Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ? ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ..ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΑΡΕΜΑΡΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΘΑ ΜΑΓΙΡΕΨΩ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ. ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΜΠΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ..ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΙΓΟ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΤΗΛ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ! ΧΙ, ΧΙ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα!! Τι μου κάνετε;; Εδώ σήμερα έχει συννεφιά και βροχούλα... δεν είναι για πολλά πολλά!!

nikulina σ' ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου! Εύχομαι σύντομα και στα δικά σου τα ευχάριστα!

Μαρίνα είναι μεγάλη ανακούφιση να βλέπεις τον χώρο στον οποίο θα γεννήσεις και να συναναστρέφεσαι με τα άτομα που ενδεχομένως θα είναι εκεί την ώρα της γέννας... όταν πήγα κι εγώ στην κλινική το ίδιο ένιωσα... ειδικά οι μαίες.. είναι τόσο καλές και ήρεμες... μου έκαναν πολύ καλή εντύπωση! Ελπίζω όλα να πάνε καλά...!!!!

Μίκα μου, μια χαρά βλέπω πάει η ανανέωση! Πολύ ωραία.... κι εγώ θέλω.... αλλά ας τελειώσω πρώτα με τις δουλίτσες μου και μετά..

Άντε καλή μας συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ! ΒΛΕΠΩ ΑΠ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ!ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ, ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΚΕΙ. ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ, ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ, ΜΕΤΑ ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΨΗΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψητό καλαμπόκι ε;;;; Μου άνοιξες την όρεξη πρωί-πρωί!!!!! Καλά κάνεις... το περπάτημα χρειάζεται και φυσικά η ανανέωση είναι μέσα στο πρόγραμμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!Πήγαμε χθες στο γιατρό!!!2,227 έφτασε ο μπέμπης μας!!! :woohoo: :woohoo: Μας χασμουρήθηκε και μετά μας έβγαλε και τη γλώσσα του!!!!Είχε πολύ πλάκα!!!Έκανα και το no stress και ευτυχώς είμαι κάπως καλύτερα από συσπάσεις!!!Ο μικρός είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω αλλά κοιτάει προς την κοιλιά οπότε ακόμη δεν έχει πάρει θέση. Δείτε διάλογο με το γιατρό μου: -Γιατρέ θα μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά μου;

-Όχι πολύ. Τώρα θα αρχίσει να κατεβαίνει. Η δικιά μου μεγαλώνει!!θέλω να δω τα όρια της!!Έκοψα τον ανανά,τον κροκόδειλο αλλά τίποτα εκεί παχαίνω!!!

Οπότε καταλαβαίνετε βάλαμε κάτι γέλια εγώ και οάντρας μου, πού να μου κάνει υπέρηχο μετά!!Μάλλον γι' αυτό μας έβγαλε τη γλώσσα και ο μικρός με τις μ....κιες που ακούει...

Εγώ ξεκίνησα καλλωπισμό και της ευαίσθητης περιοχής για να είμαι έτοιμη αλλά και γιατί στην επόμενη επίσκεψη θα μου πα΄ρει κολπικά υγρά!!Έ!ας μη του έρθει κόλπος!!!!

Φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλό το βάρος σας.Είδες πως παίρνουν τα άτιμα τώρα στο τέλος??Και εμένα στα 2 κιλά είναι τώρα.

Και εμάς μας είχε βγάλει γλώσσα ο μικρός όταν αστειευόμασταν με τον γιατρό οτι στα αγόρια βλέπεις στον υπέρηχο τον εγκέφαλο αλλά δεν είσαι σίγουρος οτι θα έχουν μυαλό!!Βρε, λες να μας ακούνε και να καταλαβαίνουν???!! :woohoo: :laugh: :laugh: Χαθήκαμε!! :laugh: :laugh:

Ο γιατρός είχε προλάβει και μου τον έβγαλε φωτογραφία εκείνη την ώρα!!Το βλεπω και γελάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου δεν μπηκα καθόλου ηταν το αγορακι μου σπιτι και πηγαμε βολτούλες!

ειμαι ετοιμη για φωτο σας στις ανεβαζω!μονο την μοκετα δεν τραβηξα την εβαλασημεραα !

marinaki κατεβήκαμε περισι οκτωβριο λευκωσια εκδρομή και γυρισαμε με γκρουπ σε πολλα μερη !ηταν πολυ ωραία!ναι το μελι το παραγουμμε εμεις!

αρχισα;ν κατι ενοπχλησεις στην μεση κατι τραβηγματακια στην κοιλια περπαταω καθε μερα αντε να δούμε τι θα μας πει ο γιατρος την Τριτη

niculina ευχαριστούμε για τις ευχες!ολα να σου ερθουν οπως αγαπας με το καλο ενα αγγελούδι στα χερια σου!

madrid αντε μπηκες τελικη ευθεια για δωματιο περιμενουμε φωτο/!

