομαι και μου ερχεται το αιμα στο κεφαλι αν δεν εχω το μωρο μου διπλα μου να το προσεχω!!! :angry::angry: εγω το μονο που της ειπα την τελευταια φορα...καλα ηρεμησε γιατι το μωρο τους πρωτους μηνες θα θελει να τρωει καθε μια ωρα..ποιος θα το θηλαζει?? και δεν ειπε τιποτα...και μετα οποτε μου λεει οτι θα το εχει εκεινη το μωρο απλα κουναω το κεφαλι μου...

μετα μου λεει...τα ρουχα του παιδιου θα τα παιρνω εγω κατω να τα πλυνω ολα :dry: δεν ξερω λεω απο τη μια το κανει απο καλη θεληση για να βοηθησει αλλα απο την αλλη δεν μπορω να την εμπιστευτω να μου κανει τα πραγματα του μωρου μου...ουφφ απο τωρα τα σκεφτομαι και πλαθω και εγω σεναρια στο μυαλο πως θα την αντιμετοπιζω :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θηλασεις εκτος απο τα αισθηματα που θα σε πλημυρισουν και θα σε δεσουν λιγο πιο γρηγορα με το μωρο σου κανενας δε μπορει να σου πει αφησε το μωρο σου μαζι μου να φυγεις ......το παιρνεις παντου μαζι σου αφου δεν ξερεις με το θηλασμο τι ωρα θα θηλασεις

επισης ειτε θηλασεις ειτε οχι καλο ειναι να πεις απο τωρα οτι θα τηρησεις τον σαραντισμο ωστε να μην σας ερχονται οτι ωρα θελουν διαφοροι και να σας αφηνουν και λιγο στην υσηχια σας αυτο ισχυεθ και γθα την πεθερα σου

και αν η πεθερα σου θελει να σε βοηθησει με τις δουλιες του σπιτιου γενικα και οχι μονο οτι αφορα το μωρο αστην διαφορετικα αρχισε να συζητας με τον αντρα σου και να βρειτε μια κοινη οδο αν δεν θελετε να μπλεκονται αλλοι μεσα στο σπιτι σας ολη την ωρα

η μαμα σου θα ερχετε να σε βοηθαει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εισαι καθολου υπερβολικη... Πιστεψε με αυτα που νιωθεις δεν ειναι τυχαια.. ειναι πραγματα της φυσης..θελεις να προστατεψεις το μωρακι σου γιατι για σενα ειναι πολυτιμος θησαυρος και δεν θελεις να το μοιραζεσαι...χωρις παρεξηγιση με αυτο που θα πω..αλλα δες και το βασιλειο των ζωων! Πως υπερασπιζονται τα μωρα τους! ετσι και εμεις..δεν απεχουμε πολυ απ τα ζωα ..τα ενστικτα ειναι ενστικτα..Ορισμενες μητερες δεν θελουν ουτε οι αντρες τους να τα ακουμπανε! το ηξερες? Λοιπον μην εχεις καθολου τυψεις και μην καταπιεζεις τα συναισθηματα σου..και σιγα σιγα θα ηρεμισεις με τον καιρο και θα γινεις πιο ελαστικη οταν το μωρο σου μεγαλωσει λιγο...

Μιλα ανοιχτα με την πεθερα σου και τον αντρα σου..και εξηγισε της το πως νιωθεις..και οτι σε ενοχλει αυτο που κανει... Η αν δεν μπορεις (η φοβασαι οτι δεν θα σε καταλαβει)...πες οτι ο παιδιατρος σου το απαγορευει ρητα!

Καλη τυχη! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

τα ρουχα του παιδιου θα τα παιρνω εγω κατω να τα πλυνω ολα :dry: δεν ξερω λεω απο τη μια το κανει απο καλη θεληση για να βοηθησει αλλα απο την αλλη δεν μπορω να την εμπιστευτω να μου κανει τα πραγματα του μωρου μου...ουφφ απο τωρα τα σκεφτομαι και πλαθω και εγω σεναρια στο μυαλο πως θα την αντιμετοπιζω :dry::dry:

αυτο δεν ειναι κακη ιδεα :) θα παρεις το απορρυπαντικο εσυ και ασε να τα πλενει,ξερεις τι βοηθεια ειναι αυτο?μεγαλη!αλλα πες της να μην κανει μισες δουλειες ας τα σιδερωνει κιολας :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K|εγω εκνευριζομαι πολυ με το θεμα γιατι πρεπει να λες τα αυτονοητα συνεχεια! Επισης οταν θα αρχισει να πιανει μονο του ειναι αλλο αυτο. Οσο μπορουμε να το προστατεψουμε καλα ειναι.

Απο την αλλη ομως οπως ειπαν και τα κοριτσια, αν δεν μπορουμε να τα πουμε ευθεως, καλυτερα να το ξεπερασουμε γιατι αλλιως θα φρικαρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

κοριτσακια καλησπερα σας!! :cheer:

πρωτα πρωτα να σας ζησουν τα μωρακια σας!!! :cheer:

εγω ακομα δεν εχω γεννησει αλλα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθετε. εμενα η πεθερα απο τωρα εχει ξεκινησει...βεβαια δεν μενει απο πανω αλλα μενει 10 λεπτα αποσταση με τα ποδια (δεν εχει και μεγαλη διαφορα :P ).

και μου λεει...ε αφου εσυ θα εισαι ολη μερα στο τηλεφωνο εδω στο σπιτι για τη δουλεια σας...θα το εχω εγω το μωρο κατω στο σπιτι.

