Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

Να μαι και εγώ!

Και εγώ δεν πολυμπαίνω πλέον γιατί δεν προλαβαίνω αλλά ρίχνω ματιές σε αυτα που γράφονται...

Το θυμάμαι πολύ καλά αυτό με τα γουρούνια και το είχα υποψιαστεί από τότε...αλλά δεν είπα τίποτα γιατί και εγω συχαίνομαι τις εντάσεις! αλλά καθώτι παλαιά ξέρω ακριβώς για ποιά μιλάς..... καλά έκανες Ολίβια και το ανέφερες και ο νοών νοείτο!

φιλάκια στα πατουσάκια!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Hello hello μανούλες!!!

Σαραντίσαμε!!! Πήγαμε εκκλήσια οικογενειακός κ μέτα μια μεγάλη βόλτα!!! Εγκαινιάσαμε και το καρότσακι μας επιτέλους και ήταν πολύ ωραία! Η μικρούλα μας είναι ενα αγγελάκι, μόνο που δεν μιλάει..μας δειχνει συνέχεια τι είναι αυτό που θέλει και συνενοούμαστε μια χαρά!!! Τρώει, κοιμάται και όταν πεινάει και ανοιγοκλείνει το στοματάκι της σαν ψαράκι (αν αργήσει λίγο να σερβιριστεί το φαγητό βάζει μπρός τις σειρήνες :laugh: ) και μερικές φορές <<τραγουδάκια>> :) και παρατηρεί τα πάντα γύρω της!!! Της αρέσει πολύ η μουσική, η βόλτες με τον μάρσιπο και η ηλεκτρονική της κουνίτσα!!! Είμαστε απλά ευτυχισμένοι!!!

gai χαίρομαι που ήταν καλύτερα σήμερα το μπεμπουλίνη σου!!! ΒΟΥΡΡΡ για βολτούλες λοιπον!!!!

Ποπάκι είσαι μακρυα βρε κορίτάκι μου!!! Αλλά θα καταφέρουμε κάποια στιγμή να τα πούμε απο κοντά (είμαι σίγουρη)!!! Αν οχι στο γάμο γιατί μόνο να ζήσετε θα προλάβουμε να σου πούμε :laugh: , καποια άλλη στιγμή σίγουρα :) . Ο άντρας μου είναι Θεσσαλονικιός, αρα όταν έρθουμε προς τα πάνω θα είμαστε πιο κοντά! Αλλά φυσικά σε περιμένω στην Πάτρα να σας φιλοξενίσω! Εχω εναν υπέροχο ξενώνα να μείνετε με τον αντρούλη σου κ το μπεμπάκι σου :) !!! Τόσο καιρό που τα λέμε και ολες αυτές τις τόσο σημαντικές στιγμές (εγκυμοσύνη-γέννα) που μοιραστήκαμε όλους αυτούς του μήνες νιώθω σαν να σε γνωρίζω :) !!! Αλήθεια πως πας με τις ετοιμασίες για γαμο-βαπτίσια?? Τα έχεις ετοιμα, ή εχεις τρέξιμο πολύ?

Ολίβια, μάλλον εχω χάσει επεισόδια πάλι...

:kiss: παω να ξαπλώσω, γιατί σε λίγο θα ξανα ξυπνήσεις το μπουμπουκάκι και δεν θα εχω προλάβει να ξεκουραστώ λίγο :kiss: στα γλυκούλικα μπεμπάκια σας!!!

Σας καληνυχτίζω με μια φωτο μαμα και κόρης!

P08-04-10_1906.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamoli έγραψε:

Επειδή φαντάζομαι ότι πρόκειται για διπλό λογαριασμό (ή έστω για φίλη του άλλου μέλους), να έχετε το νου σας...

