Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

γειασας κοριτσακια μου..δεν μπορω να μπαινω μια ςκ ειμαστε στο παιδων..τωρα ηρθα σπιτι να κανω ενα μπανιο κ μπηκα λιγο..σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τα καλα σας λογια ..με συγκινητε απιστευτα..ευχομαι ολη η ευλογια του θεου να πεσει πανω σας..

την τεταρτη ο μπεπης μου εκανε κ το τρτιο χειρουργειο κοριτσια μου..ολα καλα μας ειπε ο γιατρος.αλλα πολυ ταλαιπωρια για τον ικρο..στα αλλα 2 δεν οναγε..σε αυτο λογω του οτι ειναι απο κει που τελιωνει το καφαλι μεχρι τον αυχενα η εγχειρηση, ποναγε πολυ ο μικρος μου..πολυ κλαμα κ πυρετο μετεγχειριτικο..σημερα ειναι καλυτερα , επεσ εο πυρετος κ δεν πονα τοσο πολυ..το εβλεπα να τρεμει απο τον πονο κ να βογκα σαν μεγαλος ανθρωπος..σπαραξε η καρδια μου κοριτσια..τετοιο πραμα..

ηταν δυσκολο χειρουργειο..αυτο το προβλημμα που ειχε το εκανε να μην κλαιει κ τωρα τσιριζει!! μα ειπε ο γιατρος πρπει να γελαμε που κλαει..τεσπα ολα καλα..εκτος του οτι βεβααι(η γκαντεμια συνεχιζεται) απο το κλαλα το αποτομο, τη στιγμη που δεν εκλαιγε καθολου πρωτα, πεταξε κηλη στο πουλακι του διπλα..αλλα μας ιεπαν οτι αυτο ειναι ασημαντο κ μπορει να υποχωρησει η οτι απλα ισως να θελει μια επεμβασουλα..για αυτος δεν ειναι τιποτα..το λενε τοσο απλα..ε μωρε μια επεμβασουλα..τρι να πω ευχομαι να υποχωρησει..ευχαριστω το θεο κ τους γιατρους που κανουν καλα το μωρακι μου..εκει μεσα εχω δει ακομα χειροτετα..παιδακι με ογκους..ασε ασε...

εγω κανω αυστηρη διατροφη κ ετσι δεν ποναω , αλλα μολις βγει το μωρακι μου θα μπω εγω να κανω την εγχειρηση να τελειωνω κ με αυτο..

εχτες ηρθε κ μια κοπελα απο δω απ το μαμυ κ με ειδε..η βαλεντινα αν την ξερετε....πολυ χαρηκα..ειναι πολυ γλυκια κοπελα..

σας τρελανα..μου λειπετε..σας γλυκοφιλω, να ειστε καλα , πολλ αφιλακια στα νινακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

eixa meres na mpw eixa pesei me ta moytra moy sto giannakh moy hthela na ton eixa synexeia egw kai na ton frontizw shmera teleionoyme thn antiviosh epeiteloys meta apo 10 meres o mikron einai kala alla prepei na shnexhsoyme kai allo thn maska :( alla den peirazei ta xeirotera efygan ti tan kai ayto poy perase o mikroylhs moy, o pono sthn kardia poy eniosa htan poly diaforetikos apo ta anxh kai ths stenaxories poy eixa prin ginw mana ayto malon tha einai o ponos ths manas poy den mporeis na vohthnseis to mono poy exw twra einai oti nomizw oti to moro moy shnexeia kathe bradh niotho oti den anapneei kala kai trelenomaI prospathn na me hremhsh o antroylhs moy kai shmera poy phgame mia bolta mexri thn manoyla moy me to karotsi meta poy hrtha spiti anxonthnka ama arwsthse pali ti einai ayto prospathw na xaslaroso mAKARI NA MOY PERASH GRHGORA

XARA MOY kales voltoyles kai kalh proethmasia ths koroyla soy gia ta vaptisia fantazomai tha theleis nba einai ola teleia :)

AGLIKERIA emena o mikroylis moy mesa se ena mhna eixe parei 1.700 poy to kanoniko einai 1 kil

matakiaefh tha deis koritsaki moy poso dhnatos tha ginhs se olh thn zwh toy o mikroylhs soy ayto poy pernaei twra tha ton kanei agonisth se olh thn zwh h panagia einai dipla sas na sas dinei koyragio kai na perasetai mazi me to agoraki soy ola ta empodia poy exetai ola tha pane kala

