Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μέρες.........


Recommended Posts

3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο....

κουράστηκα....

βαρέθηκα να ελπίζω....

ειμαι μέλος στο μαμυ απο το καλοκαίρι του 2007...μετα από μια καθυστερηση 4 ημερων....απο τότε...θέλω ενα μωράκι....

προσπαθούμε 7 μήνες με 3 μήνες διακοπή γιατι ο άντρας μου είναι ναυτικός και έλειπε....

τωρα σε λιγο καιρό θα φύγει για 6 μήνες...κι εγω κουράστηκα να μένω με το ονειρο...

Εχω όλα τα συμπτωματα που εχω καθε φορα όταν περιμένω περίοδο,η μόνη διαφορα έιναι ότι έχω πονους στην μήτρα κι οχι αριστερα-δεξια όπως αλλες φορες........

Θέλω συμπαρασταση...δεν αντέχω άλλο!!!!!!! Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου...υπομονή!

Υπάρχει τίποτε άλλο να κάνεις;;;; Ισως και κάποιες εξετάσεις...αν δεν τις έχεις κάνει ήδη...

ΥΠΟΜΟΝΗ!!! για να το ακούω και γώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι ότι η υπομονή είναι μια λέξη που σε τρελαίνει και σε κουράζει αφάνταστα. Οι 7 μήνες δεν ήταν μεγάλο διάστημα προσπάθειας ειδικά αν δεν γίνεται οργανωμένα. Εχεις προσπαθήσει να δεις την ωορηξία σου με διάφορα μέσα? Εγώ αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις και θα δεις που όλα θα γίνουν. Η καλύτερη μέθοδος είναι μαζί με τον γυναικολόγο σου να δείτε τις ημέρες ωορηξίας και να κρατήσεις τη διάθεση ανεβασμένη για το μωράκι.

Άσε τις έγνοιες πίσω σου και σκέψου μόνο αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou thelei megali ypomoni na eisai dipla se antra nautiko!!!

opote eimai sigouri oti tin exeis auth tin areti!!!!

alla den to exeis katalavei!!

euxomai poly grigora na ginei pragmatikotita to oneiro sou :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μην απογοητεύσαι.Να δεις που θα τα καταφέρετε και όλα θα πάνε καλά.7 μήνες είναι μικρό χρονικό διάστημα για να απογοητέύεαι.... Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή.. :laugh: ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νανά μου. Σε καταλαβαίνω περισότερο από κάθε άλλη κοπέλα μιας και ο σύζυγός μου είναι επίσης ναυτικός. Εμείς προσπαθούσαμε 2,5χρόνια με δύο μικρά διαλείμματα 1,5 και 2,5μήνες μιας και ταξίδευα μαζί του 7μήνες και 5μήνες αντίστοιχα. Τελικά ενώ βγήκε σε γραφείο, μετά από 6μήνες και με μόνο 2 προσπάθειες τον συγκεκριμένο μήνα μιας και έφευγε μικρά ταξιδάκια 10-15ημερών πλέον αποκτήσαμε το αγγελούδι που βλέπεις πιο κάτω ;) .

Επίσης η καλύτερη μου φίλη με επίσης άντρα ναυτικό 2χρόνια και 8μήνες παντρεμένη πήγε τον προηγούμενο μήνα στον γιατρό της βρήκε ένα πολύποδα, τον αφέρεσε και τώρα είναι 6εβδομάδων.

Ενοείτε πως και οι δύο προσπαθούσαμε απ'την αρχή. Η φίλη μου δεν ταξίδευε.

Μην απογοητεύσε. Αν έχετε κάνει εξετάσεις και είναι όλα ο.κ. σύντομα θα έρθει το σποράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη σε παιρνει απο κατω ΝΑΝΑ2.Δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου να ηρεμησει, παρε μια βαθια ανασα και να δεις που ολα θα γινουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω..αυτο που περνας ειναι δυσκολο..

