Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ????


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ??

ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΠΡΙΖΕΣ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΩΔΙΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΗΚΑ ΣΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ?ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΕΥΘΡΑΥΣΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ?

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΞΕΧΝΑΩ?

Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΕΦΤΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΣΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.......ΔΕ ΤΟ ΦΟΡΑΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ

post-6702-13873934777214_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΚΟΥ 35 ΕΥΡΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΥΖΟΥΝΑ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ ΟΛΟ ΧΤΥΠΟΥΣΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΠΡΙΖΕΣ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΩΔΙΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΗΚΑ ΣΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ?ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΕΥΘΡΑΥΣΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ

ολα αυτα + βαζουμε αντιηλεκτροπληξιακο διακοπτη προσεχουμε που αφηνουμε απορυπαντικα μαχαιρια ψαλιαδια δεν αφηνουμε δικα μας φαρμακα εξω απο ενα κουτι φαρμακειου και αν δεν εχουμε κανουμε

αυτα μπορεσα να σκεφτω προς το παρων

http://mammyland.com/index.php?option=c ... 379#126467

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=212837

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι κάθετη στη χρήση 'κράνους'.

Προτιμώ να αδειάσω το σπίτι μου ή να τρέχω όλη μέρα από πίσω του παρά να το φοράω στο παιδί μου.

Γνώμη μου είναι πως δεν πρέπει να γινόμαστε υπερβολικοί. Φυσικά και θα πέσουν και θα χτυπήσουν. Πώς άλλωστε θα γνωρίσουν τον κόσμο;

Όταν δηλαδή πάτε στην παιδική χαρά θα φοράτε κράνη στα παιδιά σας;

Ας είμαστε λιγότερο σφιγμένοι και περισσότερο προσεκτικοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον γενικο πινακα πριν την ασφαλεια

ο πεθερος μου εχει βαλει και ειχε σωθει η πεθερα μου μια φορα παλια που ηθελε να καθαρισει τις πριζες με το βρεγμενο σφουγγαρακι!!!!!τωρα που μου το θυμησες το συζηταμε με τον αντρα μου!!!!

καλες οι ασφαλειες πριζας αλλα αυτο ειναι πιο σιγουρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Ο πιο ευκολος τροπος για να δεις παγιδες ειναι να κατσεις στα γονατα σου στο υψος δηλαδη του παιδιου και να γυρισεις ολο το σπιτι!

Επισης θελει προσοχη στις γωνιες των χαλιων που δεν πατιουνται απο καποιο επιπλο.

Συνηθως σκονταφτουν εκει και πεφτουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

στον γενικο πινακα πριν την ασφαλεια

ο πεθερος μου εχει βαλει και ειχε σωθει η πεθερα μου μια φορα παλια που ηθελε να καθαρισει τις πριζες με το βρεγμενο σφουγγαρακι!!!!!τωρα που μου το θυμησες το συζηταμε με τον αντρα μου!!!!

καλες οι ασφαλειες πριζας αλλα αυτο ειναι πιο σιγουρο!!!

Συμφωνω απολυτα! Ο λογος που αλλαξαμε ηλεκτρολογικο πινακα με νεο που περιλαμβανε ρελε (αυτοματο διακοπτη) στο πατρικο μου οταν ημασταν μικρα ηταν οτι ο αδερφος μου επαθε ευτυχως ελαφρια ηλεκτροπληξια βαζοντας οτι μεταλλικο εβρισκε για να αφαιρεσει τα προστατευτικα πλαστικα απο τις μπριζες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπράβο αγάπες μου πείτε κ άλλα γιατι μπορεί η μπουμπού μου ακόμη να μη περπατάει αλλα κοντός ψαλμός....κ δεν έχω ιδέα!!!

Ελένη Χ ευχαριστούμε για την ενημέρωση..Καλέ που χάθηκες εσύ???Έχουμε κ μια ομαδούλα :huh: "Μωράκια Μαίου-ιουνίου Ιουλίου 2009",γιατι μας απαρνήθηκες???? :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν 3 βδομαδες παθαμε ενα κρυωμα μας συμβουλεψε ο παιδιατρος να το αφησουμε οσο μπορουμε αλλα ειχε πολυ εντονο μπουκωμα και με ξενυκτουσε συνεχεια τελικα πηραμ αντιβιωση μιας και ειδαμε οτι δεν της περνουσε μετα απο μια βδομαδα και την προηγουμενη τριτη σταματησαμε και εφυγε το μπουκωμα και κοιμηθηκα ξανα σαν τον ανθρωπο

ολες τις αλλες μερες διαβαζα τα θεματα ιας και ξυπνια ολη μερα αλλα ειχαμε πολυτ γκρινια αν δεν ασχολιωμουν 24 ωρες μαζι της οποτε δεν εγραφα γενικα

και πανω που ελεγα οτι υσηχασαμε τωρα εχουμε πιο λιγη γκρινια αλλα βγαζουμε δοντακια και ποναμε !!!!!!!

