Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΠΑΝΤΑ.ΕΜΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΣΤΑΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ 6150 62ΕΚ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ(ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ)ΚΑΙ ΣΤΙΣ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ :woohoo: :woohoo: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΙΟΥΛΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΟΙ ΘΑΛΑΣΣΕΣ.ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ. :) ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανούλες..........

τι κάνετε? εμείς μια χαρούλα...

προσπαθούμε να φτιάξουμε πρόγραμμα στον ύπνο. Τον βάζω στις 10.30-11 στην κούνια κ ανάβω κ τα ζωάκια που γυρνάνε κ με την μουσική του δίνω πιπίλα (στην αρχή αρνήται κ την πετάει αλλά με τα χίλια ζόρια την παίρνει) κ μέχρι 11.20 σχεδόν έχει κοιμηθεί. Σιγά σιγά θα τον πηγαίνω 15 λεπ΄τα νωρίτερα ώστε να τον κοιμίζω 10 κ μέχρι το χειμώνα στις 9. ελπίζω να πίασει...

gai δυστυχώς δεν ξέρω να βοηθήσω...εγώ δεν ξέρω ούτε φωτό να σας βάλω...

όσο για την ψυχολογία κ εγώ μια από τα ίδια...λίγο με τη δουλειά, λίγο που έχω καιρό να περιποιηθώ κ εγώ τον εαυτό μου...

αλλά κυρίως με τη δουλειά...δεν θυμάμαι αν σας τα είπα (θα σας πρίξω sorry) αλλά φοβάμαι που θα λείπω τόσες ώρες μήπως το μωρό μου με ξεχάσει...από την άλλη λέω ευτυχώς που θα έχω μειωμένο ωράριο κ μέχρι 13.30-14 θα είμαι πίσω...αλλά θα συνηθίζει λέτε με τους παππούδες κ δεν θα με θέλει? ας ελπίσω πως όχι..μάνα είναι μόνο μια, έτσι δεν λένε?

φιλιά σε όλα τα μωράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! τι γινεται???

ειμαι παααρα πολυ πολυασχολη αυτες τις μερες,.... τρεχω καθημερινα για εξωτερικες δουλειες... μαζι με το μωρο,... οποτε το πολυ σε 2 τοπους καταφερνω να παω...(κινηση, παρκιγκ, ανεβα-κατεβα με το μωρο...μην ξεχναμε και την ζεστη....να επιστρεψουμε σπιτι εγκαιρα για να την ταϊσω και να μαγειρεψω και δεν προφταινω να τις τελειωσω ολες και .... τελικα ολο και αυξανονται οι εξωτερικες δουλειες.... :unsure::unsure::unsure:

Τζενακι μου, οπως καταλαβαινεις, δεν εισαι η μονη.... ;) τι να κανουμε...

συμφωνω με ολες που λετε για την προσωπικη μας περιποιηση....αλλα ...ελλειψη χρονου! :blink:

τουλαχιστο εβαψα-εκοψα το μαλλι! :) καταφερα και πηγα και αισθητικο για αποτριχωση... το μανικιουρ-πεντικιουρ ειναι πλεον... "πολυτελειες χρονου"!!! :lol::lol::lol:

πηγαμε χθες παιδιατρο και πηραμε το ποσιμο εμβολιο για γαστρεντεριτιδα,.... γενικα με το μωρακι μας ολα καλα δοξα τον Θεο!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

η παλινδρομηση συνεχιζεται....αλλα λιγακι καλυτερα...ελαφρως αλλα ας ειναι!

Ποπη μου υπομονη και ολα θα κανονιστουν! απλα ηρθαν μαζικα! και μαζικα θα ..."φυγουν"!!!

οσο για τον στολισμο του γαμου σου...αυτο ειναι το πιο ευκολο! γνωμη μου...οσο πιο απλα τοσο πιο ωραια! κινησου μονο σε 2 χρωματισμους! για να παρεις μια ιδεα, στον δικο μου γαμο ητανε μονο ασπρα λουλουδια, 3 ειδη, πρασινα μεγαλα φυλλα και ασημενιο χρωμα! και φυσικα γενικα κερια! (ητανε χειμωνας ο γαμος αλλα ητανε ανοιξιατικη-ηλιολουστη μερα!)

οσο για την νταντα, την διαλεξα για 2 λογους! ητανε διπλα συστημενη απο 2 διαφορετικες οικογενειες, συγγενικες και φιλικες οικογενειες... και επισης μας αρεσε περισσοτερο απο τις υπολοιπες! μεχρι τωρα βρεθηκαμε 2 φορες... και οι επισκεψεις θα συνεχιστουν....φυσικα!!! την γνωριζει προσωπικα ακομη και ο παιδιατρος μας!!! οποτε,... τελικα ειναι τριπλα συστημενη!!!

Ιωαννα μου για κοριτσακι ωραια θεματα βαπτισης (γνωμη μου) ειναι.... πριγκιπισσα, νεραϊδα, πεταλουδες, λουλουδακια, η Μινι, και σε πιο ουδετερο θεμα...... αεροστατο, σβουρες, ζωακια-φαρμα, αρκουδακια

κι εγω θα τα φτιαξω μονη μου τα προσκλητηρια! :P

Γωγω μου να μπαινεις να μας λες τα νεακια σου! φιλακια στο μωρο σου!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ απο εμάς!!!

Και εμείς μια χαρούλα είμαστε, γελάμε κάθε μερα ολο κ περισσότερο!!!

Ιωάννα μου, θα μπείς στο photobucket κ θα κάνεις εγραφή. Μέτα μπορείς να κάνεις upload οποιαδήποτε φωτο απο τον υπολογίστη σου. Όταν την ανεβάσεις, πάτα μέσα στην φωτογραφία. Θα σου δείξει σε μεγάλη μόνο αυτή που έχεις επιλέξει, στο πάνω μέρος (εαν πας τον κενσορα) θα δείς που θα σου γράφει resize (μικρηνε την λίγο)κ μέτα ακριβώς δίπλα κάνε αντιγραφη ενα κωδικό που σου έχει για site, foroum k.t.l. Mε αυτόν τον κωδικό, μπορείς να ποστάρεις την φώτο σε φορουμ.