LAMPRINOYLA MOY dhskola xronia mas perhmenoyme akoma sthn arxh eimaste . xanontai athoes pshxes makari na einai ta teleytaia ayta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Έχω ευχάριστα νέα! Τελικά κατάφερα να πάρω ακόμη 4 μήνες άδεια και θα πάω για δουλειά αρχές Σεπτεμβρίου ήταν μέχρι να μου κάνουν καψόνι και να μην κοιμάμαι τα βράδια, με έχει πιάσει και μια ψιλοκατάθλιψη με τα επεισόδια είμαι που είμαι ευαίσθητη τα έζησα κι απο κοντά κι όλο γυρνάν στο μυαλό μου. Τεσπα κοιτάω το μωράκι μου και ηρεμώ μάλλον σήμερα θα καταφέρω να κοιμηθώ γιατί είμαι κομμάτια.

ΚΟΝΝΑ το δικαιούσαι το επίδομα του ΟΑΕΔ άλλο το 6μηνό κι αλλο το επίδομα είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους.

Εφη μου όλα πηγαίνουν καλά έχεις την αγάπη μας και την θετική μας σκέψη. Αν χρειαστείς κάτι ή θέλεις να ξεκουραστείς γιατί είσαι απο μακριά να έρθεις σπίτι μου μένω Χαιδαρι, στείλε μου π.μ ότι θέλησεις.

Τζενάκι μην αγχώνεσαι είσαι καταπληκτική μάνα και το μωράκι σου είναι θα είναι μια χαρά μην φοβάσαι το φυλλάει η παναγιά μας, όπως όλα τα παιδάκια.

Ηarroulini με το καλό η βάφτιση τελεια η ημερομηνία θα πέσει πολύ κλάμα στην βάφτιση εγώ πάντα συγκινούμαι.

Αglikeria μια χαρα τα κιλά του κι εμένα σε 1 μήνα πήρε 1,380και δεν είναι χοντρή είναι κούκλα χι χι!!

Φιλάκια σε όλες με καλεί το καθήκον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν μπω να πάρω την δόση μου δεν μπορώ... :laugh: ! Χρόνια μας πολλά!!!

Μέχρι τις 12:00 σουρτουκεύαμε οικογενειακός, περάσαμε πολύ ομορφα!!!

Η Νεφελίτσα εχει 2 ημέρες που δεν ξυπναει το βράδυ :woohoo: . Προχτές κοιμήθηκες στις 10:30 κ ξύπνησε στις 6:30 για μαμ. Και εχτές κοιμήθηκε στις 12:30 κ ξύπνησε στις 7:30 :woohoo: . Εγω βεβαια ξυπνάω κ κάνω μια αντληση με το θηλαστρο κατα τις 2:00 ή 3:οο. Πλεον θηλάζουμε αποκλειστικα :) κ αν συνεχίσουμε ετσι θα αρχίσουμε να βάζουμε κ στην κατάψυξη χιχι!

Χαρουλίνη υπέροχη ημερομηνία!!!

gai είναι μια γλύκα ΚΟΥΚΛΑ!!! η μικρή σου!!!! Καλέ πως μεγάλωσε ετσι????

matakiaefh , τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου..χαρας το κουράγιο σου βρε μανούλα..Το αντράκι σου είναι πράγματι αγωνιστής απο κούνια! Κουράγιο σε εσένα, που πονάς που βλέπεις το παιδάκι σου να πονάει, σου εύχομαι, δυναμη κ με το καλό γρήγορα γεροί στο σπιτάκι σας!Είμαι απο Πάτρα, διαφορετικά θα ήθελα πάρα πολύ να ερθω να σας δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη μουαν και πλέον δεν έχω τον χρόνο να μπαίνω συχνά στο ΜΑΜΜΥ, σάς έχω στο νού μου πολύ..θα τελειώσουν οι ταλαιπωρίες σας κούκλα μου, είμαι σίγουρη, και θα σε ανταμείψει ο Θεός με ένα υγιές και γερό παιδί που θα σου δίνει μόνο χαρές..λίγη υπομονή ακόμα και θα ζήσετε την ηρεμία και την ευτυχία που δικαιούστε σαν οικογένεια κι εσείς!

Τζένη και σ εσάς κάθε δύναμη εύχομαι αν και ευελπιστώ ότι η δική σας περιπέτεια πέρασε για τα καλά..και θα ήταν η πρώτη και η τελευταία!

