Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπεριφορά γυναικολόγου...


Crazy

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Αυτή την εβδομάδα μου συνέβη κάτι το οποίο με σόκαρε και με έφερε σε πολύ δύσκολη θέση.. και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

Με λίγα λόγια, ο γυναικολόγος μου, μου την "έπεσε"... :S:blink:

Τον ξέρω πολλά χρόνια.. καλός γιατρός μεν, αλλά πάντα ήταν λίγο του "χαβαλέ" και της πλάκας κλπ.

Αυτήν τη φορά όμως το παράκανε, ξεπέρασε κάθε όριο κι όλα αυτά που είπε κι έκανε ήταν ξεκάθαρα και χωρίς καμία αμφιβολία, "πέσιμο" κι όχι πλάκα.

Εντάξει, το ξέρω, είμαι ωραία γυναίκα! Πως να αντισταθεί;;; :P :laugh: :P :silly:

Αλλά δε θα πρέπει ένας επαγγελματίας να ξέρει να ελέγχει τις ορμές του και την συμπεριφορά του;; :angry:

Εννοείται πως είμαι σε διαδικασία να βρω νέο γυναικολόγο..

Σας έχει συμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο;; :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν μιλησα γιατι συνηθως αυτα θεωρουνται 'λεπτα' ζητηματα....μακαρι να μου ελεγες ποιος ηταν να το διασταυροναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Ρουλακι!!! :woohoo: Εισαι φωτια τι να κανουμε!!!χα χα χα!!! :laugh:

Περα απο την πλακα συμβαινουν αυτα ειδικα αν ηλικιακα δεν ειναι και πολυ φευγα και αν εχεις αποκτησει και κατι σαν "φιλικη σχεση" μετα απο χρονια κιολας.Λες να σου εκανε και σαμποταζ??? :blink: :laugh: :P

Τι να πεις γινονται κι αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά και πολύ μ.......ας!!!!!!!! :angry::angry::angry:

Αν είναι δυνατόν, σίγουρα πρέπει να κάνεις κάτι, έτσι για να βάλει μυαλό ο παλιο αλήτης και να μην το ξανακάνει σε καμμία άλλη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Ρούλα! Τι περίμενες? Αφού είσαι γυναίκα βόμβα! :woohoo:

Ένας δικός μου παλιός γιατρός ήταν ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΕΣΙΜΟ ΜΙΛΑΜΕ!!! :woohoo: :silly: :lol: :laugh: Να του την πέφτει η ασθενής δηλαδή! Τεκνό!!! ;)

Χωρίς πλάκα... Στη θέση σου αν δε θα ήθελα να τον αλλάξω (γιατί είναι λαμπρός επιστήμονας, γιατί γνωρίζει το ιστορικό μου, κτλ κτλ κτλ), θα πήγαινα μόνο με τον άντρα μου, ο οποίος κατά τη διάρκεια της εξέτασης θα ήταν παρών υποχρεωτικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα.... κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! :)

Βίκυ, όχι δεν είναι εκεί που λες.

Κimon θα σου στείλω π.μ.

ΣΩΣΩ φαντάζεσαι να σου την πέσει η γυναικολόγος σου;! :laugh: :silly: :P

Mirlitsa και τι να κάνω, αποδείξεις δεν έχω, άνετα θα με βγάλει τρελή... το δηλώνω κιόλας τρομάρα μου!!! :laugh: :P :p :silly:

Άσε που άλλες μπορεί να γουστάρουν κιόλας!! Να τους κόψω την τύχη;;; :woohoo: :P :p

Κωνσταντίνα - Ιφιγένεια, θα σας παίρνω κάθε πρωί τηλέφωνο να με "ανεβάζετε"!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κωνσταντίνα, όντως ισχύει αυτό που λες περί φιλικής σχέσης..

