Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ???


Recommended Posts

Νικόλ μου λυπάμαι πραγματικά πολύ και σε καταλαβαίνω, και εγώ 4 αποτυχημένες προσπάθειες έχω, αλλά δεν το βάζουμε κάτω. Κάποια στιγμή θα γυρίσει και σε μας η τύχη. Κουράγιο σου εύχομαι όσο δύσκολο κιαν είναι να το βρεις τώρα. Είμαστε όλες δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 326
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαμά Παναή,

Τον επόμενο μήνα ξεκινάω την πέμπτη μου προσπάθεια, αυτή τη φορά με Gonal. Το ΙΚΑ μου καλύπτει περίπου τα μισά φάρμακα οπότε ειδικά ένα γούρικο κουτάκι θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη μου,εννοειται, ειναι δικο σου.Αθηνα μενεις?στειλε μου πμ ,να σου δωσω το τηλ της να συννενοηθειτε.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκεια μου Νικολ λυπαμαι πολυ, ξερω πως οτι κι αν σου πω ειναι δυσκολο να σε παρηγορησω, μην απελπιζεσαι, ξερεις λενε οτι ειναι πολυ δυσκολο να τα καταφερεις με την πρωτη.

Να ξερεις οτι δεν φταις εσυ σε κατι, ουτε το γεγονος οτι δεν τα καταφερες με την πρωτη σημαινει οτι δεν θα τα καταφερεις ποτε.Μην απελπιζεσαι. Χρειαζεσαι λιγο χρονο για να γιατρευτουν οι πληγες. Η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη σου γλυκεια μου.

προσπαθησε να παρεις απαντησεις απο τον γιατρο σου και παρε το χρονο σου..

θα ειμαστε διπλα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι νεφέλη μου θα σταματήσω 2 μήνες κ απο Μαιο θα πάω στο ίδιο κέντρο γιατι έχω κατάψυξη 2 βλαστοκύστες. Και.... μετα Μαστρομηνά Αθήνα.

Κοριτσάκια μου έγραψα κάποια πράγματα στο Θέμα των εξωσωματικών, να ξέρετε για να μην επαναλαμβάνω τα ίδια ότι είσαστε μέσα στη καρδιά μου και απο σήμερα βάζω φρένο στα εγωιστικά θέλω μου..δεν είναι στο χέρι μου...είμαι εδω για να ακούσω τα ευχάριστα απο τις άλλες κοπέλες, Αβα μου μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά...τώρα κατάλαβα τι έχεις περάσει κ εσύ κ κάποιες κοπέλες.... :kiss::kiss:

δεν θέλω να σας καντεμιάσω μόνο θετικές σκέψεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία NICOL μου! Εγώ λοιπόν είμαι πολυ αισιόδοξη με τις βλαστοκύστες σου!!! Ελπίζω και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην πας στον Μαστρομηνά!!! ;)

Και μην λες κουταμάρες για γκαντεμιές! Εδώ μέσα υπάρχει τόση πολύ αγάπη και συντροφικότητα από όλες μας, που μόνο δύναμη και κουράγιο δείνουμε ακόμα και όταν μέσα μας είμαστε χάλια από τα δικά μας προσωπικά θέματα!

Λοιπόν κοριτσάκια μου, από ποιο κοριτσάκι περιμένουμε νέα σήμερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοροτσια μου!!!!

Καλημερα Νικολ μου! Διαβασα αυτα που εγραψες στο εξωσωματικη, φαινεται οτι εχθες δεν ηταν η τυχερη σου μερα :( . Συλυπητηρια για τη θεια σου.

Το ευχαριστο ειναι που δεν θα χρειαστει να ξαναπαρεις ολα τα φαρμακα απο την αρχη.. Και πολυ καλα θα κανεις που θα ξαναγυρισεις στις καθημερινες σου συνηθειες. Η επομενη φορα ειναι δικη σου! Αλλα μην σκεφτεσαι απο τωρα για τον Μαστρομηνα, δεν θα χρειαστει ;) . Εχεις αμφιβολιες για τον γιατρο σου?

Εγω κοριτσια εχθες το βραδυ ειχα μια ροζ σταμπα. Σημερα που ξυπνησα δεν ειχα. Πηγα και εκανα οιστραδιολη και προγεστερονη που μου ζητησανε απο το κεντρο και ειμαι και παλι ξαπλα γιατι αυτο μου ειπανε να κανω.. Προσπαθω να μην βαζω στο μυαλο μου το κακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol mou thelo na eisai aisiodoksi!shmera einai mia allh mera pame mprosta meto kefali psila.ante na doume ego th tha kano thn paraskeuh!simera einai 13 meres apo thn embryometafora kai kathe ligo nomizo oti erxete aima kai pao toyaleta alla tipota mono ygra (fovame ligo) :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια θυμάμαι και εγώ όταν ήμουν στη φάση της αναμονής, έτρεχα κάθε λίγο και λιγάκι τουαλέτα γιατί φοβόμουν συνέχεια ότι έχω αδιαθετήσει... άσε που λίγες ημέρες πριν την επιβεβαίωση του θετικού, ξαφνικά ξεπρήστηκε το στήθος μου και πήρα πανικόβλητη τον γιατρό μου....

Έκείνος με καθυσήχασε και είχε δίκιο!

Γιαυτό κορίτσια μου μην δίνετε σημασία στα συμπτώματα γιατί μας μπερδεύουν και μας παραπλανούν!!!

