Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

καλημερα σας,φατσουλινα ευχομαι καθε ευτυχια, να σας ζησει!!!

μικα μου εσυ τι κανεις???εγω στα μες το αγχος,εγραψα θεμα στο τοκετος και μαιευτηριο..εχω 2 διαστολη και μαλλον εσπασαν τα νερα(ειναι λιγο μπερδεμενο),αλλα δε με κρατησανε στο νοσοκομειο,και τα εχω παιξει!!!περιμενω να πονεσω για να παω!!!ετσι μου ειπαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πόσο χαίρομαι!Σέβη μου να σας ζήσει η μπέμπα και από εδώ!

Τώρα που γυρίσατε στο σπιτάκι σας θα μπείτε και σε μια σειρά.Μπράβο κοριτσάκι.Θα περιμένουμε όταν μπορέσεις να μας πεις την ιστορία σας!Πολλά φιλάκια! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FATSOULINA ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ !!!!!!!!!!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!111ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALKOST ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΡΘΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑ ΚΙ ΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΣΕΝΑ.....ΑΡΓΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΛΥΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΗ ΜΟΥ....ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ..ΟΛΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ ΠΑΩ ,ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΣΝ ΓΥΡΝΑΩ...ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥΔΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΝΕΥΡΟΠΟΝΟΙ.............ΧΑΛΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέβηηηηηηη γύρισες σπιτάκι σου!!!!!Όπως έγραψα και στο σχετικό θέμα που είχε ανοιχτεί να σου ζήσει η μπέμπα σου και να τη δεις όπως επιθυμείς!!!Άντε θα περιμένουμε να μας πεις κάποια στιγμή την ιστορία σου!!!!Εμείς στην αναμονή!!!!Φιλάκια πολλά!!!

ΜΙΚΑ μου περιμένουμε τα νέα σου!!!!!

Ελίνα προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα όταν πας για ύπνο γιατί είναι πολύ εύκολο να ξαγρυπνήσεις μέχρι το πρωί!!Στο λέω εγώ που έτσι μου καρφωνόταν κάποια σκέψη και αυτό ήταν αποχαιρετούσα τον ύπνο!!!Σου βγαίνει και η κούραση των προηγούμενων εβδομάδων οπότε κοίτα να χαλαρώνεις όπου και όσο πιο πολύ μπορείς!!!

Εγώ με βλαστοκύτταρα το ψιλοπάγωσα. Δεν ξέρω αν είδες και τη εκπομπή του Εξάντα στη ΝΕΤ για το θέμα. Ο αδερφός μου πάντως που τελειώνει το διδακτορικό του στην Αγγλία πάνω στη γενετική μου είπε ότι μόνο αιματολογικές ασθένειες θεραπεύει και όλα τα υπόλοιπα είναι σε ερευνητικό στάδιο χωρίς βεβαίως να ξέρουμε όλα τα πειράματα που γίνονται!!!Αν πάντως το αποφσίσεις καλύτερα δώστα στη Δημόσια Τράπεζα της Ακαδημίας Αθηνών!!! Αχρείαστα να' ναι!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά το θέμα της τουαλέτας είναι για μένα λές και χτυπάω κάρτα κάθε 2 ώρες!!!!Έτσι βέβαια βλέπω περισσότερα όνειρα μέσα στη νύχτα. Βλέπω κάτι το διακόπτω, πάω τουαλέτα, μετά άλλο όνειρο κλπ!!! :laugh:

Απόλαυσε αυτές τις μέρες μετά δε θα έχουμε χρόνο. Αυτά τα λέω να τα ακούσω και εγώ γιατί εμένα με πιάνει προς το βράδυ και σκέφτομαι τη γέννα. Ειδικά τώρα που κατάλαβα ότι ο γιατρός μου με πάει πιο πολύ στο να μη κάνω επισκληρίδιο. Σκέφτομαι ότι έχω να φάω πολλούς πόνους. Ελπίζω αν δω ότι δεν αντέχω να υπάρχει το περιθώριο να μου κάνουν επισκληρίδιο - γιατί δυνατότητα έχουν!!!!Προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι και όταν δω ότι δεν γίνεται αλλιώς πρήζω τον αντρούλη μου!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!! Πως πάνε οι αντοχές;;; Τα νεύρα;;; Υπομονή... Όσο για τον ύπνο... όλες έτσι είμαστε.... ανά 2ώρο τουαλέτα και πάλι στο κρεβατάκι... εγώ τις τελευταίες μέρες νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη κάποιες στιγμές... και άλλες είμαι ντούρασελ... τι να πω;;;

Σέβη μου καλώς ορίσατε στο σπιτάκι σας!!!! Και πάλι να σας ζήσει η μπουμπού!!!!!! Βρείτε τους ρυθμούς σας και περιμένουμε την ιστοριούλα σας... Φιλάκια πολλά!!!