Ιφιγένεια, δεν θέλω να συνεχίσω σ'αυτόν.. δεν υπάρχει λόγος, τόσοι καλοί γυναικολόγοι υπάρχουν... ;) Για πες τίποτα για το τεκνό! :laugh: :laugh: :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Αυτή την εβδομάδα μου συνέβη κάτι το οποίο με σόκαρε και με έφερε σε πολύ δύσκολη θέση.. και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

Με λίγα λόγια, ο γυναικολόγος μου, μου την "έπεσε"... :S:blink:

Τον ξέρω πολλά χρόνια.. καλός γιατρός μεν, αλλά πάντα ήταν λίγο του "χαβαλέ" και της πλάκας κλπ.

Αυτήν τη φορά όμως το παράκανε, ξεπέρασε κάθε όριο κι όλα αυτά που είπε κι έκανε ήταν ξεκάθαρα και χωρίς καμία αμφιβολία, "πέσιμο" κι όχι πλάκα.

Εντάξει, το ξέρω, είμαι ωραία γυναίκα! Πως να αντισταθεί;;; :P :laugh: :P :silly:

Αλλά δε θα πρέπει ένας επαγγελματίας να ξέρει να ελέγχει τις ορμές του και την συμπεριφορά του;; :angry:

Εννοείται πως είμαι σε διαδικασία να βρω νέο γυναικολόγο..

Σας έχει συμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο;; :dry::dry:

ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΣ??? ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ???

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλιτσα μου περα οτι πρεπει να βρεις και αλλον γυναικολογο ισως πρεπει να επιβεεβαιωσεις και εαν τελικα το ιστορικο σου ισυχει η οχι η το ελεγε για να εχει εδαφος σορρυ που στο λεω αλλα για ψαξτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βαλεντίνα μου, δύσκολο να ισχύει κάτι τέτοιο... αλλά θα φανεί. Αφού θα πάω σε νέο γυναικολόγο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ρουλακι τι εισαι εσυ παιδι μου;;;;χαχαχαχα....

εγω εχω γυναικα γυναικολογο τσεκαρισμενη οτι γουσταρει αντρες...οποτε δεν εχω φοβο..χαχαχα

αλλα λογο δουλειας μου εχει τυχει με αλλες ειδικοτητες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουλακι εγ εχω αει εως τωρα σε δυο γυναικολογους ο πρωτος ηταν της αδερφης μου τον οποιο τον ειχε και στις δυο γεννες της αλαλ εγω τον θεωρουσα λιγο αγριανθρωπο ξερεις μουσι αγρια φατσα αλαλ ελεγα σημασα εχει αν ειανι καλος επστημονας αλαλ τελικα οταν πηγα τη πρωτη φορα μιλαγε τοσο ομα αστα να πανε .Ηταν χυδαιος εγω ετσι τον αποκαλεσα η αδερφη μου παλι ειπε οτι ειναι χαβαλες αλλα εγω θεωρω τι τον χαβαλε το αποκτας μετα απο χροια και οχι μονο εχει και οριο ετσι πριν καν παντρευτω τον χαιρετισσα .Μετα κατεληξα στο τωρινι ο οποιος ειναι καινεος και γοητετικος ρωτα τη sweetmammy πουεχουε τον ιδιο αλλα ειναι πολυ διακριτικος θα κανει τη πλακα του αλαλ με οριο και παντα στην καταληλη στιγμη .Τωρα στο να τη πεσει τη να πω !επομεν ταν εχεις ομορφυνει πολυ τελευταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εε;;; Πολύ με ανεβάζετε κορίτσια!!! :P :laugh:

Γιώτα μου, φαντάζομαι θα'χουν δει πολλά τα ματάκια σου...

Βάνια μου, έτσι όπως τα λες είναι.. ρε μπας και λέμε τον ίδιο;;;

Για στείλε μου π.μ.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

κατι ξερω εγω και εχω γυναικα γυναικολογο..μειωνεισ κατα πολυ τις πιθανοτητες να στην πεσει..

ΣΩΣΤΗ Η ΣΩΣΩ!

