Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια παρακαλω!!!!


Recommended Posts

Η γνωμη μου ειναι οτι το μωρο πρεπει να ειναι μαζι με την μητέρα . Η φιλη σου ΠΡΕΠΕΙ να παρει μαζι της το μωρο και δεν υπάρχει 'δεν γινετε'.

Απο κει και περα εχω πολλα κενα ...

Δεν ξέρει αν το μωρο εχει αλλεργια ...οκ αλλα αν εσυ δεν δεχοσουν να το θηλάσεις τι θα επινε ?

Αν το μωρο δεν δεχτει να το θηλάσει τι θα γινει ?

Μπορει να ακουγεται πολυ τρυφερο να θέλεις να θηλάσεις ενα αλλο μωρο αλλα πιστεψε με ειναι πολυ σοβαρο θεμα και θελει πολυ προσοχή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανονικα για μωρα που εχουν αποθηλασει δεν προσφερουμε στηθος . Για να μην νιωσει απορριψη μπορεις να δωσεις σε ποτηρι και αν επιμένει να τον βαλει στο στηθος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω κι ανυσηχω. Θα ερθει αυριο και θα κατσουμε λιγο παρεα να τα συζητησουμε. Τι να κανει η καυμενη? Η μαμα της μπηκε στο νοσοκομειο και μαλλον δεν θα βγει.. :( Τωρα σε περιπτωση που δεν δεχτει να θηλασει... Θα του δινω απο την αποθηκη της και την αποθηκη μου. Απ οτι μου πε του ειχε δοκιμασει ξενο γαλα νομιζω και επαθε αλλεργια. Δεν θυμαμαι. Θα ρωτησω αυριο. Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι στριμωχτηκαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Κανονικα για μωρα που εχουν αποθηλασει δεν προσφερουμε στηθος . Για να μην νιωσει απορριψη μπορεις να δωσεις σε ποτηρι και αν επιμένει να τον βαλει στο στηθος .
δε το ξερα...γιατι ομωσ δε κανει???????? :dry::dry::dry:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Το ειπα στην φιλη μου και δεχτηκε με ανακουφιση!! Αυριο αν προλαβω θα μπω να σας πω εμπειρια!! :dry: Δυστυχως δεν γινετε να το παρει μαζι γμτ.Θα ειναι σε νοσοκομειο Η μαμα της... Το καλο ειναι πως μπορει να γυρισει νωριτερα. Πως θα τα καταφερω? Πως θα τα κανω μπανιο, πως θα τα βαλω για υπνο? Θα ξυπνανε ταυτοχρονα? Ποιο θα θηλαζω πρωτα? Ουφ... αγχωθηκα! ελπιζω να τα καταφερω!!!!

Τωρα το ειδα αυτο .

Και τι εγινε που θα ειναι σε νοσοκομειο ? ολη μερα στο νοσοκομειο θα ειναι ? και τη νυχτα? Μια αποκλειστική νοσοκομα μπορει να βοηθήσει τη μητέρα της και εκεινη να πηγαινει επισκεψη με το μωρο . Πρεπει να βαζουμε τις σωστες προταιρεότητες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

το ξερω κι ανυσηχω. Θα ερθει αυριο και θα κατσουμε λιγο παρεα να τα συζητησουμε. Τι να κανει η καυμενη? Η μαμα της μπηκε στο νοσοκομειο και μαλλον δεν θα βγει.. :( Τωρα σε περιπτωση που δεν δεχτει να θηλασει... Θα του δινω απο την αποθηκη της και την αποθηκη μου. Απ οτι μου πε του ειχε δοκιμασει ξενο γαλα νομιζω και επαθε αλλεργια. Δεν θυμαμαι. Θα ρωτησω αυριο. Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι στριμωχτηκαμε...

Μπορω να καταλάβω πιστεψε με ... :(

Εχεις και συ αποθηκη ? Ωραια θα χρειαστει .

θα σου στειλω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Τωρα το ειδα αυτο .

