Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ - ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2010???


Recommended Posts

kinkajoujou έγραψε:

Είναι πολύ πιθανό να είναι όντως το μωρό σου! εμένα ξεκίνησε σαν να χτυπάει φλέβα πολύ χαμηλά στην κοιλιά και στην αρχή κι εγώ δεν έλεγα τίποτε, γιατί πίστευα ότι θα είναι το έντερο... quote]

Ωχ, kinkajoujou , τις τελευταίες μέρες νιώθω ακριβως αυτό(χτύπημα σαν φλεβα,πολύ χαμηλα).Να 'ναι το μπεμπε?? :cheer: Φανταζόμουν οτι θα το καταλάβαινα πιο ψηλά και σαν "πετάρισμα" όπως είχαν πει αρκετές μανούλες με πείρα!!Η κάθε μια το νιώθει διαφορετικά.Μαγικο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ πάντως για καλό και για κακό το είπα στο γιατρό μου την τελευταία φορά που πήγα, μου είπε κι αυτός ότι συνήθως είναι σαν φτερούγισμα, αλλά όταν το περιέγραψα και με βάση τις εβδομάδες μου μού είπε ότι μάλλον δεν είναι ιδέα μου... και ενώ στην αρχή ήταν κυρίως σε ένα σημείο, τώρα το νιώθω σε πιο πολλά... μάλλον είναι σαν τον οργασμό ;);) όλες τον έχουμε αλλά για την κάθε μία η αίσθηση είναι διαφορετική χεχε (τι λέω πρωί-πρωί!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΠΤΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΙΩΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΛΛΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΦΛΕΒΙΤΣΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ρωτήσω κι εγώ τον γιατρό μου την άλλη Τετάρτη που θα πάω, άλλα σίγουρα είναι το μωράκι!Ειδικά το βράδυ όταν ξαπλώνω του δίνει και καταλαβαίνει! :laugh:

Περιμένω με αγωνία να μάθω και το φύλο(την προηγούμενη φορά είχε τον λώρο ανάμεσα στα πόδια!!! :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι και εγώ. Με ΠΗΤ 6/7/10, στο τρίτο μου παιδάκι. Εχει αρχίσει σιγά σιγά να πηγαινοέρχεται και το καταλαβαίνω. Ανυπομονώ σαν να ήταν το πρώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κι εγώ έχω αρχίσει να το νιώθω και νομίζω ότι είναι το πιο ωραίο κομμάτι της εγκυμοσύνης. Άντε είαμστε στο μισό σχεδόν της εγκυμοσύνης. Σιγά-σιγά πλησιάζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ήρθες κι εδώ harap και χρόνια σου πολλά για χτες!

όντως κορίτσια, σιγά-σιγά αρχίζουμε να μετράμε αντίστροφα! άντε με το καλό όλες! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!!! Εγώ έχω ΠΗΤ 17/7/10 (17 εβδομάδων και 5 ημερών) και είναι το πρώτο μας παιδάκι :) ! Ακόμη δεν το αισθάνομαι καθόλου :( . Σήμερα θα πάω στο γιατρό και μπορεί να μάθουμε το φύλο :laugh: ! Αν και να σας πω δε με νοιάζει καθόλου. Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι καλά το μικρούλι μου :) ! Φιλάκια σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα!!!!

εγω γενναω 1/7 με καισαρικη. δεν ξερω ακομα το φυλο του μωρου, θα μαθω αρχες μαρτιου που θα παω για Β-Επιπεδου! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athina1981 εγώ γέννησα τον γιο μου στις 17/7/2007(της Αγίας Μαρίνας).Και τώρα έχω ΠΗΤ 16/7/10. Τρομερή σύμπτωση. Το μόνο κακό που έχουν τα καλοκαιρινά μωρά είναι ότί όταν θα πάνε σχολείο δεν θα μπορούν να γιορτάσουν τα γεννέθλια τους με τους συμμαθητές τους, να πάνε ένα γλυκό στο σχολείο βρε αδερφέ. Αλλά μεγαλώνοντας θα είναι πολύ ωραίο να βγαίνουν έξω και να κερνάνε τους φίλους τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas k apo mena!!!prwta o Theos gennaw 29 iouliou(PHT).einai h prwth mou egkumosunh+xairomai polu!!!

artemh, egw eimai gennhmenh stis 4 iouliou k mou aresei tromera!!!!!

xairomai 100% ta gene8liakia mou!apla auto pou den mou arese htan oti sthn periodo ths eksetastikhs panta edina ma8hma ka8e xrono epi 4 xronia!na exoume oles mas uperoxes egkumosunes kai suntoma na paroume ta mwra mas agkalitsa kai na ta trelanoume sta filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μέλλουσες μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι τα μωράκια μας να είναι καλά στις κοιλίτσες μας και με το καλό πρώτα ο Θεός να τα γεννήσουμε το καλοκαίρι!!!!!!!!!!!

Η Παναγία να μας τα προστατεύει τα μωράκια μας να είναι πάντα καλά!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...