Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ???


Recommended Posts

Καλημέρα,

Μόλις γράφτηκα κ διάβαζα οσα λέγατε κ εύχομαι σε όλες σας να ακούσετε τα ευχάριστα νέα απ τον γιατρό σας!!καλή επιτυχία.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινα μου και χελονιτσα καλη αρχη και καλα αποτελεσματασ!!!!!

Νικολ μου με το καλο να δεχτεις τα εμβρυακια σου!!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας και από μένα.Εγώ έκανα την ωοληψία και δυστυχώς η συγκομιδή ήταν φτωχή,μόλις 5 ωάρια από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 3 και από αυτά θα εμφυτευτούν τα 2 που είναι σε άριστη κατάσταση.Είναι η πρώτη μου προσπάθεια και άσχετη καθώς είμαι αναρωτιέμαι γιατί ο εμβρυολόγος μου είπε ότι η εμβρυομεταφορά θα πρέπει να γίνει μία ημέρα νωρίτερα από την προκαθορισμένη για να υπάρχουν μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας.Ισχύει αυτό γνωρίζετε?Μου είπε ότι είναι καλύτερο για τα ωάρια να αναπτυχθούν στο φυσικό τους περιβάλλον(την Μήτρα)από το πιατάκι του εργαστηρίου?Αν γνωρίζετε κάτι περισσότερο για τις ημερομηνίες της εμβρυομεταφοράς,διαφωτίστε με.

Καλή επιτυχία σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου ευχομαι αυτη η προσπαθεια σου να ναι η τυχερη σου!!!!!!!Να χεις θετικη σκεψη και ολα μα ολα θα πανε πολυ καλα!!!!!!!Με το καλο να υποδεχτεις τα μωρακια στην κοιλιτσα σου!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου,ευχομαι να βγεις αληθινη!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XELONITSA έγραψε:

...katerina... έγραψε:

Κατερινούλα κι εγώ με κατεψυγμένα θα κάνω τέλος Φεβρουαρίου. Έχω ξεκινήσει cyclacur τα άσπρα, αντιβίωση vibramicin και μία ενδοκολπική κρέμα κάθε βράδυ. Θέλω να σε ρωτήσω το εξής..μετά την εμβρυομεταφορά ο γιατρός μου είπε ότι θα καθίσω σπίτι 1 εβδομάδα μετά χαλαρά στη δουλειά (γραφείο), εσένα σου είπε πόσο θα καθίσεις?

φιλάκια...[/quote:2rirk769]

Χελονιτσα μου καλη επιτυχια σου ευχομαι ολοψυχα καλη μου!!!

Εμενα εξ αρχης απο την προηγουμενη φορα μου χε πει τις πρωτες 4-5 μερες σπιτι και οσο μπορω ξαπλωμενη καθιστη και μετα χαλαρα να συνεχισω τις δραστηριοτητες που εκανα χωρις κουραση πολυ πολυ χαλαρα!!Εγω βεβαια εκατσα στανταρ 10 μερες μεσα καναπε κρεββατι κουζινα κλπ

Τωρα την επομενη φορα που θα ναι απο καταψυξη δεν μου χει πει κατι αλλο ακομη..

Εσυ εμβρυομεταφορα θα κανεις τελος Φλεβαρη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα μου εγω ξεκίνησα με το βραχύ πρωτόκολλο και πάω στο Γένεσις με τον Τσάκο!

Μανόλια, μη στεναχωριέσε,εγώ έκανα μόνο ένα τέλειο εμβρυάκι που τώρα έχω στη κοιλίτσα μου.νομίζω ότι θα πάνε όλα καλά.Είμαι πολύ σίγουρη.το αγαπάω από τώρα.

Φαντάσου εσύ μετα δύο!!!!!! :ohmy:

Νομίζω ότι όταν έχεις λίγα εμβρυάκια στα μεταφέρουν νωρίτερα στη μήτρα.¨Οταν έχει πολλά καθυστερούν για να δουν ποια από όλα έγιναν τελεια,και αυτό φαίνετε απο την πορεία τους στο χρόνο.Τα αφήνουν να γίνουν βλαστοκύστες και μετά τα τοποθετούν για να πάρουν τα καλύτερα.Στα λίγα δεν υπάρχει νόημα,δεν υπάρχει επιλογή!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!!! :)

Κατερίνα , πραγματικά θεωρό τον Μάρτιο έναν από τους καλύτερους μήνες,νομίζω ότι θα πάνε όλα καλά.

νικολ, πολύ χάρηκα για τα εμβρυάκια σου!Αντε και το Νοέμβρη μπορεί να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΚΟ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ :huh: ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ'ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΡΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλιτσα καλή επιτυχία και καλή αρχή σου ευχομαι.. σου εύχομαινα τελειώσεις αυτήν την χρονιά με φουσκωμένη κοιλίτσα! καλή επιτυχία για όλες τις κοπέλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ'ΕΥΧΗΝ ;) ΒΛΕΠΩ ΕΣΥ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝΤΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ .. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωτηρια μου με το καλο σου ευχομαι μια θετικοτατη χοριακη σε λιγες μερες!!!!!!!!Χαλαρωσε ξεκουρασου και να σκεφτεσαι θετικα!!!!

