Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ - ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2010???


Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα...

Είμαι στην 17η εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 04/07/2010..Είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν μας έχει δείξει ακόμα το φύλο του :):):)

Μας το κρατάει για έκπληξη..!!

Νομίζω πως είμαι από τις πολύ τυχερές γιατί ως τώρα,Δόξα το Θεό δεν είχα

κανένα ενοχλητικό σύμπτωμα,μόνο λίγες ζαλάδες και αναγούλες αλλά ευτυχώς κ αυτές κράτησαν πολύ λίγο.. :):)

Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε μία καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη μας και Πρώτα ο Θεός να γεμίσουν οι αγκαλιές μας το καλοκαίρι :) :laugh:

Φιλιά πολλά.. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα!!!Και εγώ βρίσκομαι στη 19η εβδομάδα, αν και ο γιατρός μου δε μου έχει δώσει ακόμη ΠΗΤ υπολογίζω προς τα τέλη Ιουνίου να κρατάω στην αγκαλιά μου τον μπεμπάκο μου!!!Αντε κορίτσια όλες με ένα πόνο!!!Αν και έχουμε καιρό μπροστά μας και θα τα λέμε συχνά!!Φιλάκια πολλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΕΓΩ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΑΑΑΑ ΜΟΥΥΥΥ!!!!!!!!!!

ΣΕ ΠΟΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΓΕΝΝΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι από Γιάννενα και κλασσικά γεννάω στο Νοσοκομείο που γεννάει το 99% των γυναικών.Βέβαια οι συνθήκες δεν είναι καλές αλλά δεν έχεις άλλη επιλογή. Φαντάζομαι το ΙΑΣΩ, έτσι όπως έχω ακούσει τουλάχιστον, είναι η καλύτερη επιλογή. Άντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Η δικη μου πητ ειναι 29-06 αλλα λογω προηγουμενης καισαρικης υπολογιζω 14-06

Θα γεννησω στο Αρεταιειο

Η μεγαλη μου επιθυμια ειναι το παιδακι μου να μπει στον 9ο γιατι εχω πισω μου εναν πολυ προωρο τοκετο

Φυλο δεν μαθαμε ακομα..αλλα οταν το πραγμα αργει ..μαλλον ειναι κοριτσακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρ και απο 'μένα κοριτσάρες!!!!!! Για να δούμε πόσο γρήγορ αθα περάσει ο καιρός μεχρι πρώτα ο Θεός να γεννήσουμε!!!!!!!!!

Τώρα βγαίνει ο Ιανουάριος,αμέσως απόκριες στο καπάκι το Άγιο Πάσχα και μετά απο λίγους μήνες,θα έρθει η πολύπόθητη και ευλογιμένη στιγμή γι αόλες μας πρώτα ο Θεός!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΕΧΟΝΤΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΓΕΝΝΑΩ 30/06 ΚΑΝΟΝΙΚΑ 14/07 ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΜΕ ΒΑΖΕΙ 30/06 ΜΕΣΑ ΕΑΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μας!!Έχουμε ΠΗΤ 1/6 αν κ μας βλέπω τέλη Μαίου!! Αγοραρος είναι,κ είναι το πρώτο μας!Όσο για τον τοκετό,ακόμα δεν έχω αποφασίσει,κλινική ή νοσοκομείο!!Αλλά,super το έχω πάρει καλοκαιράκι,βολτούλες,θαλασσίτσα!!Θα ξεπεταχτούν κ ούτε θα το καταλάβουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly έγραψε:

katekargi έγραψε:

Μη μου πεις συμπεθέρα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

14 Ιουλίου έχει γεννηθεί ο γιός μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σχεδόν 1 χρόνο διαφορα!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:kl1eqgrp]

