Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

Κουρτσουδια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!Τι κανετε κοριτσακια????????????????Καλε μου λειψατε!Επιτελους βρηκα τον χρονο....και τον υπολογιστη να σας διαβασω και να γραψω λιγακι και τα δικα μας νεακια!!

Απο την ημερα που σαραντισαμε πηγαμε Συμη και δυστυχως δεν εχω καθοοολου καλη συνδεση εκει.. :(

Εδω και 2 ημερες ηρθαμε Ροδο για τον εμβολιο,ετσι και βρηκα ευκαιρια τωρα να μπω για να πω ενα γεια :cheer: ..Τι κανετε?Εχω να διαβασω τοοοσες σελιδες για να μαθω τα νεακια σας,ελπιζω να προλαβω πριν φυγω ξανα για Συμη!Ο Μιχαηλ Αγγελος δοξα τον θεο ειναι μια χαρα και σας στελνει πολλα φιλακια!!! :kiss:

Ελπιζω να ειστε οοοοοολες καλα και τα μωρακια σας ακομα καλυτερα!! B)

Σας φιλω γλυκα γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kαλημερα φιλεναδες μου!!

μου λειψατε πολυ!!ειμαστε καλα δοξα το θεο

!!!ο μικρος εκανε κ το 30 χειρουργειο κ ειναι καλα

!!

ολο γελαει κ λεει αγκουυ..οοοο..ααααα..ιιιι..χιχι πολυ γελιο!!εκανα κ εγω την εγχειρηση..ενω ο μπεμπης ηταν στο πιδων κ εγω στο λαικο!!ολα ΜΑΖΙ..ΤΕΣΠΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ..

ΕΙΜΑΣΤΕ 6 ΚΙΛΑ Κ 61 ΠΟΝΤΟΥς!!!

ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥΚ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ..ΤΡΩΜΕ ΑΠΟ 160-210 ΓΡΜ ΤΗ ΦΟΡΑ!!

ευχομαι να ειστε ολες με τα μικρα σας τελεια!ΣΑς ΦΙΛΩ!!

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λιζετα!!!

Εφη μου αντε με το καλο και τερμα ολα πια... μονο θετικα πλεον! τελεια η αναλογια υψους-βαρους του μωρου σου! αντε περαστικουλια και με το καλο η νεα σας οικογενειακη αρχη!

Ποπη μου το αλλο νησι που σου ελεγα ειναι ο Αγιος Μαυρικιος που ειναι λιγακι καλυτερα απο τις Μαλδιβες, αλλα γενικως και στα δυο νέκρα ειναι εκει περα και θα δωσετε παρα πολλα χρηματα ... οποτε αξιζει??? το εψαξα παααρα πολυ καλα... κι οσους ρωτησεις δεν το απολαυσαν ειτε λογω καιρικων συνθηκων ειτε γιατι βαριοντουσαν... σκεψου το καλα...

εμεις ψες καναμε εμετο παααρα πολλες φορες... 2-3 ωρες...μετα το γευμα....

υπομονη...τι να κανουμε...

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Ρε Εφη χαίρομαι πολύ πολύ που είστε καλύτερα κ ηρεμήσατε με τα χειρουργεία βρε κορίτσι!!!

Δεν φαίνεται η φωτό του μπεμπούλη!!! Μεγαλώσατε πολύ 6 κιλάκια κ 61 πόντους και πολλές φωνούλες σούπερ!!!Αντε να χαρήτε ο ένας τον άλλον τώρα σπιτάκι σας!!!

Haroullini μου, έχεις σηκώσεις τα πάντα τουλάχιστον 30 μοίρες φαντάζομαι (κ το γυμναστήριο), μήπως βελτιωθεί λίγο η κατάσταση. Φιλάκια στην μικρή Νάγια!!!

