Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

Λιζετα μου εμεις εχουμε το ... μεγαλο το τετραγωνο γυμναστηριο! μας το εφεραν δωρο και αυτο αλλα και το μικροτερο-ορθογωνιο μεγεθος και το αλλαξαμε!

χθες εγινα 31 !!! οεο!!! και η κορουλα μου 3 μηνων!!!

αληθεια κοριτσια ποσων χρονων ειστε? τα λεμε τοοοσο καιρο και δεν γνωριζουμε ηλικιες! οι αντρες σας ποσο ειναι!

αντε ονειρα γλυκα σε οοοολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aς πούμε κ πάλι λοιπόν!!! Είμαι Η Τζένη (ανθρωπάκι), τον Αύγουστο θα γίνω 30 κ ζω στην Πάτρα!!! Ο αντρας μου τον Αυγουστο θα γίνει 34!!! Έίμαστε μαζί 8 χρόνια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki euxaristoume gia ta kala sou logia! :-) nai ontos to koritsaki mou exei arxisei na moiazei me mena eno stin arxi itan idios o pateras tis!koritsia adiathetisa pano pou to meletousame tis proalles!eixa mia fisiologiki periodo xoris omos ponous!to kako einai pos elatothiike to gala mou kai pira ton ginaikologo kai mou eipe oti simbainei ayto otan erxetai i periodos...to thema einai na trome kala oses thilazoume!ego koritsia ektos mesimeriano bradino,trow kai 2 piata soupa tin imera!etsi reei to gala skaw bebaia alla mou aresei poly o thilasmos kai den thelo na paratiso tis prospatheies apo tora!oti mporo tha kano mexri na arxisoume tis kremoules kai ta froutakia!to bradaki omos tis dino mazi me to stithos kai 60-90 ml simpliroma!oso gia to thema tou babysitting den mporo na to afiso pouthena kai gia potaki na theloume na pame frontizoume na einai se anoixto meros gia na erxetai mazi mas kai to despoinaki!(ego bebaia pino mpuritsa)oute sizitisi na koimitho xoria tis!einai ethismeni sto paidi mou!mipos eimai paralogi?me parakalane mana kai pethera alla ego oute kan to skeftomai!oso gia to thema pou ethixse i konna ki ego theoro oti prepei na xsekathariseis ti thesi sou apo tin arxi:ayto ki ayto thelo kai na min sikoneis sizitisi!einai paidi sou kai tha to megaloseis opos esu nomizeis!ki an den katalabainoun merikoi tha prepei na ginoume ligo kakies!anthropaki exes den itan i giorti tou patera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες τι κάνετε καλέ; Είχα από προχθες να μπω και μου λείψατε!!!

Λαμπρινή μεγάλωσε η κορούλα σου!!! Κοπελα έγινε πια! ΝΑ σε πάρω σε μια βαλίτσα στις διακοπές;;; Είσαι μικροκαμωμένη για να χωρέσεις ή θα μας πέσει η μέση να σε κουβαλάμε;;; :P

ΚΟΝΝΑ τι έγινε με τα πεθερικά; Τους μίλησες; Κι εγώ που και που νευριάζω με γονείς-πεθερικά αλλά ξερεις τι σκέφτομαι; Χαίρονται μωρέ και αυτοί και θέλουν να τα κρατήσουν, να τα ζουλήξουν... τους δικαιολογώ εν μέρει. Φυσικά πρέπει να τηρούν και το δικό σου πρόγραμμα για να μην αποσυντονίζεται το μωρό. Κάνε υπομονή, θα καταλάβουν!

Ιωάννα ΚΟΥΚΛΑ η Δέσποινα!!! Καλέ τι τέλειο τσουλούφι είναι αυτό;;; ΝΑ χαίρεσαι τις αγάπες σου! Ο μπαμπάς σας κατουρημένος από τη χαρά ή μου φαίνεται;;;;; :P

Τζενάκι οι ετοιμασίες προχωράνε... Τρίτη δίνω το Οκ για να τυπωθουν και τα προσκλητήρια... κοντεύει ο καιρός!