ΚΑΙ ΓΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΕΧΩ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΕΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαι εγω στα 18 μου ειχα παει σε ενα γυναικολογο

που αληθεια λεω ηταν η πρωτη φορα στην ζωη μου που φιβηθηκα οτι θα με βιασει :blink::blink:

με εξετασε και μου λεει βγαλε την μπλουζα να δω το στηθος

βγαζω και εγω το ζωον και στο γραφειο του κανεις μονο εγω

με εξεταζει και ενω ημουν με ανοιχτα τα ποδια στο εξεταστηριο ηρθε αναμεσα να μου πει την διαγνωση :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα μου συνέβη αυτό στα 19 μου. Ένιωσα τρομερά άβολα, τρομέρα ηλίθια γιατί, αν θυμάμαι καλά,ήταν η πρώτη φορά που πήγαινα σε γυναικολόγο. Τότε είχα θυμώσει πολύ αλλά δεν ήθελα να σκεφτώ τίποτε περαιτέρω παρά μόνο να βρω άλλο γυναικολόγο.

Τώρα το να τον καταγγείλεις ή να το ψάξεις περαιτέρω είναι για μένα χαμένος χρόνος. Μόνο ψυχική φθορά και ταλαιπωρία μπορεί να προκάλέσει και το αποτελέσμα επί το πλείσοτν δεν θα είναι το προσδοκόμενο.

Όσο για τις γυναίκες γυναικολόγους, εμένα μ΄ενοχλεί να μου βάζουν χέρι, δεν ξέρω δεν μ΄αρέσει ως εικόνα, τι να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δεν εχει τυχει γιατι απο τα 18 μου οηγαινω στον ιδιο τον οποιον και εμπιστευομαι και δεν μου εχει δοσει ποτε δικαιωμα. Αντθετα ειναι πολυ προσεκτικος και προσπαθει να μη με ποναει.

Δεν ξερω αν θα πηγαινα σε γυναικα..μου φαινετε περιεργο...δεν ξερω γιατι..απλα δεν μου αρεσει για μενα ως ιδεα.

Οσο για το θεμα σου...μα ειναι δυνατον..ειμαι σηγουρη οτι το εχει κανει και σε αλες οι οποιες ουτε και αυτες δεν τον εχουν καταγγειλει.

Να βρεις αμεσα αλλον και να τον αναφερεις εστω στον ιατρικο συλλογο γιατι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πω σοκαρίστηκα και μόνο που το ακούω...φαντάσου να τύχαινε σε μένα!!!

Δεν ξέρω κορίτσια μου φαίνεται αρρωστημένο...ιεροσυλία...τελικά είναι δυνατόν να μαστε "υποψιασμένες" συνέχεια και σε ετοιμότητα;;; Τι είναι αυτά τα πράγματα...

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.παρομοιο σκηνικο με τον γυναικολογο της επαθε και μια φιλη μου πριν κατι χρονια και μετα η καημενη δεν ηθελε να παει σε κανεναν γιατρο γιατι δεν τους εμπιστευοταν.εγω εχω εδω και πολλα χρονια γυναικα σαν γιατρο βεβαια οχι οτι δεν εμπιστευομαι τους αντρες απλα ετυχε να ειμαι ευχαριστημενη απο την συγκεκριμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Εμενα δεν εχει τυχει γιατι απο τα 18 μου οηγαινω στον ιδιο τον οποιον και εμπιστευομαι και δεν μου εχει δοσει ποτε δικαιωμα. Αντθετα ειναι πολυ προσεκτικος και προσπαθει να μη με ποναει.

Δεν ξερω αν θα πηγαινα σε γυναικα..μου φαινετε περιεργο...δεν ξερω γιατι..απλα δεν μου αρεσει για μενα ως ιδεα.

Οσο για το θεμα σου...μα ειναι δυνατον..ειμαι σηγουρη οτι το εχει κανει και σε αλες οι οποιες ουτε και αυτες δεν τον εχουν καταγγειλει.

Να βρεις αμεσα αλλον και να τον αναφερεις εστω στον ιατρικο συλλογο γιατι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ

ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΣΙΛΙΑ!

ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟΚΕΡΑΤΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ!

ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!

ΣΕΣΙΛΙΑ ΚΙ ΟΜΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΝΟΙΩΘΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...