Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σημερα η 3η χοριακη.....


Recommended Posts

Κοριτσια μου ειπα να ανοιξω εδω αυτο το θεματακι,μιας κ "θεωρητικα"ειμαι εγγυος,τουλαχιστον προς το παρον κ σκεφτηκα μηπως μου φερει γουρι μιας κ εδω μεσα ειναι ολες οι εγγυουλες της παρεας μας.

Η αγωνια μου δεν περιγραφετε,στις 9.00 θα ειμαι στο μικροβιολογικο για την 3η χοριακη,που θα μας δειξει τελικα τι γινετε...εγγυος ειμαι,οκ το ξερουμε...το θεμα ειναι...ποσο εγκυος..;;

Σημερα θα πρεπει τουλαχιστον να εχει διπλασιαστει,αν οχι....καταλαβενετε,θα σημαινει πως σιγουρα κατι δεν παει καλα.

Η καρδια μου κοντευει να βγει εξω απ'το στηθος μου.Τετοια αγωνια δεν εχω ξανανοιωσει στη ζωη μου.

Δεν ξερω τι να σκεφτω,να εμπιστευτω για αλλη μια φορα το ενστικτο μου που μου λεει με σιγουρια οτι ολα ειναι ενταξει κ απλα εγινε αργα η συλληψη...;Να εμπιστευτω τα σημαδια που μου δειχνει το σωμα μου που μου λενε οτι εκει μεσα στην κοιλιτσα κατι γινετε;Το στηθος μου ωρες-ωρες δεν αντεχω ουτε να το ακουμπησω,εχτες να φανταστητε εκανα ντους κ με ενοχλουσε το νερο που επεφτε επανω.Κοιμαμαι σαν βοδι...πρωι-μεσημερι-βραδυ...οπου κ να ειμαι ανετα μπορει να με παρει ο υπνος.Πονακια ειχα λιγα στην αρχη,τωρα ομως δεν εχω,δηλ.που κ που νοιωθω αυτα τα σφιξιματακια...ξερετε,που σου θυμιζουν οτι κατι υπαρχει εκει...Οι θηλες μου εχουν αρχισει να σκουραινουν κ να μεγαλωνουν κ η κοιλια μου εχει πρηστει αρκετα σε σημειο να φοραω μονο κολαν κ φορμες,για τα τζιν μου...ουτε λογος!Ταχυκαρδιες,συχνοουρια κ ολα τα υπολοιπα τα εχω.

Ετσι ακριβως ημουν κ στην 1η μου εγκυμοσυνη,μονο που τοτε ετρωγα πολυ απ'την αρχη,ενω τωρα προς το παρον η ορεξη μου ειναι νορμαλ.

Δεν ξερω τι θα γινει...απ'τη μια λεω...δεν μπορει...τοσα δυσκολα περασαμε,δεν μπορει αφου ο Θεος διαλεξε να μας στειλει το μωρο ετσι...τοσο απλοχερα σαν θαυμα,δεν θα μας το παρει πισω...

Απ'την αλλη λεω...δεν πειραζει οτι ειναι να γινει,θα γινει...μας αρκει που ξερουμε πως μπορουμε να κανουμε παιδακι φυσιολογικα,μονοι μας,μονο απ'τον ερωτα μας,χωρις γιατρους,ενεσεις,φαρμακα,εξετασεις,αγωνιες....

Τα κοριτσια στο μικροβιολογικο επειδη καταλαβαν την φοβερη αγωνια μου, μου ειπαν πως θα προσπαθησουν να μου βγαλουν γρηγορα το αποτελεσμα(να'ναι καλα!).

