Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ?


ΑΡΤΕΜΗ

Recommended Posts

Καλημέρα! Περιμένω το δεύτερο παιδί μου τον Ιούλιο και αναρωτιέμαι πως θα είναι η ζωή μας με 2 παιδιά. Μια φίλη μου μου είπε ότι θα είναι φρίκη. Δυσκολέυομαι να το πιστέψω. Θα είναι όντως τόσο διαφορετικά τα πράγματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα μεσα σε οοοοοοοολες τις αλαγες θα συμπεριλαβεις και την πρεσα !!! χαχαχαχα πραγματι εγω τωρα στο δευτερο πηρα πρεσα !! ολα καλα ειναι βρε χαζουλα !! μην ανυσηχεις μετα απο 2 μηνες θα σκεφτεσαι οτι παντα ειχες δυο παιδια !! με το καλο μην φοβασαι !! αλλες που εχουν διδυμα τι να πουν ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κάπως έτσι τα φαντάζομαι!!!!:) Κι ΄τσι πρέπει να είναι! Αν τώρα το ένα παιδί αναζητά την προσοχή μας..πως θα νιώθουμε άραγε όταν δυο παιδιά και πολύ περισσότερο ένα νεογέννητο αποζητά την προσοχή μας!!! Θυμίσου πως ήταν το πρώτο σου παιδί νεογέννητο συν ένα νηπιο επιπλέον!!!!χαρά εεεεε;;;;χαχαχαχαχαχαχα!!!Κουράγιο...δεν ξέρω που θα το βρεις, αλλά μονο έτσι θα αντέξουμε!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε τα δίδυμα θα ήταν παράνοια. Απλώς με 1 είναι εύκολα, τον αφήνω κάνω τις δουλειές μου, βγαίνω, με δύο αυτά θα είναι πολυτέλεια, έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις οι μαμαδες προσαρμοζομαστε ευκολα και αντεχουμε πολλαααααααααααααα αυτο να θυμοσαστε!! εγω σκεφτομαι να κανω αλλο ενα οσο κιαν σας φαινεται εξωφρενικο !! αλωστε τα παιδακια μας μονο χαρα μας προσφερουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki αυτά σκέφτομαι κι εγώ. Αναγκαστηκά προσαρμόζεσαι αλλά με πολύ κόστος πιστεύω. Θα χάσω πολλές ελευθερίες που είχα με το πρώτο παιδί. Θεε μου δώσε μου δύναμη!!

ΒΙΚΥ είσαι φτιαγμένη για μαμά. Μπράβο σου, δεν μπορώ να νιώσω τόσο χαλαρή όπως εσύ όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΣΟ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΔΙΑ???ΛΟΙΠΟΝ,ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙς ΝΑ ΠΑς ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΝΩ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΚΡΑΤΑς ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕς!!!!!! :laugh: :laugh: ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 45 ΜΕΡΕς ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ!!!!ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗς ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΞΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ(2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ)!!!!ΑΑΑΑ,ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΟΤΣΙΔΑ!!!!ΠΟΥ ΧΡΟΝΟς ΓΙΑ ΚΑΛΟΠΙΣΜΟΥς!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΤΕΜΗ έγραψε:

Καλημέρα! Περιμένω το δεύτερο παιδί μου τον Ιούλιο και αναρωτιέμαι πως θα είναι η ζωή μας με 2 παιδιά. Μια φίλη μου μου είπε ότι θα είναι φρίκη. Δυσκολέυομαι να το πιστέψω. Θα είναι όντως τόσο διαφορετικά τα πράγματα?

ωραίες φίλες!!! :woohoo:

σου κάνουν την καρδιά περιβόλι !! :woohoo:

σου δίνουν κουράγιο!!! :woohoo: :woohoo:

δεν γνωρίζω αλλά όπως μου έχουν πει κάποιες φίλες ,μπορεί να ειναι στην αρχή λίγο δύσκολα αλλά ειναι ταυτόχρονα και πολύ ωραία και σιγά σιγά μπαίνουν όλα σε ρυθμό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας οι οποίες είναι αντιφατικές. νομίζω η toulouz έχει δίκαιο. Έτσι με φαντάζομαι, σαν την τρελή να γυρναώ μέσα στο σπίτι και να μην προλαβαίνω να ικανοποιήσω τις βασικές μου ανάγκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρίκη δεν θα είναι, αλοίμονο! :dry:

Αλλά σίγουρα θα περιοριστεί ακόμα περισσότερο ο ελεύθερός σου χρόνος.