Για τις άλλες φιλενάδες, σας διαβάζω κορίτσια μου αλλά πού και πού το βράδυ που μπαίνω δεν έχω δύναμη να γράψω..χαίρομαο με τη καρδιά μου που είστε όλες καλά και τα μωράκια σας επίσης, αυτό το γκρούπ είναι τυχερό, έτσι? Γεμάτο λαμπερές κι ευτυχισμένες μαμάδες και αγγελούδια!

Κι εμείς είμαστε πολύ καλά, ο Δημήτρης πέρασε τα 6 κιλά, κοιμάται ένα εξάωρο γεμάτο το βράδυ και είναι ένα ήρεμο παιδάκι χωρίς γκρίνια..έχουμε πάει σε τρία παιδικά πάρτυ ήδη και περνάμε ΟΛΗ μας τη μέρα μαζί..δεν μπορώ ούτε να σκεφτώ τη δουλειά ακόμα..δεν μπορώ να σκεφτώ γενικά τίποτα άλλο ακόμα..βγήκαμε με τους κολλητούς μας τη Παρασκευή και το μόνο που σκεφτόμουνα ήταν πότε θα γυρίσω σπίτι..φαντάζομαι ότι θα επανακοινωνικοποιηθώ κι εγώ κάποια στιγμή..αλλά δεν βιάζομαι καθόλου!!

Σας αγαπώ όλες και διαβάζω πάντα τα νέα σας με μεγάλη χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!

παλι μπαινω μετα απο 3 μερες!!!

αυτη τη φορα .... ειχα συνεχομενα καλεσμενους ολες αυτες τις 3 μερες... θα κανω μια διακοπη απο τους ξενους και θα συνεχισουμε να δεχομαστε επισκεψεις...

ευτυχως εχω βοηθεια για τα κεραστικα απο τη μαμα μου αλλα κλεβω και λιγο χρονο και φτιαχνω κι εγω κανενα γλυκισματακι!!! εφτιαξα γλυκισμα κορμο με μερεντα...τελειο...!!! :P

Εφη μου αντε με το καλο ολα να πανε καλα και να μην χρειαστει το μωρακι σου καμια αλλη επεμβασουλα!

Τζενακι περαστικουλια! πραγματι οπως λες... ο πονος της μανας.. καμια σχεση με αγχη που ειχαμε προηγουμενως...

Λαμπρινη μου κι εγω Σεπτεμβρη παω πισω δουλεια... πολυ καλο για τα μωρακια μας!

Ιωαννα μου τελειες οι φωτο της κουκλιτσας σου! φιλακια πολλα!

Α νθρωπακι συγχαρητηρια για τον θηλασμο!

Ανδριανη μου ουτε κι εγω εχω ορεξη για κοινωνικοποιηση... χωρις το μωρακι μου...!!!

οσο για τον υπνο ... κι εγω ανυπομονω που δεν θα ξυπναει το βραδακι... βεβαια βελτιωθηκε στον υπνουλη της και ξυπναει μονο 1 φορα!

σας αφηνω... παω να συνεχισω τον υπνακο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia moy!!σας ευχαριστω πολυυ για τα καλα σας λογια!! να ειστε ολες καλα!!λαμπρινη μου σε ευχαριστω πολυ! ευτυχως εχουμε σπιτι εδω στη αθηνα στα πατησια..

ο μπεμπης μου εχει ανναρωσει , κανει γελακια, τρωει καλα κ ο γιατρος μας ειπε οτι σημρα η αυτριο θα βγει!!

σαββατο βραδακθ με επιασε πονος παλι κ πηγα στο λαικο διπλα στον μπεμπη μου δλδ..κ μου εκαναν εισαγωγη κ κυριακη πρωι μου εκαναν εγχειρηση , εβγαλα τη χολη μου, η οποια ηταν γεματη πετρες κ γενικοτερα κατεστραμενη..εχτες το βραδυ βγηκα..ποναω κ περπεταω με το ζορι ..

ευτυχως που εχω την πεθερα μου κ ειναι αμε τον μπεμπουλη μου..

ευχομαι αυτα να ειναι τα τελευταια δυσκολα που περναμε..αυτα τα νεα..για ακομη μια φορα ολο ασχημα σας ειπα..εκτος βεβαια οτι ο μικρουλης μου ειναι καλυτερα κ αυτο ειναι το σημαντικο!!