Ποπη μου, μίλησα με τον αντρούλη μου κ έχει δίκιο η Χαρούλα. Μου θύμισε ότι ο λόγος που δεν είχαμε πάει κ εμείς Μαλδίβες ή Μαυρίκιο (γιατί τα είχαμε ψάξει πολύ) αλλά εγώ έχω μια μικρή αμνησία:laugh:, ήταν ότι είναι όλο ξενοδοχεία κ δεν έχει πολλές δραστηριότητες (ψώνια, αξιοθέατα, κ.τ.λ). Μια δραστηριότητα που έχει π.χ στις Μαλδίβες ήταν να ταΐσεις σαλάχια! Αυτή ήταν όμορφη εμπειρία αλλά δεν είχε πολλές τέτοιες. Στο Πουκέτ είδαμε ανάκτορα, γυρίσαμε ολόκληρα δάση με καουτσουκόδεντρα πάνω σε ελέφαντα, κάναμε πολυυυύ φτηνά ψώνια, και o Αντώνης έκανε kite serfing, (φυσικά κ στο Πουκέτ δεν τρως ποτέ φαγητό έξω από το ξενοδοχείο)κ λιώσαμε κ στο μασάζ δίπλα στην πισίνα! Στην Μπανγκόκ είχε πολυυυύ μεγάλα πολυκαταστήματα, σούπερ καλά εστιατόρια, κ το πιο ωραίο θαλάσσιο μουσείο-ενυδρείο που έχω πάει ποτέ. Ήθελες 3 ώρες να το γυρίσεις ολόκληρο. Τέλος πάντως το κακό είναι ότι γίνετε τις τρελή εκεί τώρα με διαμαρτυρίες για το κυβέρνηση κ τα καίνε. Πάντως κ η Ελλάδα έχει μαγικά μέρη φιλενάδα. Αν θέλετε να βγείτε εκτός δες κ Σαρδηνία-Κορσική (είναι πολύ όμορφα!!!).

Gai πράγματι η κούνια είναι πολύ καλή!!! Η Νεφελίτσα την καραβρίσκει όταν την βάζουμε!!! Σηκώνετε κ εσένα λίγο το πόδι καθώς κουνιέτε???.

Σας φιλώ, τώρα που κοιμάται η νεραιδούλα μου παω να κάνω καμία δουλίτσα κ μετά λέμε να βγούμε οικογενειακώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εφούλα μου πολύ χαίρομαι που όλα τελείωσαν αντε απο δω και πέρα μόνο χαρούμενα να ακούμε απο εσένα και το μωράκι σου.

ΤΖενακι μου ηρέμησε όλα είναι μια χαρά έχεις τον κούκλο σου εκεί και όλα είναι τέλεια να σκέφτεσαι θετικά και οτι ο θεός προστατεύει τα αγγελουδια μας, κι εμένα ρουθυνίζει μερικές φορες και φτερνίζεται συνέχεια ο γιατρός μου λέει να μην ανησυχω.

Ποπη μου εμείς είχαμε πάει γαμήλιο ταξίδι στο Παρίσι, Βερσαλλίες, Disneyland είναι τέλεια και έχει πολλά πράγματα να δείς όσο για το μωράκι κάνε όπως νιώθεις αρκεί εκεί που θα το αφήσεις να είσαι σίγουρη.

Εμένα η μαμα μου ευτυχώς έρχεται απο μόνη της μια φορά την εβδομάδα και καθαρίζει ότι της λέω κι έτσι νιώθω πολύ ξεκούραστη αν και τα βράδια εξακολλουθώ να ξυπνάω λόγω του θηλασμού.

Εμείς κλείσαμε για την Βάφτιση μας μπαλόνια και παγωτατζή θέλω να είναι όλα τέλεια, μπουμπουνιέρες θα τις φτιάξω μόνη μονη μου αγόρασα απο τα jumbo κάτι τέλεια φαναράκαι 0,99€ και θα βάλω και τούλι και κουφέτα και έτοιμα με 1,25 -1.30€ ενώ το ίδιο φαναράκι το βρήκα σε είδη βάφτισης 2,65€. Τα μπαλόνια πήγαν 190€ και ο παγωτατζής 250€ για 120 άτομα όλα είναι super. Tώρα ψάχνω το προσκλητήριο και έτοιμα.

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΗΡΘΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ 2 ΕΜΒΟΛΙΟ.Ο ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ 6.680 ΚΙΛΑΚΙΑ,ΥΨΟΣ 68 ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 40,5 εκ. ΑΛΛΑΞΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΛΙΑ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΝΑΝ sensitive ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΑΝΕ ΓΟΥΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΓΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΚΕΙ!!!ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΓΑΛΑ!!!!!ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ!!!! Ε!!!ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΙ FRISOLAC COMFORT ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ,ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΚΑΝΕ ΓΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΚΑΤΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΨΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ,ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ???

ΕΦΟΥΛΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΕΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑΝ "ΜΑΚΡΙΑ"....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΣΤΙΣ ΓΛΥΚΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρια τι γινεται?

περναμε και μεις πριν το FRISOLAC COMFORT για δυσκοιλιοτητα και της εκανε πολυ καλο..

οσο για την αποστειρωση γενικα απο οτι γνωριζω οι παιδιατροι λενε να την σταματαμε οταν αρχισουμε κρεμουλες, ...δηλ γυρω στον 5ο-6ο...

Ανθρωπακι μου φυσικα και βαζω "μαξιλαρακι" 30 μοιρες... οπου κι αν ξαπλωσει...

Γωγακι φιλακια!!!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη..ωρα και εσυ να απολαυσεις το μπεμπακι σου στο σπιτακι σου,χωρις στεναχωριες!!!Χαρηκα πολυ που ειστε καλα!!

maria_86 και Χαρα...μια και μιλαμε για δυσκοιλιοτητα,εμενα ο μικρος κανει κακακια του μια φορα την ημερα ή μερα παρα μερα.Εγω νομιζω οτι το μωρο ειναι δυσκοιλιο,αλλα ο γιατρος λεει να μην ανησυχω.Να ανησυχησω μονο εαν τα δω σφιχτα.Εμας ευτυχως δεν ειναι.Τωρα του δινω το Almiron αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ 'light' και ισως να μην τον βοηθαει.Μηπως να δοκιμασω το φρισολακ κομφορτ και εγω???Χαρα ελπιζω να περασουν οι γουλιτσες της μικρης!!

Ιωαννα πως παει η μικρουλα σου??ελπιζω να ειστε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιζετα μου κι εμεις πινουμε το Αλμιρον ΑΡ... και πριν και τωρα... βεβαια εξαρταται ποιο ειδος Αλμυρον του δινεις... δεν πιστευω πως ειναι καλη ιδεα να του δωσεις το φρισολακ κομφορτ για δυσκοιλιοτητα, γιατι ειναι αρκετα ¨δυνατο¨για την δυσκοιλιοτητα και θα φερει αντιθετα αποτελεσματα, δηλ διαρροιες. να εχεις υποψη σου πως για να ¨λειτουργησει¨ενα γαλα στον οργανισμο του μωρου χρειαζεται να περασουν 24 ωρες!

καλυτερα να το συζητησεις με τον παιδιατρο σου!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

michellangelo!ti ginetai?ola kala?opote mporeseis bale foto!anthropaki to podi den anebainei na to koitaxseis ayto!prepei na einai terma tentomeni i kounia!efi mou teleia ta nea sou!kali xsekourasi sou eyxomai(psuxiki kourasi ennow)xaroullini ki emena siga siga to gala mou teleiwnei kai i mikroula mou einai idi dyskoilia me to diko mou gala...ego diladi na paro to frisolac comfort?exo parei to sketo frisolac alla tis exo dosei mono 1-2 fores...kalo bradu korotsia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΓΡΑΦΑ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ!!!!!!! :x:angry::angry:

michellangeloΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΑΜΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΗΤΑΝ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΑ ΣΚΟΥΡΑ.ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΝΑΝ sensitive ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΙΝΕΡΝΤΕ ΑΛΛΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ..ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΑΛΛΗ..ΑΦΗΣΤΕ,ΕΚΛΑΙΓΑ ΧΤΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΙΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!!

HaroulliniΕΜΕΙΣ ΠΙΝΑΜΕ ΤΟ Almiron 1 ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ..ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ..ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΝΑΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ "ΒΑΣΑΝΟ" ΜΕ ΤΙΣ ΓΟΥΛΙΕΣ - ΕΜΕΤΟΥΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες!!! Τι κάνετε; Μπήκα πάλι να σας δω!!!

Χαρουλάκι :kiss: εγώ θέλω απομόνωση και ηρεμία στο ταξίδι, οπότε δεν με χαλάει που δεν έχει ζωή και ξενύχια!! Αγκαλίτσες θέλω μόνο ;) !!! Ο καιρός όμως... με ενδιαφέρει πολύ! Εμάς ο μπέμπης είναι made in Thassos!!! Στη Θάσο είχαμε πάει και γυρίσαμε 3 :woohoo: !!!