Εαν θέλεις όμως π.χ να δώσεις πρόσβαση σε ολο το άλμπουμ (π.χ να θέλεις να δώσεις προσβαση σε όλες τις φωτο που θα ανεβάσεις σε ενα δικό σου άτομο) κάνε αντιγραφή τον κωδικό που έχει για εμαιλς. Εαν π.χ στείλεις αυτόν τον κωδικό με ενα απλο email σε μια φίλη σου, θα μπορεί να δει όλο το άλπουμ σου.Ελπίζω να βοήθησα.

Xαρουλίνη, αφου έκοψες κ έβαψες μαλλάκι μια χαρα σε βρίσκω :) !!! Εγω ακόμα δεν εχω καν κουρετεί. Και δεν είναι οτι δεν εχω χρόνο, γιατί εαν θέλω τον βρισκω, απλά βαριέμαι αλλά πρέπει οπωσδήποτε να παω μέσα στην εβδομάδα γιατί εχω ψαλίδα στις άκρες! Για βαφη αποφάσισα να μην τα βάψω, γιατί ολοι μου λένε οτι τους αρέσει πολύ το φυσικό μου κ εμένα μια χαρά μου φαίνετε. Επίσης, κάλο είναι να κρατηθω τώρα με τον θηλασμό, δεν παθαίνω κ τίποτα, αφου δεν εχω ασπρες τρίχες κ στον άντρα μου αρέσουν στο φυσικό τους:laugh: ..

ξυπνησε το ζουζουνίδιο μου σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου τι κάνετε; Είχα πάλι 2 μέρες να μπω αλλά η ψυχολογία ήταν λίγο χάλια, δεν είχα πολύ όρεξη. Χαίρομαι με τα νεακια σας και που όλα τα μωρούλια είναι καλα!! Κι εμείς καλά είμαστε, ηρέμησε ο μπέμπης μου... μόνο όταν νυστάζει αρχίζει να γκρινιάζει( και αυτό μετα τις 7 το απόγευμα! ) και θέλει αγκαλιά ενώ πρώτα δεν ήθελε, κοιμόταν μόνος του! Ευτυχως είναι μόνο εκείνη την ωρα!! Η δυκοιλιοτητα συνεχίζεται και θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις. Θα σας πω αυριο αναλυτικά γιατί τωρα νυστάζω πολύ!

ΚΟΝΝΑ εννοείται ότι δεν θα σε ξεχάσει το μωρούλι σου! Απλά θα ανυπομονεί να γυρίσεις και να τον πάρεις αγκαλιά!!

Φιλάκια πολλα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου....

τι μου κάνετε? εμείς μια χαρά...

ο γιός μου κοιμάται κ έξω βρέχει κ είπα να σας πω ένα γειά...

Πόπη μου σε ευχαριστώ. Κ ο άντρας μου μου λέει ότι πάντα θα με γνωρίζει κ θα με έχει Νο1 αλλά μερικές φορές στεναχωριέμαι...είναι πιστεύω μέχρι να τον αφήσω μετά θα συνηθίσω...

βρε κορίτσια να σας πω κάτι που με έχει στεναχωρήσει στο mammy?

γιατί κάθε φορά που αναφέρεται ένα θέμα στο θηλασμό γίνεται η σφαγή του δράμαλη? δεν ξέρω εαν έχετε πάρει χαμπάρι αλλά συνέχεια τσακώνονται οι μάνες που θηλάζουν με αυτές που δεν θηλάζουν...γιατί ? τι έχουν να χωρίσουν? θέλει η μια να κάνει στην άλλη την καλύτερη?

ή είναι στη φύση των γυναικών η κατινιά? μιλάμε ψάχνουνε να αρπαχτούνε με το παραμικρό...εγώ δυστυχώς πήρα μέρος σε δυο θέματα αλλά αποφάσισα σε ότι αφορά θηλασμό να μην ξαναανακατευτώ...

τι πράγμα είναι αυτό? απα πα....

Χαρά η Νάγια είναι καλύτερα?

Φιλιά σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι έγινε σαν να λιγοστέψαμε μου φαίνεται.

Κόννα μην ανησυχείς καθόλου το μωράκι θα σε αναγνωρίζει μάνα είναι μόνο μία και εγώ έχω την ίδια αγωνία αλλα πιστεύω η δουλειά θα μας κάνει καλό θα ξεφύγουμε και λιγάκι αναλόγως το επάγγελμα βέβαια αλλα τι να κάνουμε μακάρι να είχαμε πολλά λεφτά να μην δουλέυαμε. Εμείς θα κατέβουμε στο Κιάτο απο 5 μήνα και θα κάτσουμέ έως τις 10 που θα φύγουμε για διακοπές στη Στούπα. Τον Αυγουστο θα ξανακατέβουμε για 15 μέρες οπότε θα τηλε να βρεθούμε οποωσδήποτε.

Harroulini μου με γεια το μαλλί κι εγώ κουρεύτικα και τα έβαψα εδώ και 1 μήνα δεν άντεχα. φιλάκια στη Νάγια μας.

Anhropaki με το καλό το κούρεμα.

Ποπη μην πέφτεις κοριτσάρα μου ψυχολογικά για τίποτα κλεισε το μάτι στη ζωή και χαμογέλα το μέλλον μας ανήκει και είμαστε duracel όσο κι αν κουραζόμαστε. Θετική ενέργεια και παντα όλα πάνε καλά.!!!

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

καλε πως περναει τοσο γρηγορα η μερα οταν ειναι ειδικα κυριακη!!!

το μεσημερι πηγαμε για φαγητο στους γονεις, το απογευματακι ηρθαν καποιοι φιλοι...

φιλια σε ολες...

ειμαι κουρασμενη, θα τα πουμε αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kalhmera MANOYLES :)

POPI MOU SE KATALAVENO MIA EIMASTE SOYPER KAI META APO LIGO ASTA NA PANE AYTO EXEI NA KANEI ME THN KOYRASEI ME THS ORMONES MAS POY PROSPATHOYN NA HREMISOYN NA MPOYN KAI AYTES SE MIA SEIRA PROSPATHNSE NA MHN XALIESAI PARE AGKALITSA TON GIOKA SOY TON ANTROYLH SOY KAI KANTE MIA BOLTOYLA, ELA DEN THELW NA SE AKOYW ETSI TWTA POY PLHSIAZEI KAI OKAIROS NA NTYTHNS NYFOYLAAA

KONNA FYSIKA KAI TO PAIDI THA SE TGHELEI KAI THA SE PERIMENEI KAI THA TO DEIS OTAN THA EPHSTREFEIS THA SOY SKAEI ENA PLATH XAMOGELO KAI THA SOY ANHGEI TA XERAKIA GIA NA TON PAREIS AGKALITSA EISAI H MANOYLATOY KAI AYTO DEN THA ALLAKSEI GIA TIPOTA STON KOSMO

XARA MOY H MIKRH PWS PAEI?