Αβα μου τι κανεις??Εγινε η ωοληψια???

Νικολ μου τωρα θα χεις τα μωρακια στην κοιλιτσα σου..ευχομαι να μεινουν εκει για τους υπολοιπους εννεα μηνες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα κι έγω στο Τσάκο στο Γένεσις την Εκανα!Εχω ένα σπόράκι στη κοιλίτσα μου και πάω για χοριακή 26/2.

Εχω ασφάλεια ΙΚΑ και όλα έγιναν αμέσως!

Θα μαζέψεις όλα τα χαρτιά σου και θα κλέισεις ραντέβου στην επιτροπή.Εγώ πήγα εκει,τα είδαν για δευτερόλεπτα και μου υπέγραψαν!Μετα πήγα στο ΙΚΑ έκλεισα ένα ραντεβού με τον Γυναικολόγο και μου έγραψε τα φάρμακα.Πήγα στο φαρμακείο του ΙΚΑ στο Παναγία(απέναντη) και τα πήρα την ίδια μέρα!!!Οπότε μην στεναχωριέσε γι αυτό, είναι το μόνο εύκολο!

Οτι αλλό χρειαστείς εδώ είμαστε.

Τελικά πιο ήταν το πρόβλήμα?Σε διάβαζα σε αλλό θέμα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤ/ΛΟ 2 ΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 11.02.2010 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ...ΩΟΛΗΨΙΑ ΚΑΙ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ! ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ. ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ;) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ :woohoo: :woohoo: ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΔΕΧΕΤΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΝΩ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΔΥΝΑΜΗ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΙΚΗ ΑΥΤΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

Υ.Γ ΑΑΑ!!! ΚΑΙ ΣΤΙΣ 26/2 ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ teri οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

Να καλωσορισω τις καινουριες κοπελες στην παρεα μας και να ευχηθω μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!

Εγω εκανα ωοληψια και εχω 4 αριστα εμβρυακια!!!! :):):)

Την Δευτερα παω για εμβρυομεταφορα :):):) :silly: :silly:

Δεν ξερω ποσα θα μου μεταφερουνε, ελπιζω και ευχομαι να ειναι τυχερα :):):):):):)

Παντως κοριτσια με εχουνε φορτωσει με ενα σωρο φαρμακα, καμια σχεση με το κεντρο που εκανα τις δυο πρωτες προσπαθειες και γενικα ολη η διαδικασια εχει μεγαλες διαφορες απο το ενα κεντρο στο αλλο.. Ευχομαι ολα να ειναι για καλο και σε λιγες μερες να σας ανακοινωσω τα ευχαριστα B)

Σας σκεφτομαι ολες και νιωθω πολυ τυχερη που ειμαι στην παρεα σας!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera!mou balane 1 sporaki ego eixa 14 kai ta 12 kratisane mou eipan oti ola einai poly kala tora anamoni mexri 5/3 omos koritsakia moy exo kati psiloponoys merikes fores kato xamila sti kilitsa eseis pou kanate embryometafora pos niothete; :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα έγραψε:

Σωστα οι γιατροι ξερουν καλυτερα..... Τι οδηγειες σου δωσανε για μετα την εμβρυομεταφορα?
mou eipe oxi mpanio gia 3 meres oxi anxos kai oxi na kano baries doulies ola xalara kai perno utrogestan 2 bradu kai ena proi
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μραβο κοριτσακι μου, ολα καλα θα πανε!!! Αντε σε λιγες μερες να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!

Νομιζω οτι χοριακη θα κανουμε την ιδια μερα ή εγω μια μερα αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotiria09 έγραψε:

koritsakia kalimera stis 2:00 pao gia embriometafora eimai poly xaroumeni gia xoriaki 5/3 pos tha perasoune oi meres;

Με το καλό κοριτσάκι μου, όλα καλά θα πάνε θα το δεις..

Οι μέρες θα περάσουν και η χοριακή σου θα είναι στα ύψη.

φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλιτσα όλα θα πάνε καλά!Αυτός ο γαιτρος έχει ένα πολύ καλό φύλο που θα σε βοηθήσει πολύ με την επιτροπή,τους γιατρούς και τα φάρμακα!Εσύ μόνο θετική σκέψη να έχει γιατί όλη η διαδικασία δεν είναι τίποτα!Οταν τελειώσεις με όλα θα καταλάβεις και αν έρθει και το αποτέλεσμα θα τα ξεχάσουμε κιόλας!!!!

Περιμένω να περάσουν οι μέρες πως και πως!!!!

Θα είσαι απο τις πρώτες που θα το μάθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!

εχω περασει δυο τραγικες μερες και νυχτες μετα την ωοληψια.Μου δωσανε την αντιβιωση claripen η οποια με ενοχλησε οαρα πολυ στο στομαχi. Proti fora me enoxlise toso polu ena farmako.Fantasthte oti ksipnousa stis 3:30 me aforitous ponous. Telos panton pira til stin kliniki kai mou tin allaksane. Telos kalo, ola kala!

Eseis ti mou kanete simera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...