Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλλαγή γιατρού!


Recommended Posts

Καλημέρα!!

Μετά την 2η αποβολή (ή παλλίδρομη-δε ξέρω τη διαφορά!!), σκέφτομαι να πάω σε κάποιον νέο γιατρό, μήπως και πάει γούρι!! :)

Βρήκα λοιπόν κάποιον Σκλαβούνο. Από το βιογραφικό του φαίνεται ότι έχει εμπειρία σε αποβολές και γενικά σε δύσκολα πράγματα. Τον έχει καμία σας; Θα ήθελα τις γνώμες σας! :silly:

Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για αυτόν που ρωτάς δεν γνωρίζω να σου πω.

Είχα πάει όμως 2-3 φορές σε κάποιον Πετρογιάννη Νικόλαο (για άλλο λόγο) και στην κάρτα του είδα ότι γράφει ότι είναι ειδικός στις καθ'έξιν αποβολές. Σαν γιατρός μου φάνηκε καλός και ενημερωμένος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον Ι. Σκλαβούνο τον ξέρω κοντά δέκα χρόνια. Από τα 19 μου μέχρι τώρα που είμαι 27-28. Είναι πολύ καλός στη δουλειά του και τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Θα μείνείς απόλυτα ευχαριστημένη από αυτόν. Είναι λεπτομερής σου εξηγεί ότι ζητήσεις και γενικότερα ασχολείται πολυ μαζί σου. Εγώ τόσα χρόνια νιώθω πολύ ασφαλής και γνωρίζω και άλλες που πηγαίνιυν σε αυτόν.

Τελοσπάντων για να μη στα πολυλογώ από γιατρός είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρεις. Αυτά που με ενοχλούν εμένα είναι η αναμονή πολλές φορές και 2 ώρες και το οικονομικό. Σου λέει δώσε ότι θες αλλά όλοι βλέπω δίνουν 100στάρια οπότε και εγώ ντρέπομαι να δώσω λιγότερα και χωρίς απόδειξη...

Ελπίζω να σε διαφώτισα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά διαβάζοντας τα παραπάνω έχω να πώ οτι εκτός από τα βιογραφικά και τα "μεγάλα" ονόματα θα πρέπει να έχεις στον νου οτι τον γιατρό σου θα πρέπει να τον έχεις "απίκο" στο πλευρό σου κάθε φορά και ότι ώρα τον χρειαστείς- όταν με το καλό έχεις μια πετυχημένη εγκυμοσύνη -και όχι να τον ψάχνεις ή να έχεις να κάνεις με ένα σωρό άσχετους και "επιτελεία".Αυτό να το έχει στο μυαλό σου πάντα.

Ο γιατρός μου είναι πολύ καλός ως επιστήμονας και ως ανθρωπός, έχει αντιμετωπίσει δύσκολη εγκυμοσύνη φίλης μου και ασχολειται πολύ και με εξωσωματικές(χωρις να σε σπρώχνει σε αυτές).Είχα και εγώ αποβολή το καλοκαίρι και τον εκτίμησα πολύ.Αν θέλεις στοιχεία στείλε μου πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani10 έγραψε:

Τον Ι. Σκλαβούνο τον ξέρω κοντά δέκα χρόνια. Από τα 19 μου μέχρι τώρα που είμαι 27-28. Είναι πολύ καλός στη δουλειά του και τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Θα μείνείς απόλυτα ευχαριστημένη από αυτόν. Είναι λεπτομερής σου εξηγεί ότι ζητήσεις και γενικότερα ασχολείται πολυ μαζί σου. Εγώ τόσα χρόνια νιώθω πολύ ασφαλής και γνωρίζω και άλλες που πηγαίνιυν σε αυτόν.

Τελοσπάντων για να μη στα πολυλογώ από γιατρός είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρεις. Αυτά που με ενοχλούν εμένα είναι η αναμονή πολλές φορές και 2 ώρες και το οικονομικό. Σου λέει δώσε ότι θες αλλά όλοι βλέπω δίνουν 100στάρια οπότε και εγώ ντρέπομαι να δώσω λιγότερα και χωρίς απόδειξη...

Ελπίζω να σε διαφώτισα :)

Σ ευχαριστω!! Να σε ρωτησω, στο ιατρειο του σου λεει να δωσεις οτι θες; Μου φαινεται περιεργο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Δεν έχω τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά διαβάζοντας τα παραπάνω έχω να πώ οτι εκτός από τα βιογραφικά και τα "μεγάλα" ονόματα θα πρέπει να έχεις στον νου οτι τον γιατρό σου θα πρέπει να τον έχεις "απίκο" στο πλευρό σου κάθε φορά και ότι ώρα τον χρειαστείς- όταν με το καλό έχεις μια πετυχημένη εγκυμοσύνη -και όχι να τον ψάχνεις ή να έχεις να κάνεις με ένα σωρό άσχετους και "επιτελεία".Αυτό να το έχει στο μυαλό σου πάντα.

