Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ??


Recommended Posts

Εμάς πριν τις 12-12.30 ποτέ και ας τον κάνουμε μπανάκι από τις 8!! Τον θηλάζω κατά τις 9 κ μετά τον πιάνει μια φοβερή δραστηριότητα μέχρι τις 11.30 που θα ξαναφάει )εκείνη την ώρα εγώ πια είμαι χώμα).

Το βράδυ ξυπνάει 2-3 φορέσ για φαγητό και το πρωί είναι στο πόδι από τις 9!

Στη διάρκεια της μέρας κοιμάται όποτε του έρθει και δεν έχω καταφέρει να τον κρατήσω ξύπνιο που μου λένε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια....εμενα απο 1 χρονων και μετα κοιμαται απο τισ 10 παρα ..ξυπναει κατα τισ 9 και 2 με 4,30 ξανακοιμαται....αυτο ειναι το προγραμμα μας εδω και 8 μηνες..αλλα και πριν κοιμοτανε κατα τισ 11 και ξυπνουσε 7,30-8,00..ξανακοιμοτανε μετα την φρουτοκρεμα..ξανα το μεσημερι...αντε μην τα υπολογιζετε και πολυ το καθε παιδακι εχει το δικο του προγραμμα..

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα δυστυχώς ακόμα δεν έχει φτιάξει το προγραμμά του στον ύπνο οπότε δεν έχει και σταθερή ώρα που κοιμάται και φυσικά ούτε σταθερή ώρα που ξυπνάει,που θα πάει θα φτιάξει σιγά σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ο Δημητράκης κοιμάται γύρω στις 10 με 10:30, αλλά αν έχει ξυπνήσει νωρίς το μεσημέρι μπορεί και από τις 9 - 9:30. Πάντως τώρα κοιμάται σερί όλη τη νύχτα. Για μένα αυτό είναι το πιο σημανικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις κατα τις 10 κοιμομαστε ξυπναμε στις 2, στις 5 και μετα στις 8 κανονικα ...πριν δεν κοιμοτανε πριν τις 1 και ξυπναγε 1 φορα στις 6 και μετα κατα τις 10!με βολευε καλυτερα το πρηγουμενο αλλα μεχρι τις 1 εσκαγε στο κλαμα με τα πονακια τωρα πια ειναι μια κυρια αλλα εγω το πρωι κουτουλαωωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις κοιμομαστε τρελες ωρες αλλα παντα του δινουμε ενα λουκανικο του μικρου και του λεμε καληνυχτα και παει στο σπιτακι του!μετα λεω καληνυχτα στο αλλο παιδακι και ξερενετε στον υπνο το 28χρονο παιδακι!δεν εχω καταφερει να βαλω ενα προγραμμα στον υπνο τους αλλα τι να κανω τους εχω αδυναμια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως 10.30 με 11.00 το πολύ. Κατά τις 9.00 κάνουμε μπανάκι και μεχρι να ντυθούμε, να βάλουμε κρεμούλες κτλ έρχεται η ώρα για το γαλατάκι μας. Το πίνουμε, καθόμαστε αγκαλίτσα για λίγο και μετά κούνια. Παίζει για λίγο με τα παιχνίδια του και Καληνύχτα μαμά,μπαμπά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου ευτυχώς τώρα που κλείνει τον 4ο κοιμάται γυρω στις 11 και ξυπνάει κατα τις 7 για γάλα αλλά ενδιάμεσα μπορεί να γκρινιάξει 1-2 φορές για πιπίλα......στις 7 που τρωει ξαναπέφτει κ ξυπνάει πάλι 9.Αυτό το πρόγραμμα το χει 1 βδομάδα τώρα....πριν κοιμόταν 2-3(!!) μέχρι 10-11!!Αλλά δε φταίει ο κακομοίρης γιατί έρχεται αργά ο μπαμπάς του από τη δουλειά κ ξεσηκώνεται.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...