ειδες???ολα ειναι κανονισμενα απο τωρα...καλη διαφορα θ εχουν μωρε τα παιδακια μας...!!!!τωρα το μονου μενει ειναι να σιγουρεχω το φυλλο τους...και μετα συμπεθερα ποιος μας πιανει.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα ανακαλυψα κατι και θα το μοιραστω μαζι σας γιατι ξερω ποσο αγχωμενες ειστε, οπως και εγω αλλωστε για το αν τα μωρακια μας μες στην κοιλιτσα μας ειναι καλα και πως θα μπορουσαμε να τα ακουσουμε μεχρι να παμε στον γιατρο μας.Λοιπον ακουστε ισως στο σπιτι σας εχετε πιεσομετρο ισως οι γονεις σας να εχουν αν δεν εχετε εσεις παρτε το και με απολυτη ησυχια βαλτε τα ακουστικα στα αυτια σας και το στρογγυλο το πραγματακι που δεν ξερω πως λεγεται στην κοιλιτσα σας κλειστε και τα ματια σας για να αφοσιωθειται σε αυτο που κανετε και εκπληξη,θα ακουσετε το μωρακι σας να πηγαινει πανω κατω στην κοιλιτσα σας ειναι καταπληκτικο ,θα ηθελα να σας πω καλυτερα νατο κανετε βραδυ που υπαρχει περισσοτερη ησυχια και θα τρελαθειται,εμπρος λοιπον αγοραστε πιεσομετρα κατι ειναι κι αυτο απο το τιποτα.αυτα κοριτσαρες μου ευχομαι να το ευχαριστηθειται και βεβαια να ξερετε οτι θα υπαρξει πολυ δουλεμα στο σπιτι αν σας δει ο αντρας σας η η μαμα σας να το κανετε αυτο υποθετο οπως και σε εμενα φιλακια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το βρήκα ενδιαφέρον αλλά δεν έχω πιεσόμετρο και δεν έχει και κανείς δικός μου. Πάντως το έχω υπόψη μου και σίγουρα θα κάνω μόλις βρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ έχω ΠΗΤ 17/6/2010. Θα κάνω κοριτσάκι. Τώρα διανύω τον 5ο μήνα. Μέχρι τον 4ο μήνα όλα ήταν καλά ούτε αναγούλες είχα ούτε τίποτα μόνο ατονία ένοιωθα λίγο κι αυτό το ξεπερνούσα εύκολα. Με το που μπήκα στον 4ο μήνα ο γιατρός ανακάλυψε ότι έχω χαμηλό αμνιακό υγρό (δεν είναι ολιγάμνιο όχι ακόμα τουλάχιστον) αλλά είναι λίγο και θέλει προσοχή. Δεν ξέρουμε από τι προέρχεται κι έτσι κάνω συνεχώς εξετάσεις και την βγάζω στο κρεβάτι. Το μόνο παρήγορο είναι ότι έχει μια φυσιολογική ανάπτυξη. Θέλω να σκέφτομαι θετικά. Πραγματικά κι εγώ νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη εποχή για να έρθουν τα μωράκια μας στον κόσμο.

Εύχομαι σε όλες να είστε καλά και με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εγώ στην παρέα σας!Εχω ΠΗΤ 30/6/09 και ελπίζω να γεννήσω με φυσιολογικό στο ΜΗΤΕΡΑ αν όλα πανε καλά.Είναι το πρώτο μου και έχω αρκετό άγχος...κυρίως για τον τοκετό :blush: .Το πρώτο τρίμηνο ευτυχώς ήταν μια χαρά, ούτε αναγούλες ουτε εμετούς..τίποτα.Συνεχίζω πολύ καλά ευτυχώς.Χθές πήγα στον γιατρό αλλά δεν μπόρεσε να δει με σιγουριά το φύλο γιατί το νινι είχε βάλει τον λώρο ανάμεσα στα πόδια πεισματικά(τι το κούναγε και το τσιγκλαγε ο γιατρός ...τίποτα!).Μου είπε οτι μάλλον είναι κορίτσι αλλά θα κάνω υπομονή λίγο ακόμα να το δούμε σίγουρα.

Ακόμα δεν το έχω καταλάβει στην κοιλίτσα αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό για πρώτο μωράκι.