Κυρίες μου, δεν σας δίνω ευθέως, γιατί απεχθάνομαι τις εντάσεις. Απεχθάνομαι, όμως, και τις ζαβολιές! :angry::angry::angry:

Να είστε όλες καλά!

fisika kai tha ipostirikso tin Haroullini ... mias k logo epagkelmatos pou taksidevo sixna athina-kipro.... otan vriskomouna kipro kai mou parousiastike sovaro-prosopiko provlima, epikinonisa me tin Haroullini meso prosopikon minimaton apo to mammyland kai me voithise....xoris na me gnorizi!

poio to provlima diladi? kai pou oi zavolies?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo28 έγραψε:

aglikeria έγραψε:

Εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά δεν βγάζω με το θήλαστρο. Το είχα προσπαθήσει στην αρχή 1 φορά αλλά είναι χρονοβόρο και είδα οτι δεν υπάρχει λόγος να το χρησιμοποιώ.

Το σίγουρο είναι οτι αν χρησιμοποιείς συστηματικά το θήλαστρο θα μειωνεται η παραγωγή του γάλακτος. Εαν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος θα ηταν καλύτερος ο άμεσος θηλασμός.

(Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις και εσυ την γνώμη μου :P )[/quote:wxb69e4b]

Κι εγω δεν το βγαζω, κι ενω στην αρχη το στηθος πρηζοτανε αρκετα, τωρα ο μικρος το εχει ρυθμισει και ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Λίγο βιστικά γιατί λαγοκοιμάται η κουκλίτσα μου.

Anthropaki τέλεις μαμα και κόρη είστε υπέροχες. φτου φτου.

Popi με το καλό ο γάμος και η βάφτιση μακάρι να μπορούσα να έρθω.

Harroulini σου εύχομαι απο σήμερα και πέρα να μην ξανανιώσετε κάνενα πονάκι και καμία γουλίτσα να μην βγει απο το στομαχάκι. πολλα φιλάκια.

Κόννα σχετικά με την συνάντηση την ημέρα της γιορτής της μητέρας θα ήθελα πολύ να βρεθούμε όσες μπορούμε αλλα είδα ότι θα πάνε σε παιδότοπο και φοβάμαι να πάω το μωρό με τόσα παιδάκια και μικροβια εκει μέσα.

Μπορούμε να βρεθούμε κάπου αλλού οι μανούλες φλεβάρη μάρτη 2010 και οποια αλλη μπορεί σε χώρο έξω η που να αερίζεται καλά.

Προτείνω Προφ. Ηλιά καφετέρια στο λόφο χαιδαρίου,

Πλατεία δάσος χαιδαρίου έχει πολλές καφετεριες και κάθε κυριακή έχει πολύ κόσμο, Αιγάλεω Αλέα έχει και έξω και μέσα και έχει και το μετρό κοντά. Επίσης εάν θέλετε προτείνετε κι εσείς μέρη και ημερομηνίες καλήτερα Σαββατο ή Κυριακή να μην δουλεύουν οι άντρες μας.

Φιλάκια πολλα σε όλες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από εμένα!!

Διαβάζω τα νέα σας και πάνω κάτω όλες τις ίδιες ανησυχίες έχουμε.

Έχω ρωτήσει την νεογνολόγο που μας παρακολουθεί και μου είπε τα εξής:

Τα μωράκια μας όποτε είναι να κλάσουν ή να κάνουν κακάκια, κλαίνε γιατί δεν καταλαβαίνουν τί γίνεται και εμείς δυστυχώς δεν μπορούμε να τα βοηθήσουμε παρα μόνο να τα πάρουμε αγκαλίτσα. Όσο για τους κολικούς, τα μωράκια μας θα τους έχουν μέχρι τον 3ο μήνα, το χαμομηλάκι και οι σταγόνες δεν κάνουν τίποτα, απλά το κάθε μωρό τους περνάει διαφορετικά. Κι εδώ αγκαλίτσα θέλουν! Υπομονή χρειάζεται κορίτσια και πολλή αγάπη προς τα μωράκια μας.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thetida έγραψε:

Mamoli έγραψε:

fisika kai tha ipostirikso tin Haroullini ... mias k logo epagkelmatos pou taksidevo sixna athina-kipro.... otan vriskomouna kipro kai mou parousiastike sovaro-prosopiko provlima, epikinonisa me tin Haroullini meso prosopikon minimaton apo to mammyland kai me voithise....xoris na me gnorizi!

poio to provlima diladi? kai pou oi zavolies?[/quote:13fkt2dp]

