Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ???


Recommended Posts

tzoutzouka12 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ.ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΑΝΤΙΣΣΥΛΙΠΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 11/2 ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ (ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΣΑΚΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ)ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΕΨΕΙ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΝΧΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ :cheer:

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑ12 ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΕΙΣ ΧΑΠΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ?ΙΣΩΣ ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΟΥΛΑΝΤΕΡ. ΝΑΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΙΝΩ ΛΟΓΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ (ΚΥΣΤΗ ΣΤΗΝ ΟΩΘΗΚΗ). Ο DOCTOR ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια ζουμπουρλουδικα :laugh: :laugh:

Βλεπω οτι μεγαλωνει πολυ η παρεα μας!!!! Τελεια!!!!

Εγω ξεκιναω σημερα τις γκοναλ.

επειδη βλεπω αρκετο αγχος στην παρεα θα πω κι εγω οτι το σημαντικο ειναι να εχουμε οσο καλυτερη επικοινωνια γινεται με το κεντρο και το γιατρο μας και οσο μπορουμε να αποβαλουμε το αγχος. Φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σε όλες σας!Ξεκίνησα τις ενεσούλες Puregon στης 3/2.Τελικά δεν είναι τίποτα!Είναι πολύ εύκολες.Εμένα μου τις κάνει η μαμά μου αλλά και μόνη μπορώ.

εκλεισα και το πρώτο μου ραντεβού την Δευτέρα για υπέρηχο και κάτι εξετάσεις αίματος και θα δούμε τότε αν όλα πάνε καλά!!!!

Απλα βρε κορίτσια δεν ξέρω αν ξέρει κάμια, ξεκίνησα την δεύτερη μέρα περιόδου και ακόμα έχω αίμα.Το αίμα όμως είναι λίγο και είναι πολύ ανοιχτόχρωμο.Νόμιζα ότι είναι φυσιολόγικό.Σήμερα έπερνα τον γιατρό μου για νατου το πώ αλλά ειναι άρρωστος και θα μιλήσω μαζί του αύριο.Μήπως ξέρει καμία αν είναι όντως φυσιολογικό?

πάντος κορίτσια είμαι πολύ καλά και είμαι και λίγο αισιόδοξη για όλα!

ΑΑΑ!Με τοτσιγάρο τι κάνατε?Εγω τώρα κάνω 3-4 τσιγαράκια λέτε να ίναι πολλά??

Πάντος εύχομαι σε όλες να πάνε όλα πάρα πολύ καλά και η Παναγίτσα να βρεί λίγο χρόνο για να μας βοηθήσει!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri έγραψε:

Κοριτσια γεια σε όλες σας!Ξεκίνησα τις ενεσούλες Puregon στης 3/2.Τελικά δεν είναι τίποτα!Είναι πολύ εύκολες.Εμένα μου τις κάνει η μαμά μου αλλά και μόνη μπορώ.

εκλεισα και το πρώτο μου ραντεβού την Δευτέρα για υπέρηχο και κάτι εξετάσεις αίματος και θα δούμε τότε αν όλα πάνε καλά!!!!

Απλα βρε κορίτσια δεν ξέρω αν ξέρει κάμια, ξεκίνησα την δεύτερη μέρα περιόδου και ακόμα έχω αίμα.Το αίμα όμως είναι λίγο και είναι πολύ ανοιχτόχρωμο.Νόμιζα ότι είναι φυσιολόγικό.Σήμερα έπερνα τον γιατρό μου για νατου το πώ αλλά ειναι άρρωστος και θα μιλήσω μαζί του αύριο.Μήπως ξέρει καμία αν είναι όντως φυσιολογικό?

πάντος κορίτσια είμαι πολύ καλά και είμαι και λίγο αισιόδοξη για όλα!

ΑΑΑ!Με τοτσιγάρο τι κάνατε?Εγω τώρα κάνω 3-4 τσιγαράκια λέτε να ίναι πολλά??

Πάντος εύχομαι σε όλες να πάνε όλα πάρα πολύ καλά και η Παναγίτσα να βρεί λίγο χρόνο για να μας βοηθήσει!!! :)

teri pame mazi kai ego 3/2 arxisa me puregon ego pao triti gia yperixo,oso gia to aima ti na sou po einai 4h mera kai e xo poly ligo sxedon katholoy kai poly skoyro den ksero ti ginete isws einai epidei o giatros moy edose antisiliptika prin kai molis ta stamatisa hrthe periodos.oso gia to tsigaro kapnizo akoma logoy anxoys tha to kopso omws maxairi se liges meres.kali epitixia!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Ξεκινησα και εγώ την δεύτερη μέρα του κύκλου 4/2 με superfact και απο την τρίτη ημέρα του κύκλου και με gonal. Φαντάζομαι μέχρι τέλος του μήνα θα εχει τελειώσει η διαδικασία. Εχω πολύ άγχος και προσπαθώ να μη το σκέφτομαι συνέχεια γιατι κακό στον εαυτο μου κάνω. Εύχομαι σε ολες μας καλή επιτυχία, κουράγιο και λιγότερο άγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή επιτυχία και σε σένα Αναστασία! Άντε και σύντομα να μιλάμε για τα μωράκια που θα κουβαλάμε στις κοιλίτσες μας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις ευχες σας κουκλες μου :)

Αναστασια καλη επιτυχια!!!!!!