Χαρά κι εμείς βγαίνουμε αλλά δεν τον έχουμε αφησει προς το παρον το βραδυ αλλού. Και πάντα τον σκεφτόμαστε φυσικά. Καλά ο δε Γιώργος, ο χαζομπαμπάς νιώθει και τυψεις που εμείς φύγουμε από το σπίτι και διασκεδάζουμε και το μωρό είναι μέσα!!! Και όλο λέει"αχ το αστεράκι μου τι να κάνει τώρα;;;"

Τζένη η μαμά σου πότε θα είναι καλά; Πως την πα΄λεψες και με το μωρό και με την ανηψιά;;;

Ποιο γυμναστήριο έχετε κορίτσια; Πως λέγεται; Εμείς αύριο θα πάρουμε.

Εγώ 7/3 έκλεισα τα 24 και 12/3 γέννησα! Ο Γιώργος 11/7 κλείνει τα 28. Έχουμε 3,5 χρόνια διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Αχ το ματιασα το μπουρμπουλιθράκι μου.. Το βράδυ ξύπνησε κ στις 2:00 κ στις 5:30 για γαλατάκι.. Μάλλον θα περνάει φάση ταχείας ανάπτυξης! Την πήρα στο κρεβατάκι μας κ ολα μια χαρούλα.

Πόπη μου αρχικά πολλά φιλάκια στο φατσάκι σου!!!

Τώρα πως το πάλεψα με την Νεφελιτσα κ την ανηψούλα μου?...Γενικά μια χαρά :) η ανηψιά μου (κ βαπτιστήρα μου :laugh:), είναι πολύ ησυχη οταν είναι μαζι μου (στο σπιτι της είναι λίγο αντάρτης :laugh: ). Δεν ζηλεύει κοθόλου την Νεφελίτσα (παρόλο που απο μικρή με εχει σαν 2η μαμά της)..Ισα ισα της εχει φοβερη αδυναμία κ ήταν κ βοηθητική σε κάποιες φάσεις. Γενικά προσπαθούσα να περάσει ομορφο ποιοτικό χρόνο μαζί μας κ οργάνωσα διάφορα. Νομίζω πέρασε πολύ όμορφα.

Τώρα σχετικά με την ηλικία σας.. Καλε είστε ακόμα ΣΠΟΡΑΚΙΑ με τον αντρούλη σου :P:P:P (αχ να ήμουν πάλι 24 :laugh: )!!! Πότε εφτασα κοντά στα 30 ούτε που το κατάλαβα...Τελείωσε θέλω να γίνω πάλι 24 :silly: τώρα :laugh: Γυμναστήριο πηραμε 1 που μπορεί να το χρησιμοποιεί απο ιπτια, πρυνή κ στην συνέχεια καθιστή θέση της fisher price. Γενικά ολα τα γυμναστήρια της fisher price είναι μια χαρούλα.

Εγω κορίτσια που δεν εχω κανένα να μου καρατήσει την μικρή σε περίπτωση ανάγκης τι να πω...Η πεθερά μου ζει στην Αθήνα, η μαμά μου προς το παρόν εχει το γύψο κ γενικά είναι κουρασμένη απο τον μπαμπάκα μου ( δυστυχώς δεν είναι για πάρα πολλά), η αδερφούλα μου εχει 2 παιδιά (κ ο γαμπρός μου πριν λίγες ημέρες μετακόμισε στην ΚΩ γιατί διοριστηκε εκεί κ μπορεί να παει κ η αδερφη μου με απόσπαση προσωρινά αργότερα (θα μου λείψουν τρελά αν φύγουν :( )... Προς το παρόν θα είναι μόνη της με 2 παιδιά, τι να της πω να μου κρατήσει κ την Νεφελίτσα??? οεο??. Το πιο πιθανόν είναι όταν θα είναι στην δουλειά να κρατάω κ την ανηψούλα μου, γιατί έχουν σταματήσει τα σχολεία κ δεν θα εχει που να την αφήσει.