δεν ειναι και τοσος πολυς ο καιρος που προσπαθεις ωστε να φοβασαι μηπως δε σου συμβει..

βεβαια η αποσταση που υπαρχει με τον καλο σου ειναι αυτη που το κανει πολυ πιο δυσκολο,το καταλαβαινω..

εγω προσπαθουσα 18 μηνες επειτα απο μια παλινδρομη κυηση που ειχα και ειχα τρομοκρατηθει μηπως μου εμεινε "κουσουρι" απο την αποξεση και δεν μπορω να κανω παιδια..

ο γιατρος με διαβεβαιωνε οτι δεν υπαρχει προβλημα,και οτι μονο το αγχος φταιει,αλλα εκνευριζομουν οταν το ακουγα αυτο..γενικα εκνευριζομουν με καθετι που ακουγα πανω σε αυτο το θεμα..ο αντρας μου ηταν πιο ψυχραιμος αλλα αυτο με εκνευριζε επισης!!!!υπεφερα και ηθελα κατανοηση..ολοι προσπαθουσαν να με παρηγορησουν και να με εμψυχωσουν και το θεωρουσα κοροιδια,οχι κατανοηση...ημουν τρελη δηλαδη...ημουν τοσο απαισια με τους ανθρωπους μου,αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως..ετσι μου εβγαινε..

δεν κερδιζεις κατι ετσι ομως..ξερω ειναι δυσκολο,αλλα θα ερθει το μωρο πιστεψε με,ειναι θεμα χρονου..οσο αγχωνεσαι τοσο καθυστερει..παρε μια βαθια ανασα και συνεχισε,χωρις αγχος..το αγχος ειναι το πιο σημαντικο..εγω τον μοναδικο μηνα που "τα παρατησα" εμεινα εγκυος..εβλεπα το τεστ και δεν το πιστευα..

ετσι θα συμβει και σε σενα..υπομονη και καλη δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να είσαι και να πάνε όλα καλά!

αλλά και να μην είσαι μή τρελαίνεσαι!

πριν φύγει πηγαίνετε να κάνετε μια σπερματέγχυση για να έχετε περισσότερες πιθανότητες!

δεν είναι και τόσο φοβερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα σου ευχομαι και εγω να γινει το ονειρο σου συντομα πραγματικοτητα!!! :) μην απογοητευεσε κουκλα μου 7 μηνες οντως δεν ειναι υπερβολικα πολυς χρονος για να απογοητευεσαι. επισης παιζει ρολο και το αγχος, βγαλτο λιγο απο το μυαλο σου και θα δεις που εκει που δεν το περιμενεις θα εχεις και εσυ ενα σπορακι!!! ;)

φιλια και σου ευχομαι οτι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας...

ηταν μια μικρη ένεση....

εχω κανει εξετασεις κι ολα ειναι οκ οπως και ο αντρας μου...

επισης τους πρωτους 3 μήνες παρακολουθουσα την ωορηξια με τεστ...

εχω μάθει τα πάντα...εχω διαβασει πολλα...τοσα που σε λιγο θα γίνω γυναικολογος...!!!!!!!!

απλα δεν ημασταν τυχεροι ως τωρα αλλά ρε γαμωτο και η υπομονη εχει τα όρια της...

αλκοστ εχω παρακολουθήσει απο κοντα ολη την ιστορια σου...και οταν διαβασα για την εγκυμοσύνη σου χαρηκα αληθινά και συγκινηθηκα...με το καλο να υποδεχθεις το αγοράκι σου...

ρε κοριτσια κοντευω τα 29,παιζει ρόλο κι αυτό έτσι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α,ΝΑΝΑ2 δεν θελω ηττοπαθειες..πρωτον γιατι δεν τις συμπαθω καθολου και δευτερον γιατι κι εγω φετος κλεινω τα 29 και καπως μου ηρθε τωρα αυτο που ειπες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: με εκανες και γέλασα barb!!!!!!