LAMPRINOYLA MOY KSEPORTHSATAI GIA TA KALLA :laugh: :laugh: KALA NA PERASETAI MAZI ME THN KOPELARA SOY

EMEIS SKEYTOMASTE NA KANOYME THN VAPTISH TOY GIANNO MOY STHS 31 OKTOMBRIOY KYRIAKH MESHMERAKI KALISTA STHS 31 OKTOBRIOY EINAI KAI TA GELETHLIA MOY :P KAI BLEPW MIA XARA THA PESOYN KAI TA DYO MAZI NA KSEXASTYW OTI PENW ALLO ENA XRONO STHN PLATH MOU :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

Μετά τη χθεσυνοβραδινή μπόρα, έχει μιά όμορφη λιακάδα και καθόμαστε με τον Δημήτρη έξω ακούγοντας μουσικούλα. Χτές βράδυ καθόμουνα δίπλα στο κρεβατάκι του μήπως και φοβηθεί με τις αστραποβροντές αλλά ευτυχώς τίποτα..ούτε που φάνηκε να τις ακούει!

Labrinip κούκλα η κόρη σου..να βάλουμε υποψηφιότητα με τον Δημήτρη για γαμπρός? Είναι ολόκληρος άντρας 4 μηνών πιά, 70 εκατοστά και 6.750 κιλά, σας κάνουμε???

ΚΟΝΝΑ κι εγώ θα χρειαστεί να γυρίσω δουλειά λίγο αργότερα και με πιάνει ένας σχετικός πανικός όταν το σκέφτομαι..παρ΄'όλ'αυτά θεωρώ ότι θα γυρνάμε με ακόμα μεγαλύτερη λαχτάρα για τα μωρά μας άρα σίγουρα ο χρόνος μαζί τους θα είναι ποιοτικός!

popi850 άτομα??? Χαρά στο κουράγιο σας κούκλα μου..εμείς 300 είχαμε και πάλι πολλά μας φάνηκαν! Αντε και πλησιάζει ο καιρός να βάλεις το καταπληκτικό σου νυφικό και να τους αφήσεις όλους άφωνους! Oσο για τον ύπνο, κι εμένα στην αρχή κοιμότανε μόνος του αλλά τώρα κοιμάται με λίγο κούνημα αγκαλιά!

Anthropaki πώς πάει το πόδι? Ξεπρήστηκε? Καλά που δεν είσαι αλλεργική, έτσι?

Τζενάκιπιστεύω ότι το έξω χρειάζεται οπωσδήποτε..το βλέπω κι από μένα, τώρα είμαι μέρες μέσα κι υπάρχουν στιγμές που είμαι ευερέθιστη ενώ δεν θα πρεπε..θα πάω μιά βόλτα μόνη μου το μεσημεράκι να ξελαμπικάρω, θα πάρω λουλούδια και περιοδικά, έτσι απλά, να ξεχαστώ για καμιά ωρίτσα!

haroullini πιστεύω να ξένοιασες λίγο με τη νταντά εε?? Κι αφού είναι και συστημένη, όλα καλά θα πάνε!

Εμείς κορίτσια ξεκινήσαμε και κάνουμε mommy-baby yoga σε ένα κέντρο στα βόρεια προάστια και είναι υπέροχα..του μικρού μου του αρέσει πολύ κι εγώ συγκινούμαι που μου γελάει, που ΄"μιλάει" με άλλα μωράκια που κάνουμε μαζί μάθημα..είναι εμπειρία..αα, και γραφτήκαμε και για baby swimming απο Σεπτέμβριο στο ΟΑΚΑ..μου είπε μιά φίλη που έχει λίγο μεγαλύτερη κόρη ότι ξετρελαίνονται με το νερό και τη πισίνα..θα σας τα πώ αναλυτικά όταν με το καλό πάμε!

Σας φιλώ όλες και καλή εβδομάδα..πάλι ξεκίνησε βροχή..κατά κάποιο περίεργο τρόπο μου αρέσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Τι κάνετε; Εμείς καθόμαστε! Εχω τον μπεμπούλη στο γυμναστήριο και ξεκαρδιζεται το αγόρι μου!!! Μιλάμε, γελάμε, κάνουμε μια σούπερ συζήτηση με άου-αγκού... τρέλα είναι!!

Λοιπόν... καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά λόγια σας για την φάση που περνούσα. Τώρα είμαι καλά! Απλά ακούστε τι έγινε...

Η δυσκοιλιοτητα συνεχίζεται παρόλο που 2 βδομάδες έπινε το novalac IT (κατάλληλο για δυσκοιλιότητα υποτίθεται!) και πήρα την γιατρό τηλ την Πέμπτη...μου είπε να κάνουμε αιματολογικές εξετάσεις να δούμε αν έχει αλλεργία στη λακτόζη και κάτι άλλες γενικές για σίδηρο, μαγνήσιο κτλ. Και τη ρώτησα... αν δεν είναι αλλεργία τι άλλο μπορεί να είναι; Μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι αυτό απλά αν δεν είναι θα κάνουμε κάποιες άλλες εξετάσεις στην Αλεξ/πολη, γιατί εδώ στο νοσοκομείο δεν τις κάνουν... εγώ πανικοβλήθηκα! Για στένωση εντέρου,καποιο νοσημα ίσως... αλλά δεν μου έλεγε αναλυτικά. Κατάλαβα ότι δεν μου είπε περισσότερα για να μη με ταράξει παραπάνω (ήμουν πολύ χάλια!)

Ε εγώ όμως σαν χάκερ που είμαι μπήκα στο ιτερνετ και βρήκα ότι μπορεί η δυσκοιλιότητα να οφείλεται και σε παθολογικούς παράγοντες, όπως μεταξύ άλλων και σε νοσήματα κολλαγόνου...

Μπαίνω να βρω τι είναι αυτα και βλέπω τα τέρατα!!! Για αυτοάνοσα, λύκο και άλλα τέτοια.