Δεν πειράζει όμως με τον αντρουλη μου, οι δυο μας βρίσκουμε ακρη. Μόνο για όταν γυρίσω στην δουλειά αγχώνομαι πάρα πολύ....

φιλάκια κ καλημέρες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα έχω γενέθλια και κλείνω τα 31 αχ τα ωραιότερα γενέθλια της ζωής μου απερίγραπτα τα συναισθήματα. Ο άνδρας μου είναι 34 και αυτός τρελαμένος με την κορούλα μας.

Πόπη είμαι λίγο XLLL ακόμη δεν χωράω στη βαλίτσα. Χα χα.

Χαρα ευχαριστώ πόλύ για τις συμβουλές θα τις προσπαθήσω και ελπίζω να πάμε καλά, δεν πειράζει ας είναι καλά κι ας ξυπνάει μάνες είμαστε.

Anthropaki είσαι super μπράβο σου σε θαυμάζω.

Εμείς οπου πάμε την μικρή την έχουμε μαζί αλλα και για μπάνιο καθόταν η γλυκούλα μου σε μια μεγάλη σκιά και κοιμόταν δεν μας ταλαιπωρεί καθόλου.

Σας φιλώ πάω να κάνω ετοιμασίες για το απογευματινό πάρτυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Μου επιτρέπεται να ξεκινήσω με τη φιλενάδα μου τη labrinip: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ γλυκειά μου, είμαι απολύτως σίγουρη ότι είσαι η πιό ευτυχισμένη εορτάζουσα, έτσι?? Να σου ζήσει το μωράκι σου κι η οικογένειά σου κι εύχομαι πάντα ευτυχία να έχετε! Να σε ρωτήσω όμως και κάτι, πότε σας είπε ο παιδίατρος για ρυζάλευρο? Εγώ υπολογίζω να θηλάζω αποκλειστικά και τον έκτο (πρώτα ο Θεός) και να ξεκινήσω από Σεπτέμβριο αν συμφωνεί κι ο γιατρός μου.

Harroulini και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα για τα γενέθλιά σου, πάντα ευτυχισμένοι με τον αντρούλη σου και τη Νάγια σου! Είσαι πολύ τυχερή που παίρνει πιπίλα και αποκοιμιέται πάλι το βράδυ..εμένα ούτε κατά διάνοια δεν τη παίρνει και τις έχω δοκιμάσει όλες..τώρα τελευταία πιπιλάει τα πανάκια του..είναι πολύ γλυκό αλλά πιστεύω μιά πιπίλα θα βοηθούσε σε ώρα γκρίνιας-νύστας. Εχεις καμιά ιδέα? Εχω δοκιμάσει τις πιπίλες της AVENT κι αυτές τις καφέ τις καουτσουκένιες που δεν θυμάμαι ποιάς εταιρείας είναι..

anthropakiείχες πολύ δίκιο, φάση περνούσε ο Δημήτρης μου και τώρα όλα πάλι ομαλά..πρέπει να μην τα παίρνω όλα τόσο κατάκαρδα, άλλωστε μωράκι είναι, όχι ρομποτάκι..Εγώ είμαι η παρανοική..θα το θυμάμαι για να μην τον πρήζω κι αυτόν και τους γύρω μου!

popiπόσο κόσμο περιμένεις για το μεγάλο γεγονός? ΟΚ με τα προσκλητήρια? Πώς θα ντύσεις το μωρουδάκι σου εκείνη τη μέρα?

gai οι φωτό σας είναι μούρλια..κι εμείς δεν τον έχουμε αποχωριστεί τον μικρούλη νύχτα αλλά με τον θηλασμό δεν ξέρω αν θα ήταν και εφικτό..ο μόνος λόγος θα ήταν για να μείνουμε λίγο μόνοι μας με τον άντρα μου αλλά αν μη τί άλλο, θα έπρεπε να έχω θήλαστρο να βγάζω γάλα μέσα στη νύχτα οπότε δεν θα ήταν και η πιό ρομαντική βραδυά!

