Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ???


Recommended Posts

sotiria09 μου καλημέρα, ο γιατρός μου χθες βλέποντας την οιστραδιόλη (3397) και τα ωάρια (θα έχω πάρα πολλά!) θεωρεί ότι κινδυνευω με υπερδιέγερση κ δε θέλει να περιμένει περισσότερο...πολλά θα είναι κ ανώριμα.. Πάω πάρα πολύ καλά μου είπε απλα θα προτιμούσε να εξελισόντουσαν πιο αργά .. Εχω πολυκυστικές κ τα Gonal με πιάνουν κατευθείαν. Εχω πάρει ούτε 2 κουτιά Gonal των 900. Εσείς πόση δόση κάνετε??

teri μου χαίρομαι που θα έχω συμπαράσταση, μάλλον Τρίτη εμβρυομεταφορά κ μετα θα εξαφανιστώ για 1 βδομάδα....δεν έχω ακόμα internet σπίτι :( και σας χρειάζομαι γαμώτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που εισαι βρε Nikolμου μπηκα χθες για να διαβασω νεα σου αλλα δεν σε βρηκα.. Χαιρομαι που ολα πανε καλα!!!

Κριμα ομως που δεν θα μπορουμε να τα λεμε τις πρωτες μερες της αναμονης:( .Δεν πειραζει ομως θα μας αποζημιωσει το θετικο αποτελεσμα :):):);)

Σου στελνω ενα καρματακι για καλη τυχη!

Αληθεια ποσα ωοθηλακια εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα μου, μέτραγε μέτραγε μέτραγε ....ξέχασα να τον ρωτήσω στο τέλος...σήμερα θα ξαναπάω κ θα μου πει....πολλά 12άρια και 14 άρια.

Φιλιά μέχρι κ αύριο εδω θα είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

sotiria09 μου καλημέρα, ο γιατρός μου χθες βλέποντας την οιστραδιόλη (3397) και τα ωάρια (θα έχω πάρα πολλά!) θεωρεί ότι κινδυνευω με υπερδιέγερση κ δε θέλει να περιμένει περισσότερο...πολλά θα είναι κ ανώριμα.. Πάω πάρα πολύ καλά μου είπε απλα θα προτιμούσε να εξελισόντουσαν πιο αργά .. Εχω πολυκυστικές κ τα Gonal με πιάνουν κατευθείαν. Εχω πάρει ούτε 2 κουτιά Gonal των 900. Εσείς πόση δόση κάνετε??

teri μου χαίρομαι που θα έχω συμπαράσταση, μάλλον Τρίτη εμβρυομεταφορά κ μετα θα εξαφανιστώ για 1 βδομάδα....δεν έχω ακόμα internet σπίτι :( και σας χρειάζομαι γαμώτο!!!!

nikol mou pote pas gia wolipsia;kai ego exo polikistikes kai perno puregon 900 kai apo 3/2 kano 200 kathe mera kai decapeptyl apo 27/1 ase olo tripoules exo stin kilitsa ax pote tha kano wolipsia;thelo na ftasei h mera tis xoriakis!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotiria μου 99% πάω Σάββατο , σήμερα θα ξέρω 100%. Ομως μην βιάζεσαι γιατί απο ότι κατάλαβα εγώ έχω κάνει πάρα πολλά αλλά δεν θα προλάβουν ωριμάσουν όλα.....κ δεν γίνεται να περιμένει γιατί ψιλοφοβάται για υπερδιέγερση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω Νικολ μου σήμερα πήγα ξανά για υπέρηχο!εσεις ειστε μάλλον καλύτερα από μένα!Εγω έχω μόνο δύο αυγουλάκια και ένα τρίτο τέρμα θεου!!!!

Σήμερα έκανα και την ένεσή μου και πάω το Σάββατο το πρωί για ωοληψία.Μάλλον η εμβρυομεταφορά Δευτέρα η Τρίτη!

Και έγω όμως θα εξαφανιστώ για καια Βδομάδα γιατι είναι εδώ ο αντρούλης μου και γιατί δεν θέλω να το σκέφτομαι πολύ!

Παρακαλάω να πάνε όλα καλά!

