Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ


muller

Recommended Posts

ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΣΕ ΚΑΦΕ Ή ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΛΑ.ΚΑΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΜΩΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ.ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ?ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ?ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ?ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ "ΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ".ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ.ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΑ.Ή ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΒΡΑΔΥΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΝΗΜΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ 700ΕΥΡΩ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανενα μινακι εβαλες????

Μηπως δεν τους κανεις για καφε λογω την σοβαρωτητας της εμφανησης σου?(λεω εγω)

Μηπως το οτι εισαι παντρεμενη τους χαλαει τα σχεδια για ενα φλερτ απο καποιον πελατη?

Τι λεω μωρε τωρα? :blush:

Αυτα μου ερχονται στο μυαλο μου!

Σε καταλαβαινω παντως γιατι και εγω στο ψαξιμο για δουλεια ειμαι και στην αναμωνη!

Ειναι δυσκολες εποχες και η ανεργεια μεγαλη.

Ευχομαι συντομα να βρεις μια δουλιτσα που να σου αρμωζει! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsi mou mhn aplpizese .

einai kai oi kairoi diskoloi .

uparxei nai apo kapoioys kakous epagelmaties "ratsismos" stis pantremenes min minoun egkies mhn exoun paidia kai pernoun adeies ktl .

kalitera mhn psaxneis se anapsiktirio ,kalitera pakse kapou pou na mhn douleyeis apeuthian gia to afentiko .

psakse se souper market ,se megala empirika katastimata san pilitria h san tameias .

ekei den tous endiaferei an eisai pantremenh h exeis 8 paidia!!

se epixiriseis pou einai mikres tha exeis auto to problima pou perigrafeis .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΠΟΤΕ (ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΜΙΝΙ),ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΝΙ,ΒΡΑΣΤΑ.

ΚΑΙ ΣΤΟ SKYWALKER ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΙΟΠΟΛΙΣ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΝ ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ "ΟΡΙΟ" ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΒΡΑΔΥ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΗ.ΑΝ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κοπέλα μου, και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Από τον Σεπτέμβρη ψάχνω δουλειά και δεν μπορώ να βρω. μέχρι και να γυρίσω στο νησί μου σκέφτομαι γιατί εδώ τα έξοδα τρέχουν, αλλά είναι που σκέφτομαι τον καλό μου. πως θα τον αφήσω μόνο του? :( υπομονή θέλει και εύχομαι όλο και κάτι να βρεθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποτειθεται οτι χθες θα με επαιρναν να μου απαντησουν για τη δουλεια.Και μαλιστα τους ειχα ζητησει προσωπικη χαρη ειτε ειναι ναι ειτε οχι να με παρουν.Φυσικα δεν με πηραν.Εχω αρχισει να αισθανομαι πολυ μ......ς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muller μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

Σε παρακαλώ όμως μην μου απογοητεύεσαι!!! Είναι και αυτή η κρίση τώρα που έχει παγώσει τα πάντα!!! Και εμείς είμαστε στην φάση που δεν ξέρουμε αν θα δουλεύουμε αύριο... είναι πολύ χάλια τα πράγματα...

Όσο για τον ρατσισμό .... νομίζω ότι υπάρχει γενικά στις γυναίκες είτε είναι ελεύθερες, παντρεμένες, με παιδί ή όχι... Πχ εδώ που δουλεύω εγώ, όποτε τύχαινε μια γυναίκα εργαζόμενη να ζητήσει άδεια για το παιδί της, ο εργοδότης μας έβριζε και έλεγε ότι δεν θα ξανα προσλάβει γυναίκα γιατί είμαστε προβληματικές... κάνουμε παιδιά.. (!!!!!) Είπες τίποτα???

Πες μου Αθήνα μένεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι αυτο το ειχε πει και ο δικος μας οικονομικος διευθυντης...το αφεντικο παλη δεν εχει κανενα προβλημα να προσλαμβανει γυναικες, τις θεωρει πιο εξυπνες και πιο αποτελεσματικες στην δουλεια τους...αποδειξη οσα ατομα εχει προσλαβει αυτος προσωπικα...συμπεριλαμβανομανου και εμενα..ειναι γυναικες!!!!!