Συμφωνώ απόλυτα με την Ολίβια! Αυτό το είχα καταλάβει κι εγώ και μάλιστα ήθελα να το αναφέρω αλλά δεν ήθελα να δημιουργήσω εντάσεις. Thetida, το άσχημο είναι ότι εμφανίζεσαι μόνο όταν κάποια κοπέλα δεν συμφωνεί με την Χαρά και ειρωνεύεσαι. Ποτέ δεν αναφέρθηκες στην Χαρά σαν να είναι φίλη σου.. Τέλος πάντων! Πιστεύω ότι η Χαρά μπορεί να υποστηρίξει μια χαρά τον εαυτό της εάν θέλει, δεν χρειάζεται δικηγόρο. Και δεν καταλαβαίνω γιατί να την υποστηρίξεις τώρα.. αμφισβήτησε η maryloo την Χαρά; Όχι, απλά της είπε την γνώμη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,

διαβασα τα τελευταια νεακια του ποστ μας... κι οπως ειπε η Θετιδα την ειχα βοηθησει... και μετα βρεθηκαμε ακομα 1 φορα... κι αυτο ηταν!!!

αλλα απο την αλλη, οπως ειπε κι η Νικη παντα εμφανιζεται στο ποστ μας με ειρωνικα σχολια....ή για να με υποστηριξει.... χωρις καν να με ρωτησει...

ηδη της εστειλα προσωπικο μηνυμα!

τι να πω!!!

Ανθρωπακι μου καλες βολτουλες! τελεια η φωτο σας! να την κορνιζαρεις! τα ματακια της κορουλας σου μοιαζουνε πολυ με της δικιας μου!

Λαμπρινη μου σ'ευχαριστουμε για τις ευχουλες σου!

ευτυχως ειμαστε καλυτερα αυτες τις μερες!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΣΥΝΕΦΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΛΗΘΑΡΓΟ...

ΣΑΣ ΤΟ ΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΕΣΑΣ ΑΥΤΟ?

ΕΜΕΝΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΒΛΕΦΑΡΟ!

ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΑΧΗ ΜΕ ΤΟΝ ΖΟΥΖΟΥΝΟ!

ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΟΛΕΣ ΤΟΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΗΤΕ? Ή ΒΓΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ?

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo mena!!!

Το Σαββατο ειχαμε παει στο mall με τα κουτσουβελα και περασαμε ωραια, καθησαμε και για φαγητο (παραμπιπτοντως στα mothercare εχει δωματιο για την μητερα οπου μπορεις να θηλασεις) εβλεπα και αλλες μανουλες με νεογεννητα και σκεφτομουν ¨λες να ειναι καμια απο τις κοπελες που μιλαμε στο mammy?¨ ωραια θα ηταν να βρεθουμε ,εγω ομως 1 μαιου θα ανεβω στο χωριο μου και θα καθησω κανενα δυμηνο και βαλε,εχω κουραστει με δυο κουτσουβελα και χωρις βοηθεια γιατι ο αντρας μου δουλευει ως αργα συν το οτι ειναι ευκαιρια για τον μεγαλο να παιξει λιγο στην εξοχη και να αναπναυσει καθαρο αερα.Ο μπαμπας μας θα ερχεται τα ΠΣΚ να πηγαινουμε για κανενα μπανακι :).Στο χωριο δεν εχουν internet και δεν ξερω τι να κανω :dry:

Αυτα απο μενα!!!

Εγω δεν εχω αδιαθετησει ακομα, αλλα διαβαζα σε αλλο ποστ οτι ειναι πιθανο να αδιαθετησεις αν διακοψεις τον νυχτερινο θηλασμο (εγω δεν εχω καταφερει να βαλω προγραμμα και να διακοψω τον νυχτερινο θηλασμο :( τι να κανουμε.... υπομονη)

Νικη συμφωνω μαζι σου γενικως, αλλα και στο σχολιο σου για τους κολικους.Τα μωρακια μας αυτες τις ωρες χρειαζονται πολλες πολλες αγκαλιτσες και χαδακια,δεν κακομαθενουν το αντιθετο μαλιστα νοιωθουν πιο ασφαλη και δεν γκρινιαζουν συνεχεια επιζητωτας την προσοχη μας ( εγω παντως δεν τις τσιγκουνευομαι) ααα!!! βοηθαει και ο αποροφητηρας, το ειχα ξαναπει, αγκαλιτσα και κουνημα κατω απο τον αποροφητηρα και νανουριζεται!!!