Gai πως είσαι; Άντε βάλε καμιά φωτό της μπουμπούς με τα χαριτωμένα καλσόν – κολάν που της φοράς!!! :kiss:

Ανθρωπάκι ευτυχώς θα τελειώσει ο άντρας σου από τα μαθήματα και θα έχεις περισσότερη βοήθεια αλλά και χρόνο για τους 2 σας… :kiss:

Βρε Λιζέτα χάθηκες… να μπαίνεις που και που να λες ένα γεια έστω!! Φιλιά στο αγόρι σου! Κι εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι όταν τα κάνει πολύ πολύ σφιχτά σημαίνει ότι είναι δυσκοίλιο το μωρό. Όταν απλά τα κάνει ανά 2 μερες αλλά κανονικά-μαλακά δεν είναι δυσκοιλιότητα.

Εφάκι χαίρομαι που είστε καλά τώρα και οι 2… μακάρι να τελειώσουν όλα και να γυρίσετε στο σπιτακι σας μια και καλή! Τα νέα της Νίκης; Πως τα πάνε με τη μικρή;

Λαμπρινούλα μου όλα τέλεια θα τα έχεις για την κορούλα σου, μπράβο! Όντως μεγάλη διαφορά οι μπομπονιέρες…

Μαράκι την αποστείρωση κι εγώ ξέρω ότι την σταματάμε όταν αρχίσουν οι κρεμούλες…

Κορίτσια για το ταξίδι και γω αυτό έχω δει για τον καιρό ότι είναι πολύ περίεργος και είναι το μόνο που με κρατάει πίσω… Ίσως δω για Αίγυπτο που πήγε μια φίλη μου 15 μέρες, 1200Ε το άτομο και πέρασαν τέλεια…

Όσο για τη δυσκοιλιότητα… εμείς πίναμε το frisolac και από τότε που σταμάτησα εντελώς να θηλαζω έχει πρόβλημα. Τα κάνει μια φορά τη μέρα αλλά με πολύυυυ ζόρι και με τη βοήθεια μου (του βάζω λαδάκι στον πωπό – πατέντα από τις παλιές!!! )

Τώρα έχει μια βδομάδα που το αλλάξαμε και πήραμε το nativa αλλά δεν είδα διαφορά ακόμα. Η παιδίατρος είπε 2 βδομάδες να περιμένουμε και μετά δεν ξέρω τι θα μας δώσει… Αυτό που λέτε το frisolac comfort είναι για τη δυσκοιλιότητα; Δεν ξέρω, στεναχωριέμαι που ζορίζεται τόσο… :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΠΗ ΜΟΥ ΝΑΙ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΕΙΝΑΙ.ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΝΕΙ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΒΟΛΕΨΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ....ΤΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Η' ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ???ΕΓΩ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΑ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ...ΑΛΛΙΩΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΩΡΕΣ.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kalhmera manoyles

xara moy oxi den exoyme emetoys alla eytixos vlepw oti mia exei mia den exei twra poy eftiakse ligo o kairos ypoxorise to roythoynisma :) xarika poly poy h mikrh prigkiphsa koimhthike dyo dradakia xoris emetoys mpravo etsi na synexisetai :P

lamprinoyla nai panta me thn vohthia ths panagitsa mas kai me preoseuxoyla prostatevei ta aggeloydakia mas filakia sthn korakla soy

popi teleia ante me to kalo :)

koritsia oso gia thn dhskoiliothta to idio provlhma exw kai egw mono mia fora thn mera kai ayto me thn vohtheia moy kai einai sklhra zorizetai o mikroylhs moy

maria_86 to idio gala pernw kai egw moy to exei gia to kalhtero gala to NAN sensitive oso kai na ths to lew den moy to alazei ponakai gkrinia goylies den moy exei mono dyskiliothta kai tora moy eipe me 2 geymata thn mera na toy dinw xamomilh me gala antikatastash toy neroy koritsia 4 meres toy dino o mikroylhs den poly trelenetai poy to pinh alla exw dei elaxisth kalhtereysh os to ti toy einai ligo pio malaka alla kai pali mia fora thn mera kai pali me thn vohtheia moy tha thn parw pali thl na ths pw to gala poy eipe h maria_86 kai h xara ta leme ksipnhse o mikroylhs moy :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες καλημέρες μανούλες!!!