Konna πώς πήγε το πάρτυ? Εμένα ο γιατρός μου είπε ΟΚ για μπάνιο τον Δημήτρη μου τον Αύγουστο, δηλαδή από περίπου 5,5 μηνών και μετά και φυσικά μόνο αν ο ίδιος δείχνει να το θέλει..θα δώ πώς αντιδράει και θα πράξω..άσε που θα είμαστε Αιγαίο που οι θάλασσες είναι παγωμένες οπότε δεν θέλω να το πάρει και με στραβό μάτι!

Εμείς ξεκινήσαμε πόνους στα ούλα και το μόνο που τον ανακουφίζει είναι να μασουλάει τον αντίχειρά μου μέσα από ένα πανάκι του..μας έδωσε και ένα ζελέ ο γιατρός το οποίο τρίβω στα ούλα του..πολύ του αρέσει η γεύση..μάλλον επειδή είχα βγάλει κι εγώ νωρίς-νωρίς δόντια ετοιμάζεται κι αυτός, είναι κληρονομικό..για να δούμε!

Ετοιμαζόμαστε για βολτίτσα οπότε τα λέμε αργότερα κορίτσια, πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες.....

όλα τα μωράκια καλά?

labrinip Χρόνια Πολλά κ ευτυχίσμένα εύχομαι!!!!!!!!

Να είστε πάντα καλά κ μόνο χαρές να έχετε!!!

Ιωάννα super μπαμπάς κ κόρη? αχ τι ευτυχία ζούμε βρε κορίτσια?

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια...Χαρά έχεις δίκιο...μάλλον μερικές φορές ξεχνάω που δόξα το Θεό δεν θα αφήσω σε ξένους το παιδί μου...σε λιγότεο από δυο εβδομάδες πάω για δουλειά κλαψ, κλαψ φαντάζεστε να έβαζα μια ξένη στο σπίτι μου? κ συναισθηματικά αλλά κ οικονομικά θα είμαστε καλύτερα έτσι...

θα προσπαθήσω να μην γκρινιάζω αλλά κορίτσια μου άρχισαν οι εφιάλτες πριν γυρίσω στη δουλειά...κάθε μέρα βλέπω όνειρα...μια ότι άργησα να πάω την πρώτη μέρα, μια διάφορα άλλα...αφήστε που λόγω κρίσης έχουν γίνει πολλές αλλαγές πχ υποβιβασμούς σε προησταμένους, μείωση πωλήσεων, αύξηση στόχων κ.α κ τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά...όλο γκρίνια...τι θα κάνουμε?

Να δω με το γάλα τι θα γίνει... λέτε να μου μειωθεί?

έχω ήδη 50 μπουκαλάκια avent στη κατάψυξη για καβάτζα κ θα θηλάζω 5 φορές τη μέρα περίπου απ ότι υπολογίζω κ ελπίζω κ εγώ Ανδριαννή να τη βγάλω με αποκλειστικό θηλασμό μέχρι να ξεκινήσουμε φαγητά ..

Εφη μου χάρηκα πολύ με τα νέα σου (sorry αλλά προχτες ξύπνησε ο μικρός κ δεν πρόλαβα), μακάρι από εδώ κ στο εξής να μην σας συμβεί τίποτα κακό....αλήθεια η bousoulitsa τι κάνει? το μωράκι της είναι καλά?

Στο πάρτυ περάσαμε πολύ ωραία..τρελάθηκε ο μικρός να χαζεύει παιδιά που έπαιζαν μπάλα χαχα...

Θα ρωτήσω κ εγώ τη γιατρό για τα μπάνια...

Για το ρυζάλευρο εγώ ξέρω ότι συνήθως ξεκινούν στον 6ο...

Α, είμαι 30 κ εγώ...έχω γεννέθλια μαζί με το γιο μου...με 4 μέρες διαφορά...(κ 30 χρόνια φυσικά χαχαχαχα....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας!!!!

Λαμπρινή μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ! Να σε χαίροντε όλοι όσοι σε αγαπούν!!!