Και γω δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου θηλαστρο,( παρολο που εχω απο τον μεγαλο μου γιο που αντλουσα με θηλαστρο) δεν το εχω κατεβασει καν απο το παταρι και ειναι καλο(το ειχα αγορασει πριν τρια χρονια 300 ευρω γιατι νομιζα οτι θα εχω γαλα για καιρο :( αλλα τελικα ουτε 40 μερες)

Μαριλου εμας για την αλλεργια μας παρακολουθουσε παιδογαστρεντερολογος. Την πρωτη φορα που παρατηρησα το αιμα ο μικρος μου ηταν 45 ημερων οποτε ανοιγω την πανα (ηταν βραδυ) και βλεπω τα κακα του περιεργα , ανοιγω το φως και ηταν γεματα κοκκινες κουκιδες, παιρναμε την παιδιατρο τηλ και δεν απαντουσε οποτε τον πηγαμε στο μητερα, μας καναν εισαγωγη και ενα καρο εξετασεις και τελικα δια του αποκλισμου μας ειπαν οτι ειναι αλλεργια ( γιατι τα IgE δεν βγενουν θετικα σε τοσο μικρες ηλικιες ακομη και αν εχουν αλλεργια) αλλαξαμε γαλα μια φορα και πηγαιναμε καλα μετα ομως απο κανενα μηνα ξαναειδα 1,2 κοκιδιτσες και μου δωσαν το πιο υποαλλεργικο (υπερβολλη το θεωρω εκ τον υστερων), μετα απο κανα μηνα αρχισε να κλαιει την ωρα του φαγητου και να μην πινει ουτε γουλια ξυπνιος οποτε θεωρησαν οτι η αλλεργια ηταν σε εξαρση και δωσαν ακομη πιο υποαλλεργικο γαλα που εκανε 54 ευρω το κουτι!!!!!!

ΤΣΠ σε ηλικια 1 ετους εκανε rast test οπουεδειξαν οτι ειχαμε ακομη την αλλεργια, τα επαναλαβαμε μετα απο 6 μηνες οποτε ηταν αρνητικα και ξεκινησαμε σιγα σιγα το φρεσκο γαλα :):)

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα...! :):)

διαβαζω για τους κολικους και θημηθηκα τι περασαμε κ μεις.. :(:(

ο μικρουλης εκλαιγε απιστευτα..τεντωνε τα ποδαρακια του και ουρλιαζε...καθε βραδυ...για ωρες...τον ανακουφιζαν οι βολτες με το αμαξι...βολτες στο σπιτι...και το μεμε μου...!εκει εβρισκε παρηγορια...

το μυστικο ειναι η υπομονη...καντε υπομονη και θα περασει...!

χαρουλα πως πατε με τους εμετους?τωρα τελευταια ακουω πολλα παιδακια..!

ποπη....εχω παθει την πλακα μου με το μωρο σου...το ξαναλεω! :):)

ανθρωπακη και σενα το μωρο σου...κουκλι!!!!!!!!!!και συ μια κουκλα!!!!!!!!!!!μικρουλα εισαι!!!!!!!!!

ολιβια..θυμαμαι το θεμα με τα γουρουνακια..τι να κανουμε οι μανες!!!!!!!!!!! :) :laugh: :laugh: :laugh:

σημερα λαβαμε το δωρακι απο την ολιβια κ αθηνουλα την σοφη!!!!!!ο παντελακος ξετρελαθηκε!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: ευχαριστουμε ολιβια και αθηνα!!!!!!!!!

φιλακιαααααααααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια 76 τι μου θυμησες....!

λοιπον...ο μικρος οπως εγραψα πιο πανω πονουσε πολυ πολυ..

αγκαλια κοιμοταν μια χαρα..στην κουνια για κανενα λογο...!

