Μετάβαση σε περιεχόμενο

poso mhnwn phge sto dwmatio tou??


Recommended Posts

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ καλα κοριτσια!!!!! Αν ειναι να τη βγαλω οταν ειμαι εγω ετοιμη ψυχολογικα.......μαλλον νυφουλα θα τη βγαλω απο την κρεβατοκαμαρα μας!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Η ζουζουνα μου ειναι ετοιμη εδω και καιρο να παει στο δωματιο της....και το δωματιο της ετοιμο.....τωρα απλα περιμενουμε να ετοιμαστω κι εγω...... :blush::blush::blush:

Και να φανταστεις πως πριν γινω μανα το θεωρουσα "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ" μετα το χρονο να μην εχουν παει τα μωρα σε δικο τους δωματιο!!!! :blush::blush:

ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΚΙΑ ΦΑΕ ΜΕΓΑΛΟ ΛΟΓΟ ΜΗ ΛΕΣ!!!! ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eyxaristw gia oles tia apanthseis sas , na eiste kala!

Vlepw pws h syntriptiki pleiopsifia proteinei parkokrevato gia tis diakopes sto eksoxiko mas. giati omws ? poia h diafora me port bebe?

Exallou to parkokrevato mporei epeidh kleinei na pianei ligotero xwro sto amaksi, sto dwmatio omws tou eksoxikou de tha xwraei , enw to port bebe poli aneta giati einai san kalathouna..

Diukrinhste mou loipon giati h protimisi sto parkokrevato?!?

Eyxaristw poli-poli!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι αν δεν κανω λαθος το μωρακι σου θα ειναι 4 μηνων περιπου οταν θα πς διακοπες

οσες εχουν παρει καλαθουνες λενε οτι μεχρι τις 40 μερες αντε 2 μηνες χωρανε τα μωρακια τους μετα στριμωχνωνται και ειναι κριμα!!!!!!!!!

γιατι λοιπον να παρεις καλαθουνα και οχι παρκοκρεββατο τα ιδια χρηματα θα δωσεις αλλα το παρκοκρεβατο το παιρνεις παντου μαζιθ σου για 4-5 χρονια το αλλο ειναι για 2-3 μηνες το πολυ ασχετα αν πιαννει πιο λιγο χωρο!!!!!!!! :huh::blush:

την κορη μου επειδη την ηθελα στο δωματιο μας και δεν ειχα παρει κουνια ακομα την ειχα βαλει σε παρκοκρεββατο απο την αρχη μεχρι και 3 μηνων!!!!!μετα το πηγα και το αφησα στο σπιτι της πεθερας μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina78 έγραψε:

koritsia eyxaristw gia oles tia apanthseis sas , na eiste kala!

Vlepw pws h syntriptiki pleiopsifia proteinei parkokrevato gia tis diakopes sto eksoxiko mas. giati omws ? poia h diafora me port bebe?

Exallou to parkokrevato mporei epeidh kleinei na pianei ligotero xwro sto amaksi, sto dwmatio omws tou eksoxikou de tha xwraei , enw to port bebe poli aneta giati einai san kalathouna..

Diukrinhste mou loipon giati h protimisi sto parkokrevato?!?

Eyxaristw poli-poli!

εγω θεωρω οτι ειναι μικρος για παρκο ενω το πορτ μπεμπε ειναι μια χαρα για 4 μηνων..ακριβως το ιδιο πραγμα ειχα κανει και εγω και ηταν και μενα 4 μηνων...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κ με το καλό το μωράκι σου,γέννησα κι εγω Απρίλιο,του 2009 όμως.

Για τις διακοπές θα σου πρότεινα κι εγω το παρκοκρέβατο.Εγω αυτο που πήρα κλείνει και οι διαστάσεις του είναι μικρότερες απο το πορτ μπεμπε.Οπότε σιγουρα θα σου χωράει στο αυτοκίνητο.Τωρα το εχω στο σπίτι της μαμας μου κ κοιμάται εκει όταν χρειαστει να τον αφήσω.Εμενα ο μικρός το πορτ μπεμπε δεν το συμπάθησε καθόλου.Γεννηθηκε κ μεγαλούτσικος οπότε δεν θα ηταν κ πολύ άνετος.

Νομίζω οτι Αυγουστο μηνα θα ειναι μαρτύριο για το παιδάκι να κοιμάται εκει.Πάρε λοιπόν ενα παρκοκρέβατο,δεν ειναι πολύ ακριβα,θα βρεις κ με 100€ κ σίγουρα το καρότσι.

Όσο για το πότε πρέπει να πάει το μωρο στο δικο του δωμάτιο,εγω πιστευω οτι εξαρτάται καθαρα απο το καθε παιδι ξεχωριστά.Ενα μωρο που σηκωνεται τη νυχτα δεν μπορεις να το πας σε άλλο δωματιο μέχρι να "στρωσει" τον υπνο του.Ενα μωρακι που κοιμάται όλο το βράδυ σερι κ δεν εχει πρόβλημα,μπορει ανετα να ειναι στο δικο του δωμάτιο.Εγω τον εβγαλα 7 μηνων περίπου,θα τον ειχα βγάλει νωρίτερα αλλα έκανα κάτι μερεμετακια κι ετσι το καθυδτερησα.Γενικα πιστευω οτι δεν πρέπει να μενουν στο δωματιο των γονιων αν δεν υπάρχει λόγος.

Το δικο τους δωματιο ειναι σιγουρα πιο υσηχο,με το καταλληλο φωτισμό,χωρις θορύβους,χωρις tv κ χωρις τα μικρόβια που μπορει να κουβαλάμε οι μεγάλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...