Ο γιατρός μου είναι πολύ καλός ως επιστήμονας και ως ανθρωπός, έχει αντιμετωπίσει δύσκολη εγκυμοσύνη φίλης μου και ασχολειται πολύ και με εξωσωματικές(χωρις να σε σπρώχνει σε αυτές).Είχα και εγώ αποβολή το καλοκαίρι και τον εκτίμησα πολύ.Αν θέλεις στοιχεία στείλε μου πμ.

[file/]

Μα γι αυτο ρωτησα τη γνωμη σας!! Αλλωστε δε θα παω εχοντας στο μυαλο μου ντε και καλα να τον εχω γιατρο. Μια γνωμη θα παρω για τις αποβολες μου (εφοσον λενε καλα λογια γι αυτον), αλλά αν δε μ αρεσει σαν γιατρος, δε θα ξαναπαω!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχει ένα θεματάκι με τα χρήματα σα να ντρέπεται. Είναι περίεργο το ξέρω. Αλλά έτσι είναι. Αν του δώσεις μόνη σου έχει καλώς εκείνος δυσκολεύεται πολύ να ζητήσει συγκεκριμένο ποσό. τουλάχιστον αυτό κάνει σε εμένα και σε κάποια άτομα ακόμη και επειδή το έχουμε συζητήσει το λέει ότι έχει ένα θέμα. Αλλά γενικά σου λέω οι αμοιβές του είναι υψηλές. Γνωστή μου που γέννησε πριν 4 μήνες του έδωσε 3000 (φυσιολογικός τοκετός). Κατά τα άλλα μη το σκέφτεσαι καν, θα κάνει τα πάντα να σε βοηθήσει και να έχεις επιτέλους μια τελειόμηνη και φυσιολογική εγκυμοσύνη.

Καλή τύχη και ότι θες εδώ είμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα έγραψε:

madrid05 έγραψε:

[file/]

Μα γι αυτο ρωτησα τη γνωμη σας!! Αλλωστε δε θα παω εχοντας στο μυαλο μου ντε και καλα να τον εχω γιατρο. Μια γνωμη θα παρω για τις αποβολες μου (εφοσον λενε καλα λογια γι αυτον), αλλά αν δε μ αρεσει σαν γιατρος, δε θα ξαναπαω!!! ;)[/quote:296m5408]

ότι θα ξετρελαθείς στο υπογράφω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani10 έγραψε:

έχει ένα θεματάκι με τα χρήματα σα να ντρέπεται. Είναι περίεργο το ξέρω. Αλλά έτσι είναι. Αν του δώσεις μόνη σου έχει καλώς εκείνος δυσκολεύεται πολύ να ζητήσει συγκεκριμένο ποσό. τουλάχιστον αυτό κάνει σε εμένα και σε κάποια άτομα ακόμη και επειδή το έχουμε συζητήσει το λέει ότι έχει ένα θέμα. Αλλά γενικά σου λέω οι αμοιβές του είναι υψηλές. Γνωστή μου που γέννησε πριν 4 μήνες του έδωσε 3000 (φυσιολογικός τοκετός). Κατά τα άλλα μη το σκέφτεσαι καν, θα κάνει τα πάντα να σε βοηθήσει και να έχεις επιτέλους μια τελειόμηνη και φυσιολογική εγκυμοσύνη.

Καλή τύχη και

ότι θες εδώ είμαι.....

3000 ευρω ειναι πολλα; Απ οτι ξερω καπου εκει παιρνουν ολοι στα ιδιωτικα. Ετσι νομιζω, ισως κανω και λαθος!!!

Μηπως ξερεις ποτε εχει ιατρειο;

Να ρωτησω κατι ακομα; Επειδη ασχολειται κ με εξωσωματικες, δε σε σπρωχνει σε αυτο, εεε;;;; :unsure:

Ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πολλά μου φαίνονται για αυτά που έχω ακούσει και μάλιστα χωρίς απόδειξη. Συνολικά στη συγκεκριμένη εξέτάσεις αμνιοκέντηση, μητέρα και γιατρός της πήγε κοντά 11.000,00. Και σε αυτή δηλαδή πολλά φάνηκαν άν και έχει οικονομική επιφάνεια. Αλλά μέσα στη χαρά σου όταν αποκτάς παιδί σε μεγάλη ηλικία όπως εκείνη... Παίρνεις τηλ και σου κλείνει συνήθως η κοπέλα ραντεβού. ο χώρος είναι αρκετά ευχάριστος αλλά η αναμονή μεγάλη για αυτό εμείς οι παλιές που το ξέρουμε παίρνουμε τηλ πως πάνε τα ραντεβού και μετά πάμε. Για τα περί μεγαλογιατρού που σε παρακολουθεί το επιτελείο που λέει η φίλη μας παραπάνω δεν ισχύει στον συγκεκριμένο καθόλου.Ούτε τον θεωρώ μεγαλογιατρό. Εμείς που πάμε τον λέμε Σκλαβουνάκο. Είναι πολύ γλυκός άνθρωπος καμία σχέση με το απρόσιτο πολλών γιατρών και για κάτι στο οποίο τον εκτίμησα ήταν που σου μιλάει πολύ και σου εξηγεί πράγματα ακόμη και την εποχή που δεν τον πλήρωνα ούτε δραχμή γιατί τον γνώρισα μέσα από το τότε ταμείο μου (ΤΥΠΕΤ). Ετσι κατάλαβα ότι είναι σίγυρα πολύ εντάξει αφού ασχολείται τόσο με κάποιον χωρίς να παίρνει χρήματα. Να φανταστείς και στο ΤΥΠΕΤ έβγαινε εκτός προγράμματος στα ραντεβού γιατί πάντα ασχολιόταν παραπάνω χωρίς δραχμή βέβαια. Η γυναίκα του επίσης είναι καλή νεογνολόγος. Τώρα για το θέμα εξωσωματικής δεν ξέρω, γιατί δεν μου έχει προκύψει ανάλογο θέμα αλλά για μια γνωστή που ήταν μεγάλη 40+ και δεν ήθελε να μπει στη διαδικασία το συζήτησε μαζί μου (ο γιατρός) λέγοντας ότι άλλη στη θέση της θα είχε στήσει αντίσκηνο για εξωσωματική και ότι δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Βέβαια εκεί που κανείς δεν το περίμενε έμεινε μόνη της έγκυος και όλα πήγαν καλά. Επίσης έχει υπέρηχο και κάνει και πάπ ο ίδιος (γιατί πολλοί σε στέλνουν έξω.

Αυτό που ξέρω είναι ότι προωθεί το φ.τ. ακόμη και στις εξωσωματικές που τις στέλνουν απευθείας καισαρική δεν το λέει στο νοσοκομείο ότι είναι εξωσ. προτιμά να το παλέψει πρώτα για φ.τ.

Σε κάλυψα ελπίζω.

Μη ντραπείς ρώτα ότι θες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα καλησπέρα ,σε ποια εβδομάδα είχες τις αποβολές? dna εχετε κάνει? μετά την 1η σου εδωσαν αντιπηκτικές για τη πρόληψη θρομβοφιλίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emi έγραψε:

Κουκλίτσα καλησπέρα ,σε ποια εβδομάδα είχες τις αποβολές? dna εχετε κάνει? μετά την 1η σου εδωσαν αντιπηκτικές για τη πρόληψη θρομβοφιλίας?

Οι αποβολες μου ηταν 5η και 7η εβδομαδα. Εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια, αυτοανοσα και πολλες πολλες αλλες, οπου δε βρεθηκε κατι!! Μου ειπε τωρα ο γιατρος να κανω για τα αντιπατρικα και καρυοτυπο, αλλα δε ξερω αν θελω να μπω σε αυτη τη διαδικασια... προς το παρον το σκεφτομαι απλα..

Παντως η 2η αποβολη ηταν οντως θεμα τυχης, ειχε εμφυτευτει χαμηλα. Ο γιατρος το περιμενε απο τον 1ο υπερηχο. Και σε εναν 2ο γιατρο που πηγα, το ιδιο μου ειπε, εφοσον ολες οι εξετασεις μου ειναι καθαρες και αφου τα αντιπατρικα ειναι αμφιλεγομενα! Προς το παρον σκεφτομαι να μεινω ξανα εγκυος, χωρις να ψαχτω για καρυοτυπο και αντιπατρικα.Το μονο που με προβληματισε ειναι οτι ο γιατρος μου μου ειπε οτι θα κανω και ενεσεις για θρομβοφιλια, προληπτικα, οταν μεινω εγκυος. Ενω ο αλλος γιατρος μου ειπε οτι εφοσον δεν εχω θρομβοφιλια, γιατι να ποτισω με φαρμακα τον εαυτο μου...

Και βρισκομαι σε διλημμα....... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...