Και τι εγινε που θα ειναι σε νοσοκομειο ? ολη μερα στο νοσοκομειο θα ειναι ? και τη νυχτα? Μια αποκλειστική νοσοκομα μπορει να βοηθήσει τη μητέρα της και εκεινη να πηγαινει επισκεψη με το μωρο . Πρεπει να βαζουμε τις σωστες προταιρεότητες ...[/quote:1fv3521u] Εκει θα ναι ολη μερα κι ολη νυχτα. Η μαμα της μαλλον δεν θα βγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γραφαμε μαζι!! Παναγιωτα η λαλα στο στο ενα μυνημα δεν απανταει σε μενα. Το μωρο ειναι 3 μηνων και λιγων ημερων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3ευτυχισμενη θα πληρωνεσαι με το κομματι?μπορουμε να κανουμε και διαφιμιση...: Η 3ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΣΑΣ!

ειναι πολυ γλυκο αυτο που κανεις απο πολλες πλευρες!πρωτον εισαι υπεροχη φιλη που εισαι διπλα στη φιλη σου τωρα που σε εχει αναγκη διοτι την μανουλα της χανει κ οπως και να το κανεις ποναει,δευτερον εισαι πολυ καλη μανουλα που θα βοηθησεις το μωρακι να μην ταλαιπωριθει και γεμμισει αγχος και τριτον εισαι υπεροχος ανθρωπος που το μοιραστηκες αυτο μαζι μας και μας κανεις οοοοολες υπερηφανες!

τα φιλια και την αγαπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Μπορω να καταλάβω πιστεψε με ... :(

Εχεις και συ αποθηκη ? Ωραια θα χρειαστει .

θα σου στειλω πμ[/quote:2w3aj3ko]αν το μωρακι οπως λες εχει αλλεργια τοτε δεν μπορεις να του δωσεις απο την δικια σου αποθηκη,εκτος αν και δεν τρως γαλακτοκομικα και αλλες αλλεργιογονες τροφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

αχ γραφαμε μαζι!! Παναγιωτα η λαλα στο στο ενα μυνημα δεν απανταει σε μενα. Το μωρο ειναι 3 μηνων και λιγων ημερων!!

Α είπα και εγώ.

Εχει αποθηλάσει το παιδάκι και θα το βάλει στο στήθος;; :ohmy::ohmy::ohmy:

Πάντως η μάνα μου (γεννημένη το 53) μου λεει ότι τότε το κάνανε συχνά οι γυναικες αυτό.

Ειδικα μια γειτονισσά τους που είχε κάνει τριδυμα το ένα παιδάκι το θηλαζε η γιαγιά μου. Ηταν καθαρα θέμα επιβίωσης.

Καλη δυναμη!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε κι η Ελενη κανει διατροφη. αλλεργια η κατι τετοιο στο γαλα σκονη εχει. θα μαθω αυριο!! μαμα χηνα ευχαριστω! εγω το ειπα. Η που θα θελω κι αλλο μωρο μετα η που θα δωσω κι αυτο που εχω! Να της πω εγω στο φροντισα παρε τωρα εσυ το δικο μου για κανα χρονο!! :P Πλακα κανω! Ουτε μεχρι το περιπτερο δεν παω χωρις τον αντρακλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Α είπα και εγώ.

Εχει αποθηλάσει το παιδάκι και θα το βάλει στο στήθος;; :ohmy::ohmy::ohmy:

Πάντως η μάνα μου (γεννημένη το 53) μου λεει ότι τότε το κάνανε συχνά οι γυναικες αυτό.

Ειδικα μια γειτονισσά τους που είχε κάνει τριδυμα το ένα παιδάκι το θηλαζε η γιαγιά μου. Ηταν καθαρα θέμα επιβίωσης.

Καλη δυναμη!!! :kiss::kiss:[/quote:3cudyxdz]

Ο πατέρας μου γεννημένος το 42 θήλασε απο την ξαδελφη της γιαγιας μου

οταν η γιαγια μου αρρωστησε! ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ μετα αμα σου κτυπανε το κουδουνι μην απορεις!

απο την αλλη σκεψου ειναι καλη προπονηση σε περιπτωση που κανεις δυδιμακια!!!!

α.ε. 3ευτυχισμενη!φαντασου τωρα διαφιμηση εσυ και μπροστα σου μια ουρα μανες με μωρα στην αγκαλια οπως στις αμερικανικες ταινιες που περιμενουν να βγουν φωτογραφια με τον αι βασιλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

εμ μετα αμα σου κτυπανε το κουδουνι μην απορεις!