Κορίτσια το πρωι με τσιμπησα 3 σφηγγες :angry: . Πήγα να φτιάξω κάτι εκει που είναι τα σκυλάκια μου κ μέσα σε ενα πατζούρι που τους εχω να μην τα βαράει ο ήλιος, είχαν φτίαξει φωλιά κάτι παλίοσφηγγες κ όπως το κούνησα άρχισαν να με κυνηγάνε καμία 10αρια σφήγγες κ κάποιες πρόλαβαν κ μου εσκασαν 3 τσιμπηματα για να τις θυμάμαι..Στην αρχή αγχώθηκα λίγο, ειδικά για το εαν έπρεπε να θηλάσω αμμέσως μετά (ανοιξα κ θέμα), αλλά οκ βρήκα άκρη.. Ακόμα πονάει λίγο το πόδι μου (κ τα 3 τσιμπήματα στο ποδι μου τα έκαναν)..

Για το ρυζάλευρο κ εμείς γυρω στον 6ο θα το αρχίσουμε.

Ανδριαννή, υπομονή στο μωρούλινη σου με τα δοντάκια..και εμένα πρέπει να ριζοδοντίαζει γιατί έχουμε τρελαθεί στα σαλάκια κ ασπίζουν τα ουλα της. Χαίρομαι που είστε πάλι ομαλά με τον Δημητράκη σου!!!

Φιλάκια σε όλες κ στα μπεμπούδια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια!!!

φιλεναδες τι κανετε!

Τζενακι μου (Ανθρωπακι) συγχυστηκα και σε ονομασα Λιζετα...το καταλαβες ε? απολογουμαι!!!

Ιωαννα μου καλα κανεις και τρως σουπιτσες αφου βοηθανε για το γαλατακι σου!

Ποπη μου οπως σου πε και η Τζενη, το γυμναστηριο ειναι της Fisher Price,...το μεγαλο τετραγωνο... σκετη ΤΡΕΛΑ!!! το συστηνω απαραιτητο!!!

καλε εσεις ειστε μωρουλινια με τον αντρα σου!!!

Λαμπρινη μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!! πραγματι ΤΕΛΕΙΑ γενεθλια με τα μωρακια μας!!!

Ανδριανη μου υπομονη με την πιπιλα... εγω την δοκιμασα μια βδομαδα πριν και δεν την ηθελε (μιλαω για τα ξημερωματα) και στριγκλιζε για γαλατακι... και 1 βδομαδα μετα ολα οκ!

οποτε, υπομονη και θα ειναι και ο Δημητρακος σου...ετοιμος! σιγα-σιγα,... καθε μωρο ειναι διαφορετικο!

εμεις λατρευουμε τις πιπιλες Bibi!!! απο σιλικονη!

εμενα της AVENT δεν τις θελει!!!

εδω περα το θεμα νταντα παει διαφορετικα,... δηλ το παιρνεις το μωρο στο σπιτι της νταντας, ΔΕΝ ερχεται η νταντα στο σπιτι σου,...και καλυτερα ετσι,το προτιμω, για να μην αλωνιζει εδω μεσα μονη της!

αυριο θα παω με την Ναγια για καφεδακι στο σπιτι της νταντας!

νυσταξα παααρα πολυ!

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

Τζενη μου περαστικουλια! βαλε αλοε βερα!!!

Thanks Xαρουλίνη μου. Το πρωι έβαλα αναγκαστικά fucicort κ προπολι γιατί ήταν πολλά τα τσιμπήματα κ το ποδι αρχικά εγινε λίγο σαν μελιτζάνα..Τώρα έβαλα ξυδάκι :laugh: .. Δυστυχώς δεν εχω αλοε βερα, αλλά θα πάρω γιατί είναι πολύ καλή κ για εγκαύματα..καλά που μου το θύμισες.. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip mou xronia polla ki apo mena!eyxaristoume koritsia gia ta kala sas logia!kalo brady sas afino mipos kano kai kana ntous!hehehee ayrio paizei i ethniki mas opote ta leme methayrio!filoures sta morakia sas!!!!!anthropaki prosexe bre koritsi mou!prepei na poneses polu e?ego exo katsei pano se sfika kai.......etrexa!heeehehee!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lamprinoyla moy xronia polla na ta ekatosthseis to pio eyxaristw kai moyrodistiko party tha exeis me thn koroyla soy .