Βλέπω βρήκαμε την σειρά μας με τα βλασταράκια μας κ γράφουμε πιο συχνά!!!

maria_86, πράγματι είναι λίγο νωρίς να κόψεις την αποστείρωση. Συνήθως την κόβουν 5-6 μήνα. Οτι κ αν αποφασίσεις να κάνεις, καλό θα ήταν να μην την κόψεις με την μια, δηλ. για αρχή π.χ βαζε τα ολα τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα για αποστείρωση κ το νερό (αν χρησιμοποιείς σκόνη, δεν θυμάμαι) είναι πολυυυ σημαντικό να είναι βρασμένο. Για την παιδίατρο μια χαρά έκανες αν δεν της είχες εμπιστοσύνη. Ελπίζω με αυτό το γαλατάκι να πάνε καλύτερα τα πράγματα!!!

Πόπη μου, εγω ενα ξέρω θα περάσετε σούπερ!!!Ζηλεύω :laugh: :laugh: :laugh: !!!

Ρε gai, θα το κοιτάξω με την κούνια γιατί σηκώνετε λίγο το ποδαράκι απο την αρχή που την πήραμε. Η gwgw100, που εχει κ αυτή την ιδια μου είπε οτι κ σε αυτή συμβαίνει κ είχα λίγο ηρεμήσει. Τώρα είμαι σε αναμένα καρβουνα, θα βάλω τον αντρούλη μου να τα τσεκάρει ολα απο την αρχη. :kiss: ευχαριστώ!!!!

Κορίτσια, εμεις βρηκαμε πάλι του ρυθμούς μας κ περνάμε πολύ όμορφα!!!Με τον θηλασμό ολα πάνε κατευχήν (φτου-φτου). Τελικά πήρε την πιπίλα κ τώρα το βυζάκι το έχουμε μόνο για να πίνουμε γαλατάκι η πιπίλα είναι για πιπίλισμα :) ! Εχουν πολύ πλάκα με την πιπιλα, είναι πολύ χαριτωμένα! Αρχισε να θηλάζει πολύ καλά κ απο το αριστερό στήθος (είναι αυτό που είχα προβλημα με την θηλή). Πλεον, βγάζουμε κ με το θήλαστρο κ βάζουμε κ κατάψυξη σιγά σιγά (εχω νοικιασμένο το νοσοκομειακό κ αυτον το μήνα, μην παει χαμένο κ για να εχει αναπάσα στιγμή κ ο μπαμπάς κ στο ψυγείο για να πίνουν μαζί;)). Εχω εκπλαγεί απο την ποσότητα του γάλακτος που βγάζω, μιλάμε για πολύ γάλα :blink: , 300 μ.λ με μια μόνο άντληση :blink::blink: .

Εχτές βγήκαμε για φαγητό κ γλυκό με τους μελοντικούς νονους την Νεφελίτσα κ περάσαμε υπέροχα!!! Ξυπνούσε μόνο για να πιεί το γαλατάκι της. Δεν την θηλάζω όταν είμαστε εξω (ντρεπομαι) αλλά της βγάζω γαλατάκι με το θήλαστρο κ το βάζω σε ισοθερμικό τσαντάκι με παγοκύστη, μετά το ζεστένω μπεν μαρι με βραστό νεράκι απο το θερμος κ μια χαρα). Ηταν πολύ ησυχή κ να φανταστήτε οτι γυρίσαμε 1:30 το βράδυ. Θήλασε κ ξύπνησε το πρωι στις 8:30!!! Τι ωραία που κοιμάται σερι το βράδυ!!!

Λαμπρινούλα μια χαρούλα με τις ετοιμασίες!!! Σούπερ θα είναι η βάπτιση της μικρή κ η ιδεα με τις μπομπονίερες πολύ πολύ καλή!!!Εμείς για βαπτιση δεν εχουμε κάνει κατι ακόμα γιατί θα την βαπτίσουμε του χρόνου μια εβδομάδα μετά το Πάσχα (νομίζω τέλος Απρίλη πέφτη) για να είναι κ η αδερφή μου που ζει στην Αγγλία, με τα ανηψάκια μου εδω. Μήπως είναι πολύ αργά??? Πάντως κ εγω θέλω να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονίερες κ για συναισθηματικούς λόγους. Το θέμα πάντως μάλλον θα είναι νεραιδούλες γιατί ως γνωστόν είμαι μια νεραιδόπληκτη :laugh: .