Muller εγω θα σου ελεγα οτι ειναι η καταλληλη εποχη να ξαναβαλεις μπρος για ενα παιδακι..δεν δουλευεις που δεν δουλευεις, θα εισαι πιο ξεκουραστη και με λιγοτερο αγχος!!!!!

Καλα να εισια κουκλα μου και θα φεξει και για σενα.

Και θα συμφωνισω με την Αφροδιτη..παρε σβαρνα τα μεγαλα Σουπερ Μαρκετ και κανε αιτησεις...εγω για να βρω δουελια εστειλα πανω απο 100 βιογραφικα, πηγα σε 18 συνεντευξεις και ειχα στο τελεος δυο προτασεις....απο τις οποιοες διαλεξα αυτην την θεση!!!

Δεν ξερω αν σε παρηγορει αυτο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

muller μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

...............Όσο για τον ρατσισμό .... νομίζω ότι υπάρχει γενικά στις γυναίκες είτε είναι ελεύθερες, παντρεμένες, με παιδί ή όχι... Πχ εδώ που δουλεύω εγώ, όποτε τύχαινε μια γυναίκα εργαζόμενη να ζητήσει άδεια για το παιδί της, ο εργοδότης μας έβριζε και έλεγε ότι δεν θα ξανα προσλάβει γυναίκα γιατί είμαστε προβληματικές... κάνουμε παιδιά.. (!!!!!)

και θέλω να προσθέσω ότι εδώ που δουλεύω εγώ και είναι δημόσιο αλλά εγώ συμβασιούχος με ΤΕΒΕ η αντιμετώπιση είναι πολύ κακή. Συνάδελφος που κάθησε στο κρεβάτι, λόγω αιμορραγίας, στην εγκυμοσύνη δεν της έδωσαν φράγκο και μετά από δική της παρέμβαση της έδωσαν τα μισά απ' τον μισθό της. Επίσης η ίδια κοπέλα στον 8ο μήνα πλέον φεύγει με συσπάσεις στη μήτρα, εισάγεται στο νοσοκομείο και δεν την πληρώνουν. Υπάνθρωποι? έλλειψη στοιχειώδους ανθρωπιάς? Τι να πω. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι ακολουθώ κι εγώ, γεννάω τον Ιούλιο(παναγία μου μην τύχει τίτποτε ενδιάμεσα) και δεν ξέρω τι να περιμένω. Ενδέχεται να μην πληρώσουν ούτε μετά τη γέννα. Έλεος δηλαδή, είπαμε κρίση, είπαμε προβλήματα αλλά και ο στοιχειώδης σεβασμός σε βασικά ανθρώπινα δικαιώματα νομίζω απαιτείται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI ναι στην Αθηνα μενω.Προβληματικες λοιπον.Τι να πεις?

Cesilia χαρας το κουραγιο σου με τοσα βιογραφικα.Δυστηχως δεν μπορω να προσπαθησω ακομη για μωρο.Αλλα και ψυχολογικα δεν ειμαι ετοιμη.Δεν εχω κανει προσπαθεια καν να βρω γιατρο.Νομιζω εχεις γραψει στο αλλο θεμα μου,οποτε νομιζω οτι καταλαβαινεις....

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Να ειστε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

...εγω για να βρω δουελια εστειλα πανω απο 100 βιογραφικα, πηγα σε 18 συνεντευξεις και ειχα στο τελεος δυο προτασεις....απο τις οποιοες διαλεξα αυτην την θεση!!!

Δεν ξερω αν σε παρηγορει αυτο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι ακολουθώ κι εγώ, γεννάω τον Ιούλιο(παναγία μου μην τύχει τίτποτε ενδιάμεσα) και δεν ξέρω τι να περιμένω. Ενδέχεται να μην πληρώσουν ούτε μετά τη γέννα. Έλεος δηλαδή, είπαμε κρίση, είπαμε προβλήματα αλλά και ο στοιχειώδης σεβασμός σε βασικά ανθρώπινα δικαιώματα νομίζω απαιτείται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτεμης σ'ευχαριστω πολυ!!!