Το επόμενο μεγάλο βήμα είναι η β΄επιπέδου :)

Ακόμα δεν έχω αγοράσει τίποτα.νομίζω οτι είναι νωρίς...είμαι και λίγο προληπτική,,, :blush:

Εύχομαι να έχουμε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε όμορφα,υγειή μωρά στην αγκαλιά μας το καλοκαιράκι :cheer: :silly: :laugh: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ . ΕΧΩ ΠΗΤ 3/7/2010 ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΠΕΡΙΜΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΤΙΣ 16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΚΛΩΤΣΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩΩΩΩ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έχουμε την ίδια ΠΗΤ! και γενικά προσυπογράφω όσα λες, εύκολη εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής, φύλο δεν έχουμε δει ακόμη αν και μας είπε μπορεί να είναι κοριτσάκι, περιμένω Β επιπέδου και δεν έχω ψωνίσει κάτι :cheer: κατά τα άλλα όμως με έχει ταράξει στην κλωτσιά!

καλή εγκυμοσύνη σε όλες και με το καλό τα μωρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kinkajoujou έγραψε:

madrid05 έχουμε την ίδια ΠΗΤ! και γενικά προσυπογράφω όσα λες, εύκολη εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής, φύλο δεν έχουμε δει ακόμη αν και μας είπε μπορεί να είναι κοριτσάκι, περιμένω Β επιπέδου και δεν έχω ψωνίσει κάτι :cheer: κατά τα άλλα όμως με έχει ταράξει στην κλωτσιά!

καλή εγκυμοσύνη σε όλες και με το καλό τα μωρά μας!

Αχ, kinkajoujou , περιμένω πως και πως την πρώτη κλωτσιά.Όλο νομίζω οτι κάτι γίνεται άλλα μάλλον είναι κοιλίτσα και εντεράκια που γουργουρίζουν.Πότε θα είμαι σίγουρη οτι είναι το μώρο ααααααχχχχχχχχχ(και που είναι αυτό το περιβόητο "μητρικό ένστικτο" να με βοηθήσει!! :lol: ).

Γεννάμε ωραία εποχή πάντως... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και εγω νοιωθω γουργουρισματα ιδιως χτες βραδυ αλλα νομιζω οτι ειναι το μωρακι μου γιατι μια ειναι απο την μαι πλευρα και μια απο την αλλη ειμαι βεβαια στην 17η εβδομαδα με ΠΗΤ 15/7 δεν ξερω αλλα απο εμπειρια απο προηγουμενη εγκυμοσυνη ετσι νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ πιθανό να είναι όντως το μωρό σου! εμένα ξεκίνησε σαν να χτυπάει φλέβα πολύ χαμηλά στην κοιλιά και στην αρχή κι εγώ δεν έλεγα τίποτε, γιατί πίστευα ότι θα είναι το έντερο... αλλά αυτό γίνεται σε άσχετες ώρες της μέρας και της νύχτας, και προχτές που το ένιωσα το χτύπημα και πάτησα ελαφρώς στο σημείο το χέρι μου, ξαναχτύπησε και κατάλαβα ότι δεν μπορεί να είναι το έντερο αυτό το πράγμα! κι ο γιατρός μου είπε ότι αυτή την εποχή αρχίζουμε και το καταλαβαίνουμε, οπότε δεν είναι της φαντασίας μου χεχε και πολλές φορές τα βράδια που με πιάνει αϋπνία και μένω αρκετή ώρα ξύπνια μάλλον ενοχλείται, γιατί με ταράζει στην κλωτσιά! σου λέει, τι θα γίνει μαντάμ, θα κοιμηθούμε απόψε;;;; :laugh: :laugh:

θα το καταλάβεις σύντομα πάντως και κάθε φορά που θα σου δίνει σήμα θα γελάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως ετσι ειναι και εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι κανονικα οπου ναναι πρεπει να το ακουσουμε αντε να αρχισει να μας κλωτσαει φιλακια πολλα σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επέιδή έχω εμεπιρία από προηγούμενη γέννα όντως αυτά που νιώθετε είναι οι πρώτες κινήσεις του μωρού. Σε λίγο θα ακολουθήσουν οι κλωτσιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...