Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ


Recommended Posts

KALHSPERA KORITSIA.KAI EGW STO 'CLUB' EIMAI KAI DIABAZA TWRA TA MHNYMATA SAS.KAPWS ETSI NIWTHW KAI EGW.KONTEYOYME 8 MHNES PROSPATHEIWN. O GIATROS MOY PROTEINE EPEIDH ME BLEPEI AGXWMENH NA KANW PARAPERA EKSETASEIS OPWS ORMONOLOGIKES, YPERHXOYS KAI SALPIGGOGRAFIA...MEXRI TWRA EXW KANEI KAPOIES AIMATOLOGIKES KAI YPERHXOYS ALLA DEN EIXAN DEIKSEI KATI...O ANTRAS MOY DEN THELEI AKOMA NA KANEI EKSETASEIS KAI EIPA NA MHN TON PIESW AKOMA...EYXOMAI KALH DYNAMH SE OLES MAS!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα.ας πω και εγω την δικη μου ιστορια

εμεις προσπαθουμε απο τοτε που παντρευτηκαμε δηλαδη το 2007.βεβαια δεν ειχα ιδεα τοτε για γονιμες απλα ειχα ακουσει οτι ειναι καθε 15η μερα η ωορρηξια(τι χαζη :P ) και ετσι ειχαμε τοτε επαφες αλλα δεν μας εκατσε.δεν ειχα καθολου αγχος απλα περνουσε ο καιρος χωρις να το καταλαβω!ετσι μετα απο 1.5 χρονο αποφασισαμε να ψαχτουμε να δουμε τι φταιει.εκανε ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα και του βγηκαν ολα οριακα και επαιρνε κατι χαπια και βιταμινες.ετσι σε αυτο το διαστημα εκανα και εγω οτι εξετασεις χρειαζοταν για να μην καθυστερουμε.ολα πεντακαθαρα απο την πλευρα μου και μετα απο 3 μηνες ξανακανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα για να δουμε πως ειναι το σπερμα μετα την θεραπεια αλλα πηγαμε σε αλλο μικροβιολογικο.εκει τα ειδαμε ολα :blink: πολυ χαμηλη κινητικοτητα και αριθμο!μου ειπε η γυναικολογος μου να παμε Αθηνα να ξανακανει επειδη τα αποτελεσματα ειναι το ενα τελειως αντιθετο με το αλλο και μου μιλησε και για εξωσωματικη :ohmy::blink: ετσι αποφασισα να φυγω απο αυτην και να παω σ'εναν αλλο γιατρο που αυτος μας ειπε να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα στο εργαστηριο του εχει ενα μηχανημα πολυ καλο αν και αυστηρο.εκανε και εκει και το αποτελεσμα?δεν εδειξε καν αριθμο και κινητικοτητα :blink: μας ειπε οτι ισως επειδη ειναι πολυ χαμηλος να μην εδειξε και να παμε Αθηνα στο μητερα να κανει αλλο και αναλογος το αποτελεσμα θα μας πει τι να κανουμε.εμεις ομως δεν πηγαμε αλλαπηγαμε σε ουρολογο και ειπε να κανει ενα υπερηχο οσχεων πρωτα.τον εκανε και βρεθηκε κιρσοκηλη!ετσι τωρα πρεπει να ξαναπαει να κανει ενα αλλο σπερμοδιαγραμμα να το παμε στον ουρολογο να το δει και μετα θα μας πει ποτε να κανει την επεμβαση.μετα την επεμβαση θα αρχισω να ελπιζω πιο πολυ οτι το θαυμα του Θεου θα ερθει και σε εμας.

συγνωμη αν σας κουρασα απλα ηθελα να σας πω την ιστορια μου για ολες εσας που δεν εχετε καν κλεισει χρονο προσπαθειων.μην απελπιζεσται και μην αγχωνεστε οσο μπορειτε.εγω αγχωθηκα πολυ οταν μετα απο ενα χρονο παντρευτηκε η φιλη μου και εμεινε εγκυος αμεσως.εκει ζηλεψα πολυ...φυσικα δεν ηθελα να παθει κακο το μωρο της αλλα ελεγα εγω γιατι ακομα δεν εχω μωρο ενω εκεινη αμεσως εμεινε?ε και μετα η μια μετα την αλλη οι εγκυμοσυνες ερχοταν,τρελαθηκα!τωρα πια εχω συνηθισει και απλα περιμενω καθε μηνα να μου ερθει.θα κανουμε αυτο που πρεπει και αμα θελησει ο Θεος θα μας στειλει ενα μωρακι δεν θα τρελαθω κιολας.υπομονη,πιστη και επιμονη κοριτσια ολες θα γινουμε μαννουλες καποια μερα ειτε φυσιολογικα ειτε οχι ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...