Εγώ έβλεπα φανατικά τη σειρά με τον Dr. House :P:P:P και ήξερα πάνω κάτω τι είναι και εκεί ήταν που με έπιασε ΟΟΟΟΟΟΟΟ Πανικός! Και ένα κλάμα... ΚΛΑΜΑ όμως! Βέβαια μετά τα έβαλα κάτω, τα ξανασκέφτηκα και χαλάρωσα... Είπα πως όοοτι και να είναι θα το αντιμετωπίσουμε, αν και τώρα είναι σίγουρη ότι δεν είναι τίποτα...

Δεν θέλω το μυαλό μου να πηγαίνει στο κακό αλλά... γενικά το κάνω. Όλο το χειρότερο σκέφτομαι.

Παρασκευη δώσαμε αίμα, Τετάρτη θα είναι έτοιμα αλλά ούτε καν ανυπομονώ...

Αυτά τα δικά μας!

ΚΟΝΝΑ κι εγώ σε ένα θέμα με τα βλαστοκύτταρα είχα πει τη γνώμη μου και μόνο που δεν με φάγανε. Μην ασχολείσαι! Εδώ είμαστε για να λέμε τη γνώμη μας όχι για να την επιβάλλουμε ούτε φυσικά να ξεκατινιαζόμαστε!!!! Έλεος. Μερικές όντως είναι πολύ απόλυτες και αρνητικές στις άλλες απόψεις. Εμένα προσωπικά αυτες... με αφήνουν απλά αδιάφορη! με νονό-ά τι κάνατε; Να ρωτήσω. Αυτός που σας πάντρεψε δεν πρέπει να βαφτίσει και το μωρό; Δεν το έχετε έτσι εσείς; Εκτός αν κάνατε πολιτικό... εύχομαι να βρείτε γρήγορα και φυσικά να είναι η καλύτερη επιλογη!! :kiss:

Λαμπρινούλα όντως μείναμε λίγες αλλά δεν με πειράζει. Λίγες και καλές!!!Το έχουμε κάνει πιο προσωπικό το συγκεκριμένο θέμα και μ'αρέσει! ;)

Χαρά καλοπερνάτε εεε; Όλο βόλτες η οικογένεια! Όντως η Κυριακή περνάει πάρα πολύ γρήγορα!

Ανθρωπάκι πως είναι το πόδι; Επανήλθε στα κανονικά του; :kiss:

Τζενάκι τέλεια η ημερομηνία βάφτισης αλλά διαφωνώ στη σκέψη ότι θα ξεχάσεις τα γενέθλια σου λόγω "του χρόνου που θα πάρεις πάνω σου"... ίσα ίσα που θα πρέπει να τα γιορτάσεις διπλά αφού φέτος είσαι μανούλα!!! ;):kiss:

Ανδριανή πρέπει να είναι τέλεια και στα μαθήματα yoga αλλά και στο baby swimming. Θα πάω κι εγω να ρωτήσω εδώ αλλά δε νομίζω να έχουν τμήμα με ειδικό :( Όσο για τα άτομα του γάμου... έτσι κάνουμε εδώ... όοοοοολο το σόι και όοοοολοι οι γνωστοί. Αλλά αφου τα κέντρα είναι μεγάλα, οικονομικά (σχετικά) και αναγκαστικά το κλείνεις και το πληρώνεις γιατί να μην έρθουν;

Κι εδώ κορίτσια ο καιρός είναι πολύ χαζός. Μια συνεφιάζει και πάει να βρέξει και μια βγάζει έναν ήλιο που σε καίει. Τα έχει παίξει ο καιρός... εμείς φταίμε όμως. Τα καταστρέφουμε όλα με ταχύτητα φωτός... Εβλεπα την προηγουμενη βδομάδα ένα ντοκυμαντέρ στο ΣΚΑΙ για τις καταστροφες, τις κλιματικές αλλαγές κτλ. Είναι τραγικό... και το χειρότερο είναι πως μπορουμε να κάνουμε πράγματα τόοοσο μικρά αλλά ουσιώδη και δεν τα κάνουμε. ΤΕΣΠΑ, πολύ οικολόγα έγινα ξαφνικά!

Σας κούρασα αλλά φαίνεται πάλι είχα πολλά να πω!!!

Αααα... κάτι ακόμα.... έχω τρελή όρεξη για φαγητό και δε ξέρω πως να βάλω φρένο :(

Σας φιλώ!

Να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι με αγάπη όλες σας και τα μωράκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να πω ότι τα μαλλιά μου άρχισαν πάλι να πέφτουν... :( Λέω να συνεχίσω τον σίδηρο τουλάχιστον μέχρι το γάμο γιατί μου φαίνεται μόνο την τρέσα θα έχω στο κεφάλι μου και καθόλου μαλλί!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου,

Αχ τι καιρός κι αυτός σήμερα πάλι πότε θα κάνει καλοκαίρι??? όχι τίποτα αλλο φέυγουμε στις αρχές του μήνα και πρέπει να πάω και στην δουλειά να κόψω το 6μηνο για να πάρω την άδεια του Καλοκαριού και απο Σεπτέμβρη πίσω αχ βαχ τουλάχιστον να ευχαριστηθούμε διακοπούλες. Με έχει πιάσει και ένα υπαρξιακο με τα κιλά μου γιατί ετοιμάζουμε τα της βάφτισης και σκέφτομαι πως θα είμαι έτσι χοντρή τον Σεπτέμβρη; αποφάσισα λοιπόν να ξεκινήσω δίαιτα να μειώσω λίγο τις ποσότητες μήπως και καταφέρω να χάσω μερικά νομίζω ότι ο θηλασμός δεν θα επηρεαστεί και τόσο αφού τώρα θα ξεκινήσει και το ρυζάλευρο δεν θα χρειάζεται τόση πολύ ποσότητα και κάπου διάβασα ότι εάν τρώμε διατροφικά σωστά μπορούμε να χάνουμε έως και 3 κιλά το μήνα και να μην επηρεαστεί καθόλου το γάλα,μακάρι να τα καταφέρω.

Αδριανή μου φυσικά και σας θέλουμε για γαμπρό όπως φαίνεται θα είναι και τα δυο τα καμάρια μας ψηλά παιδάκια και θα ταιριάζουνε. Φιλάκια στο μπουμπούκο σου να δώσεις.

