Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ.


Recommended Posts

pebii έγραψε:

ελατε να σφαχτουμε!

πασχα εν οψη!

:laugh: :laugh: :laugh:

Καλόόό!!!

Βαριέμαι να διαβάζω τα ανωτέρω και πάει και με χελωνίσιο ρυθμό...

Εγώ πάντως θεωρώ ότι για να απορρίψεις κάτι-κάποιον- ο,τιδήποτε, πρέπει πρώτα να το πράξεις-να το δοκιμάσεις-να έχεις μία ιδέα έστω...

Διαφορετικά είναι ανώριμη και επιπόλαιη σκέψη ή έστω απόφαση...

Με το καλό να γεννήσεις!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχα καποιες ειναι για γελια που ειπαν μην απαντατε σε μενα και οτι εχω ενοχες.καμια ενοχη δεν εχω για τιποτα απολυτως.απλα εκανα μια ερωτηση και καποιες κοπελεσ απαντησαν πολυ ωραια.μαλλον ειλικρινα καποιες δεν μπαινουν να απαντησουν σαν βοηθεια απλα μπαινουν και γελανε.και μην πειτε οχι.καποιες εκριναν και καποιες οχι.και μην το αρνηθειτε γιατι καποιες απαντησεισ αυτο μου δειξαν.αυτο ομωσ δεν με νοιαζει.καμια απολυτωσ ενοχη δεν εχω εβαλα απλα ενα θεμα κασι γω.που να μην το βαζα ποτε.ελεοσ πια.ακου ενοχεσ.δεν παμε καλα.αντε γεια ειμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπαν μερικες τα υπερ και τα κατα.δεκτον.για τιμες και ολα.αυτα ναι.οκ.τα ξερω.καποιες εβγαλαν τγν μαγκια τουσ.σιγα βρε κουλαρετε και λιγο.απλα τα ξεχασα να τα γραψω πιο πανω και τα γραφω τωρα. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου να κάνεις αυτό που πιστεύεις και σε κάνει εσένα να νιώθεις καλύτερα με το σώμα σου και με το μωρό σου.

Καλή ή κακιά μάνα δεν είναι αυτή που θηλάζει ή που δεν θηλάζει το μικρό της αλλά αυτή που το αγαπάει και δεν το βλέπει ως βάρος στη ζωή της.

Όπως σου είπαν και κάποιες κοπέλες παραπάνω όποια απόφαση και αν επιλέξεις έχει θετικά και αρνητικά.

Κάτσε και ζύγισέ τα και πράξε ανάλογα.

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Σκεψου τι θα γινει αν δεν θηλασεις!

1ον Το γαλα κανει 10 ευρω το κουτακι (και σε φτανει δεν σε φτανει μια εβδομαδα).

10 ευρω το κουτακι;;;; :blink: εγω εδινα 24 ευρω καθε εβδομαδα μεχρι που αρχισαμε το 2 και εδινα 17 ευρω για 10 μερες περιπου, γιατι αρχισε ενδιαμεσα και τη στεραιη τροφη...!!!

Εγω παντως θα σου προτεινα να δοκιμασεις και αν στην πορεια δεις οτι δεν αντεχεις σταματησε το...!!!

Εγω ελεγα πως θα θηλασω 3 μηνες αλλα τελικα μου κοπηκε το γαλα απο μονο του στις 20 μερες... και το περιεργο ειναι οτι και σε αλλες 2 φιλες μου εγινε το ιδιο στις 20 μερες... κατι τρεχει με τις 20 μερες...!!! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

χαχαχα καποιες ειναι για γελια που ειπαν μην απαντατε σε μενα και οτι εχω ενοχες.καμια ενοχη δεν εχω για τιποτα απολυτως.απλα εκανα μια ερωτηση και καποιες κοπελεσ απαντησαν πολυ ωραια.μαλλον ειλικρινα καποιες δεν μπαινουν να απαντησουν σαν βοηθεια απλα μπαινουν και γελανε.και μην πειτε οχι.καποιες εκριναν και καποιες οχι.και μην το αρνηθειτε γιατι καποιες απαντησεισ αυτο μου δειξαν.αυτο ομωσ δεν με νοιαζει.καμια απολυτωσ ενοχη δεν εχω εβαλα απλα ενα θεμα κασι γω.που να μην το βαζα ποτε.ελεοσ πια.ακου ενοχεσ.δεν παμε καλα.αντε γεια ειμαστε.