σας φιλω ολες, να δωσετε φιλακια στα μωρωλουνια σας, να ειναι γερα κ δυνατα..υγεια κοριτσια τιποτα αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφη μου περαστικα σας τιποτα αλλο να μη σας βρει μεσα απο την καρδια μου!!

τι κανει η νικη?πως ειναι το μωρακι της?

κοριτσια μαλλον ολες βολταρετε τι καλα τωρα που αρχισε να χει και καλο καιρο...

εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να τον βγαλω μολις κανουμε εμβολιο.πως σας φαινεται αυτο εσας?δεν ειναι λιγο τραβηγμενο?σας ειπε κατι τετοιο ο παιδιατρος?βεβαια εγω θα τον βγαλω την αλλη βδομαδα...

να στε ολες καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααααααααα ............ ετσι στα γρηγορα!!!

Εφη μου αντε με το καλο για την... καινουρια αρχη!!!!!!! ολα θετικα πλεον!!! φιλακια!

Γλυκερια εμας ο γιατρος μας ειπε πως "δικαιουμαστε" να βολταρουμε σε ανοιχτους χωρους....εξω πχ με το καροτσι για βολτα... οσο για σπιτια... σπιτια καθαρα γενικως ... απο καθαριοτητα αλλα και απο τσιγαρα κτλ... βεβαια εννοουνται ολα αυτα....

οσο για κλειστους χωρους μας ειπε να αντεξουμε μεχρι να βαλουμε το πρωτο εμβολιο το οποιο ακομη να το βαλουμε... εχουμε ακομη 2 βδομαδες...

και γω το βρηκα λιγακι παρατραβηγμενο αλλα απο την αλλη εχει και δικιο.... οποτε την παιρνω μαζι μου σε μεγαλα καταστηματα....ποσο να ειμαστε κλεισμενες σπιτι... θα φερουμε τα αντιθετα αποτελεσματα στο τελος!!!

ξυπνησε και ειναι και ωρα για μπανακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΚΙΛΟ ΔΕΝ ΧΑΝΩ!!! :woohoo: :woohoo:

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ??? ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΑΠ ΤΙΣ 22:30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 Η΄ΚΑΙ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ...ΛΙΓΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑΖΑΚΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΕΦΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΝΙΚΗ..

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΦΥΛΑΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ!!!!

ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello μανούλες!!! Τι μου κάνετε? Πως είναι τα μωρούλια μας?

matakiaefh, xairomai πάρα πολύ που επιτέλους είναι καλύτερα ο μπέμπης. Περαστικά κ σε εσένα βρε κοριτσάκι κ με το καλό ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!! Αλήθεια η Νίκη τι κάνει? Το μωρό?

Χαρουλίνη κ aglikeria μην μασάτε..Οι γιατροί εδώ στην Ελλάδα έχουν μείνει πολλά χρόνια πίσω. Βγείτε με τα παιδάκια σας κ χαρείτε το. Απλά όπως λέει κ το Χαρουλίνη δεν χρειάζονται πολλά σε κλειστούς χώρους κ φυσικά μακριά από τσιγάρα.

Πόπη κ μπεμπουλίνα πως πάτε με τις ετοιμασίες για την γαμοβάπτιση?

Εμείς σήμερα κάναμε το πρώτο μας 5απλο εμβόλιο κ είμαστε μια χαρούλα. Φτάσαμε τα 5.500 κιλακια κ τους 59 πόντους! Η παιδίατρος βρήκε σούπερ την μικρούλα κ εγώ κ ο αντρούλης μου χαρήκαμε πολύ που μεγαλώνει όμορφα :laugh:. Γενικά είναι πολύ κουλ το Νεφελάκι κ την περνάμε φινα :laugh: . Το βραδάκι κοιμάται σερί, την ημέρα, τρώει, κοιμάται, κάνει κακάκια, μας γελάει κ βγάζει φωνούλες κ περνάμε πολύ πολύ όμορφα. Τρελαίνετε να μυρίζει την μανούλα της, την χαλαρώνει τόσο πολύ αυτό. Την έχουμε αποχωριστεί μόνο 2 φορές για Κανά 2 ώρες το πολύ. Όπου πάμε πάει κ το σποράκι μας :laugh: . Εχτές είχαμε επέτειο με τον αντρούλη μου (κλείσαμε 8 χρόνια μαζί!!!)κ την άφησα στην μαμά μου για λίγο, αλλά τελικά στην μισή ώρα πήγαμε κ την πήραμε γιατί δεν μπορούσαμε να γιορτάσουμε χωρίς το μωρούλινι μας..μας έλειπε πολύ. Το αστείο είναι ότι πήρα δώρο στον καλό μου μια ψηφιακή κορνίζα κ το ίδιο μου πήρε κ αυτός :laugh: ..Οποτε είχε πολύ πλάκα που ανταλάξαμε το ιδιο δώρο.. ΚΑΙ δεν το είχαμε συζητήσει καθόλου πιο πριν. Αυτά τα νεακια μας .