Πόπη αχ πολύ μου αρέσουν οι ανοιχτοί γάμοι μπράβο θα περάσετε τέλεια, ναι το σίδηρο να το παίρνεις θα βοηθήσει στο μαλλί. Ελπίζω να μην είναι τίποτα το θέμα με την δυσκοιλιότητα που δεν θα είναι μην αγχώνεσαι και μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ! Κι εμεις Σάγαπάμε και ας μην γνωριζόμαστε έχουμε πεί τόσα εδω πια που γίναμε κολλητές.

Χαρά μου ελπίζω να ξεκουράστηκες χθές και εγώ είναι μέρες που είμαι λιώμα.

Τζένη μου μικρές είμαστε ακόμη δεν πειράζει γερές να είμαστε να μεγαλώνουμε μια χαρά θα κάνεις και τα γενέθλια σου στη βάφτιση άντε μην σου ρθω με καμιά τούρτα στην εκκλησία χα χα.

Εμείς κλείσαμε στις 12 Σεπτεμβρίου 11 το πρωί και χθές το βράδυ τυχαία πήγαμε στο Copa Cabana στις νεροτουλήθρες για καφέ και είδαμε ένα μαγευτικό μέρος μέσα στις πισίνες και κλέισαμε να κάνουμε έκέι το τραπέζι τελικά με catering μόνο 25€ καλά super τιμή πολύ φαί και ο χώρος ένα όνειρο κανονίσαμε 45 άτομα θα ειναι τέλεια αρκεί να μην μας προλάβει κανένα κακό με τον πεθερό μου παναγίτσα μου.

Φιλάκια πολλά σε όλες και Καλή εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά!

Πόπη μου να παίρνεις σίδηρο εφόσον το έχει ανάγκη ο οργανισμός σου, μην ξεχνιέσαι .. Σε πήρα τηλ. αλλά δεν το σήκωνες. Ήθελα να δω πως τα πας γιατί διάβαζα ότι είχες πέσει λίγο. Μην αγχώνεσαι με τον μικρούλη, δεν θα είναι τίποτα σοβαρό θα δεις. Περιμένουμε νέα σου..

Λαμπρινή κ εγώ πρέπει οπωσδήποτε να χάσω κιλά αλλά προς το παρόν μου είναι αδύνατον να το ράψω :angry:, το μόνο καλό είναι ότι δεν τρώω σαβούρες. Πεινάω μαμώτο, ειδικά το μεσημέρι. Θα πάω σε διατροφολόγο, μήπως μπω σε μια τάξη, χωρίς να επηρεάσω το θηλασμό. Σε λίγες ημέρες θα φύγουμε για το εξοχικό μας κ θα προσπαθήσω να κολυμπάω πολύ να δυναμώσει το σώμα μου. Θα τα καταφέρεις να χάσεις κιλάκια, σε διαβάζω πολύ αποφασισμένη! Καλά αυτό με την βάπτιση πολύ σούπερ ακούγεται κ πολύ ωραία εποχή!

Andriani super η baby yoga k to baby swimming! Το δεύτερο με ενδιαφέρει πολύ αλλά δεν έχει κάτι στην περιοχή μου :( . Να μας γράψεις εντυπώσεις. Το πόδι μου είναι οκ. Eixa πάει νοσοκομείο την επόμενη γιατί είχα πολύ φαγούρα κ είχε πρηστεί. Τελικά κάποια από τις βλαμμένες σφίγγες ήταν μολυσμένη κ ακόμα παίρνω αντιβίωση (να ξέρεις η Amoxil είναι συμβατή με τον θηλασμό).

Χαρουλίνη αλήθεια τι καιρό έχει αυτές τις ημέρες στην Κύπρο?

Η μικρή μου σήμερα ήταν πολυυυυυ ανήσυχη κ λίγο τα έπαιξα. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι την ενοχλούσε ακριβώς. Πριν καμία ωρίτσα ευτυχώς ηρέμησε κ κοιμήθηκε. Και εμένα έχει πέσει η διάθεση μου..Οπως σας έχω αναφέρει έχω 2 αδερφές. Η μια ζει στο Λονδίνο κ η άλλη απέναντι από το σπίτι μου (μιλάμε κ από το μπαλκόνι αμα λάχει :laugh: ). Είμαι η μικρότερη, με 10 κ 12 χρόνια διαφορά. Λοιπόν με την αδερφή μου που μένει εδώ, είμαστε ΠΟΛΥ δεμένες κ τα ανηψια μου τα λατρεύω. Έχω στενοχωρηθεί πολύ γιατί ο γαμπρός μου διορίστηκε μακριά κ για κανά 2 χρόνια θα πάρει απόσπαση η αδερφούλα μου να ΄μείνουν εκεί, είναι κ αυτό κάτι που με στενοχωρεί πολύ. Θα μου λείψουν τόσο πολύ κ αυτή κ τα ανηψια μου ..Ακόμα να κόψω τα μαλλιά μου..Και είπαμε πρέπει να αδυνατίσω.. Κορίτσια συνειδητοποιώ πολλές φορές ότι δεν έχουμε με το άντρα μου πουθενά να αφήσουμε την Νεφελιτσα εάν χρειαστεί κ γενικά δεν έχω καμία βοήθεια κ λίγο στενοχωριέμαι.

Εμείς θα βαπτίσουμε την Νεφέλη, μάλλον την 1 Μάιου 2011. Δυστυχώς τότε θα είναι κ η αδερφή μου από το Λονδίνο με τις ανηψουλες εδώ (πιο πριν θα έρθουν Αύγουστο- που δεν θέλω, κ μετά Χριστούγεννα -αλλά δεν θέλω μέσα στον χειμώνα οπότε πάμε για την εβδομάδα μετά το Πάσχα που πέφτει πρωτομαγιά! Θα είναι 13,5 μηνών, λέτε θα είναι πολύ μεγάλη???? Πάντως από τώρα βλέπω προσκλητήρια κ.τ.λ γιατί θέλω να φτιάξω κ μόνη κάτι ή τις μπομπονιέρες ή τα προσκλητήρια. Τον στολισμό εννοείται ότι θα τον κάνω εγώ (έχω ταλέντο σε αυτό :laugh: ).