Εσύ είσαι για γέλια που ζητάς από ένα φόρουμ να σου πει αν είσαι καλή ή κακή μάνα...!! :blink: Και δε δέχεσαι κιόλας τις απαντήσεις που δε σου αρέσουν!!!

Εχουν δίκιο τα κορίτσια.... ΄Η ενοχές έχεις ή απλά έβαλες το θέμα για να δημιουργήσεις διαμάχες.

Συμφωνώ απόλυτα με τις κοπέλες που είπαν να μην απαντάμε! Αξία δίνουμε τελικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

καλησπερα.πρωτα ο θεοσ γενναω τον ιουνιο αλλα δεν θελω να θηλασω.ετσι μου χει κατσει.μηπωσ ειμαι κακια μανα τελικα?

Δεν ξέρω αν είσαι κακιά

αλλά σίγουρα ΔΕΝ είσαι ...ότι καλύτερο θα μπορούσε να τύχει

σε ένα μωρό!

Είναι τόσο εγωιστικό ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ να του αφαιρέσεις

το δικαίωμα του να θηλάσει...!

Γιατί;;; Για να μην πονεσεις;

Και εγώ πόνεσα πολύ στην αρχή κ εκλαψα κ μάτωσα

αλλά με τι καρδιά στερεις αυτό το αγαθό από το βρέφος;

Είναι σίγουρο πως δεν είσαι ενήμερη ούτε για τα βασικά,

πολύ κρίμα!

Στο μέλλον που το παιδί θα χρειαστεί κ´άλλες «θυσίες» από σένα

για το δικό ΤΟΥ κ μόνο καλό

με την ίδια ευκολία θα του το αρνηθεις;;;

Απορώ που μας ρωτάς κιόλας..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΜΑΜΑΡΙ έλεος! Τι απολυτότητα θεε μου. Έχω ήδη ένα παιδί το οποίο δεν θήλασα γιατί δεν μπορούσα. Τον Ιούλιο γεννάω το δεύτερο και από επιλογή δεν θα το θηλάσω. τι σημαίνει? Ότι δεν κάνω θυσίες για τα παιδιά μου? Μην τρελαθούμε τελείως που θα κρίνεις τις θυσίες μιας μάνας από το αν θα θηλάσει το παιδί της η όχι. Έχω την αίσθηση ότι έχεις συγκεχυμένη άποψη για την λέξη θυσία, που η έννοια της είναι πολύ πλατιά και περιλαμβάνει τόσα πράγματα. Μην είσαι λοιπόν απόλυτη, άλλωστε από ένα σημείο και μετά στη ζωή κάθε μέρα θα κρινόμαστε απ΄παιδιά μας με βάση τις θυσίες που κάναμε γι΄αυτά. Πίστεψε με δεν θα κατηγορηθώ απ' αυτά γιατί δεν τα θήλασα. Αυτά, γιατί με νευριάζουν τέτοιες απαντήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Εγω ελεγα πως θα θηλασω 3 μηνες αλλα τελικα μου κοπηκε το γαλα απο μονο του στις 20 μερες... και το περιεργο ειναι οτι και σε αλλες 2 φιλες μου εγινε το ιδιο στις 20 μερες... κατι τρεχει με τις 20 μερες...!!! :huh:

Το συμπλήρωμα τρεχει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΤΕΜΗ έγραψε:

ΜΑΡΙΜΑΜΑΡΙ έλεος! Τι απολυτότητα θεε μου. Έχω ήδη ένα παιδί το οποίο δεν θήλασα γιατί δεν μπορούσα. Τον Ιούλιο γεννάω το δεύτερο και από επιλογή δεν θα το θηλάσω. τι σημαίνει? Ότι δεν κάνω θυσίες για τα παιδιά μου? Μην τρελαθούμε τελείως που θα κρίνεις τις θυσίες μιας μάνας από το αν θα θηλάσει το παιδί της η όχι. Έχω την αίσθηση ότι έχεις συγκεχυμένη άποψη για την λέξη θυσία, που η έννοια της είναι πολύ πλατιά και περιλαμβάνει τόσα πράγματα. Μην είσαι λοιπόν απόλυτη, άλλωστε από ένα σημείο και μετά στη ζωή κάθε μέρα θα κρινόμαστε απ΄παιδιά μας με βάση τις θυσίες που κάναμε γι΄αυτά. Πίστεψε με δεν θα κατηγορηθώ απ' αυτά γιατί δεν τα θήλασα. Αυτά, γιατί με νευριάζουν τέτοιες απαντήσεις.

Δεν είπα θυσίες, είπα «θυσίες»......!

......διάβαζε λίγο πιο προσεχτικά!

Ολόκληρο κείμενο έγραψα!

Ακόμα τα παιδιά μας είναι μικρά για να μπορούνε

να εκφέρουν γνώμη

.....γι'αυτό ΕΣΥ ας μην είσαι απόλυτη για το αν κ τι θα κατηγορηθούμε στο μέλλον...

Ως τότε ας προσφέρουμε ότι ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIMARI διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που έγραψες. Μην παίρνεις φωτιά! Το τι δικαιούνται τα παδιά μας το ξέρει ο κάθε γονιός και προρπαθεί να το προσφέρει.Εδώ ο καθένας τη γνώμη του εκφέρει, με κάποιες διαφωνείς, με κάποιες όχι. Δεν θα μπω σε διαδσικασία αψιμαχίας μαζί σου. Ούτε ο τύπος μου είναι αυτός, ούτε είχα τέτοιες προθέσεις. Ο καθένας λειτουργεί κατά το δοκούν έχοντας, οι περισσότεροι τουλάχιστον, την διάθεση και την πρόθεση να κάνουν το καλύτερο δυνατό για το παιδί τους. Μέσα σ΄ όλες αυτές τις προσπάθειες τους κρίνονται απ'΄τους γύρω άλλοτε θετικά και άλλοτε αρνητικά. Ας μην συνεχίσω να γράφω όμως γιατί θα γίνω τουλάχιστον γραφική και είναι κι αργά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μια μητέρα πει στον παιδιατρο της ή στις φιλες της οτι εχει αποφασισει να μην κανει εμβολια στο παιδι της τοτε θα αρχισουν ΟΛΟΙ να της λενε σε τι κινδυνους θετει το μωρο , οτι φερεται εγωιστικά , οτι κανει μεγάλο λαθος κλπ κλπ Σιγουρα θα σκεφτουν(και ας μην το πουν ) ποσο "κακη" μητέρα ειναι και δεν σκεφτεται το καλο του μωρου της .

Αν μια μητέρα πει στον παιδιατρο της ή στις φιλες της οτι εχει αποφασισει να μην θηλάσει τοτε θα τις πουν ΟΛΟΙ οτι δεν πειράζει και τοσα μωρα μεγαλωσαν με ξενο γαλα , το θεμα ειναι να ειναι αυτη καλα κλπ κλπ . Κανεις δεν θα σκεφτει οτι ειναι "κακη" μητέρα και οτι δεν σκεφτεται το καλο του μωρου της .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Αν μια μητέρα πει στον παιδιατρο της ή στις φιλες της οτι εχει αποφασισει να μην κανει εμβολια στο παιδι της τοτε θα αρχισουν ΟΛΟΙ να της λενε σε τι κινδυνους θετει το μωρο , οτι φερεται εγωιστικά , οτι κανει μεγάλο λαθος κλπ κλπ Σιγουρα θα σκεφτουν(και ας μην το πουν ) ποσο "κακη" μητέρα ειναι και δεν σκεφτεται το καλο του μωρου της .