Κοριτσακια που σας απασχολει το αιμαι της περιοδου μην αγχονεστε γιατι ο καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα και καθε κυκλος στην ιδια γυναικα μπορει να ειναι διαφορετικος, οποτε ολα πανε καλα, για να ηρεμησετε ομως, ρωτηστε και τον γιατρο σας.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά!Εγω αύριο πάω για υπέρυχο και να δούμε πως πάνε τα πράγματα!Θα σας πώ τα νέα αύριο!Φιλιά σε όλες :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω να πω την αλήθεια!

Εχω 2 ωοθηλάκια απο την δεξια στην οποία έχω και μία κύστη και 1 απο τα αριστερά.Εμένα μου φαίνοντε λίγα.Ο γιατρός μου είπε ότι αυτά περίμενε γιατι είμαι πολύ ταλαιπορημένη απο ενδωμητρίωση.Μου είπε ότι όλα είναι καλά!Μου είπε επίσης ότι λόγο μικρής ηλικίας προτήμανε να έχουν ένα καλό ωοθηλάκι απο μια γυναίκα 27 που είμαι παρα πολλά απο μια γυναικα 37.Τώρα έχω ραντεβού την Πέμπτη και μάλλον ωολήψία το Σάβατο.

Μετά τι γίνετε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον με παρηγορεί λίγο με αυτά που μου λέει.Εύχομαι να πάνε όλα καλά.Πάντος ακομα και με την πιθανότητα να μην πετύχει νοιώθω πάρα πολύ καλά.Τώρα ξέρω γιατι δεν μπορούσα και το ελέγχω!

Παρε την απόφαση σου και μη φοβάσε, θα πάνε όλα καλά!

Και που ξέρεις μπορεί τα παιδιά μας να έχουν το ίδιο Ζώδιο! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-5 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ.ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Τερι, μετα κανουνε την γονιμοποιηση στο εργαστηριο και σε ειδοποιουνε την επομενη μερα της ωοληψιας για το ποσα εμβρυα προχωρησαν και ποτε θα πας για εμβρυομεταφορα. Να εισαι θετικη και αισιοδοξη οσο περισσοτερο μπορεις. Τι φαρμακα περνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Βουλαντερ! Τι κανεις?

Εγω κοριτσια εχω κανει και την τεταρτη ενεση γκοναλ και νιωθω πονο χαμηλα οχι πολυ εντονο αλλα αισθητο. Την προιγουμενη φορα δεν τον ειχα. ο γιατρος μου ειπε να παω την Παρασκευη για υπερυχο.

Εγω θα παρω αυριο και θα ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεχίζω με Puregon και σήμερα πρόσθεσα και Orgalutran + μια αντιβίωση πρωί και βράδυ!

Ελπίζω ρε κορίτσια να πάνε όλα καλά τι να πώ!!!

Την Πέμπτη θα ξέρω πιο πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερι μην στεναχωριέσαι, όντως με τόσο μικρή ηλικία έχεις σχεδόν διπλάσιες πιθανότητες. Και εγώ έχω θέμα ανταπόκρισης στις ορμόνες. Νομίζω επηρεάζει αρνητικά την εξέλιξη η κύστη. Από ότι έχω διαβάσει όταν υπάρχει κύστη ο οργανισμός παράγει λιγότερες ορμόνες για να την αντιμετωπίσει. Και εγώ μία φορά που είχα κύστη έκανα μόνο ένα ωάριο και ακυρώσαμε την προσπάθεια. Σημασία όμως έχει η ποιότητα και μπορεί να καταφέρεις με καλή ποιότητα να γονιμοποιηθούν και τα τρία, και με τόσο μικρή ηλικία να έχεις σίγουρη επιτυχία. Μην απογοητεύεσαι γιατί το ψυχολογικό είναι πολύ σημαντικό. Σου εύχομαι καλή επιτυχία, όλα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα και εγω πονάω πολύ σημερα αύριο θα ξέρω περισσότερα.

Τερι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία, και εγω ΣΚ μάλλον θα κάνω ωολληψία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou!!simera piga gia to proto yperixo mou eipe oti exo 3 megala wothilakia apo aristera 14 mm kai polla mikra kai apo deksia mono polla mikra mou eipe oti pame kala.tha ksanapao paraskeuei pali oso gia ta ponakia ta exo kai ego einai fisiologiko mou eipe o giatros :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσια, με βοηθάτε πολύ!Κι εγω Νικολ θα έχω ωοληψία μάλλον το Σάββατο, Πρώτα ο θεός!Αντε χάρικα που θα έχω δύο να περίμένου με μαζί τις χοριακούλες μας!

Ενα κεράκι κορίτσια στην παναγίτσα να ανάψουμε και θετική ενέργεια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσια, με βοηθάτε πολύ!Κι εγω Νικολ θα έχω ωοληψία μάλλον το Σάββατο, Πρώτα ο θεός!Αντε χάρικα που θα έχω δύο να περίμένου με μαζί τις χοριακούλες μας!

Ενα κεράκι κορίτσια στην παναγίτσα να ανάψουμε και θετική ενέργεια! :)

teri kai nikol giati eseis toso noris wolipsia ego malon apo deutera kai vlepoume afou mazi arxisame tis enesis!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...