Αυτό που μου την έχει δώσει είναι ότι μας έκανε μια ψιλοπουστ..α ο φίλος μας που θα βάπτιζε την Νεφέλη κ παρόλο που με στην γυναίκα του έχω πολύ αδυναμία γιατί είναι πολύ καλή κοπέλα (αυτός αποδείχτηκε ψιλομαλ.ακ.ας) οπότε έχουμε χαλαστή πολύ με την συμπεριφορά σε κάποια θέματα κ δεν το βλέπω τελικά να γίνουν οι νονοί της μικρή μας..

Αυτά τα νέα μας.. ελπίζω να μην σας κούρασα γιατί το παράκανα...

φιλάκια σε όλες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια!!! τι γινεται βρε κοριτσια???

αυτο το διαστημα εχω παααρα πολλες εξωτερικες δουλειες και σε ολες παω φυσικα μαζι με την Ναγια που αυτο σημαινει καθυστερηση.... και το πολυ-πολυ να μπορεσουμε να παμε σε 2 τοπους και ποτε δεν προφταινω να κανω οοοολες τις εξωτερικες δουλειες που εχω γραμμενα στο χαρτακι και ολο και αυξανονται.... αχχχ

οποτε κι ειμαι και κουρασμενη περισσοτερο!

λοιπον, Τζενακι μου η Ναγια ειναι ελαφρως καλυτερα με την παλινδρομηση,... αλλα παλι συνεχιζεται η ατιμη! μας ειπε ο παιδιατρος πως σε 1 μηνα θα αρχισουμε κρεμουλες... δεν ρωτησα ποια ειναι η πρωτη κρεμα...

κοριτσια να σας ρωτησω... πολλες φορες νιωθω πως μου λειπει η κοιλαρα της εγκυμοσυνης! κι εσεις ετσι νιωθετε???

αληθεια,... ποτε σκεφτεστε για 2ο???

Ποπη μου ηρεμησε και οοολα θα πανε καλα με το μωρουλινι σου!!! αν ηταν αλλεργια στη λακτοζη τοτε θα ειχε φρικτους πονους στο στομαχι, .... χειροτερους απο κολικους!!! ξερω απ'αυτα! θα περιμενουμε νεα σου... πως δεν ητανε τιποτα δηλαδη!

χαλαρωσε λιγακι, βγειτε με τον γιωργο να ξεσκασετε!

οσο για το γαμο,... εμεις ειχαμε 4 χιλιαδες περιπου καλεσμενους για χαιρετισμα με καναπεδακια και αργοτερα 300 για φαγητο σε ξενοδοχειο!!! ετσι τα κανουνε εδω περα... αλλα την βαπτιση οπως θελει το ζευχαρι,...ειτε κλειστου (δηλ μεχρι 150 ατομα) ειτε ανοιχτου κυκλου...(πανω απο 150 ατομα)

Ποπη μου οσο για το μαλλι,... εμενα δεν μου επεσε τιποτα καμια απολυτως τριχουλα!

οοολα μου τα προϊοντα τα παιρνω απο το κομμωτηριο και κανω και θεραπειες και επαιρνα και γω ακομη λιγο σιδηρο μετα απο την γεννα,... καμια 15αρια μερες περιπου.....

Ανδριανη μου πραγματι ηρεμησα με την νταντα! μεγαααλη υποθεση... ΦΥΣΙΚΑ!!!

Λαμπρινη μου καλη αρχη με την διαιτα και καλα αποτελεσματα! κι εγω ξεκινησα! για να δουμε!

οσο για την βαπτιση, αντε με το καλο! κι εγω τα κανονισα ηδη!

Ανθρωπακι περαστικουλια! βαζε καλε αλοε ταυτοχρονα με την αντιβιωση και θα σε βοηθησει! θα με θυμηθεις!!!

οσο για τον καιρο,... επεσε λιγακι πολυ λιγακι η θερμοκρασια, δεν ειναι οπως περσι για ιουνιο καιρο και το περασμενο σαββατο εβρεξε λιγακι και ολη μερα ηταν συννεφια! ο καιρος εξακολουθει μεχρι σημερα να ειναι... πιο κατω η θερμοκρασια! μην ξεχνατε πως εδω περα εχουμε γενικως πολυ υγρασια! γενικα πολυ πιο ζεστη απο ελλαδα!

οσο για το οτι δεν εχεις βοηθεια,... μην στεναχωριεσαι,... γινεται η σχεση με τον αντρα σου πιο δυνατη ως οικογενεια και πιο ανεξαρτητη... ξερω σε καταλαβαινω....

εγω εχω την μαμα μου για να μου το προσεχει το μωρο,... η πεθερα μου δουλευει ολη μερα εκτος κυρακη,... αλλα για δικους μου λογους θελω να μου το προσεχει οσο λιγοτερο γινεται γιατι εχει και τα 2 λιγακι ζωηρα μωρα της αδελφης μου σχεδον καθημερινα....

κι εγω τα προσκλητηρια θα τα φτιαξω εγω!

υπομονη με τους νονους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia!ti mou kanete?sas pethimisa!pigame sabbatokiriako sto xorio kai ekana ki ego mia boutitsa mias kai mou prosexe i manoula mou ti mikri!balame kai tis despoinoulas ta podia ligo mesa,alla plantaxse sto klama!konna mou ki ego to skeftomai ayto pou les gia ti douleia,mias kai tha to afino stin pethera mou!prospatho omos na peiso ton eayto mou na skeftetai thetika apo to xeri mas einai na noiothoun ta morakia mas poso ta latreuoume!prepei na tous afieronoume xrono oso kourasmenes ki an eimaste!adriani teleio to yoga kai to kolymbi!thelo ki ego alla edo sti rodo den nomizo na exei kati tetoio...anthropaki mi stenaxoriesai bre,se 2 xronakia pou tha megalosei i mikroula sou tha kanete aperantes sizitiseis tha einai i pareitsa sou!emeis exoume arxisei idi to koutsompolio!heheheh!labrinip mou les na mou dosei ki emena ruzaleyro?2 tou mina eimaste episima 4 minon akribos...ki an nai poses fores tin imera?haroullini mou ayto pou les me tin koilia to enoiotha entona stin arxi tis protes meres pou gennisa!ego kai tora na emena eguos den tha me enoxloyse katholou o monos logos pou den thelo einai giati thelo na xaro ligo to despoinaki mou kai ayti emena!se 3 xronakia euxomai prota o theos na apoktisoume ki allo moraki!popi mou ki ego madao para poli apo ton thilasmo pisteyo einai na paro ki ego sidiro lete?mpliax!sas filw!pao na piaso to xeraki tis koris mou gia na koimitho!kalo bradu!tha sas po ta nea mou xsetika me ti baftisi haroullini thanks gia ta thematakia!edo ap oti exo dei exei arketa apo ayta eida kai ena prosklitirio me ton tweety kai mou arese poly!anthropaki eyxaristo pou me katatopises me to photobucked!elpizo na min xsexasa kamoia!bye!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες καλησπερα! Τι κάνετε; Εμείς καθόμαστε πάλι με τον μπεμπουλινάκο μου!! έχει καμια ώρα που τον έχω στο γυμναστηριο και το καμάρι μου μιλαει στα παιχνίδια, γελάει... είναι πολύ γελαστό παιδί! Ειδικά χθες είχε τρελά κέφια! Ευτυχως δεν έχει καθόλου γκρίνια (την προηγούμενη βδομάδα είχε 3 μέρες ανησυχία) και περνάμε τέλεια!!