Όταν γέννησα τον γιό μου (Ιούνιο 2008) η κόρη μου ήταν κάτι λιγότερο από 1,5 ετών,δηλαδή μωρό κι αυτή. Δεν φαντάζεσαι πόσο ζήλευε και συνέχεια χτύπαγε τον μικρό. Ακόμα και τώρα έχουμε ξεσπάσματα ζήλιας! :(

Ένα δεύτρεο παιδί αλλάζει πολλά σε ένα ζευγάρι καθώς επίσης και τα οικονομικά. Πλέον η οικογένεια είναι ολοκληρωμένη. :):)

Όσο είναι μωρά, είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα, αλλά αργότερα και στην ηλικία που έχουμε φτάσει εμείς τώρα περνάμε super. Ισχύει αυτό που λένε, να κάνεις γρήγορα και το δεύτερο για να ξεπεταχθεί μαζί με το πρώτο. ;)

Με το καλό να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρτεμη ακου να σου πω ολες οι γυναικες ειμαστε ετοιμες μαμαδες !!! δεν λεω ερχεται το βραδυ και πεφτω πτωμα εχω να βγω με τον αντρα μου πανω απο 3 χρονια οι δυο μας καθως δεν εχω βοηθεια απο κανεναν μαμα πεθερα στον κοσμο τους και αποφασησα οτι πρεπει να σταθω στα ποδια μου και να μην περιμενω απο κανεναν και τιποτα δεν σου κρυβω οτι οταν ανακαλυψα την δευτερη εγκυμοσυνη μου τρελαθηκα και ειχα την φοβια οτι δεν θα τα καταφερω και ποτε θα ξεκουραζομαι κλπ αλλα καμια σχεση !! εμαθε το σωμα μου να μην κοιμαται τα μεσημερια και ενιωθα οτι παντα ειχα 2 παιδια !! ετσι θα εισαι και εσυ !!! οτι θα κουραστεις θα κουραστεις αλλα προτιμας να μην τα ειχες τα παιδια σου ;;; και ειναι και ενας τροπος να κατανοησουμε τις μαμαδες μας που μας μεγαλωσαν και τι περασαν !! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa: αυτό το πιστέυω κι εγώ. Στην αρχή σου βγαίνει η Παναγία αλλά δεν θα είναι αιωνίως μικρά, θα μεγαλώσουν και τότε δεν θα μας έχουν άμεση ανάγκη όπως τώρα, τότε θα παρακαλάμε να μας αφιερώσουν λίγο χρόνο, θα ζητιανεύουμε μια αγκαλιά.Να χαίρεσαι κι εσύ τα παιδιά σου

ΒΙΚΥ 2:έχεις πολύ κουράγιο ΒΙΚΥ.Μπράβο!Ελπίζω να αντέξω και να είναι έτσι όπως τα λες, δεδομένου ότι εγώ έχω βοήθεια και απ΄τις δύο πλευρές. Σίγουρα τα θέλω τα παιδιά μου και έχεις δίκαιο σ΄αυτό που λες ότι ναι τώρα καταλαβαίνωτη μάνα μου που είχε 3. Να χαίρεσαι τα παιδιά σου, που έχουν μια μαμά με τόσες αντοχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΡΤΕΜΗ.

Κ ΓΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ

ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΑΛΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΡΟΜΑΖΩ Κ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.

ΟΥΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΡΙΚΗ.

ΙΣΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΔΙΣΕΙΣ

ΜΕ ΤΑ 2 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝΕ ΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΚΡΙΒΩΣ 2 ΧΡΟΝΩΝ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΚΟΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΗΛΙΚΙΑΚΑ.

ΕΣΕΝΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε αρτεμης μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε θα το δεις θα βρεις εναν ρυθμο για να τα κουμανταρεις ολα !! εδω θα μαστε και θα μας τα λες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΤΕΜΗ έγραψε:

mirlitsa: αυτό το πιστέυω κι εγώ. Στην αρχή σου βγαίνει η Παναγία αλλά δεν θα είναι αιωνίως μικρά, θα μεγαλώσουν και τότε δεν θα μας έχουν άμεση ανάγκη όπως τώρα, τότε θα παρακαλάμε να μας αφιερώσουν λίγο χρόνο, θα ζητιανεύουμε μια αγκαλιά.Να χαίρεσαι κι εσύ τα παιδιά σου

Πράγματι όταν μεγαλώσουν θα θέλουμε μετά εμείς αγκαλιά και θα τα παρακαλάμε να μας δώσουν λίγη σημασία!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια η αλήθεια είναι ότι μια αγωνία για το πως θα είναι η ζωή μας με τον ερχομό του δεύτερου μωρού την έχουμε...και σίγουρα τα βρέφη έχουν μεγάλες απαιτήσεις και δεν μπορείς να τους πεις κάτσε μωρό μου ένα λεπτό κάνε υπομονή και έρχομαι..και από την άλλη να προσπαθείς να κρατάς και τις ισορροπίες και να προσπαθείς να μη ζηλέψει το μεγαλύτερο...Το σίγουρο είναι όμως ότι είμαστε πιο έτοιμες απ ότι είμασταν όταν περιμέναμε το πρώτο παιδί που δεν είχαμε ιδέα τι μας περίμενε...Υπομονή λοιπόν κανά δύο χρονάκια να ξεπεταχτεί και το δεύτερο!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!

Εκανα το δευτερο αγορακι μου πριν 55 μερες και εχω ενα γιο που κοντευει τα 3!

η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη αλλα μετα εξικοιωνεσαι!

Αυτο παιζει ρολο πως ειναι το πρωτο μωρο.

Εμενα δεν τρωει ακομα μονο του και την ωρα πχ που θελει να φαει ο μεγαλος θελει να φαει κι ο μικρος!

Γινεται ενας ψιλοχαμος μερικες φορες και επειδη ζηλευει ο μεγαλος και πρεπει να χω τον μικρο συνεχεια μαζι μου σε οποιο δωματιο παω αλλα τωρα δεν μου κανει εντυπωση!

Ο προσωπικος χρονος σιγουρα μειωνεται και το σωμα προσαροζεται,να φανταστεις λογω θηλασμου κοιμαμαι κανενα 4ωρο,αλλα ειναι μια ιδεα!

Αμα καμια φορα παει ο μεγαλος μου να μεινει στην γιαγια του για καναδυο μερες ναι μεν εχει ησυχια το σπιτι αλλα μου κακοφαινεται τρομερα και δεν εχω τι να κανω!!

Οποτε μην αγχωνεσαι για τιποτα!

Ηξερε Ο Θεος τι εκανε οταν αποφασισε να κανουν οι γυναικες τα μωρα!!

Ειμαστε σκυλια εμεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yiotaki: ο γιος μου είναι 2,5 και όταν γεννηθεί η κόρη μου τον Ιούλιο θα έχουν ακριβώς 3 χρόνια διαφορά. Πιστεύω αυτό που λες. Θα προσαρμοστούμε στα νεά δεδομένα, άλλωστε δεν μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς.

ΒΙΚΥ 2: είσαι large τύπος κι αυτό μ΄αρέσει. Φαντάζομαι πως θα είσαι και αισιόδοξος άνθρωπος και γενικά θα βρίσκεις λύσεις εκεί που κάποιο πελαγώνει.