Αμα σου περιγραψω που εχω δουλεψει...ειχα τα καλα ειχα και τα δυσαρεστα..αλλα δεν μπορω να πω εμαθα αρκετα πργματα απο τις δουλιες μου.

Muller ναι σου ειχα γραψει στο θεμα σου, αν και δεν γραφω συχνα σε τετοια θεματα γιατι με πιανουν τα δακρια.

Εισαι δυνατη, εγω θα ειχα καταρευσει.

Να εισαι παντα αισιοδοξη....τα πραγματα δεν μπορουννα γινουν χειροτερα απο οσο ηδη ειναι..αρα ελπιζεις στο καλυτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia

Muller ναι σου ειχα γραψει στο θεμα σου, αν και δεν γραφω συχνα σε τετοια θεματα γιατι με πιανουν τα δακρια.

Εισαι δυνατη, εγω θα ειχα καταρευσει.

Να εισαι παντα αισιοδοξη....τα πραγματα δεν μπορουννα γινουν χειροτερα απο οσο ηδη ειναι..αρα ελπιζεις στο καλυτερο!!!![

Δεν νομιζω οτι ειμαι δυνατη.Απλα δεν μπορω να μην προσπαθησω να συνεχισω.Ειχα παραιτηθει πολλους μηνες.Υπαρχουν φορες οπως τωρα που πεφτω ξανα και δεν μπορω να σηκωθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε muller πόσο μοιάζουμε σ΄αυτό! Και εγώ έτσι αντιδρώ στα γεγονότα. Αλλά πρέπει να σηκωθείς ακόμη κι αν δεν έχεις από που να κρατηθείς. Όσο πιο γρήγορα σηκωθείς τόσο πιο γρήγορα θα μπορέσεις ν΄αντιμετωπίσεις τα προβλήματα. Τα λεω σε σένα για να τ΄ακούσω κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muller έγραψε:

Cesilia

Δεν νομιζω οτι ειμαι δυνατη.Απλα δεν μπορω να μην προσπαθησω να συνεχισω.Ειχα παραιτηθει πολλους μηνες.Υπαρχουν φορες οπως τωρα που πεφτω ξανα και δεν μπορω να σηκωθω...

κοριτσάκι μου έχω διαβάσει την ιστορία σου, αλλά πραγματικά τα λόγια ήταν πολύ λίγα για να σου γράψω κάτι... Έχω γεννήσει και εγώ πρόωρα και ταυτίστηκα μαζί σου... Καταλαβαίνω λοιπόν πως νιώθεις και πως πρέπει να μαζέψεις τα κομμάτια σου, να σηκώνεσαι κάθε φορά που πέφτεις και να συνεχείσεις μέχρι την στιγμή που η ζωή θα σε κάνει να τα δεις ολα πάλι φωτεινά και αισιόδοξα!!! Και δεν θα αργήσει να έρθει αυτή η στιγμή... ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!!

Πες μου όμως τι γιατρό ψάχνεις?? ίσως εκεί μπορούμε να βοηθήσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muller μην απογοητέυεσαι!καταλαβαίνω για τον ρατσισμό που λές το έχω βιώσει και εγώ όταν έψαχνα για δουλειά σε μια συνέντευξη ένας μου το είπε ξεκάθαρα:τι να σε πάρω;εσύ σε 1,2 χρόνια θα μείνεις έγκυος δεν γίνονται αυτά!τι να πεις;και τώρα που δουλεύω μη φανταστείς ότι έχω καμία δουλειά που πετάω στα σύννεφα,δανεική υπάλληλος είμαι στην manpower και δουλεύω σε κάποια εταιρεία,αλλά άσε μην αρχίζουμε την κουβέντα για αυτές τις εταιρείες γιατί βάζω στοίχημα θα μαζευτούν πολλές κοπέλες που είναι πχ.απο manpower,adecco κτλ και δεν θα σου πουν τα καλύτερα πιστεψέ με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...