popi moy xeromai poly poy ola einai etyma ante me to kalo

anthropaki synonomati(tzenaki) :) vre perastikoylia soy

xara moy pystevw na vreis thn sosth ntanta gia to koritsaki sou kai pystevw sthn epilogh tha eisai sosth tha litoyrghsh to aisthnkto soy :)

gai ontos ayrio kolhmenes sthn tv gia thn ethnikh mas :)

KONNA h meres plhsiazoyn kai logiko na exeis anxonthn alla prospathnse na to ksexaseis aytes ths meres kai zhsta ksexniasta mexri na pas sthn doylitsa soy ontos h alages polles oikonomika apo to kako sto xeirotero den mporoyme na kanoyme dystixos tipota apla tha perimenoyme apo ta megala kefalia na mas kathodigoyn

oso gia to ryzaleuro(vanilia) etsi moy thn eipe h paidiatros moy xiixii otan klhsoyme toys 5 mhnes dhladh aygoysto xoxox are glentia , ontos kai se mas exoyme salakia kai grinoyla eida na exoyn pristh ta katw oyla kai na exoyn asprish ligo an miazei se mena giati einai kai ligo klhronomika ayta tote 4,5 mhnon mallon tha skasei mhth to proto donyaki :woohoo:

hlikies loipon egw klhnw ta 27 sths 31 oktobrh kai o antras moy ekleise sths 4 ioynioy ta 30 diafora 3,5 xronia:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Καλέ τι ημέρα κ η σημερινή...Εχτές το βράδυ ξυπνησα 2 φορές απο την φαγούρα στο πόδι μου κ το πρωι ψιλοτουμπάνιασε ενω εχτές είχε ξεπριστεί :blink: .. Λίγο φοβηθηκα για κανένα αλεργικό, αλλά θα δείξει :unsure: .

Κορίτσια παραλίγο να την πάθω..με αυτά κ με κοινα, μπερδεύτηκα κ παραλίγο να χάσω την άδεια του 2010 (25 ημέρες). Την Παρασκευή τελείωνε η λοχεία μου κ έπρεπε να εμφανιστώ εστω κ μια ημέρα στην δουλεία για να μην την χάσω. Ευτυχώς με πήραν απο την δουλειά πάνω που το συζητούσα με τον άντρα μου κ θα πάω αύριο κ κάπως θα τα βολέψουμε. Μετά πάλι πρώτα ο θεος τον Απρίλη του 2011!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες....

θέλω κ τη γνώμη σας στο παρακάτω. ανοιξα ποστ κ ρωτάω το γιατρό κ.Τζορμπατζάκη

Καλησπέρα σας γιατρέ,

θα ήθελα τη γνώμη σας στο παρακάτω.

Το αγοράκι μου είναι 3 μηνών κ 10 ημερών. Η γιατρός μας από όταν κλείσαμε 2 μήνες με ενημέρωσε να βάζω το παιδί κ μπρούμυτα 15 λεπτά πριν από κάθε γεύμα ώστε να δυναμώσει η πλάτη του καλύτερα.

Το μωρό όμως αρνήται να κάτσει έτσι κ κλαίει πάρα πολύ σε σημείο που μελανιάζουν τα χείλια του κ κλαίει με αναφιλητά κ δεν ηρεμεί για ώρα μετα. Οταν το είπα στη γιατρό στην επόμενη επίσκεψη που κλείσαμε 3 μήνες μου είπε να τον βάζω κ ας κλαίει. Τη ρώτησα αν βλέπει κάποιο πρόβλημα κ επιμένει κ μου είπε ότι το λέει προληπτικά κυρίως γιατί "αν δεν κάθεται μπρούμυτα όταν γίνει 7 μηνών θα κάθεται σαν σακί" .

Ο μικρός δεν θέλει με τίποτα, τι να κάνω?

