Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενα ονοματάκι για το αγοράκι μου παρακαλώ....!!!!


tirogaridaki

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οδυσσεα λενε τον αντρα μου..και ολοι μονο Οδυσσεα δεν τον φωναζουν...Αχιλλες, Λεωνιδα, Διονυση..κλπ..πηραμε ολη την Ελληνικη Μυθολογια και Ιστορια..αλλα Οδυσσεα..σπανια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Τελικά μου είπε ο άντρας μου πως το όνομά του θα είναι ένα απο τα τρία..Αλέξανδρος, Αγγελος και Φιλιππος..:) για ψηφίστεεεε!!!!!!:)
αναμεσα σε αυτα τα 3 ονοματα...ψηφιζω φιλιππος..μακραν καλυτερο απο τα αλλα...το αγγελος πλεον ειναι συνηθισμενο..και το αλεξανδρος απλα δεν μου αρεσει

εμενα τα αγαπημενα μου ειναι ιασωνας(ετσι θα τον βγαλω εγω)και το φοιβος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!!ΕΤΣΙ ΟΝΟΜΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΜΑΣ..ΤΟ ΑΓΓΕΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΙΠΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΩΡΑΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σαν Μακεδονισσα ειμαι υπερ του Αλεξανδρου και του Φιλιππου.....κλινω προς το Φιλιππο πιο πολυ γτ Αλεξανδρους εχει παρα πολλους!!!!εχουμε πηξει στην κυριολεξια !!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.. αν και δεν είναι από τις εναλλακτικές σου, ωραίο ειναι το "Φραγκίσκος" όπως επίσης και το "Φαίδωνας".

Τώρα από τα τρία που είπες μάλλον καλύτερο το "Άγγελος" και μετά το "Αλέξανδρος".

:):)

πάντως όποιο όνομα και αν επιλέξεις είμαι σίγουρη ότι θα το λατρέψεις αφού θα είναι το όνομα του γιού σου ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με μπερδέψατεεεε...αν και να σας πω την αλήθεια..κανένα δε μου αρέσει απο αυτά τα τρία που σας έβαλα όσο το Αρτέμης...μου φέρνει στο νου έναν ψηλό αντρακλα μελαχρινο και με μπρατσάρες..έτσι δηλαδή όπως θα είναι και ο γιος μου!!!ααααχχχ....αλλά ο άντρας μου ουτε να το ακουσει..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτέμης ε..???Καλε γιατι???Τέλειο είναιαιαιαι!!!!

Απο τα άλλα 3,εγώ θα λεγα Αλέξανδρος...Ωραίο κ το Άγγελος,αλλα το Αλέξανδρος είναι πιο αρρενωπό θαρρώ.... ;)

Καλή επιλογή γλυκιά μου,φιλιά πολλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδακι εμενα το Αλεξανδρος μου αρεσε παντα και το Αγγελος και το Αρης (ο αντρας μου)..Στεφανος,Κωνσταντινος!!!

Τωρα επειδη το Αλεξανδρος ανηκε σε ενα προσωπο που αγαπουσ πολυ και εχασα ειναι πρωτο στη προτιμηση μου και μετα το Αγγελος!!!

Αν κανω αγορακι με το καλο θα το ονομασω Αλεξανδρο!!

Δεν μου αρεσει να κοβω τα ονοματα..

Το Σηφης Ιωσηφ και Μανωλης δεν μου αρεσει καθολου...

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Κορίτσια..αληθινά και μη..δεν πειράζει το ίδιο μου κάνει..πείτε μου σας παρακαλώ ονοματάκι για το αγοράκι μου που έρχεται..τους παππουδες μας τους βγάλαμε..και οι δυο Δημητρηδες..οπότε;;;Ψάχνω..ψάχνω..κάποιες θα πείτε είναι νωρίς ..ναι αλλά εγώ κάπως θέλω να το φωνάζω το παιδί μου..δε θέλω να λέω συνέχεια μπέμπης και μπέμπης..για ρίξτε..

Tι συμπτωση!!! Και του Ιασονα και οι δυο παππουδες Δημητρηδες...

Αλλα εμας τελικα μας αρεσαν τα: ΙΑΣΩΝ, ΠΛΑΤΩΝ, ΒΥΡΩΝ, ΟΡΕΣΤΗΣ...

Αν ποτε κανω δευτερο παιδακι και ειναι παλι αγορι το ονομα του θα ειναι... Βυρωνας! Ειναι το nikname του αντρα μου χρονια τωρα και ο Λορδος Βυρωνας ειναι τιμωμενο προσωπο - πεσων φιλελληνας στο Μεσολογγι...