μονο αγκαλια...ανησυχουσα μην κακομαθει..δεν ειναι κ το πιο ευκολο πραγμα να κοιμομαστε ολοι μαζι...!αλλα τελικα μετα τουσ 2 μηνες..κοιμηθηκε στο λυκνο! :laugh: :laugh:

σιγουρα σε αυτην την ηλικια δεν κακομαθαινουν...εχουν αναγκες...και εκτος αυτου,οταν πονανε φοβουνται τα καημενα... :(:(

μαρακι που μενεις?

το ακουσα και απο την αγνουλα για το mall!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πετρουπολη μενω, ειναι λιγο μακρια αλλα βολευει γιατι ειναι κλειστος χωρος χωρις ιδιαιτερο συνοστισμο, επιπλεον μπορεις να συνδιασεις πολλα πραγματα (αγορες, σουπερ μαρκετ,φαγητο). εμεις πηγαινουμε τα σκ, εσυ manm?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες...

τι κάνετε? εμείς μεγαλώνουμε. μέρα με τη μέρα μου φαίνεται πιο ωραίο το αντράκι μου, δεν χορταίνω να τον κοιτάω. κι αυτός όμως στα μάτια με κοιτάει.μου φαίνεται ότι είναι πολύ ισχυρός δεσμός μάνας-γιου, μερικές φορές καταλαβαίνω γιατί έχουν τέτοια νοοτροπία οι πεθερές χαχαχα .

Η αδερφή μου με πειράζει κ μου λέει 'κοίτα μη γίνεις κ κάνεις σαν αυτά που κοροιδεύουμε" κ εγώ τους πειράζω κ τους λέω ότι μπορεί ο ομφάλιος λώρος να έπεσε αλλά δεν θα κοπεί ποτέ! χαχαχα

πλάκα πλάκα ελπίζω να απεξαρτηθώ σιγά σιγά γιατί μερικές φορές νιώθω μεγάλη στεναχώρια που θα πάω σε λίγο για δουλεία.Μου φαίνεται δύσκολο να τον αφήσω, όλο μετράω τον καιρό σαν τους φαντάρους. κανονικά η άδεια λοχείας μου τελειώνει αρχές Ιουνίου αλλά μπορεί να πάρω κανονική άδεια κ να πάω αρχές Ιουλίου, ακόμα κ τότε όμως θα είναι 3,5 μηνών. Μικρούλης δεν θα είναι? πως θα τον αφήσει η μανούλα?

εμείς ακόμα βόλτες με το καρότσι δεν ξεκινήσαμε...το σκ μάλλον..να δούμε τι θα γίνει με τη σκόνη...

προσπαθούσα να ανεβάσω φώτο κ δεν μπορούσα, μόνο δίπλα την ανέβασα. Θα προσπαθήσω πάλι αύριο,

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria 76 έγραψε:

Πετρουπολη μενω, ειναι λιγο μακρια αλλα βολευει γιατι ειναι κλειστος χωρος χωρις ιδιαιτερο συνοστισμο, επιπλεον μπορεις να συνδιασεις πολλα πραγματα (αγορες, σουπερ μαρκετ,φαγητο). εμεις πηγαινουμε τα σκ, εσυ manm?

εχω να παω πολυ καιρο...μπορει και πριν μεινω εγκυος!πολυ καλη ιδεα ομως...θα παω!!!να κανονισουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εμείς καλά! Κοιμούνται οι άντρες μου!!!

Τζενάκι τέλεια φωτό!! Κούκλες είστε μάνα και κόρη… αν και νομίζω ότι η κόρη μοιάζει περισσότερο στον μπαμπά της :) !!! Λυπάμαι που στο λέω αλλά… :P !!! Καλά αν έρθεις Θεσ/νικη θα έρθουμε εννοείται να σας συναντήσουμε. Σε 1,5 ώρα είμαστε εκεί!!! ;) Όντως είναι σα να γνωριζόμαστε! :kiss:

Έχω πολύ τρέξιμο για τις προετοιμασίες γάμου. Μάλλον από βδομάδα θα πάω για την πρώτη πρόβα νυφικού!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Έχω κολλήσει σε 2… είναι ονειρικά!! Θα βάλω φωτό (αν και είναι άσχετο με το θέμα θηλασμού κτλ…αλλά τι να κάνω; Αφού εδώ μιλάμε!)