Θετική σκέψη μόνο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotiria09 έγραψε:

Αβα έγραψε:

nai ava moy 1 to proi kai 2 to vrady[/quote:1v3bx8cy]

Κι εγω παιρνω αλλα παραπανω δηλ 3 απο το στομα και 9 ενδοκολπικα καθε μερα.Συνηθως τα utrogestan φερνουν υγρα και απο οτι μου εχει πει ο γιατρος, οσο καιρο τα περνουμε δεν ερχεται περιοδος. Μην φοβασαι η Παρασκευη ειναι κοντα, να δεις που ολα θα πανε καλα :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας και πάλι.Μόλις με ειδοποίησαν από το κέντρο για την θετική χοριακή μου.Ναι,είμαι έγκυος και ανέλπιστα μπορώ να πω,γιατί τις προηγούμενες ημέρες είχα πόνους περιόδου και κάποιες καφέ εκκρίσεις.Πίστευα ότι η προσπάθεια θα ήταν ανεπιτυχής,εντούτοις ο θεός και η φύση είχαν διαφορετική γνώμη.Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες τις κοπέλες που τα έχουν καταφέρει και είμαι σίγουρη ότι και εκείνες που δεν τα κατάφεραν αυτήν την φορά,την επόμενη θα είναι πιο τυχερές. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ.Ακόμη δεν το έχω πιστέψει,βλέπεις φύσει πεσιμίστρια δεν τολμούσα να διανοηθώ πως η πρώτη μου προσπάθεια θα ήταν και επιτυχημένη.Βέβαια είμαστε μόλις στην αρχή και ελπίζω η τύχη μου να συνεχιστεί και στο μέλλον.Ειλικρινά εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλή επιτυχία στην προσπάθειά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια Manolya!!!!!!!!!!Υπεροχο νεο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι να εχεις μια ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και να φερεις στον κοσμο ενα γερο μωρακι-μωρακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manolya έγραψε:

Κορίτσια γειά σας και πάλι.Μόλις με ειδοποίησαν από το κέντρο για την θετική χοριακή μου.Ναι,είμαι έγκυος και ανέλπιστα μπορώ να πω,γιατί τις προηγούμενες ημέρες είχα πόνους περιόδου και κάποιες καφέ εκκρίσεις.Πίστευα ότι η προσπάθεια θα ήταν ανεπιτυχής,εντούτοις ο θεός και η φύση είχαν διαφορετική γνώμη.Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες τις κοπέλες που τα έχουν καταφέρει και είμαι σίγουρη ότι και εκείνες που δεν τα κατάφεραν αυτήν την φορά,την επόμενη θα είναι πιο τυχερές. :kiss::kiss:

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Συγχαρητήρια!!!!

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωτηρια μου αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι ειμαι και παλι ξαπλα, κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα :) Ανυσυχησα λιγο, αλλα το ξεπερναω σιγα-σιγα.Ευχομαι κοπελα μου να πανε ολα καλα. Που θα πας για χοριακη?

Παρε κι ενα καρματακι, τα χρειαζομαστε αυτες τις μερες :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για πες εμένα που θηλάζω και ακόμα δεν έχω σωθεί . Έχω δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ μέχρι και μητρικό γάλα 
    • Είμαι για Πέμπτη αλλά από την Κυριακή μέχρι σήμερα κάνω τεστ και βγαίνουν αχνές γραμμές άρα θετικό. Μακάρι η χοριακή να μην τα διαψεύσει.
    • Κορίτσι μου εμένα ο άντρας μου δεν έχει ασφαλιστική ικανότητα οπότε ρώτησα στο κέντρο και μου είπαν ότι αν δεν έχει ο σύζυγός τότε μόνο η δική μου φτάνει!! Δεν ξέρω στην πράξη τι γίνεται αλλά εμένα έτσι μου είπαν από το κέντρο!! Αν ρωτήσεις θα σε κατατοπισουν σίγουρα στο κέντρο!!
    • Κοριτσια μου επισης να σας πω οτι πηρα τηλ σμρ στο νοσοκομειο Ελενα γτ μου προτεινε μια ξαδερφη μου οτι κανουν δωρεαν σεμιναρια θηλασμου και ηθελα να ρωτησω. μου ειπε οτι αξιζει τον κοπο και μας δειχνουν αρκετα χρησιμα πραγματα... εν τελει μου ειπαν να τους καλεσω γυρω στις 32 εβδομαδες αλλα δεδομενου οτι εχω διδυμα μου ειπαν και νωριτερα να παρω δεν υπαρχει προβλημα.. η κοπελα που σας λεω θηλασε και τα 2 παιδια της και θηλαζει ακομα αραια και που... οποια γνωριζει κτ επιπλεον ας δωσει καμια πληροφορια... ❤️
    • Αχ ναι κρισιμος μηνας κι αυτος!! λογω της β επιπεδου... Ευχαριστούμε Λευκή μου για τις ευχες!!! 🥰❤️ να ειμαστε ολοι καλα και με το καλο να ερθουν τα ζουζουνια μας!!! 🙏👶🤰 ωραια που θα κανετε και τα πρωτα ψωνια σας!!! ετσι να μπαινουμε σε mood σιγα σιγα!!! κι εγω αρχισα να χαζευω κανενα παιδικο δωματιο ετσι να παρω καμια ιδεα γτ πρεπει να το βαψουμε πριν ερθουν οι μικρες.. και ιδανικα πριν πεσει πολυ η θερμοκρασια για να στεγνωσει πιο αμεσα... ασε με την τουαλετα ενα δραμα... απορω τι θα γινει τους τελευταιους μηνες.. νομιζω οτι εκει θα τη βγαζω ολη την ωρα γτ πινω και αρκετο νερο μεσα στη μερα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...