:kiss: σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!! Τι κάνετε; Βλέπω όλες είστε καλά παρέα με τα μωρούλια σας και χαίρομαι!! Εγώ είχα μέρες να μπω γιατί τρέχουμε για τη γαμοβάφτιση!!

Ανθρωπάκι μου... :kiss::kiss::kiss: ... οι ετοιμασίες πάνε τέλεια! Έκλεισα νυφικό, βαφτιστικά, στέφανα, μπομπονιέρες... μόνο προσκλητήρια, στολισμός και γαμπριάτικο κοστούμι μας μείνανε (και αξεσουάρ, παπούτσια, εσώρουχα κτλ. αλλά αυτά κατά τον Αύγουστο).

Ο μπέμπης είναι ένα όνειρο κορίτσια! Κοιμάται από τις 10-11 το βράδυ μέχρι 6-7 το πρωί! Βεβαια μετά τρώει με πολύ όρεξη, πεινάει μετά από τόσες ωρες!!! Γελάει συνέχεια και "μιλαει" κιόλας!!! Αυτοί οι ήχοι που βγάζει έχουν πολύ πλάκα!! Χθες κάναμε εμβόλιο... το αντράκι μου δεν έκλαψε πολύ, μόνο γκρίνια είχε γιατί τον ξυπνήσαμε! Και το πόσιμο το εμβόλιο που είναι προαιρετικό, το κάναμε κι αυτό και το εγλειφε ο άτιμος με μια λαιμαργία... :laugh: ήταν και η ωρα του να φάει και του άρεσε φαίνεται η νέα γεύση!!! Ευτυχώς δεν έκανε πυρετό ή κάτι άλλο. Είμαστε 5 κιλά και 58 πόντους!!!

Εφάκι μου εύχομαι ολα να πάνε τέλεια απο δω και περα για το μωρό σου αλλά και για σενα! Σας σκέφτομαι... Χαιρετίσματα στη Νικη. :kiss:

Φιλενάδες μου όλες σας σκέφτομαι αλλά έχω πολλές δουλειές ακόμα και δεν ξέρω ποτε θα ξαναμπώ... οταν τελειωσω και με τα υπόλοιπα θα μπαίνω πιο συχνά. Σας φιλώ όλες και φυσικά τα υπέροχα μωράκια σας!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, δεν είχα internet 4 μέρες και μου λείψατε. Εμείς είμαστε μια χαρά μόνο που τις τελευταίες 2 μέρες ξυπνάει κάθε 3 ώρες και το βράδυ και τρώει και τα έχω δει όλα με το θηλασμό εκει που έτρωγε 5-6 ώρες το βράδυ τώρα το ξαναγύρισερ στο 3ωρο ελπίζω να είναι περαστικό. Κατα τά άλλα αύριο γιορτάζει ο αντρούλης μου Ισιδωρος και θα πάμε στο Κιάτο για 4 μέρες θα περάσουμε τέλεια.

Εφη μου εύχομαι όλα καλά απο εδώ και πέρα.

Χαρά μου μαζί πάμε για δουλειά πολύ ωραία.

Popi τι καλα που κοιμάται ο γλυκούλης σου. Με το καλό η γαμοβάφτιση.

Ανδριανή κι εγώ δεν μπορώ λεπτό χωρίς το μωρό μου ασε εξάρτηση τρελή.

Φιλάκια σε όλες πάω για να την ταίσω.