ΚΟΝΝΑ η φωτό αν και δε φαίνεται πολύ καλά, είναι πολύ όμορφη και εσύ προφανώς πολύ ευτυχισμένη!! Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες για τον δεσμό που έχουμε με τα ζουζούνια!! Κι εγώ δεν μπορώ να τον αφήσω… και επίσης φοβάμαι για το τι πεθερά θα γίνω μια μέρα, πρώτα ο Θεός!!! :P

Aglikeria εγώ έχω βγει αν και σαραντίζω μεθαύριο. Το μωρό δεν το έχω βγάλει βόλτα, μόνο στο νοσοκομείο που πηγαίναμε και μετρούσαμε τον ίκτερο. Βέβαια δεν είχαμε και ευκαιρίες για βόλτες με το πρόγραμμα που είχαμε… ή καλύτερα που δεν είχαμε!

Λαμπρινούλα τα μαγουλάκια της μικρούλας σου είναι όνειρο!! Και το χαμόγελο… πεθαίνω! Να μου τη φιλήσεις!!!

Νίκη και Μαρία συμφωνώ για τις αγκαλιές… ούτε εγώ τις τσιγκουνεύομαι! Ακόμα και αν τον κακομάθαινα δεν θα του στερούσα το πιο ασφαλές μέρος!!!

Manm ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια για τον μπουμπούκο μου!! Βάλε κι εσύ του δικού σου να τον δούμε. Εγώ δεν έχω fb να μπω να τον δω :(

Χαρούλα χαίρομαι που είναι καλύτερα το κοριτσάκι σου! Μακάρι να της περάσουν όλα και να μη ταλαιπωρηθεί ξανά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάω για ύπνο... πείτε μου αύριο τη γνώμη σας!

Σε ποιο από τα δύο με φαντάζεστε;;;

Τα έχω ερωτευτεί και τα 2 και παρόλο που δεν είναι από νέα κολεξιόν, δε νομίζω να καταλήξω σε κάτι άλλο εκτός αυτών!

Να πω και κάτι σχετικό με το θέμα μας... το γάλα μου κόβεται :( Είναι πολύ πολύ λίγο... δεν γεμίζει το στήθος, παρα μόνο αν περάσουν πολλέεεες ώρες. 2 φορές τη μέρα βγάζω από 100ml με το θήλαστρο και αυτό με τρελό κόπο και πατώντας τοσο που πονάει. Δεν έχει ούτε σταγόνα παραπάνω. Το μωρό κλαίει όταν τον βάζω γιατί ρουφάει και δεν βγάζει τίποτα... λόγω ψυχολογίας και νεύρων έγινε μάλλον. Το έχω πάρει απόφαση όμως και δεν στεναχωριέμαι τόσο όσο στην αρχή. Αυτά από μένα!! Σας φιλώ φιλενάδες μου!!!! Καλό βράδυ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕ ΤΑ ΓΛΥΚΟΥΛΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ....ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΧΩ!!!ΛΟΙΠΟΝ, ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ..

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΙΣ 15 ΓΙΝΑΜΕ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ...ΕΙΜΑΣΤΕ 5.850 ΚΙΛΑΚΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 65 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 38 ΕΚΑΤΟΣΤΑ...ΑΣΗΚΩΤΟΣ Ο ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ!!!!ΑΦΗΣΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΩ!!!!

Α!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ....ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ,ΣΦΑΔΑΖΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ!!!! :):) ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΜΕ..ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΑLL ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...Α!! ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΜΑΣ!!!ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ,<< ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ!!>> :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :P:P

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΤΕ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΑΙ ΣΑΣ!!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΟΛΕΣ!!! :kiss::kiss:

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!!!

Ποπη ψηφιζω το πρωτο, κατ εμε μακραν το καλυτερο!!! θα εισαι κουκλα!!!

Οσο για το γαλα μην στεναχωριεσαι, το μωρο θα ειναι μια χαρα αν ειναι και η μανουλα του καλα!!!

Μαρια 86 καιρο ειχαμε να τα πουμε!!