Αν μια μητέρα πει στον παιδιατρο της ή στις φιλες της οτι εχει αποφασισει να μην θηλάσει τοτε θα τις πουν ΟΛΟΙ οτι δεν πειράζει και τοσα μωρα μεγαλωσαν με ξενο γαλα , το θεμα ειναι να ειναι αυτη καλα κλπ κλπ . Κανεις δεν θα σκεφτει οτι ειναι "κακη" μητέρα και οτι δεν σκεφτεται το καλο του μωρου της .

δυστηχως ετσι ειναι!!!!lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Αν μια μητέρα πει στον παιδιατρο της ή στις φιλες της οτι εχει αποφασισει να μην κανει εμβολια στο παιδι της τοτε θα αρχισουν ΟΛΟΙ να της λενε σε τι κινδυνους θετει το μωρο , οτι φερεται εγωιστικά , οτι κανει μεγάλο λαθος κλπ κλπ Σιγουρα θα σκεφτουν(και ας μην το πουν ) ποσο "κακη" μητέρα ειναι και δεν σκεφτεται το καλο του μωρου της .

Αν μια μητέρα πει στον παιδιατρο της ή στις φιλες της οτι εχει αποφασισει να μην θηλάσει τοτε θα τις πουν ΟΛΟΙ οτι δεν πειράζει και τοσα μωρα μεγαλωσαν με ξενο γαλα , το θεμα ειναι να ειναι αυτη καλα κλπ κλπ . Κανεις δεν θα σκεφτει οτι ειναι "κακη" μητέρα και οτι δεν σκεφτεται το καλο του μωρου της .

Αααα γιαυτο μπορώ να πω και γω με σιγουριά ότι ισχύει. Όταν ανακοίνωσα ότι το παιδί μου δεν θα κάνει άλλα εμβόλια πέσανε να με φάνε. Ευτυχώς που μπορούσα να αντικρούσω ό,τι άκουγα αλλιώς θα με κάνανε να έχω ψυχολογικά προβλήματα και ότι θέλω να κάνω ευθανασία το παιδί μου!!!

Ο θηλασμός όμως είναι θέμα περίεργο περισσότερο από άγνοια παρά από κακία. Αν μια μέλλουσα μανούλα φρόντιζε να ενημερωθεί πλήρως για το θηλασμό αλλά και για τα ξένα γάλατα και αποφάσιζε να μην θηλάσει τότε θα έμπαινα στη διαδικασία να αναρωτηθώ γιατί το κάνει, όχι για να την κρίνω αλλά για να μάθω γιατί δε θέλει να κάνει αυτό το "δώρο" στο μωρό της.

Να πω ότι πρώτη και καλύτερη έτρεξα να πάρω αποστειρωτές, πιπίλες, μπουκάλια μόλις πλησίαζε ο καιρός. Από μια φλασιά που έφαγα 1 μήνα πριν γεννήσω άρχισα να την ψάχνω εντατικά για τον θηλασμό και τώρα έφτασα να θηλάζω 1 χρόνο και.

bottom line ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ!!!!!!!!!!! Δεν βλάπτει! Και μετά η απόφαση είναι στην ιδιοσυγκρασία του καθενός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΠΕΤΕΥΧΘΕΙ!

ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΑΜΜΥ!

ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΝΤΑΤΕ?