να τον πιέσω τόσο πολύ? το κεφαλάκι του το κρατάει όρθιο, βέβαια τρεμοπαίζει καμιά φορά. Είναι κάτι σοβαρό?

Πείτε βρε κορίτσια εσείς τι κάνετε? σας είπαν να τα βάζετε κ μπρούμυτα? έχω τρελαθεί...είπα θα συνηθίσει αλλά δεν θέλει με τίποτα...τον πήρα αγκαλιά κ έκλαιγε με αναφιλητά...είπα δεν πάνε όλα στο...δεν τον ξαναβάζω, τι θα πάθει? τόσο τραγηκό είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας πράγματι πέρασα τα πιο υπέροχα γενέθλια έσβησα τα κεράκια αγκαλιά με την κόρη μου!

Kοννα καλε τι χαζομαρες είναι αυτές που σου λεει για το μπρούμυτα άσε το παιδί και μην το ταλαιπωρείς εμένα δεν μου έχει πει τίποτα τετοιο μόνο μααζάκι κάνε του και είναι οκ. Όσο για την δουλειά κουράγιο όλες σε λίγο ξεκινάμε.

Αδριανή μου να επιμένεις με την πιπίλα κάποια στιγμή θα την πάρει κι εμένα την πήρε μετά απο 2 εβδομάδες προσπάθειας όσο για το ρυζάλευρο θα το ξεκινήσουμε τέλος 5ου αρχές 6ου και το προτιμώ να μην έχω φύγει για δουλειά ακόμη.

Αnthropaki περαστικα απο τα τσιμπήματα ελπίζω να νιώθεις καλήτερα.

Xara μου έυχομαι να βρείς την καλήτερη νταντά! ξέρεις εσύ.

Popi μου τι ωραία ηλικία αχ πιτσουνάκια μου!

Gai κολλησαμε χθες στην εθνική αλλα τίποτα. αχ αχ αχ.

Τζενάκι μου πολλά φιλιά.

Θα προσπαθήσω να βάλω και φωτο να δειτε πόσο μεγαλώσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια.......

Λαμπρινή super η μπέμπα σου....

όσο για το γυμναστηριο εμένα παίζει πολύ με το rain forest της fisher price, είναι ένα πράσινο με κάτι ζωάκια... κ αυτά που γυρνάνε στην κούνια του αρέσουν πολύ...

κανένα παιχνίδι για πιο μετά ξέρετε?

προς το παρόν έχω δει σε μια φίλη το μουσικό βιβλιαράκι κ μ αρέσει να του το πάρω...έχει στοιχάκια σαν παραμύθια με μουσικούλα...

κ το cd είναι ωραίο που λεέι διάφορα τραγούδια με ζωάκια, για το σκυλάκι, το προβατάκι κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! ετσι στα γρηγορα μπηκα να διαβασω νεακια σας!

Κοννα μου μην ανησυχεις για το μπρουμυτα αλλα και μην επιμενεις κιολας σε τετοιο βαθμο! κριμα το μωρουλινι! ασε τον μεχρι το σημειο, ακριβως πριν αρχισει τα κλαματα!

Λαμπρινη μου ΤΕΛΕΙΕΣ φωτο!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!! ΤΙ κάνετε; Εγώ ψιλοσκατά (συγνώμη κιόλας! ) Ο μπέμπης έχει γκρίνια 3 μέρες τώρα, από το απόγευμα και μετά. Δεν ξέρω τι του φταίει! Νιωθω τύψεις ότι κάτι του κάνω, ή καλύτερα ότι κάτι δεν του το κάνω καλά… :( Τρέχω και για διαβατήρια και όλο κάτι μας βγάζουν σαν πρόβλημα. Παλιοϋπηρεσίες. Κάθονται σε μια καρέκλα και νομίζουν ότι κυβερνάνε όλο τον κόσμο! Εχουμε και συνέχεια παρέες και κουράστηκα!

Λαμπρινούλα μου χρόνια πολλά, αν και καθυστερημένα! Να είσαι πάντα ευτυχισμένη με το κοριτσάκι σου και τον αντρούλη σου!