Εμεις το καναμε το πρωτο εμβολιο και το δευτερο θα το κανουμε στις 7 μαιου (οταν γινει 3 μηνων), εμεις πηγαμε στο mall δεν ρωτησα η αληθεια ειναι τον παιδιατρο, αλλα αν παιρνεις τις σχετικες προφυλαξεις νομιζω δεν υπαρχει προβλημα!!! Αλλωστε επειδη τον θηλαζω αποκλειστικα και δεν βγαζω με θηλαστρο θα επρεπε να μενω και γω στο σπιτι (και να σου πω την αληθεια εχω μπουχτισει ολο το χειμωνα κλεισμενη μεσα, μια με την γριππη μια μεχρι να σαραντησω) ασε που ο μεγαλος μου γιος γκρινιαζει και με θελει και μενα μαζι στις βολτες!!!

Θα δεις και συ στο δευτερο αναγκαστικα θα εισαι πιο κουλ!!!

Χαρουλα ελπιζω να ειναι καλα η μικρη Nαγια , να περασαν τα πονακια, τελικα πιο γαλατακι πινετε?

:kiss: :kiss: :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΠΟΠΗ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΨΗΦΙΖΩ!

ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΚΛΑΜΑ ΟΑΛ ΑΥΤΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!!

ΜΟΛΙΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΛΩΔΣΑ ΡΟΥΧΑ!ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ!!

ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΛΙΓΑΚΙ!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!!!

Πόπη και εγώ το πρώτο ψηφίζω!!!

Χαρούλα μου ελπίζω η Νάγια να είναι μια χαρά τώρα!!!!

Κορίτσια μου εμένα ο παιδίατρος πριν καν σαραντίσω μου είχε πει ότι το μωρό δεν έχει κανένα προβλημα να βγαίνει έξω το θέμα είναι μου είχε πει έγω να αισθάνομαι έτοιμη να βγω και έτσι και έκανα εμείς είχαμε βγει βολτίτσες και πριν σαραντίσω, τώρα δε όλο έξω είμαστε και στο mall πάμε πολύ συχνά και παντού!!!!!!!Είναι και θέμα ιατρού βέβαια!!!!!!

Εμείς ευτυχώς δεν είχαμε καθόλου κολικούς παρά μόνο μια μέρα,βέβαια στην εγκυμοσύνη είχα περάσει εγώ κολικούς και λένε ότι αν τους περνάει η μαμά δεν κάνει το μωρό μετά,στη δικιά μας περίπτωση έπιασε και δεν ταλαιπωρήθηκε η μικρή μου ευτυχώς!!!!!!

Σε λίγο ετοιμαζόμαστε μαμά και κόρη να βγούμε για ψώνια!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σας φιλώ όλες γλυκά!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas maloyles diavasa oso mporoysa vevaia giati einai para poleees h selides blepw mpenoyme se rytho kai exoyme kai xrono xixi

emeis eixame kairo na mpoyme giati phrame eyxh kaname boltoyles :) kai eixan ksekinhsei h episkepseis na doyn to gianaro moy giati prin ths 40 den dexomoynan kanenan, sths 42 meres hrthe h paidiatro kai mas eide eimastan mia xara eimastan 57.5 ek kai 5.500 kila xaxa twra pia den mas anxonei an den kanei kai ta 6 geymata an den faei hmerisios ta 700gr kai to ti an perasoyn to bradi 4 wres xoris faei na to ksipniso h to ti prepei na troei opos deipote 120-150 gr, moy eipe tha faei oso thelei mporei na thelei mono 80 mhn ton piesw gia parapano giati o giannhs moy se ena mhna ekei poy eprepe na eixe parei 1 kil eixe parei 1700 :laugh: :laugh: sths 30 aprili tha kanoyme to emvolio to posimo poy einai proretiko.ayta einai ta kala