Τελικά για τη δυσκοιλιότητα... νομίζω ότι είχε καλοβολευτεί ο κύριος που τον έκανα εγώ με το λαδάκι και δεν ζοριζόταν πολύ. Ναι μεν τα κάνει σκληρά αλλά... Κυριακή και χθες δεν τον έκανα με λάδι και τα έκανε μόνος του!!! :woohoo: Το πόσο χάρηκα δε λέγεται!

Ανθρωπακι κοιμόμουν εκείνο το πρωί που πήρες! Όπως σας έχω πει, κοιμόμαστε ευτυχώς πολύ καλά και αρκετες ώρες. Σημερα έβαλα κάρτα, θα σε πάρω το απόγευμα.

Χαρά 4000 άτομα;;; Ε αυτό πρέπει να ήταν πολύ κουραστικό ε; Έπρεπε να τους χαιρετήσεις όλους;;; Η κοιλιά και μένα μου έλειπε στην αρχή πολύ. Τώρα δεν μου λείπει γιατί.... είναι πάλι εδώ! 4 κιλά μου έμειναν και όλα είναι στην κοιλιά.

Λαμπρινή εσύ λες για τη βάφτιση ότι θες να χάσεις και σίγουρα θα τα καταφέρεις... εγώ που έχω και γάμο μαζί και η όρεξη είναι στα ύψη;;; Θα έχω κάτι μάγουλα, κάτι μπράτσα...η κοιλιά θα μαζευτεί ευτυχώς...τα άλλα όμως...

gai νομίζω ότι ο σίδηρος θα μας βοηθησει στο μάδημα!! Μήπω ήταν κρύα η θάλασσα και γι'αυτό η μικρή να έκλαιγε; Για τη δουλειά που λες... όπως είπα και στην ΚΟΝΝΑ, το μωράκι σου όχι μόνο δεν θα σε ξεχάσει αλλά θα ανυπομονει να γυρίσεις και να την πάρεις αγκαλιά!!!

Κορίτσια λέτε ο μικρός να συνήθισε στο λάδακι και γι'αυτό να μην έκανε προσπάθειες μόνος του; Θα ρωτήσω τη γιατρό. Ίσως να βοήθησε το γάλα αυτό γιατί σε 3 μέρες που το έπινε είδαμε αποτέλεσμα. Και ούτε καν ζοριζόταν. Τι να πω! Μακάρι να έστρωσε η κοιλίτσα μας!!!

Σας φιλώ, θα τα πούμε πάλι! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α επίσης σκέφτηκα να κανουμε πάλι μια λίστα όπως είχαμε στην εγκυμοσύνη... να γράψουμε δλδ πότε γεννήθηκαν τα μωράκια μας και πως... Θέλετε; Για να ξέρουμε πότε έχουν γενέθλια τα αστέρια μας και πόση διαφορά έχουν μεταξύ τους. Αν μου πείτε πως γίνεται, το κάνω κι εγω! Αλλά προς το παρόν δε ξέρω αν κάνουμε κάτι ιδιαίτερο για να κα΄νουμε λίστα...

Εγώ πάντως γέννησα με καισαρική 12/3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλσπέρα κοιμήθηκε η μικρούλα μου και μπήκα να πω ένα γεια.

Πόπη μου δεν νομίζω να συνήθησε το λαδάκι ο μικρούλης σου απλώς περνάνε διάφορες φάσεις αφού ενεργήθηκε τώρα είστε οκ. ¨Οσο για αυτό που λές καλό είναι να κανουμε την λίστα αλλα δεν ξέρω κι εγώ πως γίνεται πάντως γέννησα 18/02/10 την Σταυρούλα - Χρυσοβαλάντου μου με καισαρική φυσικα.

Gai απο ότι κατάλαβα το ρυζάλευρο μας το δίνουν μόλις κλέισουμε τον 5ο μήνα και ξεκινά κάθε πρώι αντικαθιστούμε ενα γευμα. Θα προσπαθήσω κι εγώ να την βάλω στη θαλασσα τον Αυγουστο που θα ειναι 6 μηνών καλέ πως πέρασε έτσι ο καιρός.

Harroulini μου τρέξιμο ε; πολύ κόσμο έχετε μπράβο εσείς πάτε και για εκλογές και βγαίνετε. Σχετικά με τη βοήθεια κι εγώ έχω τη μαμά μου αλλα τώρα έρχεται μια φορά την εβδομάδα και νομίζω καλήτερα έτσι αν και κουράζομαι λίγο παραπάνω δεν πειράζει δένεσαι περισσότερο σαν οικογένεια. Όσο για αυτο περι κοιλιά η αλήθεια είναι ότι μου λείπει λίγο η εγκυμοσύνη εγώ σε 1-1,5 χρόνο το πολύ θα πάω να βάλω τα κατεψυγμένα έμβρυα που έχω και θα ξαναπροσπαθήσω να μην περνάει κι ο καιρός στην εξωσωματική η ηλικία παίζει μεγαλο ρόλο.

Αntropaki μου μην στεναχωρίεσαι για την αδερφή σου θα δεις θα περάσει γρήγορα ο καιρος και θα είναι πάλι μαζί σας. Όσο για την βάφτιση μια χαρα είναι όποτε νιώθετε εσείς έτοιμοι τότε να την βαφτίσετε για τον κουμπάρο αν δεν είστε σίγουροι αλλαξτε τον γιατί το παιδί θα θέλει τον νονό του μην είναι σαν τον δικό μου που μια που με βάφτησε και μετά εξαφανίστηκε.