οχι μόνο για μένα αλλά και για όλες μας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΧΑΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΓΡΑΦΙΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΖΗΛΕΥΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΑΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΧΑΛΑΡΕΣ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΒΑ.ΧΑΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΥΧΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ.....ΕΓΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΞΕΚΙΝΑΩ ΛΟΓΙΚΑ ΤΡΙΤΗ-ΤΕΤΑΡΤΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου teri, μην ανησυχείς δεν έχει σημασία να έχεις πολλά αλλά καλά... χθες που πήγα στο γιατρό μου μου είπε ότι μπορεί κ να έχω γύρω στα 16 αλλά πολύ πιθανό 5 ή 6 να προχωρήσουν... Προτιμάει λιγότερα κ καλά, παρα πολλά κ άχρηστα...έχω πολυκυστικές κ γι αυτο αντιδρώ έτσι στα φάρμακα..Αυριο πρωι κάνω ωολληψία και Τρίτη τοποθέτηση....1η Μαρτίου θα πάρω τα νέα ...κορίτσια κ μόνο που το σκέφτομαι (την ώρα της χοριακής) χτυπάει η καρδιά μου..Η όλη διαδικασία δεν μου έχει φανεί καθόλου...οι 2 βδομάδες πως περνάνε????

Οπότε Teri πάμε μαζί .....

ΒΟΥΛΑΝΤΕΡ υπομονή και ΚΑΛΗ αρχή κοπέλα μου...

Εχω σκάσει γιατί απο το απόγευμα κ μετα δεν θα μπορώ να βλέπω τα νέα σας....Απο 22-02 με βλέπω ξανα όρθια....λέω να κάτσω 5 μέρες μετα την τοποθέτηση...

Αβα και sotiria τι έγινε με σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΙΚΟΛ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ.

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΗ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou!!simera piga gia yperixo exo polla augoulakia 3einai 17mm kai deutera pao gia wolipsia!aurio brady kano pregnyl.18/2 embriometafora eimai poly aisiodoksi gia oles mas ola tha pane kala koritsakia moy!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

Πηγα κι εγω για υπερυχο και οιστραδιολη σημερα και μου ειπαν οτι εχω αρκετα αβγουλακια και καλη οιστραδιολη και οτι πρεπει να ξαναπαω για υπερυχο την τριτη και βλεπουμε... Μαλλον για τις 18 με 19 υπολογιζω την ωοληψια.. Προχωραμε λοιπον με θετικη σκεψη :):):) :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,γειά σας και από εμένα.Τρίτη πρωί πάω και εγώ για ωοληψία και δεν σας κρύβω ότι τα αισθήματά μου είναι ανάμεικτα.Αγωνία,ανυπομονησία και δεν ξέρω τι άλλο.Καλή επιτυχία σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manolya έγραψε:

Κορίτσια,γειά σας και από εμένα.Τρίτη πρωί πάω και εγώ για ωοληψία και δεν σας κρύβω ότι τα αισθήματά μου είναι ανάμεικτα.Αγωνία,ανυπομονησία και δεν ξέρω τι άλλο.Καλή επιτυχία σε όλες μας.
kali epitixia!!!ego deutera kai exo poli agonia pio poly gia to meta!na kanoume oneira thetika!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!ax poso xairomai me to thema auto pou anoixate!kano to makru protokolo kai simera ksekinao tin puregon kai go.upologisoume na ginei i oolipsia stis 242 !!!!!euxomai autos o minas na einai gia oles o tuxeoros!sas diavazo 2 xronia tora kai eiste gia mena teleia parea kai i idanikoteri sumparastasi!!!!na eiste oles kala,na exete thetiki skepsi!sas euxaristo pou xoris na to kserate me exete voithisei toso polu :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την πρωτη μερα θα εισαι λιγο ζαλισμενη απο την μεθη, το απογευματακι θα συνερθεις καπως, απο την επομενη μερα θα εισαι μια χαρα. Δεν χρειαζεται να προσεξεις κατι. Μετα την εμβρυομεταφορα ομως πρεπει να μεινεις ξαπλωμενη για τεσσερις μερες, μπορεις να καθεσε σε καρεκλα και να κανεις ντουζακι. Μετα απο αυτο το τετραημερο και μεχρι το τεστ χοριακης μπορεις να κινησε ομως με προσοχη, δεν πρεπει να κουραζεσαι, δεν πρεπει να σηκωνεις βαρη. Γνωμη μου ειναι να μεινεις στο σπιτι οσο περισσοτερο γινεται. Εγω πρωτα ο θεος, θα μεινω μια εβδομαδα ξαπλωμενη και μετα θα ταξιδεψω για Θεσ/νικη με αεροπλανο, οταν φτασω εκει θα ειμαι σε κατασταση ξεκουρασης μεχρι το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...