Μ εχει πιασει μωρε σήμερα η απογητευση...

ασε που εχω συμπτωματα και νομιζω πως θα ερθει πάλι η κυρια στην ωρα της και φρικαρωωωωωωωωωωω! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γιατι φρικαρεις παρακαλωωωωω???Κι αμα ερθει κι αυτο το μηνα καλως (ε,ενταξει,κακως!) να ερθει.Ασε που δεν βγαζει πουθενα να νταουνιαζουμε,ισα-ισα νομιζω οτι κανουμε χειροτερο κακο.Χαλαρωσε και απλως εχε λιγη υπομονη μεχρι την αναμενομενη μερα(της 'κυριας')

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nana2 οι 7 μήνες δεν είναι πολύ μεγάλο διάστημα!Φαντάζομαι οτι σε επιρεάζει και η δουλειά του άντρα σου και αυτο σε αγχώνει.Το στέφτεσε π΄λύ και ίσως αυτό να μην είναι καλό!Μόνο υπομονή μπορώ να σου πω να κάνεις.Πάρε παράδειγμα απο πολλές εδω στο μάμυ.Εγω προσπαθούσα 2 και μισό χρόνια.Τώρα μπήκα στη διαδικασία εξωσωματικής.Αυτο που έχω να σου είναι να κάνεις μια προσπάθεια με ένα τεστ ωορηξίας η να πάς σε ένα γιατρο να σου παρακολουθήσει τον κύκλο και να σου πει πότε έχει ωορηξία!Αυτά για αρχή.Προσπάθησε.Αξίσει τον κόπο και το ξέρεις!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barb έγραψε:

Α,ΝΑΝΑ2 δεν θελω ηττοπαθειες..πρωτον γιατι δεν τις συμπαθω καθολου και δευτερον γιατι κι εγω φετος κλεινω τα 29 και καπως μου ηρθε τωρα αυτο που ειπες..!

Και εγώ έκλεισα τα 31 … να μου έρθει και εμένα κάπως πιο πολύ?

Χαχαχα … :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει,ενταξει δεν ειμαστε γριες....!!!!!!!!! :P

Λοιπον σήμερα ειμαι στην 27η μερα...2 μερες πριν...

Συμπτωματα:1.πρησμενο στήθος

2.καποια πονακια στην μητρα κι οχι αριστερα-δεξια οπως αλλες φορες

3.θερμοκρασια 37.2

4.αγωνία στα υψη!!!!!!!!!!!!!!

helppppppppppppppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΒΡΕ ΚΟΥΤΟ!!ΠΩΣ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ,ΚΑΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ... ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ!!! ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΝΤΟ,ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ,ΑΣΤΟ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ!!ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΝΤΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ..ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ ΚΡΥΑΔΕΣ!!!!!ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙΣ ΕΝΑ ΝΙΝΑΚΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΤΟ!!ΑΧΧΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα!θα περιμενω να δω για καθυστερηση!φοβαμαι να κανω τεστ νωριτερα!εχω φαει κι εγω στο παρελθον πολλες κρυαδες από τεστ!

εσυ ποτε περιμενεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 μέρα ακόμα....

εχω πρηστει αρκετα(στήθος-κοιλια)

ανεβασμενη θερμοκρασια

και προσευχομαι να μου εχει χαρισει ο θεος ενα παιδακι.

κ θελω να σας ευχαριστησω ολες για οσο καιρο ειμαι στην παρεα σας...

ειστε μεγαλη ανακουφιση κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά καλημέρα! Μπορώ να νιώσω την αγωνία σου κοπέλα μου! Ευελπιστώ να έχεις σύντομα πολύ καλά νέα και ένα γλυκούλι σποράκι στην κοιλίτσα!! απ'ό,τι διαβάζω τόσο καιρό στο φορουμ,τα συμπτώματα μπορεί να έχουν άμεση σχέση με πιθανή εγκυμοσύνη! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...