Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ???


Recommended Posts

Αβα έγραψε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!

εχω περασει δυο τραγικες μερες και νυχτες μετα την ωοληψια.Μου δωσανε την αντιβιωση claripen η οποια με ενοχλησε οαρα πολυ στο στομαχi. Proti fora me enoxlise toso polu ena farmako.Fantasthte oti ksipnousa stis 3:30 me aforitous ponous. Telos panton pira til stin kliniki kai mou tin allaksane. Telos kalo, ola kala!

Aβα μου με το καλό διάβασα το τι τραβηξες με την αντιβίωση και ότι στην άλλαξαν , μάλλον θα σου έδωσαν Vibramicin των 100 αν σου έδωσαν αυτή μη τη φοβάσαι καθόλου . Σεπερίπτωση διάροιας ρώτα τον γιατρό αν μπορείς μέχρι την εμβρυομεταφορά να πάρεις ultra levi που φτιάχνει τη χλωρίδα του εντέρου . πολλά φιλιά και περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera se oles sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ava kali epituxia gia aurio ola na pane TELEIA!!!!!

molis mporeis pes mas ta nea sas!sotiria sou euxomai na exeis suntoma ta teleiotera nea gia na mas peis!!!!!

ego mesa stin evdomada tetarti to polu paraskevi tha pao gia tin oolipsia.gia na doume!

loipon tha kanoume thetikes skepseis,sxedia kai oneira,psaksimo sto internet,periodika ,tv kai tha perasoun oi meres!

KALH MAS EPITUXIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια μου καλημέρα ήρθα γραφείο μόνο κ μόνο για να μάθω τα νέα σας. Ava μου καλή επιτυχία για σήμερα. dafni και σε σενα τα καλύτερα εύχομαι όπως κ σε όλες τις κοπέλες....πω πω είμαστε πολλές κ μπερδευω τα ονόματα. Τερι μου περιμένουμε με αγωνία τα Θετικότερα νέα σου.

Οσον αφορά εμένα μου βάλανε 2 μωράκια την 5η μέρα γιατί ήταν στο στάδιο βλαστοκύστης κ δεν ρισκάρανε για 3. Και μου καταψύξανε άλλες 2 βλαστοκύστες.

Ομως κορίτσια είμαι πολύ στεναχωρημένη... :( ΔΕΝ νοιωθω τίποτα , ούτε το στήθος πονάει πολύ, ούτε πανάκια εμφύτευσης έχω γενικά ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ και είναι η 5η μέρα με την εμβρυομεταφορά. Κορίτσια μου δεν κοιμήθηκα εύκολα το βράδυ...ανησυχώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας.

Εύχομαι σε όλες να είναι καλά και να αποκτήσουν σύντομα αυτό που θέλουν.

είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο forum και δεν ξέρω και ακριβώς πως να το χρησιμοποιώ.

Ελπίζω να λάβει καποιος το δικό μου μήνυμα.

Θα κάνω εξωσωματική τον Μάρτιο.

είναι η δεύτερη. στην πρώτη έκανα το βραχύ πρωτόκολλο με puregon. μόλις στις 7 μέρες τις σταμάτησα γιατί είχα 8 ωάρια και έγινε η εμβρυομεταφορά την 10η μέρα του κύκλου. δεν πηρα κιλά στην πρώτη εξωσωματική.

Τώ΄ρα θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο και έχουν προστεθεί πολλά φάρμακα. daronda, meropar, + τα άλλα. Τα έχει πάρει καμιά σας; Είχε παρενέργειες; Παχαίνουν;

ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofia17 έγραψε:

καλημέρα σας.

Εύχομαι σε όλες να είναι καλά και να αποκτήσουν σύντομα αυτό που θέλουν.

είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο forum και δεν ξέρω και ακριβώς πως να το χρησιμοποιώ.

Ελπίζω να λάβει καποιος το δικό μου μήνυμα.

Θα κάνω εξωσωματική τον Μάρτιο.

είναι η δεύτερη. στην πρώτη έκανα το βραχύ πρωτόκολλο με puregon. μόλις στις 7 μέρες τις σταμάτησα γιατί είχα 8 ωάρια και έγινε η εμβρυομεταφορά την 10η μέρα του κύκλου. δεν πηρα κιλά στην πρώτη εξωσωματική.

Τώ΄ρα θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο και έχουν προστεθεί πολλά φάρμακα. daronda, meropar, + τα άλλα. Τα έχει πάρει καμιά σας; Είχε παρενέργειες; Παχαίνουν;

ευχαριστώ πολύ

sofaki sou efxome kali epitixia.ta farmaka den paxenoun i masa ke i akinisia paxeni.ala kian paris 2.3 kila ti egine??????????

nomizo pos i protereotita ine na minoume egios...vevea opos to antilamvanete kanis.

telos panton ego exo kani 7 eksosomatikes mesa se 2 xronia pao 55kila prin ksekiniso pigene 52.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ (ΤΑ ΚΙΛΑ) ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΑΧΑΙΝΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia μου νομίζω πως κάνουν έντονη κατακράτηση υγρών αλλά όταν σταματάει η θεραπεία το σώμα επανέρχεται. Εγω είμαι τούμπανο στην κοιλιά. Η διατροφή είναι το κλειδί για ένα σωστο σώμα, δεν βάζω άσκηση μιας κ δεν μπορουμε όσο είμαστε στη διαδικασία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!!