Μικα μου που εισαστε φιλεναδιτσες?και εμένα αγρίεψε η μπέμπα δυναμώνουν καθε μερα!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina mou χειλάκια είναι αυτά???πω πω κούκλα είναι άντε με το καλό να δούμε και φωτογραφίες!!!Θα περάσει ο καιρός που θα πάει στην τελευταία ευθεία είμαστε!!Κορίτσια εγώ πολλά νεύρα σήμερα :angry::angry: μου φταίνε όλα και λόγο δεν έχω μέχρι και με τον μικρό παραλίγο να τα βάλω αλλά δάγκωσα τη γλώσσα μου και κρατήθηκα γιατί δεν έκανε και τίποτα το μωρό μου, αχ θέε μου αυτό το άγχος του τοκετού τι μας κάνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φατσουλίνα, κούκλα η κόρη!!Σουφρώνει και τα χείλια ή μου φαίνεται???Ο γιατρός μου έχει καιρό να μου βγάλει τόσο...κοντινό!Θα του κάνω παράπονα :P

Το δωματιάκι σας πολύ όμορφο.Το πορτοκαλί μ αρέσει και εμένα πολύ!Με το καλό να το δεχτείτε και το μικράκι σας!!

Το δικό μας ελπίζω να μπεί μπρός για βάψιμο την Παρασκευή-Σάββατο.Εχω παραγγείλει και τα αυτοκολλητάκια για να είμαι έτοιμη.Αν και θα μείνει στο δικό μας δωμάτιο αρχικά.

Να ρωτήσω κάτι??Μήπως η αλλαξιέρα - το στρωματάκι- είναι πιο πρακτικό μέσα στο μπάνιο και όχι στο δωμάτιο?Σκεφτόμουν οτι θα κάνουμε μπανάκι υα μικρούλια και θα πρέπει να τα πηγαίνουμε στο δωματιάκι τους να τα αλλάζουμε.Μήπως αν είναι πιο κοντά θα είναι καλύτερα?Απ την άλλη θα μου πεις θα πρέπει να έχεις στο μπάνιο έτοιμα τις πάνες τα φορμάκια και όλα τα σχετικά...Το ξέρω οτι είναι όπως θα βολέψει την κάθε μια και ίσως αλλάξουμε και γνώμη όταν φέρουμε τα μωράκια μας ,αλλά έτσι "κουβέντα να γίνεται"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ, ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΑΣ!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΕΘΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΤΕ! ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ, ΔΟΥΛΕΥΕ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ, ΜΕΤΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑ...ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕS ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ MARINA, XANTHIPPI, MADRIDO5 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ? ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ,ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ...ΤΙ ΧΕΙΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ? ΚΟΥΚΛΑΡΑ!!!!!!!! ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ..MADRID05 ΤΟ ΕΠΙΠΛΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ? ΟΠΩΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΩΡΟ ΒΑΣΙΚΑ..ΕΓΩ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΔΕ ΠΗΡΑ ΠΑΝΤΩΣ.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα μου, θα πάρω μόνο το στρωματάκι της αλλαξιέρας γιατί έχω μια συρταριέρα που είναι στο κατάλληλο ύψος.Απλά σκεφτόμουν μήπως αυτό το στρωματάκι είναι καλύτερα στο μπάνιο...πχ πάνω στο πλυντήριο, όπως είδα να το έχει μια φίλη μου.

Βέβαια , η κουμπάρα μου, για παράδειγμα, είχε πάρει ολόκληρο αυτό το επιπλάκι που είναι μπανιερίτσα-αλλάξιέρα, τι να πώ.Μάλλον στην πράξη θα δούμε τι βολεύει,ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADRID05, ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΤΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Κ ΟΠΩΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΗ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Μπήκα και διάβασα τα νέα σας. Άντε κοντεύουμε!!!!! Λίγος καιρός έμεινε ακόμη!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εμένα τις τελευταίες μέρες έχουν πρηστεί οι αστράγαλοί μου παρόλου που δεν έχω πάρει πολλά κιλά και οι τελευταίες εξετάσεις μου δεν έδειξαν κάτι περίεργο. Τι να κάνουμε; Υπομονή! :S

Τη βαλίτσα την έχω σχεδόν έτοιμη. Τώρα ασχολούμαι με το δωμάτιο (μαζέψαμε ότι είχαμε μέσα, καθαρίστηκε, στήθηκε η κούνια κ.λ.π.).

Από βδομάδα είναι να κάνω κάτι τελευταίες εξετάσεις αίματος και καρδιογράφημα (μου το ζήτησε ο γιατρός). Και μετά του Αγίου Πνεύματος θα πάω να με δει και να μου πει ημερομηνία για καισαρική.

Έχω αγχωθεί λίγο μη συμβεί κάτι νωρίτερα αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια μου ευχαριστω οντως τα σουφρώνει τα χειλάκια της και στη συνεχεια ειχε ανοιξει και τα ματακια της καπως ενοχλημενη που την ξυπνησαμε εχει και πολυ μαλλι !!!

αντε ανεβαστε καμια φωτο και εσεις απο μωρακια - δωματιακια!