απο την αλλη σκεψου ειναι καλη προπονηση σε περιπτωση που κανεις δυδιμακια!!!!

α.ε. 3ευτυχισμενη!φαντασου τωρα διαφιμηση εσυ και μπροστα σου μια ουρα μανες με μωρα στην αγκαλια οπως στις αμερικανικες ταινιες που περιμενουν να βγουν φωτογραφια με τον αι βασιλη!

:laugh: :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πληρωνεσε με το κομματι και οχι με την επισκεψη διοτι καποια μωρα ειναι πιο φαγανα!!!!

κοριτσακι μου κ μονο που θα την βοηθησεις ειναι πολυ τρυφερο και συγκινητικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

.

Και τι εγινε που θα ειναι σε νοσοκομειο ? ολη μερα στο νοσοκομειο θα ειναι ? και τη νυχτα? Μια αποκλειστική νοσοκομα μπορει να βοηθήσει τη μητέρα της και εκεινη να πηγαινει επισκεψη με το μωρο . Πρεπει να βαζουμε τις σωστες προταιρεότητες ...

συμφωνω με την λαλα σε αυτο το κομματι

μπραβο σου ομως που εφοσων η μητερα επιμεινει σε αυτη την αποφαση να θηλασις και το αλλο το μικρουλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια.. συγνώμη κιόλας αλλά απ'ότι κατάλαβα η μητέρα της κοπέλας πεθαίνει.. αποκλειστική νοσοκόμα θα βάλει; Το μόνο που θα θέλει είναι να μην φύγει λεπτό από κοντά της! Είναι οι τελευταίες της στιγμές..

Τρισευτυχισμένη μπράβο που το σκέφτηκες! Φαντάσου ότι έχεις δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! Περιμενω την φιλη μου. Να θηλασω οταν ειναι η φιλη μου εδω η δεν θα το δεχτει το μωρο? Να θηλασω μπροστα στο δικο μου η θα του δημιουργησω αγχος? Εχω φοβηθει λιγακι τωρα.. Α! Υπαρχει περιπτωση απο στεναχωρια να σου κοπει το γαλα? Αν δεν πανε καλα τα πραγματα με την μαμα της κοπελας μπορει να της κοπει? Ειχα ακουσει οτι σε περιπτωση πενθους μπορει και να συμβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Άννα,

τώρα είδα το θεματάκι,

καταρχήν συγχαρητήρια για την απόφασή σου,

Νομίζω ότι το μωράκι δεν θα δεχτεί να θηλάσει

από εσένα αν βρίσκεται εκεί και η μητέρα του.

Καλύτερα να φύγει η μητέρα του και μετά να το θηλάσεις

Είναι το ίδιο με το να προσφέρει μπουκάλι η μητερα που θηλάζει

;)

Τώρα για το αν θα θηλάσεις μπροστά στο δικό σου

πραγματικά δεν ξέρω, αλλά αν έχεις 3 μέρες και το

άλλο κάποια στιγμή δεν θα χρειαστεί να θηλάσεις

μπροστά του?

Βοήθεια θα έχεις από κανέναν ή μόνη σου θα

είσαι όλη μέρα στο σπίτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σχεδον ολη μερα θα ειμαι μονη μου! Θα προσπαθησω να αποφυγω να θηλασω το αλλο μωρο μπροστα στο δικο μου!! Ευχαριστω κοριτσια! Θα σας πω νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Α! Υπαρχει περιπτωση απο στεναχωρια να σου κοπει το γαλα? Αν δεν πανε καλα τα πραγματα με την μαμα της κοπελας μπορει να της κοπει? Ειχα ακουσει οτι σε περιπτωση πενθους μπορει και να συμβει!

Το γαλα δεν κοβεται απο στεναχωρια , μπορει να υπάρχει μια πολυ μικρη μειωση αλλα ανευ σημασιας . Το θεμα ειναι αν μπορει φιλη σου να αντλει συνέχεια για ν διατηρησει την παραγωγή της . Συνηθως σε τετοιες στιγμες δεν γινονται αντλησεις κα λογικο ειναι να υπάρχει μεγαλη μειωση της παραγωγης αλλα και κινδυνος για μαστιτιδα κλπ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...