οποτε με βλεπω στο δευτερο "Μωράκια Μαίου-ιουνίου Ιουλίου 2009"!!!!!

με τα δυο μπροστινα δοντακια βγαλμενα :P:):):)

γενικα αποφευγω να γραφω κειμενα οπως τωρα γιατ δεν με αφηνει και πολυ ησυχη και τωρα τσιναμε και για να γραψω ενα κειμενο μπορει να κανω και μιση ωρα!!!!!!!!!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ,,,,,,,ΕΦΑΓΕ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΠΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟΧΩ ΜΗ ΚΑΙ ΜΗ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΞΕΡΕΥΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ...ΟΤΑΝ ΠΜΩΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.....ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕ ΤΟ ΦΟΡΑΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τον χαιρεσε τον κουκλάκο σου!!

Προσοχη και στα χαλιά, παρατήρησε αν σκοντάψει, που θα χτυπήσει γιατι εγω παραλίγο να την πατήσω και να σκάσει με το κεφαλάκι πάνω στην πέτρα απο το τζακι... αστα!!! Ψαλίδια, μαχαίρια, ακόμα και στην άκρη ακρη του πάγκου ο δικός μου τα φτάνει και ψαχουλέυει... αυτά από μένα...

αα!!! έχουμε το ίδιο τραπεζάκι... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ανηψό-εμπειρία

(καθώς ο σποράκος μου ακόμα είναι βρεφάκι!)

επικύνδινο σημείο θεωρείται κ η ηλεκτρική κουζίνα....

Να θέσουν σε λειτουργία τα «μάτια», να ανοίξουν

τον φούρνο κ.α. που είναι στο ύψος τους κ το βρίσκουν εύκολο.....

Τα φάρμακα, επίσης, ΠΑΝΤΑ στο φαρμακείο

κ μακρυά από παιδιά όλων των ηλικιών!

Εξαιρετικά επικύδινα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

πριν 3 βδομαδες παθαμε ενα κρυωμα μας συμβουλεψε ο παιδιατρος να το αφησουμε οσο μπορουμε αλλα ειχε πολυ εντονο μπουκωμα και με ξενυκτουσε συνεχεια τελικα πηραμ αντιβιωση μιας και ειδαμε οτι δεν της περνουσε μετα απο μια βδομαδα και την προηγουμενη τριτη σταματησαμε και εφυγε το μπουκωμα και κοιμηθηκα ξανα σαν τον ανθρωπο

ολες τις αλλες μερες διαβαζα τα θεματα ιας και ξυπνια ολη μερα αλλα ειχαμε πολυτ γκρινια αν δεν ασχολιωμουν 24 ωρες μαζι της οποτε δεν εγραφα γενικα

και πανω που ελεγα οτι υσηχασαμε τωρα εχουμε πιο λιγη γκρινια αλλα βγαζουμε δοντακια και ποναμε !!!!!!!

οποτε με βλεπω στο δευτερο "Μωράκια Μαίου-ιουνίου Ιουλίου 2009"!!!!!

με τα δυο μπροστινα δοντακια βγαλμενα :P:):):)

γενικα αποφευγω να γραφω κειμενα οπως τωρα γιατ δεν με αφηνει και πολυ ησυχη και τωρα τσιναμε και για να γραψω ενα κειμενο μπορει να κανω και μιση ωρα!!!!!!!!!!!! :silly:

Περαστικά σας κοριτσάκι μου τότε..σε περιμένουμε για τη μεγάλη...επιστροφή!!Μάκια κ στο μπουμπούκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενας λογος για τον οποιον ξυλοθηκα και χρυσοπληρωσα αλουμηνενια ντουλαπα με κελιδαρια στο πισω μπαλκονι.

Ολα τα απορρυπαντια του σπιτιου ειναι κρυμενα εκει, το χερουλι ειναι στο υψος του κεφαλιου μου, δεν υπαρχει κατι να σκαρφαλωσει πανω και ασφαληζει με κλειδι.

Επισης εκει μεσα ειναι η ηλεκτρικη σκουπα, ο κουβας με την σφουγγαριστρα, ολα τα ραφτικα ειδη ψαλιδια κλπ.

Ολα τα εργαλεια του αντρα μου ειναι στο υπογειο- κει εκει κλειδωνει.

ΕΡπισης ολα τα σηρταρια τςη κουζινας τα κατω καθως και τα ντουλαπια ειανι αδεια υπαρχουν μονο μερικα ταπερ και πλαστικες κουταλες με τις οποιες παιζει..δεν ξερω πως καταφερε να απασφαληζει τα πλαστικα αλλα του αρεσει να τα ανοιγει. Ολα ανεβηκαν στα πανω νουλαπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...