θα γραφτεις στο γυμναστηριο οταν γεννησεις να φτιαξει το σωμα σου...και το μωρο λεω ποιος θα το εχει?? θα το εχω εγω κατω στο σπιτι!! αχ απο τωρα σκεφτομαι και μου ερχεται το αιμα στο κεφαλι αν δεν εχω το μωρο μου διπλα μου να το προσεχω!!! :angry::angry: εγω το μονο που της ειπα την τελευταια φορα...καλα ηρεμησε γιατι το μωρο τους πρωτους μηνες θα θελει να τρωει καθε μια ωρα..ποιος θα το θηλαζει?? και δεν ειπε τιποτα...και μετα οποτε μου λεει οτι θα το εχει εκεινη το μωρο απλα κουναω το κεφαλι μου...

μετα μου λεει...τα ρουχα του παιδιου θα τα παιρνω εγω κατω να τα πλυνω ολα :dry: δεν ξερω λεω απο τη μια το κανει απο καλη θεληση για να βοηθησει αλλα απο την αλλη δεν μπορω να την εμπιστευτω να μου κανει τα πραγματα του μωρου μου...ουφφ απο τωρα τα σκεφτομαι και πλαθω και εγω σεναρια στο μυαλο πως θα την αντιμετοπιζω :dry::dry:

Κικιτσα ενα θα σου πω...εχεις φοβερη πεθερα!!!Δεν εχω ξανακουσει να προτεινει σε νυφη να πηγαινει γυμναστηριο κ να της κρατησει το παιδι...ισα ισα το αντιθετο συμβαινει.Απ οτι μας γραφεις παντως η γυναικα στα λεει για να μην πηξεις,και κατα τη γνωμη μου αν δεν ειναι ανθρωπος που χωνει την μυτη του παντου ασε την να σε βοηθαει.Ετσι θα ειστε χαρουμενοι ολοι!!!Μην ξεχνατε οτι τα ορια τα φτιαχνουμε εμεις.

Παντως γενικα ρε κοριτσια εγω νοιωθω τεραστια ευγνωμοσυνη που τους εχω κοντα μου.Και ειμαι ανθρωπος που κουβαλαω παντου κ παντα τα παιδια μου, δεν τα αφηνω δηλαδη χωρις λογο..Ισως γι αυτο δεν θελω να κανω καμια μα καμια παρατηρηση στην μανουλα μου...γιατι την εχω αναγκη κ την αγαπαω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπετα σας!!!

ελενηχ θα συμφωνησω μαζι σου!!!

bebadomama εχεις πολυ πλακα! :P :laugh: :laugh: να εισαι σιγουρη οτι θα τα σιδερωνε χωρις να της το πω κιολας! :P

χντου μου η αληθεια ειναι οτι με βοηθαειη πεθερα μου και την ευχαριστω για αυτο...αλλα εχει να κανει σχολια για τα παντα και με εκνευριζει αυτο! να φανταστεις οτι απο τοτε που εμεινα εγκυος δεν κανω βαριες δουλειες..πχ να τραβαω ψυγεια, κουζινες και να τεντονομαι για να καθαριζω το πανω μερος απο τις πορτες κλπ. ή να ανεβαινω στη σκαλα και ξεκρεμαω κουρτινες και να τις ξαναπερναω μετα. και προχθες που εκανε τις πορτες στο πανω μερος μου ελεγε....ουυυυυυυυυ αυτα εχουν να γινουν τουλαχιστον 2 χρονια!! :blink::blink::blink: και της λεω μηπως εχουν να γινουν και 3?? αφου εχουν 5 μηνες να γινουν αυτα τα σημεια λογικο ειναι να εχει μαζευτει σκονη! εδω αφηνεις το σπιτι 1 εβδμομαδα και μαζευεται απιστευτη σκονη στα επιπλα!! ασε που της αρεσει να χωνεται παντου! μεχρι και τα συρταρια μου πηγε και μου ανοιξε τις προαλλες και φρικαρισα!!! :blink::blink: χωρις λογο ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

nektarini mou se katalavaino apolita!den pistevo pos yparxei manoula pou na min eknevrizetai me afto!ego eixa pathei fovia me ta mikrovia apo otan genisa kai apagorefsa se makrinous sygeneis na erthoun spiti mexri kai pou sarantisa(itan kai to thema tis gripis kai etrema).oso gia tous papoudes kai tis giagiades tis bebas to elega ksekathara oti den thelo na filoun to paidi!an den to katalavainoun apo monoi tous, kalytera na tous prosvaleis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Δε σε βρίσκω καθόλου υπερβολική. Εγώ κατάφερα να απαρεύσω σε όλο το σόι να έρθει σπίτι τις πρώτες 40 μέρες γιατί γέννησα Γενάρη και σερνόταν και ο ιός της γρίπης των χοίρων. Δεν έχω μετανιώσει καθόλου, γιατί και τώρα που έρχονται όλοι να δουν το μωρό, δεν τηρούν κανένα κανόνα υγειινής. Σχεδόν τους παρακαλάω να πλένουν τα χέρια τους, το αυτονόητο δηλαδή. Προχτές ήρθε να τη δει ο παππούς μου 78 χρονών, άρτι αφιχθείς από το καφενείο, έχοντας πιάσει λεφτά, πούλια από τάβλι και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο....μόλις την πλησιάζει της πιάνει το χεράκι, το οποίο η μπέμπα τις τελευταιές μέρες το βάζει συνεχώς στο στόμα...τρελάθηκα...δεν ήξερα πώς να την απολυμάνω...μέχρι και οινόπνευμα έβαλα στο χέρι του παιδιού. Φαντάσου λοιπόν να την άφηνα νεογέννητη να την πιάνει ο καθένας. Αν αρρωστήσει το παιδί δεν θα τρέχουν στα νοσοκομεία οι γιαγιάδες και οι θειάδες...αυτό ξέρω και λέω εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...