Τοσες μερες που το εχουμε μαθει με τον αντρα μου,ειναι απιστευτο αυτο που ζουμε.Να εχουμε φτασει στην πηγη...κ να μην μπορουμε να πιουμε νερο...δεν μπορουμε να χαρουμε,περιμενουμε κ αγωνιουμε.Ο αντρας μου ειναι ο πιο υπεροχος ανθρωπος του κοσμου,ηταν ανεκαθεν τρυφερος αλλα αυτες τις μερες...ειναι το κατι αλλο...με προσεχει λες κ ειμαι απο κρυσταλλο,για εκεινον το να φερει στον κοσμο ενα παιδι θα ειναι η απολυτη ολοκληρωση,θα ειναι το δωρο απ'τη ζωη που τοσο τον εχει παιδεψει απο μικρο...και κοριτσια...θα γινει φοβερος μπαμπας.Τον βλεπω τι σχεση εχει καταφερει κ εχει με την κορη μου(για οσες δεν θυμουνται,εχω μια κορη απ'τον 1ο μου γαμο).Καταφερε κ εκανε ενα παιδακι "ξενο" να τον λατρευει κ να τον φωναζει μπαμπα με ολη της την αγαπη....

Σας ζαλισα παλι....τελος παντων...ελπιζω πως το ονειρο δεν θα κρατησει τοσο λιγο...

Ευτηχως που υπαρχετε κ εσεις κ ξερω πως οτι κ να γινει θα ειστε εδω να μου πειτε μια κουβεντα στηριξης η να "τρελαθειτε" μαζι μου απο χαρα!

Τα λεμε αργοτερα...φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

σου ευχομαι ολοψυχα μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακη και να γινετε οι πιο ευτυχισμενοι γονεις που θα χαρισετε ενα γλυκιτατο αδερφακι στο παιδακι σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου σου έυχομαι μία τεράστια χοριακή και αφού νιοώθεις ήδη όλα τα συμπτώματα δεν χωράει αμφιβολία.Όλα θα πάνα κάλα.

Ενημέρωσε μας μόλις μάθεις τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου σου έυχομαι μία τεράστια χοριακή και αφού νιοώθεις ήδη όλα τα συμπτώματα δεν χωράει αμφιβολία.Όλα θα πάνα κάλα.

Ενημέρωσε μας μόλις μάθεις τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο με συγκίνησες με αυτά που έγραψες!!!Εύχομαι μέσα απ την ψυχή μυ να έχεις μία μεγάλη χοριακή κ θα το δείς όλα καλά θα είναι!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ευχομαι η σημερινη μερα να ειναι η πιο ευτυχισμενη της ζωης σας μετα τη μερα της γεννησης της κορης σου!!!! :)

Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια κ σκεψη!!!

Πραγματικα,αν κ δε γνωριζομαστε,θελω παααρα πολυ να ειναι ολα οπως πρεπει να ειναι!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρα μου έχω περάσει από αυτό το αγχος και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!! αλλά είμαι σίγουρη ότι το απογευματάκι θα έχεις μια τεράστια χοριακή και πολύ συντομα θα ακούσεις και εσύ τον μαγευτικό ήχο της καρδούλας του!!!!! σου εύχομαι ολόψυχα να είναι όλα καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι σίγουρη οτι με την θετική σκέψη όλων των μελών του forum το αποτέλεσμα θα είναι θετικότατο.Δεν μπορεί ο Θεούλης να στερήσει από δύο υπέροχους ανθρώπους αυτή την χαρά.

Στο εύχομαι με όλη την δύναμη που έχω να κρατάτε σε λίγους μήνες και το δεύτερο θαύμα σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πετρούλα μου... είσαι στη σκέψη μου και στην προσευχή μου όλο το σ/κ...

Εύχομαι μια (τριπλάσια, τετραπλάσια και πάνω) χοριακή να σας πάρει τα μυαλά και πάλι!!! :) :)

Φιλάκια πολλά και θα περιμένουμε με αγωνία... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου συγκινηθηκα ετσι οπως τα λες.ευχομαι να εχεις μια πολυ μεγαλη χοριακη και να μπορεσετε να χαρειτε χωρις δισταγμο!περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπι ειμαστε μαζι σου και περιμενουμε να μας πεις την τελεια σε νουμερα χοριακη σου....αχ τη αγωνια ειναι αυτη που περναμε ακθε Δευτεραααααα.... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιτσα μου όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εύχομαι μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Περιμένουμε νέα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...