Ειχα φοβερες ιδεες και λιστα ολοκληρη για κοριτσιστικα ονοματα γιατι ηθελα κοριτσακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μακάρι να κάνεις κορίτσι κάποια στιγμή..εμείς αν κανουμε κορίτσι θα το βγάλουμε Ιόλη!!!:) Ιουλία λένε τη μαμά μου οπότε το Ιολη μπορείς να πεις ότι βγαίνει απο κει..αχχχ...ποτε θα κάνω κορίτσι;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Να σου πω..στην αρχή της εγκυμοσύνης και εξ αιτίας της ατυχους προηγουμενης ήθελα να το βγάλω Αγγελο. Ξέρεις ήρθε πολύ γρήγορα η νέα εγκυμοσύνη και σε μέρες που ουτε καν φανταζόμουν ότι θα είχα ωορρηξία και επιπλέον ήταν και εκείνο αλλά και αυτό αγοράκι που είπα πως ήταν θεόσταλτο..και πως το προηγουμενο μωράκι μου ήρθε ξανά...:) ναι το Άγγελλος λέει πολλά για μένα..

Α! ναι... Πολυ ωραιο και το Αγγελος! (Στην περιπτωση μας δεν γινοταν με τιποτα... Αγγελικη εγω, Αγγελα η πεθερα μου και αγγελος ο μικρος? Θα χαναμε το λογαριασμο απο φτερα και φωτοστεφανα... Και δεν μας ταιριαζουν καθολου!!! :P )

Και ειδα και μερικα αλλα που προτειναν τα κοριτσια και δεν τα ειχα σκεφτει καθολου... Φιλιππος, Αλεξανδρος, Ερμης, Αρης (οχι απο Αριστειδης), Απολλων, Αχιλλεας, Τηλεμαχος, Παρης, Νεστωρ, Αλκιβιαδης, Φοιβος...

Μαλλον κολλημα με τα αρχαιοελληνικα ονοματα εχω αλλα τι μου εκανες τωρα... Μολις ανακαλυψα οτι το Βυρων, δεν εχει χριστιανικη εορτη... Ανατριχιασα, παλι δραματα θα εχουμε!

Οποτε αν δεν καταληξετε στο Αγγελος που ειναι πολυ ωραιο ονομα και απ' οτι καταλαβα το επικρατεστερο για σενα...

Ριξε μια ματια στο παρακατω link, για να αποφυγεις τις δυσαρεστες εκπληξεις στην εκκλησια...

http://www.eortologio.gr/

Εχει και κατι φοβερα ονοματα που δεν τα εχω ξανακουσει ποτε αλλα υπαρχουν οι αντιστοιχοι αγιοι - οσιοι...

Να σκεφτεις οτι τωρα παιζουμε το εργο αν θα γινει βαπτιση ή οχι...

Φυσικα θα γινει γιατι επιμενουν οι νονοι και τους αγαπω πολυ, μεχρι

Ιερεα που θα μου κανει τα κεφια μου βρηκαν (να μην του βουτηξει το κεφαλι μεσα, να μη μας υποχρεωσει για το γαμο, και να τα πει γρηγορα αλλα με αγαπη και καλη προθεση), αλλα επειδη δεν αντεχω τα νεα καραγκιοζιλικια και των δυο σογιων παριστανω τη δυσκολη ή μαλλον την ανενδοτη ετσι ωστε την τελευταια στιγμη που θα "υποχωρησω"... να αρκεστουν στο να μαζευτουμε 10-15 ατομα το πολυ στην εκκλησια και μετα σπιτι μας για το φαγοποτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

tirogaridaki έγραψε:

Tι συμπτωση!!! Και του Ιασονα και οι δυο παππουδες Δημητρηδες...

Αλλα εμας τελικα μας αρεσαν τα: ΙΑΣΩΝ, ΠΛΑΤΩΝ, ΒΥΡΩΝ, ΟΡΕΣΤΗΣ...

Αν ποτε κανω δευτερο παιδακι και ειναι παλι αγορι το ονομα του θα ειναι... Βυρωνας! Ειναι το nikname του αντρα μου χρονια τωρα και ο Λορδος Βυρωνας ειναι τιμωμενο προσωπο - πεσων φιλελληνας στο Μεσολογγι...

Ειχα φοβερες ιδεες και λιστα ολοκληρη για κοριτσιστικα ονοματα γιατι ηθελα κοριτσακι![/quote:3sceqedw]

σε παω με 1000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...