Χαρά2 υπομονή... πραγματικά δεν γίνεται κάτι άλλο...

Alcostάκι και πάλι με το καλό εύχομαι...

Μίκα άντε που είσαι να μάθουμε νέα σου;;;

Ελινάκι δεν είναι καλή συνήθεια η σκέψη στο κρεβάτι.... δεν θέλουμε και πολύ η αλήθεια είναι να κολλήσουμε σε κάτι... αλλά προσπάθησε να το αποφεύγεις.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ,ΧΑΙΡΕΤΑΙ!!!!!!!!!! ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ, ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ , ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΗΔΕΝ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΛΕΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ!!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ? ;) ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΥΧΟΥΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ :woohoo: :woohoo: ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ, ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκα, πολύ ευχάριστα τα νέα σου!Επιτέλους ήρθε η ώρα,ε? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Με το καλό κοριτσάκι μου να κρατήσεις στην αγκαλιά σου την όμορφη μπεμπόύλα σου.Θα σε σκεφτόμαστε.Ολα θα πάνε καλά!

Οταν με το καλό γυρίσετε και τακτοποιηθείτε θα περιμένουμε νέα σου!!!!

Με το καλόοοοοοοοο!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: :silly: :woohoo: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια1!!

Αlcost μην αγχωνεσαι θα σε πιασουν οι πονοι..πού θα παει;

Μικα με το καλο !!!!!!

Fatsoulina να χαιρεσαι το μπεμπακι σου!!!! Να εχει παντα υγεια και τυχη!!!

Πολυ ζεστη σημερα..πώς την παλευετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα και ο εξωτερικος γιατρος απεφανθη οτι πρεπει να περιμενω να πονεσω η να δω ξανα διαρροη..αυτα εν συντομια..εγω φοβαμαι ομως,ο τραχηλος μου ειναι λεει πολυ μαλακος και ετοιμος να ανοιξει..και αν ανοιξει κι αλλο και εγω εξακολουθω να μην ποναω???γινεται αυτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικα μου τωρα το ειδα!!!αυριο θα εισαι πολυ πολυ ευτυχισμενη,ολα θα πανε τελεια και θα εχεις στην αγκαλιτσα σου τη μικρουλα σου,τι υπεροχο!!!!

και το πιο υπεροχο απ'ολα ειναι οτι δεν εισαι αγχωμενη!!!μπραβο κοριτσακι μου,η παναγιτσα μαζι σου!!!!

απις μου με το καλο κι εσυ,καιρο εχω να σε πετυχω..θα με πιασουν λες ε??μακαρι!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ,ΧΑΙΡΕΤΑΙ!!!!!!!!!! ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ, ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ , ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΗΔΕΝ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΛΕΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ!!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ? ;) ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΥΧΟΥΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ :woohoo: :woohoo: ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ, ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!

Τα όμορφα εδώ αρχίζουν!!!!!!!!!!

Με έναν πόνο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MIKA ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ..ΝΑΓΥΡΙΣΕΙΣ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!! :)

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκα με το καλό να κρατήσεις τη μπέμπα σου αγκαλίτσα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ελπίζω να μη χρειαστείς καισαρική τελικά αλλά και έτσι να ΄ναι σημασία έχει ότι αύριο τέτοια ώρα θα είσαι μανούλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικάκι μου τέλος τα ψέμματα έτσι;Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!Όλα να πάνε τέλεια που θα πάνε γιατί έχεις και πολύ καλή ψυχολογία!!!Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Φιλάκια πολλά!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!! :):):):) ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ! PIPITSAZOYZOYNA ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!

ΦΙΛΙΑ :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!!!!(Όσες έχουμε απομείνει στη λίστα της Ελίνας)

Πώς είσαστε; Εμείς σήμερα πάμε πάλι στο γιατρό για υπέρηχο και nst για να δούμε τι γίνεται, έχει κατέβει καθόλου ο μπεμπάκος ή θα πάρω και τις δύο τελευταίες εβδομάδες του ένατου;

Θα μπω να σας πω τα νέα μου!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!!!!!