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ "ΒΡΟΜΑΕΙ"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα κρίνει κανένας πόσο καλή μάνα είσαι ή όχι, δικό σου είναι το παιδί, ότι νομίζεις θα κάνεις. Απλά ο θηλασμός είναι ότι καλύτερο μπορείς να προσφέρεις στο μωρό σου, μόνο θετικά μπορείς να βρείς στο θέμα αυτό, όσες κοπέλες θηλάζουν(να πάρω παράδειγμα από εμένα),προσπαθούν να βάλουν στο "κλίμα" αυτό και τις υπόλοιπες κ το βρίσκουν αυτονόητο, όσες φίλες έχω που έχουν γεννήσει ή είναι έγκυες, τις ζαλίζω γι' αυτό το θέμα, ώστε να θηλάσουν και να μην το κόψουν χωρίς λόγο, χωρίς να υπάρχει κάποιο θέμα υγείας. Πρίν γεννήσω έλεγα "να έχω γάλα και θα θηλάσω μέχρι να μου κοπεί", όταν γέννησα έλεγα "θα σαραντίσω και θα το κόψω"(αρχικά είναι πολύ δύσκολο, μέχρι να το συνηθίσεις),αφού σαράντισα έλεγα "να γίνει 3 μηνών και θα το κόψω", τώρα είναι 8μηνών και ούτε που το σκέφτομαι και συνεχίζω, τώρα πλέον είναι μια συνήθια και όσες φορές ήταν ανήσυχη ή δεν μπορούσα να την κοιμήσω ή και καθημερινά τα βράδια που ξυπνάει, την θηλάζω κατευθείαν και όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

μαρακι 2 έγραψε:

Δεν ξέρω αν είσαι κακιά

αλλά σίγουρα ΔΕΝ είσαι ...ότι καλύτερο θα μπορούσε να τύχει

σε ένα μωρό!

Είναι τόσο εγωιστικό ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ να του αφαιρέσεις

το δικαίωμα του να θηλάσει...!

Γιατί;;; Για να μην πονεσεις;

Και εγώ πόνεσα πολύ στην αρχή κ εκλαψα κ μάτωσα

αλλά με τι καρδιά στερεις αυτό το αγαθό από το βρέφος;

Είναι σίγουρο πως δεν είσαι ενήμερη ούτε για τα βασικά,

πολύ κρίμα!

Στο μέλλον που το παιδί θα χρειαστεί κ´άλλες «θυσίες» από σένα

για το δικό ΤΟΥ κ μόνο καλό

με την ίδια ευκολία θα του το αρνηθεις;;;

Απορώ που μας ρωτάς κιόλας..............[/quote:2v85trbv]

Kάτι τέτοιες απόψεις με έκαναν να αραιώσω κάπως από το mammy παρόλο που το αγαπώ αυτό το site. Δε θα κάτσω να πω τις απόψεις μου περί θηλασμού. Δεν υπάρχει λόγος. Λυπάμαι όμως που το 2010 υπάρχουν τόσο δογματικοί άνθρωποι. Μπράβο που θήλασες. Είσαι μάνα γεννημένη να κάνεις θυσίες. Έχω συγκλονιστεί. Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

10 ευρω το κουτακι;;;; :blink: εγω εδινα 24 ευρω καθε εβδομαδα μεχρι που αρχισαμε το 2 και εδινα 17 ευρω για 10 μερες περιπου, γιατι αρχισε ενδιαμεσα και τη στεραιη τροφη...!!!

[/quote:1c4lywum]

Τέλεια!!Θα μαζεψεις πολλες αποδειξεις για το αφορολογητο!!

Ξεχαστε αυτα που ξερατε περι θηλασμου, Αν θηλασετε και εισπρατετε πολλα εισοδηματα με τα νεα μετρα δεν προκειται να μαζεψετε τις αναλογες αποδειξεις!Αρα εισαι πλουσιος-αρα πληρωνε φορο....Ενω αν δεν θηλαζεις ετσι οπως εχει παει το ξενο γαλα, σε ενα 6μηνο καταφερνεις να εχεις φοροαπαλλαγη με τοσες αποδειξεις!!