Ερωτηση : τα μωράκια σας βάζουν τα χεράκια τους στο στόμα εμένα συνέχεια και δεν θέλει με τίποτα πιπίλα. Λέτε να αρχίζει η οδοντοφυιια απο τόσο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrini μου, μην ανησυχείς περνάει φάση ταχείας ανάπτυξης θα περάσει :) γιαυτό σου ξυπνάει τώρα κάθε 3 ώρες. Και εμένα βάζει τα χεράκια της στόμα κ την πιπίλα ούτε να την δεί, πολύ πιθανον να ξεκινήσει νωρίς να βγάζει δοντάκια. Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Ποπη μου φαντάζομαι τρέξιμο. Κουκλος ο μπεμπούλης σου!!! Μεγάλωσε πολύ!!! Το εμβόλιο για την γαστρεντερίτιδα (το πόσιμο) εμεις θα το κάνουμε σε ενα μήνα. Η αλήθεια είναι οτι σε πεθυμησα :) ! θα σε πάρω τηλ. να τα πόυμε!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou!efoula mou perastika sou!ante eyxomai na itan kai to teleytaio kako pou sas brike!apo do kai pera na kulisoun ola mia xara!balame ki emeis to proto mas embolio!kai exei i mikroula mou edo kai 3 meres mourmoura...kata ta alla mia xaroula den exo parapono kai olo to 24oro na itan xsipnia den tha paraponiomoun afou den tin xortaino!filakia se oles!xaroullini ayrio tha psaxso gia kanena magazi me to tsai pou mou eipes..ego eimai apo rodo kai den gnorizo an exei edo kana tetoio magazi!filakia se oles!labrinip mou na xeresai ton antrouli sou!antropaki euxomai na ta xiliasete ta xronia me ton antrouli sou!xronia sas polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!!!

ο καιρός στην Πάτρα είναι βροχερός κ πάνω που έλεγα να παω καμία βολτούλα..

gai μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, ούτε κατάλαβα πως πέρασαν 8 χρόνια κ να φανταστείς οτι τα 7 μένουμε μαζί!

Λοιπον τι κάνουν τα μωρούλια μας?

Χαρουλίνη πως πάνε οι ετοιμασίες για την βάπτιση της πριγκίπισσούλας Νάγιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia moy eixa na mpw kairo giname kala kai kanoyme voltoyles kai exoyme kai arketes episkepsei phrame kai to poshmo rotateg kai toPeutavan nomizo pws etsi legetai :P h paidiatros mas vrhke teleia eimaste 6200kil kai 62.5 ek koritsakia moy otan toy edeine to poshmo milame to perase gia galataski kai amesos gkloyp xixi kai to eneshmo mhlia den ebgale :lol: .

anthropaki ase o kairos alakse kai malista h broxh einai me xoma ypomonh twra einai ooolo to kalokairaki mprosta mas

lamprinoyla moy katarxhn na xeresai ton antra soy , twra oso giathn wra poy kshpnaei h mhkroyla soy skepsoy to ti akoma penei to galataki soy poy einai poly kalo ayto kai shgoyra einai kati perastiko

matakiaefh, me to kalo kalh anarosh kai ayto na einai to teleytaio

popi :) mia xara ante me to kalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

ετσι στα γρηγορα...

εμεις μεγαλωνουμε παααρα πολυ... πλεον φοραμε ρουχαλακια 3-6 μηνων... λογω υψους... ενω την ερχομενη τεταρτη θα κλεισουμε ακομη 2 μηνων!

οι παλινδρομησεις δυστυχως συνεχιζονται αλλα πλεον .... το χωνεψαμε... τι να κανουμε κι εμεις... κανουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

το σημαντικο οπως λεει κι ο παιδιατρος ειναι πως αναπτυσσεται φυσιολογικοτατα αλλα και με το παραπανω... οπως ειπε ο παιδιατρος την προηγουμενη φορα!

πλεον ξυπναμε το βραδυ μονο 1 φορα... πριν ξυπνουσε περισσοτερο... αλλα αρκετες φορες η 1 φορα που θα ξυπνησει ισως ... ειναι χρονοβορα λογω παλινδρομησης... αλλα οχι παντα βεβαια...

αυτο το διαστημα οπως σας ειπα εχω επισκεψεις...

επισης βολταρουμε γενικως.... προσφατα πηγαμε σε εστιατοριο στην παραλιακη... καθησαμε και εξω... χαλαρα... ενω βολταραμε απο το απογευμα... και με το που παραγγειλαμε αρχισε και ... στριγγλιζε... δεν εκλαιγε... στριγγλιζε... περιττο να σας πω... τους "ταραξε" ολους!!! φαγαμε εναλλαξ! χιχχι

οσο για τον καιρο, εδω περα αρχισε να καλοκαιριαζει... για αυτο και βολταραμε στην παραλιακη και δεν μ'αρεσει που καλοκαιριασε κιολας, μιας και η λεκανη μου ακομη να "φορμαριστει" οπως πριν!!! και ελαχιστα ρουχα μου κανουνε λογω λεκανης!!! ουφφου!!! ετσι ειναι κι εσας???