Απο κακάκια η μικρή τα κάνει 3-4 φορές την ημέρα, αναλόγως. Πάντως εχω διαβάσει οτι όταν ενεργούντε κάθε 2 ημέρες δεν θεωρήται δυσκοιλιότητα.

φιλάκια στα υπέροχα μπεμπάκια του Φεβρουαρίου -Μαρτίου.

P.S Βάλτε καμιά φωτό να τα χαρούμε!!! Χαρούλα ακόμα περιμένω φωτο της μικρούλας Νάγιας!!!

Ρε κορίτσια που χάθηκε η Αγνούλα μας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, θέλω να γράψω από μέρες αλλά πάντα κάτι γίνεται και δεν προλαβαίνω..

Χαίρομαι ΠΑΑΑΑΡΑ πολύ που γυρίσατε σπίτι matakiaefh, τέρμα οι περιπέτειες, τώρα θα χαρείτε ο ένας τον άλλον, να μας γράφεις μόνο ευτυχισμένα νέα από δώ και πέρα, έτσι???

Τζένηκι εσύ κούκλα μου να το πάρεις απόφαση..τέλος οι περιπέτειες και για σάς, υγεία πάνω από όλα και τώρα που την έχετε, ποιός σας πιάνει!

Harrouliniτί ταλαιπωρία περνάει το αγγελούδι σου γαμώτο..ένα κολικό είχαμε στους τρείς μήνες και κόντεψα να τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα, πόσο μάλλον εσείς όταν βλέπετε τη μικρή να υποφέρει..Είμαι όμως σίγουρη από όσο σε ξέρω εδώ μέσα ότι είσαι δυνατή και ήρεμη για τη κόρη σου και θα τη βοηθήσεις με αυτή σου τη ψυχραιμία να τα ξεπεράσει όλα, σας το εύχομαι από καρδιάς.

labrinip η βάφτιση ακούγεται πανέμορφη κι εσύ χρυσοχέρα, έτσι?? Εμείς ακόμα δεν έχουμε σκεφτεί περί βάφτισης, το βλέπω για του χρόνου. Κατά τ'άλλα, εμένα κοιμάται γύρω στις δέκα, τον θηλάζω στον ύπνο του στις δώδεκα και μετά ξαναξυπνάει στις εξήμιση-εφτά οπότε ξεκουράζομαι. Το μαγικό είναι ότι μόλις φάει στις εφτά ξανακοιμάται κάνα δύωρο..υπναράς, σαν τη μάνα του!

popi αν όντως σε νοιάζουν οι αγκαλίτσες, τρέχα στις Μαλδίβες..εμείς περάσαμε πολύ "αγκαλιαστά" εκεί, πιό πολύ δεν γίνεται, χαχαχα! Είναι παράδεισος..Και στο Μαυρίκιο πήγαμε αλλά σαν τις Μαλδίβες δεν τον βάζω..Οτι θέλεις από πληροφορίες, εδώ είμαι!

Ξεκίνησα γυμναστικούλα και γενικά συμμαζεύομαι λίγο όπως σας είπα, το ΣΚ πήγαμε με τον μικρό βόλτες στο Golden Hall και στο The Mall και ξετρελάθηκε με τα φώτα και τον κόσμο..έβλεπα τόσες μαμάδες με καρότσια και αναρωτιόμουν μήπως καμία από αυτές ήταν από την πάρέα μας του ΜΑΜΜΥ και χαμογελούσα.

Στις 12 Ιουνίου πάμε Σϋρο, στο γάμο μιάς φίλης μου και ανυπομονώ να δώ πώς θα τα καταφέρουμε εκεί. Αν όλα πάνε καλά (που θα πάνε!), λέμε να πάμε οι τρείς μας ένα ταξιδάκι στη Μεσσηνία, σε αυτό το καινούριο θέρετρο που άνοιξε, το Costa Navarino. Λένε ότι είναι πολύ εντυπωσιακό και όντως αν μπείτε στο site του θα εντυπωσιαστείτε.

Σας σκέφτομαι όλες και σας διαβάζω όσο πιό συχνά μπορώ! ΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!!Τι κάνετε???

antropaki σε ευχαριστω για το ενδιαφερον!!!