Ειναι επιχειρημα-δε νομιζω να εχει καμια αντιρρηση!!

Καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες θηλαζουσες κα μη !! θα ελεγα να ηρεμησουμε λιγακι εμεις οι θηλαζουσες και να την πεφτουμε στις μη θηλαζουσες γιατι αυτο το συμπερασμα βγαινει απο την συζητηση !! εγω θηλαζω απο τον αυγουστο του 2006 και δεν εχω σκοπο να σταματησω γιατι ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ και οπως εμενα με ευχαριστει μια αλλη μανουλα την δυσαρεστει αυτο πρεπει να καταλαβουμε ολες εμεις που θηλαζουμε !! το αν ειναι δικαιωμα του βρεφους κλπ δεν υποχρεωνει μια μαμα να θηλασει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο λίγο καιρό που είμαι εδώ βλέπω ότι το mammyland δεν διαφέρει από μια μεγάλη παρέα γυναικών που κάλλιστα θα μπορούσαν να είχαν βρεθεί έξω σε ένα σπίτι και να μαλώνουν περί του θηλασμού και άλλων τέτοιων θεμάτων.

Η ανωνυμία του internet είναι ένας λόγος παραπάνω που κάθε μια από μας είτε αληθινή είτε ψεύτικη λέει ότι θέλει χωρίς συνέπειες.

Εδώ μπορείς να βγάλεις τις πιο κρυμμένες σου σκέψεις,να πάρεις και να δώσεις βοήθεια ή αν είσαι κακόβουλος χρήστης θα μπεις να προκαλέσεις αναστάτωση.

Κακόβουλοι άνθρωποι υπάρχουν παντού στη ζωή μας ακόμα και στο στενό μας περιβάλλον.Μπορεί να είναι η πεθερά,μια θεία ή η καλή μας "φίλη".

Πως θα μπορούσε να λείπει από το mammyland ο κακόβουλος χρήστης;Ακόμα και κάποια που είναι αληθινή μπορεί να βγάλει μια κακία σε κάποιο θέμα για τους δικούς της λόγους.

Κι επειδή το forum αυτό το διαβάζουν και επισκέπτες και με αυτά που γράφονται μπορεί να βοηθηθεί μια κοπέλα πιστεύω ότι σκοπός μας όταν γράφουμε δεν είναι να ξεσκεπάσουμε αυτήν που γράφει κάτι αλλά να απαντήσουμε ήρεμα και να πούμε την άποψη μας.

Για παράδειγμα έχω συναντήσει τον "χαρακτήρα" που βγάζει το μαρακι 2 σε μια φίλη μου.

Δεν έχει σημασία γιατί το μαρακι έβαλε αυτό το θέμα και σε τι αποσκοπούσε.

Όσες είναι υπέρμαχες του θηλασμού απαντώντας με επιχειρήματα και χωρίς ηθικολογίες και "κορώνες" που τσατίζουν τον άλλο μπορούν να επηρεάσουν θετικά όλες που διαβάζουν αυτό το θέμα(εγγεγραμμένοι χρήστες ή επισκέπτες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα ειναι οτι αρπαζονται αυτες που δεν θηλαζουν!

αν ξερεις οτικανεις το σωστο δεν βρισκω το λογο να αρπαζεσαι!

εγω ειμαι σιγουρη οτι κανω το σωστο για το μωρο μου!

οποτε δεν με νοιαζει αν καποιε με θεωρουν διαφορετικη!

ναι δεν μπαινω στο τρυπακι της εμπορευματοποιησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...ο θηλασμος καποτε ηταν αυτονοητος...τωρα πλεον ειναι δυσερευτος,γιατι υπαρχουν λαθος γιατροι,λαθος συμβουλοι,λαθος μυαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...