οσο για την αλλαξιέρα δεν έχω χώρο στο μπάνιο αλλα νομίζω θα με βολέψει και για το αλλαγμα οχι για το μπανιο της μονο!οπως βολεύει την καθε μια στον χωρο της!ας ερθουνε με το καλο και ολα τα άλλα.....

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!όλα καλά?εμένα ευτυχώς άρχισαν και μου περνούν τα νεύρα...αλλά κορίτσια μεγάλο πρόβλημα με τις αιμοροίδες..καμιά συμπάσχουσα?καμιά συμβουλή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Μαρινακι μου! ειδα λιγο αιμα στο σκούπισμα (συγνωμη για την περιγραφή)κανεα 2 φορές απο μια σταγόνα αν ειναι αιμοροίδες, αυτο ειδα αλλα δεν ποναει! καλυτερα να συμβουλευτείς τον γιατρο σου και εγω θα του το πω αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΛΟΞΥΓΓΑ!!!!!?????????

ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.......

ΕΧΤΕΣ ΕΠΑΘΑ ΚΑΤΙ ΦΟΒΕΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!ΕΦΑΓΑ 3 ΠΑΓΩΤΑ ΞΥΛΑΚΙ!!!!!! :(

ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΤΡΕΛΑ.........ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!!!!! ΤΙ ΕΠΑΘΑ!!!!!

Α!!!!!ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ......FATSOULINA ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ??????

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κοριτσάκια μου όμορφα!!!

fatsoulina μόνο αυτό έχω να πω.. φτου φτου να μην τη ματιάξουμε!!! Είναι μια κούκλα!! Όσο για το δωμάτιο είναι πανέμορφο!!! Όλα είναι τακτοποιημένα όπως πρέπει... Πάρα πολύ όμορφα!!!

Χαρά και ο δικός μου έχει λόξυγγα... αρκετά συχνά θα έλεγα.. τι να κάνουμε;; Πάντως πρέπει να τα ταλαιπωρεί... :(

Μαρινάκι ούτε κι εγώ έχω κάτι να σε συμβουλέψω... :(:( Δυστυχώς!!

Εγώ χάθηκα λίγο το ΣΚ γιατί ασχολούμαστε με το σπίτι και τα συμμαζέματά του και θέλω οπωσδήποτε να τελειώνουμε... Ευτυχώς την Τετάρτη θα βγάλω και τα χαλιά μου και θα το γυαλίσουμε!!! Μετά θα μου μείνει να περιμένω να έρθει η κούνια και η αλαξιέρα μας... Το Σάββατο που λέτε σιδέρωσα τα ρουχαλάκια του μικρού... τόση χαρά με σίδερο δεν έχω κάνει ποτέ!!! :P:P Επίσης όσον αφορά την αλαξιέρα... εμείς σε πρώτη φάση θα την βάλουμε στο δωμάτιό μας (όπως και την κούνια) και αργότερα... γύρω στο 6μηνο που θα το βγάλουμε από το δικό μας δωμάτιο... θα του φτιάξουμε το δικό του.. είτε σε αυτό το σπίτι... είτε σε άλλο... θα δείξει!!!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • 6 και 1 μου είπε!!! Δεν ξέρω κ εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!
    • Α τέλεια!! Το είχα κι εγώ άγχος με το σκυλί γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμα σε παιδίατρο για να το συζητήσουμε..
    • αχαχ το ίδιο είμαστε!  Κορίτσια μίλησα με παιδίατρο! Ρώτησα για εμβόλια αν πρέπει να κάνουμε, και μου είπε τίποτα άλλο πέραν του κοκκύτη που έχω ήδη κάνει! Μου είπε ότι μπορεί να είναι και στον τοκετό μας. Επίσης, είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σκυλάκι ίσα ίσα ότι βοηθάει το μωρό απλά στην αρχή να υπάρχουν όρια, να μην πάει στην κούνια κτλ..
    • Έλα σοβαρά τώρα ;;; Ρε κορίτσι μου τι γίνετε δεν ξέρω εύχομαι να πάνε οοολα καλά πραγματικά στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 🙏🙏🙏 Ίσως δεν έπρεπε να κανείς άλλη χοριακη αφού είχατε με τον υπέρηχο εικόνα  σε ποια βδοαμδα βρίσκεσαι τώρα ;
    • Κορίτσια! Ο γιατρός σήμερα είδε το έμβρυο κ ακούσαμε και καρδιά! Και εγώ πήγαινα για αποξεση...του λέω μα η χοριακη έπεσε...μου λέει εγώ αυτήν την εγκυμοσύνη τώρα δεν την ρίχνω  Δε ξέρω τι έγινε αλλά κρατάω μικρό καλάθι!!! Πριν μια βδομάδα ακριβώς φαινόταν μόνο ο σακος κ μέσα σε μια εβδομάδα είδαμε κ μωρό κ καρδιά???? Θα τρελαθούμε!!!! Έχει ξανά συμβεί αυτό? Του λέω μήπως κάτι δε πάει καλά γι αυτό πέφτει η χοριακη? Μου λέει εγώ κρατάω μόνο τον υπέρηχο τωρα....
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...