Λαμπρινη μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου! παντα αγαπημενοι κι ευτυχισμενοι ειδικα τωρα με το μωρακι!

Ποπη με το καλο οι προετοιμασιες!

Ανθρωπακι, οσο για την βαπτιση, εκλεισα τα πιο σημαντικα! εκκλησια και εστιατοριο και φωτογραφο. αρχισα να κανω σκεψεις και για διακοσμηση με θεμα "πριγκιπισσες"!!! ανοιξα και αλλο ποστ, γιατι θα ηθελα να τα φτιαξω προσωπικα, οποτε θα πρεπει να αρχισω απο το καλοκαιρι...

κοριτσια εχετε γενικα καμια ιδεα για βαπτιση με θεμα "πριγκιπισσες¨? ολες οι προτασεις ευπροσδεκτες!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaroullini mou oraio to thema sou(prigipisses)tha sou elega na pareis oposdipote to periodiko "goneis"aytou tou mina pou exei afieroma stis baftiseis kai einai souper!exei prosklitiria pou einai san ravdakia kai mpomponieres korones!nomizo tairiazoun poly sto thema sou!kanei mono 50 lepta!kai i imerominia sou einai super!emeis kleisame 26-08-10 koritsia stin panagia tsampika tis rodou kai eiste oles kalesmenes!einai ena ekklisaki psila se ena bouno kaoi prepei na anebeis gyro sta 300 skalakia!tin exo tameni ti mikri mou!me pantofles tha anebo!filakia se oles!na koimiso tin mpouzoukobia mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

θέλω πολύ να μπαίνω κάθε μέρα αλλά κάποιες μέρες τρέχω κ δεν φτάνω...όπως όλες μας φαντάζομαι...

λαμπρινή κ εμένα πολύ βάζει τα χεράκια στο στόμα κ αναρρωτιέμαι το ίδιο αν κ όλοι μου λένε ότι είναι νωρίς.Επίσης η μαμά μου μου λέέι ότι θα φουσκώσουν πολύ τα ούλα του όταν θα είναι για δόντια...

μερικές φορές σκέφτομαι άντε να σταματήσουν οι κολικοί να ησυχάσουμε λίγο.. μετά λέω όμως θα ξεκινήσουν τα δόντια...κ μετά κάτι άλλο... γενικώς δεν θα ησυχάσουμε ποτε πια αφου έχουμε τα παιδιά μας να σκεφτόματε κ να ανησυχούμε για αυτά...

όλα αυτά όμως είναι συνιθησμένα σε όλα τα παιδάκια κολικοί, δοντάκια, γκρινίτσες στα εμβόλια...σημασία έχει να έχουν υγεία..

αχ, πόσο σκέφτομαι την Εφη, τι δοκιμασίες περάσανε...¨Ολα καλά να πάνε Θεέ μου...

Για βαφτίσια δεν έχω κάνει τίποτα, οπότε Χαρά μου δεν ξέρω ιδιαίτερα να βοηθήσω..Το περιοδικό που λέει η gai είναι super όμως να το πέρνετε...

αλήθεια ανησυχώ λίγο γιατί δεν έχω βρεί νονόνονά ακόμα. Εχω μια πρόταση μόνο που δεν θέλουμε με τον άντρα μου να βαφτίσουν αυτοί το παιδί...να φανταστήτε δεν έχουν έρθει να το δουν ακόμα....τι να τους κάνει τέτοιους νονούς? εσείς τι κάνατε? προτίνατε κ εσείς σε φίλους?

Την Παρασκευή κάναμε το πρώτο μας εβόλιο κ όλα καλά...

Καλή εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!

εδω περα, στην πολη μου ειδικοτερα, εχουμε μεγαλο πανηγυρι του κατακλυσμου! χθες βολταραμε λιγακι με το καροτσι και το μωρουλινι μου ειχε τα ματια της ορθανοιχτα... και οχι μονο ... τα γουρλωσε και εβλεπε τριγυρω συνεχως!!! βεβαια γινοτανε χαμος... απο κοσμο, φωνες, μουσικες κτλ!!!ειχε φαση! :P:P:P

gai μου σ'ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες και ιδεες για την βαπτιση! θα ψαξω να δω αν φερνουνε το περιοδικο αυτο εδω περα! τελειες οι ιδεες σου!

