Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑ ΓΙΑ 2Η ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΓΕΝΝΑΣ......?


Rozi

Recommended Posts

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ....ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ (ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ)...ΑΝ ΗΡΘΕ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ!ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ,ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ...ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΩΟΘΗΛΑΚΙΟΡΗΞΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΗΤΑΝ 8-10 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ...ΑΛΛΑ 17Η ΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ...ΚΑΙ ΤΟΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΡΕΡΗΣΗ....ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΣΤ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη φοβάσαι...

Αν ο κύκλος σου είναι σταθερός τότε κάνε τεστ για να το ξέρεις. Μίλα και με το γιατρό σου. Σε περιπτώσεις καισαρικής δεν ξέρω τι συμβαίνει. Εγώ που γέννησα φυσιολογικά έμεινα μετά από έξι μήνες στη δεύτερη κόρη μου και ο γιατρός μου μου είχε πέι τότε δεν πειράζει και ας έμενα από τον πρώτο μήνα.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΗΛΑΖΕΙΣ;;;

ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ!!! :laugh:

ΑΝ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΘΑΝΟ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ! ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ...

ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ, ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ! ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ'ΕΥΧΗΝ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!ΘΗΛΑΖΑ ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΑ ΓΕΝΑΡΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΛΙΣ 40ΗΣΑ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ 29 ΜΕΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπική μου άποψη είναι να περιμένεις λίγο ακόμα σε περίπτωση που θηλάζεις ακόμα. Κι εμένα μου ήρθε μετά από την καισαρική (γέννησα 5/2/09) στις 3/12/09 και μετά μου ξανάρθε 18/1/10 και τώρα την περιμένω. Κι εμείς κάνουμε προσπάθεια για το δεύτερο κ νόμιζα ότι ήμουν έγκυος αλλά ο γιατρός μου, μου είπε ότι όταν θηλάζεις έχεις άστατο κύκλο κ δεν μένεις έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το οτι μια γυναικα θηλαζει δεν σημαινει οτι δεν εχει ωορηξια και βεβαια μπορει να μεινει εγκυος .Τωρα σε περιπτωση καισαρικης εξαρταται για ποιο λογο εγεινε αλλα και ο οργανσμος της καθε γτνακας .Εγω την ημερα ου πηρα εξητηριο αο το Ιασω ρωτησα το γυναικολογο μου ποτε μπορω να μεινω εγκυος για το δευτερο και η απαντηση του ηταν "χτες" τον κοιταξα απορημενη καιμου εξηγησεοτι η κασαρικη μου εγεινε μον για λογο το οτι ο μικρος ειχαν αλλοιωθει οι παλμοι του και τν μητρα την ειχαν κοψει μονο σε ενα σημειο και στο ιδιο σημειο θα την ανποξουν και σε δευτερη γεννα .Της αλλης κοπελας ο Γυναικολοοςτης της ειεπ να εριμενει τρια χρονια καθε περιπτωση ειναικαι διαφορετικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως είπες καλοδεχούμενο θα είναι φυσικα!!!

Εγω είμαι της γνώμης να περιμένεις λίγο ακόμα μιας και

ο κύκλος σου δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα και είναι φυσιολογικο,αφού γέννησες πρόσφατα και σταμάτησες και τον θηλασμό πρόσφατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi έγραψε:

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ....ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ (ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ)...ΑΝ ΗΡΘΕ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ!ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ,ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ...ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΩΟΘΗΛΑΚΙΟΡΗΞΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΗΤΑΝ 8-10 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ...ΑΛΛΑ 17Η ΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ...ΚΑΙ ΤΟΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΡΕΡΗΣΗ....ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΣΤ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ?

Τελικά τι έγινε? με τρώει η αγωνία,έκανες κανένα τεστάκι ή είχες "επισκέψεις"!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΥΡΟΣ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ!!!ΗΡΘΕ Η ΓΡΟΥΣΟΥΖΑ.....ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ (ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ) ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ Μ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ Κ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΥΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
    • Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️
    • Λογικό φίλη μου να λυγίσεις! Έχεις τη δύναμη όμως και θα τα καταφέρεις!!! Όλα θα γίνουν, τώρα το ξέρω ότι έχουμε τελικά δύναμη εσωτερική που δεν τηνξέρουμε! Απορώ και εγώ πως μετά από όλα αυτά στάθηκα όρθια, είδα εικόνες άσχημες αλλά ευτυχω΄ς δεν με έχασα! Γιατί το σώμα οκ θερεπευεται αλλά η ψυχή θυμάται! Την επόμενη φορά εύχομαι να μας πεις τις χαρές σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...