Lemon: ξέρεις τι με κουράζει αρκετά. Ούτε το ότι δεν θα κοιμάμαι όπως θέλω, ούτε ότι θα αλλάξουν οι ρυθμοί μου. Με ενοχλεί όλος αυτός ο χαμός που λες. Τα μην έχει το σπίτι ποτέ σειρά και τάξη και επειδή είμαι υστερική με την τάξη παρόλο που έχω ήδη ένα μικρό παιδί (δυστυχώς βλέπω ότι γίνεται κι αυτός τακτικός σαν εμένα) φοβάμαι πως αυτό θα με κουράζει να προσπαθώ δηλαδή να τακτοποιώ πράγματα που σε λίγο θα γίνουν χάλια. Τέλος πάντων, Όπως έρθουν τα πράγματα και όχι άγχος όπως λες κι εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια δηλαδη εγω που εχω κορη 19 μηνων κ περιμενω κ διδυμα να κλεισω θεση απο τωρα στο δαφνή? κοιτα να δεις εγω δεν εχω καμια βοηθεια αλλα δοξα το θεο θα τα βγαλω περα. Οταν εμαθα στην αρχη οτι ειμαι εγκυος σε διδυμα επεσε ο ουρανος να με πλακωσει αλλα τωρα μια χαρα. Θα τα καταφερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγορα θα τα βγάλεις πέρα. Τελικά όλα μια ιδέα είναι, απλώς φαντάζομαι ότι ο ελεύθερος χρονος θα εκμηδενιστεί και οι ρυθμοί θα γίνουν ακόμη πιο γρήγοροι. Με το καλό να δεχθείς τα διδυμάκια σου και να χαίρεσαι την κόρη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγορα θα τα βγάλεις πέρα. Τελικά όλα μια ιδέα είναι, απλώς φαντάζομαι ότι ο ελεύθερος χρονος θα εκμηδενιστεί και οι ρυθμοί θα γίνουν ακόμη πιο γρήγοροι. Με το καλό να δεχθείς τα διδυμάκια σου και να χαίρεσαι την κόρη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλά κοριτσακι μου κ εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου κ θα δεις οτι ολα θα γινουν. Πολλες φορες κ εγω που σου τα λεω λυγιζω απο τωρα με ενα οχι μετα με 3 μωρα ουσιαστικά. Η κορη μου ειναι πολύ ζορικη κ γρεμιζει ολη μερα κ ωρες ωρες ιδιως τωρα με την εγκυμοσυνη μου ρχεται να κλαιω απο απελπισια μιας κ δεν εχω βοηθεια καθολου κ ουτε κ θα εχω. Απλα ελπιζω οτι καποιες στιγμες θα καθομαι κ θα τα κοιταω που θα παιζουν ολα μαζι κ θα μ αποζημιώνει. Ελπιζω να χουμε ολες δυναμη κ να τα βγαλουμε περα ε κ το σπιτι τι να κανουμε βρε κοριτσακια ας ειναι κπου κ που λιγο ανω κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΤΕ ΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΠΕΡΝΑΝΕ ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ . ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΙ ΤΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΟΣΟ .ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΑ ΠΛΕΩΝ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΑΛΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ . ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 4 ΤΟ ΑΓΟΡΙ Κ 2 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑΚΙΑ

ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω μόνο να έχεις τη δυνατότητα και να μη δουλεύεις γιατί διαφορετικά θα είναι μαρτύριο η κατάσταση. Όπως είπες όμως δεν θα μείνουν αιωνίως μικρά και δεν θα μας χρειάζονται πάντα από πίσω. Θα έρθει ο καιρός που θα ανεξαρτητοποιηθούν και τότε θα ξεκουραστούμε κι εμείς απ' αυτό το κυνηγητό από πίσω συνέχεια, από αυτά τα μη κάνεις αυτό,μη κάνεις εκείνο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena μακάρι μετά το χρόνο ν΄αρχίζουν να παίζουν, αυτό θέλω κι εγώ, να μπορώ να κάνω τις δουλειές μου με μια σχετική ηρεμία.Επίσης κι εμένα το πρώτο μου παιδί είναι αγόρι και το δεύτερο, που θα έρθει τον Ιούλιο είναι κορίτσι. Δεν ξέρω πίστευα ότι τα παιδιά είναι καλύτερα να είναι του ιδίου φύλλου αλλά φαντάζομαι ότι ίσως ένα κι ένα να κάνουν την ίδια παρέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...