ωραια η φαση της βαπτισης πανω ψηλα στο βουνο! εννοειται θα ανεβεις 300 με τις παντοφλες.... καλυτερα τα αθλητικα μιας και εισαι .. αθλητικου στυλ! με το καλο οι προετοιμασιες και σε σενα!

τις προσκλησεις αποφασισα να τις φτιαξω εγω, κ οπως λες μαλλον σε ραβδακι θα τις φτιαξω!

Κοννα μου ... για τα χερακια που το βαζει στο στομα... ειναι και θεμα ψυχολογιας... γιατι μαθαινει απο το γαλα-στηθος-μπιμπερο να το βαζει στο στομα.... και επισης και την πιπιλα.... οποτε ειναι και θεμα "αναγνωρισης" μεσω του στοματος!

οπως λες κι εσυ μετα θα ειναι το εμβολιο, μετα το ενα μετα το αλλο... ετσι ειναι... θα τα συνηθισουμε! υγεια πανω απ'ολα!!!

οσο για νονα/νονο μπορεις αν θες εσυ να προτεινεις σε καποιο ατομο!

οσο για αυτους που σας ειπανε... αν εχετε απο τωρα αμφιβολιες καλυτερα να μην το δωσετε σ'αυτους!

εμας θα μας το βαφτισει η συννιφάδα μου...

ακομη εχουμε ακομη 2 βδομαδες για το εμβολιο!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια

Τι κανετε; τα μωρακια σας εύχομαι να είναι τέλεια. εμεις χθές κάναμε και το 2ο εμβόλιο και η ψυχούλα μου εκει που γέλαγε στο γιατρό έμπηξε ένα κλάμα. κόπηκε η καρδιά μου. Χθές το βράδυ έκανε λίγο πυρετάκο απο το εμβόλιο 37,8 και έδωσα depon σιροπάκι. Την μισή ποσότητα σε ml απο τα κιλά της έτσι σας έχουν πεί και εσάς; Είμαστε τώρα 5.900kgr και 60 πόντους μια χαρά είπε ο γιατρός μας. Για τα χεράκια είπε είναι φυσιολογικό να τα βάζει στο στόμα και τα δοντάκια περίπου στους 6 μήνες να τα περιμένουμε.

Χαρα μου πολύ ωράιο θέμα οι πριγκίπισσες. εμείς θα βάλουμε μπαλόνια στολισμό και ψάχνω τις μπουμπουνιέρες, φιλάκια στη μικρή Νάγια.

Κόννα σε ευχαριστώ πολύ για τον καθυσηχασμό πόσο δίκιο έχεις όλο για κάτι θα ανησυχούμε αρκει που γίναμε μάνες.

Τζενάκι μπράβο σας μεγαλώσατε πολύ να είναι πάντα γερός και τον βλέπω να γίνεται παίδαρος θα σε τρελλάνουν οι υποψήφιες νύφες με τέτοιο κούκλο.

Gai είναι πολύ ωραίο το μέρος για την βάφτιση θα είναι super είχα έρθει αλλα δεν είχα ανέβει γιατί δεν είχαμε χρόνο. Θα είναι υπέροχη βάφτιση.

Φιλάκια πολλα σέ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφιές μου!Τί κάνετε;Εμείς είμαστε όλη μέρα έξω μια που άνοιξε ο καιρός,σπίτι δεν έχουμε.Βουνά,θάλασσες,εκδρομές,όλα!

Η μπουμπού μου θα κάνει και μένα το δεύτερο εμβόλιο Λαμπρινη,έτσι έχω συννενοηθεί κι εγώ με τη γιατρό...Τα μισά των κιλών σε ml!

Κορίτσια μου,εμείς κόψαμε τον θηλασμό,υποφέρω ειλικρινά.Μόνο από το θήλαστρο πλέον της το δίνω.

Εδώ σας παραθέτω μια φωτό με τα γελάκια μας,κι όσες έχετε face χτυπήστε μου ένα add! :P

Για άγνωστο λόγο δεν μπορώ να την ανεβασω εδώ.

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pho ... 1311556396

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...