Ελπίζω να έχει κατέβει ο μικρούλης σου kassi μου... Άντε να δούμε... περιμένουμε νεάκια...

Εμείς πάμε την Τρίτη πάλι... ελπίζω να έχει μαλακώσει μέχρι τότε ο τράχηλος μου για να μπορέσει να βγει ο μπεμπάκος μου! Ή ακόμη καλύτερα να έχω γεννήσει μέχρι τότε :woohoo: :woohoo: :woohoo: Λες το σκατούλι να με πάει μέχρι τέλους;;; Ότι θέλει ας κάνει.. αρκεί να βγει υγιές!!!!

Φιλάκια... και με το καλό το Μικάκι να γεννήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xanthippi είμαστε δίπλα δίπλα στις ΠΗΤ και έχουμε και οι δυο αγοράκια, λες να έχουν συνεννοηθεί και να θέλουν να κάτσουν όσο περισσότερο μπορούν; :laugh: :laugh: :laugh:

Αν και πιστεύω ότι τελικά εσύ προηγείσαι και μέσα στην εβδομάδα θα κρατάς τον μπεμπάκο σου αγκαλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi έγραψε:

Xanthippi είμαστε δίπλα δίπλα στις ΠΗΤ και έχουμε και οι δυο αγοράκια, λες να έχουν συνεννοηθεί και να θέλουν να κάτσουν όσο περισσότερο μπορούν; :laugh: :laugh: :laugh:

Αν και πιστεύω ότι τελικά εσύ προηγείσαι και μέσα στην εβδομάδα θα κρατάς τον μπεμπάκο σου αγκαλιά!!!!

Μακάρι kassi μου... Τον περιμένω με μεγάλη αγωνία... :):) Πάνω απ' όλα να έχει υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σου εύχομαι ΜΙΚΑ . Έχεις πολλή θετική αύρα και θα πάνε όλα καλά. Μάλλον όπου να'ναι πλησιάζει και η δική μου η ώρα. Έχω κάτι πονάκια. Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλοκαι σε σενα κοριτσακι μου,τι πονακια δηλαδη???σαν περιοδο???

αχ λες να σκασει μυτη το νινακι σου σημερα???μακαρι,και με εναν πονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια να'μαι ξανά εδώ!!!Πήγαμε στο γιατρό το απόγευμα αλλά ο μικρούλης μου δεν έχει κατέβει και ο τράχηλος είναι σκληρός οπότε την Τετάρτη θα ξαναπάμε για nst και βλέπουμε. Η διάταση που είχε δει στο ένα νεφρό του εξακολουθεί να υπάρχει και μου είπε ότι μετά τη γέννα θα το παρακολουθήσει νεογνολόγος. Όπως καταλαβαίνετε στενοχωρήθηκα εκείνη τη στιγμή αλλά μου είπε να μην ανησυχώ γιατί ο μπέμπης χρειάζεται καλή ψυχολογία!!!!

Οπότε κορίτσια μου μάλλον πάμε για ολόκληρο το μήνα!!!!Δε με πειράζει αρκεί να είναι καλά ο μπεμπάκος μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βάρος 😊   @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
    • Σε ευχαριστούμε πολύ ☺️ υγεία να έχουν τα παιδάκια μας να τα καμαρώνουμε!  @Ersi85 χρόνια πολλά και στο δικό σου αγοράκι! Γερός να είναι πάντα!  Σε καταλαβαίνω... Κι εγώ στη βάπτιση του μικρού βασανίστηκα, σε μας ο μικρός δε σταματούσε το κλαμμα ούτε στο ντύσιμο... Σταμάτησε όταν τελείωσε η βάπτιση όπου στο τέλος αποκοιμήθηκε πάνω μου... Μεγάλη ταλαιπωρία!  Το Σάββατο θα του κάνουμε πάρτυ γενεθλίων στο μαγαζί του νονου του! Θα είναι οι γονείς, τα αδέρφια μας και καλοί μας φίλοι με τα παιδιά τους. Έχω πάρει υλικά και από Παρασκευή βράδυ θα φτιάξουμε με τη νονά του τη διακόσμηση του πάρτυ.  Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ένας χρόνος..... Δύσκολος χρόνος, απαιτητικός αλλά ταυτόχρονα χαρούμενος. Όλο συγκινουμαι σήμερα... Συνέχεια σκέφτομαι τέτοια ώρα πέρσι έκανα αυτό, τέτοια ώρα πέρσι ήμουν στην ανάνηψη κτλ Σαν όνειρο μοιάζει...   
    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...