Κοριτσια μου εχω χαθει για 2 λογους!!!

Πρωτον την Κυριακη που μας ερχετε εγω και ο αντρας μου βαφτιζουμε (οχι την δικια μας)τον γιο των κουμπαρων μας και τρεχαμε με τις ετοιμασιες οποτε δεν ειχα καιρο να μπαινω!

Δευτερον τωρα που η μικρη μου μεγαλωνει προτιμω να ασχολουμαι μαζι της και ειμαστε συνεχεια εξω βολτες παρα να καθομαι στον υπολογιστη και οταν κοιμαται βρισκω χρονο για τις δουλειές του σπιτιου!!!!!

Η μικρη μου ειναι ενα θαυμα συνεχιζουμε τον αποκλειστικο θηλασμο και ολα μια χαρα!!!!!! θα σας βαλω και φωτο!!!!!!

Σας φιλω γλυκα όλες!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; ΜΠήκα πάλι που κοιμάται ο μικρούλης μου!

Μαρία μου κι εγώ του σηκώνω τα ποδαράκια... ζορίζεται πάρα πολύ... το χαμομήλι δεν το θέλει καθόλου. 20-30 ml πίνει το πολύ και μετά το φτύνει και κλαίει.

Ανδριανή ωραία περάσατε ε; Που μείνατε; Πόσο σας βγήκε; Τι κάνατε; Αχ πες... ο καιρός πως ήταν; Τι εποχή πήγατε; Θέλω όλες τις λεπτομέρειες να μου πεις!!!

Ανθρωπάκι τέλεια τα πάτε με τον θηλασμό! Έτσι να συνεχίσετε!

Αγνούλα φαντάζομαι τρέλα είναι η μικρή όσο μεγαλώνει ε;;; Φιλάκια να της δώσεις!

Κορίτσια και η Στάσα και η Nickis έχουν καιρό να πουν. Ξέρετε τίποτα;

Θα βάλω φωτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανουλίτσες μου... :laugh: :laugh:

τι μου κάνετε καλά? εγώ μια χαρά...

άνοιξα κ ποστ αλλά σας ρωτάω κ εσας τη γνώμη σας..

απόφάσισα ότι αφού έχω αρκετό γαλατάκι κ σε ένα μήνα πάω για δουλειά να βάζω στην κατάψυξη για να πίνει το μωράκι μου.

Θα αγοράσω προς το παρόν για την πρώτη φορά από τα mothercare μιας κ δεν ξέρω που αλλού πουλάνε? έχει τα 10τμχ 18€

Εχετε καμιά άλλη ιδέα?

Ξέρετε που μπορώ να πάρω μπουκάλια?

επίσης αν έχει κάνει καμιά σας τράπεζα ας μου πει την εμπειρία της αν θέλει ή καμια συμβουλή....

Πόπη εγώ πήγα Πράγα κ πέρασα superrrrrrrrr

συμφωνώ με τη Χαρά, αν μπορείς άσε το μπέμπη, στο γαμήλιο ταξίδι ισχύει το "στους δύο τρίτος δεν χωρεί" χαχαχα

θα νιώσετε ανανεωμένοι κ πιστεύω θα σας κάνει καλό...αν μπορείτε βέβαια να αποχωριστείτε το ζουζούνι σας...

ΥΓ. φοβερό το νυφικό

θα είσαι κουκλάρα!!

εμείς ακόμα κανένα πρόγραμμα στον ύπνο..όποτε θέλει ξυπνάει κ όποτε θέλει κοιμάται...ελπίζω να φτιάξει κ να κοιμάται κ εμένα γιατί πάω για δουλειά σε ένα μήνα κ θα είναι δύσκολο αν δεν κοιμάμαι τα βράδια..μέχρι τότε βέβαια έχει ο Θεός...

Εφη μου εύχομαι να τα αφήσετε πίσω σας όλα κα άλλο κακό να μην σας βρεί..σε καμία σας κορίτσια μου..

¨Οσον αφορά την αποστείρωση πολλοί γιατροί την σταματάνε στους 3 μήνες κ άλλοι στους 6. Νομίζω ότι παίζει ρόλο αν θηλάζει το παιδί αφού έτσι συνεχίζει να παίρνει αντισώματα από την μάνα.

Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...