Ολα πηγαν καλα με την εμβρυομεταφορα, μου μεταφερανε δυο εμβρυακια :):):):):):):)

ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα!!!!!!!!! Αποφασισα να σκεφτομαι θετικα, να μην τρελαινομαι και μεχρι την χοριακη να μην ασχολουμαι καθολου μα συμπτωματα κλπ. Να δουμε αν θα το τηρησω...... :P

Φιλακια σε ολες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα έγραψε:

Γεια σας κοριτσακια!!!!!

Ολα πηγαν καλα με την εμβρυομεταφορα, μου μεταφερανε δυο εμβρυακια :):):):):):):)

ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα!!!!!!!!! Αποφασισα να σκεφτομαι θετικα, να μην τρελαινομαι και μεχρι την χοριακη να μην ασχολουμαι καθολου μα συμπτωματα κλπ. Να δουμε αν θα το τηρησω...... :P

Φιλακια σε ολες :kiss::kiss::kiss:

Σου έστειλα και καρματάκι (αν το έχω κάνει σωστά!)

Και πάλι, καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με μία ++++++++++++++++++++++++++++ χοριακή!!!!

Φιλιά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Kοριτσάκια μου καλημέρα ήρθα γραφείο μόνο κ μόνο για να μάθω τα νέα σας. Ava μου καλή επιτυχία για σήμερα. dafni και σε σενα τα καλύτερα εύχομαι όπως κ σε όλες τις κοπέλες....πω πω είμαστε πολλές κ μπερδευω τα ονόματα. Τερι μου περιμένουμε με αγωνία τα Θετικότερα νέα σου.

Οσον αφορά εμένα μου βάλανε 2 μωράκια την 5η μέρα γιατί ήταν στο στάδιο βλαστοκύστης κ δεν ρισκάρανε για 3. Και μου καταψύξανε άλλες 2 βλαστοκύστες.

Ομως κορίτσια είμαι πολύ στεναχωρημένη... :( ΔΕΝ νοιωθω τίποτα , ούτε το στήθος πονάει πολύ, ούτε πανάκια εμφύτευσης έχω γενικά ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ και είναι η 5η μέρα με την εμβρυομεταφορά. Κορίτσια μου δεν κοιμήθηκα εύκολα το βράδυ...ανησυχώ πολύ.

giati nikol moy prepei na ponas;kathe organismos einai diaforetikos nomizo mhn anxonese :kiss::)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Sofia μου νομίζω πως κάνουν έντονη κατακράτηση υγρών αλλά όταν σταματάει η θεραπεία το σώμα επανέρχεται. Εγω είμαι τούμπανο στην κοιλιά. Η διατροφή είναι το κλειδί για ένα σωστο σώμα, δεν βάζω άσκηση μιας κ δεν μπορουμε όσο είμαστε στη διαδικασία....

Σ' ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Για όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ Σωτηρια μου!!!!

Ευχομαι σε ολες μας θετικες χοριακες!!!!!

Νικολ μου ηρεμησε, οπως θα εχεις ξαναδιαβασει πολλες φορες στο φορουμ οτι η παρουσια ή η απουσια συμπτωματων δεν σημαινει απολυτος τιποτα.Προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι και να εισαι χαρουμενη γιατι ολα θα πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera !!!!ava kali epituxia :laugh: !!!thetiki skepsi kai ksekourasi tora :woohoo: :silly: !

pes mas tin empeiria?pooneses?ti odeigies sou edose o giatros mexri tin xoriaki?se poses meres kaneis xoriaki?

signomi gia tis toooooses erotiseis :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα μου γλυκειά καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, εύχομαι και τα 2 μωράκια να δεσουν καλά στη κοιλίτσα σου.

Εγω Αβα μου είμαι λίγο φρικαρισμένη γιατί μέρα παρα μέρα ξεπρήζεται κ το στήθος, ενω δεν ακουμπιώταν στην ωοληψία, σήμερα ειδικά τα ζουλάω κ λίγα πράγματα.....το πρωι έκλαιγα...

sotiria μου μου είχε πει ο γιατρός ότι σε πιθανή εγκυμοσύνη μπορει να πονάει πολύ το στήθος κ το έχω πάρει κατάκαρδα....

Μη σας πρίζω με εμένα...τη Δευτέρα θα δείξει..

Αβα μου και πάλι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ με όλη μου τη καρδιά.

dafni μου δεν πονάει καθόλου η τοποθέτηση, το σπαστικό είναι η ακινησία για 2 ώρες κ που ουρείς σε πάπια. Μάλιστα είναι τόσο ανώδυνο που λες καλα τώρα μου κάνανε τίποτα??