Ανδριανή περιπου 850 άτομα θα έχουμε στο γάμο. Αλλά από τη στιγμή που κλείνουμε όλο το μαγαζι γιατί να μην καλέσουμε και κόσμο; Είναι οικονομικά (σχετικά) εδώ τα κέντρα για τις δεξιώσεις. Τελικά με την πιπίλα τι έκανε ο Δημητράκης; Ακόμα δεν τη δέχεται ο πεισματάρης;

Ανθρωπάκι πως είναι το πόδι σου; Περαστικά. :kiss: Πάλι καλά που σε πήραν από τη δουλειά ε; Άλλοι δεν θα το έκαναν πιστευω.

ΚΟΝΝΑ κι εμένα μου είπε η παιδίατρος να τον βάζω μπρούμυτα αλλά όχι για συνεχόμενα 15 λεπτά. Μου είπε να τον βαζω αρκετές φορες τη μέρα αλλά όταν αρχίσει να κουράζεται και να δυσανασχετεί, τότε να τον γυρίζω πάλι ανάσκελα. Μην ανησυχείς. Κι εμένα στην αρχή γκρίνιαζε και κάθε φορά που τον βάζω αντέχει και λίγο παραπάνω… Όσο για τη δουλειά… Καλά θα ήταν να μπορούσες να κάτσεις κι άλλο με το μωρό σου αλλά ευτυχώς να λες που θα το κοιτάζουν οι δικοι σας!

Λαμπρινή η κορη σου είναι απλά ΘΕΑ!!! Καλέ όντως δείχνει πολύ μεγάλη! Κορίτσαρος!!!

Τζενάκι είχε αρκετό τρέξιμο αλλά τώρα μόνο ο στολισμός μας έμεινε. Αν και βαριέμαι πάλι να τρέχω και γι’αυτό!

Χαρά καλύτερα όπως λες να μην έρχεται στο δικό σου σπίτι η νταντά. Είναι καλή; Πως την είδες;

Φευγω. δεν ξέρω αν μπορέσω να μπω πάλι αργότερα. Αναλογα πως θα είμαστε... Φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia moy kai egw mia apo ta idia opws h popi den eimai kai sta kalhtera moy apo thn mia o mikros gkrinia kai apo thn allh exws na bgw panw apo 4 meres apo to spiti xriazomai na paw na kanw apotrixoseis bgasilmo fridioy na kanw kaiti gia mera kai den exw atomo na afhso to mikro:( den kserw shmera me piasane ksdafnika ta klamata den antexa niotho poly piesei, oso gia ton antroylh moy den mporei na vohthnsei lyph olh mera einai sto magazi kai erxetai mono to mess na faei kai na fygeivkai pali kata ths 10 spiti prrrrrrrr

popi ta mikra mas exoyn thn gkrinia giati mallon proetoimazontai gia ta dontakia toys kai mena ksekina thn gkrinia apo th 16:00 ypomonh

lamprinh teleies foto me thn mikrh exei ksepetakth arketa dose polla polla filakia sta magoylakiaaaa

:laugh: :laugh: :kiss::kiss:

KONNA mhn anxonese vre se mena h paidiatros den exei pei tipota gia na ton vazw proymita to mono poy eimai einai na ton afhno na kanei oti thelei monos giati omikros moy bazei dynamh stoys Agkones toy kai prospathn na shkothei kai fovhthika gia thn platoyla toy kai thn [peira thl kai moy eipe oti kanei monos toy astone esy mhn ton piezeis na kanei pragramata siga siga ola tha ginoyn :)

xara h mikoyla pws ta paei ?

ta leme gkriniazei o kapetan fasarias moy :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lamprini koukla i mikri!araxti kai light stin aplostra super!eimaste me ti mikri mou kai serfaroume!psaxnoume na broume proslitiria mias kai tha ta ftiaxsw moni mou!alla na paro kamoia idea!oles oi protaseis dektes mias kai den exo brei akoma thema gia ti baftisi!filouthkia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...