Φιλάκια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Labrinip 18/2 K.T. Σταυρούλα-Χρυσοβαλάντου

Andriani 27/2 Φ.Τ. Δημήτρης

Gai 2/3 Φ.Τ. Δέσποινα

ΤΖΕΝΑΚΙ1 3/3 Φ.Τ. Γιάννης

Anthropaki 10/3 Κ.Τ. Νεφέλη

Popi 12/3 Κ.Τ. Γιάννης

ΚΟΝΝΑ 13/3

Haroullini 19/3 Κ.Τ. Νάγια

Νομίζω ότι είναι σωστή εεε;;; Συμπληρώστε ή αλλάξτε ό,τι έκανα λάθος…

Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να γίνει όπως η παλια λίστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες!

Μόλις κοίμισα το Νεφελάκι κ είπα να μπω να δω τι κάνετε! Εμείς ευτυχώς σήμερα είμαστε πιο ήρεμα, εκτός του ότι η μικρούλα μου θέλει να τρώει πιο συχνά-στην κυριολεξία με έχει ξεζουμίσει- επίσης έχει εδώ κ μια εβδομάδα που σίγουρα θα ξυπνήσει κ το βράδυ (αλλά δεν πειράζει θηλάζει 5 λεπτά κ ξανακοιμόμαστε). Πάντως εχτές κάτι την είχε ενοχλήσει γιατί τα κακάκια της ήταν κάπως. Σήμερα έκανε 2 φορές κ μια χαρούλα ήταν!

Ιωάννα, φυσικά να πάρεις σίδηρο, εμένα κ ο γυναικολόγος μου κ η παιδίατρος μου είπαν να παίρνω γιατί είναι απαραίτητο με τον θηλασμό.

Λαμπρινή μου, δεν το σκέφτομαι καν να βαπτίσουν την Νεφελίτσα πλέον, το είχαμε κανονίσει όταν κάναμε πολύ κ καλή παρέα..αλλά ο χρόνος δείχνει. Λίγος λυπάμαι γιατί ή κοπέλα είναι φίλη μου κ πολύ καλό παιδί αλλά ο κουμπάρος αποδεικτικέ ότι δεν είναι νορμάλ. Τώρα θα δείξει ποιοι θα είναι οι νονοί, γιατί όλοι ξέρανε ότι θα βαπτίσουν την μικρή μας τα παιδιά.

Πόπη μου, θα τα πούμε το απόγευμα. Χαίρομαι πολύ που ο μικρός κάνει απο μόνος του τα κακάκια του, γιατί ήταν κρίμα να ζορίζετε κ να στενοχωριέσαι κ να σε ζώνουν τα φίδια. Το ότι έχει καλή διάθεση πάντως είναι ακόμα πιο σούπερ! ΕΛπίζω το καινούργιο γαλατάκι να κάνει την δουλειά!

Καλέ 800+ άτομα!!! Μιλάμε για τρελό κόσμος!!! Πραγματικά δεν πιστεύω να σκοπεύεις να τους χαιρετήσεις όλους στην εκκλησία :blink: , θα ξημερώσει η επόμενη ημέρα κ εσυ ακόμα θα χαιρετάς :silly: :laugh: !

Χαρούλα δεν συζητάω καν για τα 4.000 άτομα :laugh:

Ιωάννα το ρυζάλευρο είναι καλό να το ξεκινήσεις μετά τον 5ο μήνα εφόσον θηλάζεις αποκλειστικά. Είπα κ στην Λαμπρινή, ΄πολύ καλό είναι το βιολογικό της Holle, το αναμειγνύεις με δικό σου γαλατάκι. Επίσης όποια κοπέλα δίνει γαλατάκι σε σκόνη μπορεί να το αναμείξει με οποιοδήποτε μάρκα γαλατάκι πίνει το μωρούλι της. Το καλό είναι, ότι κ βιολογικό είναι κ δεν έχει 5 κιλά ζάχαρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!!! ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΜΕ...LOL!!!ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...

ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 2-2-2010 ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑ. ΗΡΘΕ ΛΙΓΑΚΙ ΠΡΟΩΡΑ ΣΤΙΣ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΟΥΣΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ..ΠΗΓΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΗ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΝΝΟΙΩΘΑ ΛΙΓΑΚΙ ΣΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΙΤΟΡ ΕΔΕΙΞΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙς ΜΗΤΡΑς ΚΑΘΕ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΜΟΥΣ ΕΜΒΡΥΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 220!!!!!ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑς Η ΟΠΟΙΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 1KG 200GR. EΚΑΤΣΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ 33 ΜΕΡΕς ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΙΛΑ!!!!!!ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΜΑΡΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΙΑ(ΤΗς ΜΗΤΕΡΑς ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΤΑΞΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΡΧΙΚΑ)!!!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΥΔΡΟΧΟΙΝΑ ΚΑΙ ΜΑς ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!

ZtzZp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα πάλι για ένα γεια... γεια σας λοιπόν!

DrMommy καλωσήρθες στην παρέα μας! Να σου ζήσει η μικρή σου αγωνίστρια!!!

Χαρά όταν θα μπεις πες μας, αν θέλεις, τι πρέπει να κάνουμε για να γίνει σωστή η λίστα μας...γιατί εγώ την έγραψα απλά όπως γράφουμε τα κανονικά μας κειμενα.

Φιλάκια, καλό βράδυ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popi. έγραψε:

Labrinip 18/2 K.T. Σταυρούλα-Χρυσοβαλάντου

Andriani 27/2 Φ.Τ. Δημήτρης

Gai 2/3 Φ.Τ. Δέσποινα

ΤΖΕΝΑΚΙ1 3/3 Φ.Τ. Γιάννης

Anthropaki 10/3 Κ.Τ. Νεφέλη

Popi 12/3 Κ.Τ. Γιάννης

ΚΟΝΝΑ 13/3

Haroullini 19/3 Κ.Τ. Νάγια

gwgw100 04/2 Κ.Τ. Στεφανος

Νομίζω ότι είναι σωστή εεε;;; Συμπληρώστε ή αλλάξτε ό,τι έκανα λάθος…

Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να γίνει όπως η παλια λίστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...