:kiss::kiss: σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dafni08 έγραψε:

kalispera !!!!ava kali epituxia :laugh: !!!thetiki skepsi kai ksekourasi tora :woohoo: :silly: !

pes mas tin empeiria?pooneses?ti odeigies sou edose o giatros mexri tin xoriaki?se poses meres kaneis xoriaki?

signomi gia tis toooooses erotiseis :blush:

Δαφνη μου Καλημερα!!!!

Μην ανησυχεις καθολου για τις ερωτησεις, γιατι κι εγω ειμαι μονη στο σπιτι κι ετσι μου κανετε παρεα ;)

Πονεσα ελαχιστα την ωρα τις εμβρυομεταφορα σχεδων ανεπαισθητα. Ενω τις προιγουμενες δυο φορες ειχα πονεσει περισσοτερο γιατι ειχα συμφυσεις στην εισοδο της μητρας που μου τις αφαιρεσανε με την υστεροσκοπηση που εκανα τον Νοεμβρη....αστα ειναι μεγαλη και πλουσια η ιστορια μου!!!!

Ο γιατρος μου ειπε να μεινω ξαπλα 4 μερες, να μην εχω επαφες για μια εβδομαδα και μεχρι την μερα της χοριακης που ειναι η αλλη Παρασκευη να μην κουραζομαι, να ειμαι χαλαρα που λενε και στην Θεσ/νικη!!! Και φυσικα να μην ξεχναω τα φαρμακα μου.

Εσυ πως τα πας? Σε τι φαση εισαι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Αβα μου γλυκειά καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, εύχομαι και τα 2 μωράκια να δεσουν καλά στη κοιλίτσα σου.

Εγω Αβα μου είμαι λίγο φρικαρισμένη γιατί μέρα παρα μέρα ξεπρήζεται κ το στήθος, ενω δεν ακουμπιώταν στην ωοληψία, σήμερα ειδικά τα ζουλάω κ λίγα πράγματα.....το πρωι έκλαιγα...

sotiria μου μου είχε πει ο γιατρός ότι σε πιθανή εγκυμοσύνη μπορει να πονάει πολύ το στήθος κ το έχω πάρει κατάκαρδα....

Μη σας πρίζω με εμένα...τη Δευτέρα θα δείξει..

Αβα μου και πάλι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ με όλη μου τη καρδιά.

dafni μου δεν πονάει καθόλου η τοποθέτηση, το σπαστικό είναι η ακινησία για 2 ώρες κ που ουρείς σε πάπια. Μάλιστα είναι τόσο ανώδυνο που λες καλα τώρα μου κάνανε τίποτα??

:kiss::kiss: σε όλες

Νικολ μου ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου για τις ευχες σου!!!! Με βοηθατε να παραμενω θετικη!!!! :):)

Τωρα ομως θα σε μαλωσω, σταματα να ζουλας το στηθος σου και να σκεφτεσαι τα συμπτωματα, ειναι χαζο.... παιρνουμε τοσες πολλες ορμονες και απο αυτες προερχονται ολα αυτα τα συμπτωματα, στο λεω εκ πειρας, εγω την πρωτη φορα τα ειχα ολα αλλα η χοριακη ηταν 0,1. Σταματα να τρελαινεσαι, να σου πω εγω πως το εχω σκεφτει? Δεν θελω να δηλητηριαζω καθε μερα τον εαυτο μου , τα εμβρυα μου και τους γυρω μου με αρνητικες σκεψεις που μονο κακο κανουν. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Στο κατω-κατω αν ειναι αρνητικο το αποτελεσμα, θα πονεσω τοτε, τι νοημα εχει να πονας καθε μερα? Στο κατω- κατω βρε χαζο αυτες ειναι η μερες της ελπιδας, χαλαρωσε, σκεψου θετικα κι απολαυσε το ;););) Συγνωμη αν δεν σου μιλησα με καλο τροπο. Ελπιζω να μην μου κρατας κακια.

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna-Maria μου με το καλο να δεχτεις τα μωρα σου και καλη επιτυχια κοριτσακι μου!!!!! Ολα θα πανε καλα!!!!!

Σε ποια κλινικη εισαι?

Παρε και ενα καρματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ αλήθεια σε είχανε δύο ώρες σε ακινησία και ούρησες σε πάπια? Εμένα και στις δύο κλινικές που έχω πάει μου είχαν πει ότι μετά από μισή ώρα μπορώ κανονικά να σηκωθώ - εγώ βέβαια καθόμουν πάντα 1 ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Αβα μου καλή, κ λίγα μου λες, είμαι φορτισμένη απο τη τελευταία σπερ/ση που άρχισα να ξεφουσκώνω κ πήγαν όλα .κατα!!

Θα λάβω σοβαρα υπόψιν αυτα που μου είπες δεν ξαναασχολούμαι...αλήθεια.

:kiss::kiss::kiss:

Fotini μου ναι...... με είχαν 2 ώρες ξάπλα κ ούρησα 2 φορές σε πάπια...ούτε να κινηθώ δεν με άφησαν ...με σήκωσαν απο το ένα κρεβάτι στο άλλο...Ρώτησα γιατι τόσο , μου είπαν για να είμαστε πιο σίγουροι...χωρίς όμως να είναι κ επιστ. αποδεδειγμένο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...