twra egw taleporoyme apo gastrenteritida kai o antroylhs moy tha phgene gia broxitida katalavebetai ti ginetai me to gianno moy mhlhsa me paidiatro me giatro poy me eksetase emena kai ton antroylh moy kai eipe opws kai dhpote afou mporyome na metaferthei to paidi mas apano sthn petheras moy kai na ton blepoyme gia ligo na to kanoyme an den exei kolhsei vevaia apo emas makari na mhn exei kolhsei pername dyskola ektes htan to proto bradi poy den ton eixame spitaki mas kai eida ton antroylh moy na eixe dakrya STA MATAKIA TOY paroti einai ena orofo apo pano mas den mporoysame niothoyme san xazei, ksexasa na pw phga ston gynaikologo moy gynaikologika ok kai eide kai to sththos moy kai moy edose xapakia :( giati moy eipe pleon kako kaneis ston eayto soy den exeis kai ontos etsi htan koritsia evaza to thylastro kai den ebgene eprepe na to pheza me to xeri moy me dhnamh gia na bgalw 30 gr kai egine kai ayto mia toy ekopsa to gala to diko moy kai twra oyte ton aggizw eimai xalia moy leipei poly phgenw kai ton blepw alla den mporw na ton akoymphso toy mhlw oso mporw nomizw oti to paidi otan to feroyme spiti den tha me thelei tha exei mathei thn pethera moy :( apo paraskevh prota o theos an eimai kala tha ton exw pali konta moy kai tha va anevei o antroylhs moy epano , makari na mhn exei kolhsei tipota to paidaki mas kai tha eythinomaste emeis tha trelathw

popi, lamprinoyla oraies foto :) popo mali poy exei e? mas dinetai liga kai se mas xaxa

xaroyla ola kala me thn koroyla soy ?

popi moy kai ta dyo einai wraia alla tha edixna mia prothmhsh sto deytero

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια, τι κάνετε; Εμείς καλά… κοιμηθήκαμε καλούτσικα το βράδυ αλλά από τις 9 μέχρι πριν μισή ώρα δεν είχε κοιμηθεί το λιονταράκι μου και ήθελε αγκαλιές! Τώρα που κοιμήθηκε όμως θα αρχίσει να πεινάει σε λίγο!!!

Βρε Μαράκι 86 όντως χάθηκες κοπέλα μου!!! Άντε όποτε βρίσκεις χρόνο να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου! Όντως το παλικάρι σου έγινε ολόκληρο θηρίο!!!! Ας κλάψει μωρέ και λίγο στο εμβόλιο… μωράκι είναι… εσύ μάλλον θα πονέσεις πιο πολύ!! Αυτό πιστεύω και για μένα!!

Aglikeria, Μαρία και Αγνούλα… χαίρομαι που σας άρεσε γιατί και γω εκείνο έχω βάλει στο μάτι εδώ και πολύ καιρό, 6-7 μήνες!!

Κορίτσια όταν το πρωτοείδα είπα: «αυτό είναι»!! Απλά μετά ψάχνοντας λίγο χάθηκα, μου άρεσαν κι άλλα και είπα να κάνω ένα ξεκαθάρισμα, καταλήγοντας σε 2. Το δεύτερο βέβαια δεν θα μπορούσα να το βάλω και να ήθελα… θα πετάγεται η κοιλιά από τα κορδονάκια, θα φαίνεται και καμιά ραγάδα… Άσε καλύτερα!!

Το πρώτο μας εμβόλιο θα το κάνουμε 2 μηνών ακριβώς και το δεύτερο εμβόλιο 3 μηνών. Εσείς πότε θα κάνετε το πρώτο;

Και μένα η παιδίατρος μου είπε ότι από ιατρικής άποψης είναι καλό να βγαίνουν τα μωρά μια βόλτα από τις πρώτες κιόλας μέρες όταν το επιτρέπει ο καιρός, απλά να μη μείνουν σε κλειστό χώρο με πολλά άτομα (πχ καφετέριες)…

Και για τους κολικούς που λέτε… εμένα μέχρι στιγμής δεν έκανε. Μόνο μια φορά όταν ήρθαμε από το νοσοκομείο που είχε να ενεργηθεί 3 μέρες… εκεί πονούσε πολύ και έκλαιγε ασταμάτητα ( και εγώ μαζί του!!) αλλά μετά από κει καθόλου… αυτό δε ξέρω καν αν ήταν κολικός. Υπάρχει περίπτωση να του αρχίσουν πιο μετά; Έχω ακούσει ότι αν δεν έρθουν τις πρώτες μέρες, συνήθως δεν έρχονται καθόλου. Ισχύει;

Αύριο σαραντίζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...