Μετάβαση σε περιεχόμενο

μη κανονικη αυξηση χωριακης=παλινδρομη?


Recommended Posts

άννα μου ξέρω ότι είναι δύσκολο αυτό που περνάς αλλά να είσαι δυνατή. ο Θεούλης θα σου στείλει ένα άλλο αγγελούδι σύντομα!!!! φιλιά πολλά και σου έυχομαι αυριο να πάνε όλα καλά να αναρρώσεις και σύντομα εδώ να είσαι και να μας λές καλά νεάκια!!!!! φιλια πολλά κουκλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα κοπελα μου δε γνωριζωμαστε αλλα παρακολουθουσα το θεμα σου κ περιμενα να διαβασω κατι ευχαριστο.... :(

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ερθει συντομα αλλο ενα μωρακι κ να μεινει..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια.να στε καλα.αυτο που με στενοχωρει περισσοτερο ειναι οτι δε προλαβα να το χαρω ουτε για μια μερα.αλλα φανταζομαι μου το φυλαει για την επομενη φορα.και παλι ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου με συγκίνησες πολύ... το ξέρω πως είναι δύσκολο αυτό που περνάς αλλά στάσου δυνατή γιατί σε λίγο καιρό θα έρθουν τα καλύτερα και τότε θα πρέπει να έχεις πολλές δυνάμεις και αντοχές...

Λυπάμαι πραγματικά για ότι σου συνέβει και ειλικρινά δεν έχω λόγια παρηγοριάς, μόνο μια τεράστια αγκαλιά και λίγη από τη δύναμή μου για να συνεχίσεις τις προσπαθειούλες σου... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω ειχα παλλινδρομη τον σεπτεμβριο,και εμεινα αμεσως μετα με την πρωτη περιοδο,νοεμβριο,μην αγχωνεσαι,εφοσον εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις εγκυος!!!φιλακια και πολλες ευχες να ερθει συντομα νινακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster εμεινες πανω στο μηνα δηλ;εχω ακουσει οτι για 3 μηνες δεν επιτρεπεται ελευθερη επαφη.ο αντρας μου εχει ολιγοασθενοσπερμια και ως πριν 1 μηνα υποτιθεται οτι δεν υπηρχε πιθανοτητα να πιασω φυσιολογικα.για αυτο κ ειχα κανει μικρογονιμοποιηση.τι να πω;οτι οι γιατροι δε ξερουν τι τους γινεται;η οτι ξερουν κ μας τα μασανε κανονικα παιζοντας με την αγωνια μας;οπως κ να χει επειδη μου ετυχαν ολα μαζι και αποτυχια το δεκεμβρη με τη μικρογον.και τωρα με τη παλινδρομη το μονο που θα κανω ειναι να ηρεμησω να χαλαρωσω και να ανασκουμπωθω.και οταν με το καλο ερθει ξανα πιστευω θα ναι ολα καλυτερα.ειμαι 34 χρονων.δε με πηραν και τα χρονια.θα δουμε 1-2 χρονια πως θα παει και μετα βλεπουμε..............ειναι πολυ ψυχοφθορο να ειμαι συνεχεια στη τσιτα τι θα γινει και αν μενω κ αν δε μενω.κ οπως μου ειπε κ η μανουλα μου μια φορα ζουμε,και το καλο ειναι να ζουμε χωρις να λεμε πως θα ηταν η ζωη μας αν ειχαμε παιδι η αν ειχαμε λεφτα η αν ειχαμε το ενα η το αλλο.οτι ειναι να γινει θα γινει αλλιως θα προσπερασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πει ο γιατρός σου πόσο καιρό θα πρέπει να περιμένεις...

Εμένα μου'χε πει 3 μήνες μετά να κάνω εξετάσεις κι είχαμε πει πως έτσι κι αλλιώς δε θα ρισκάρουμε άλλη εγκυμοσύνη πριν να κάνουμε τις εξετάσεις αυτές. Πάντως γενικά όλοι λένε 2-3 μήνες αναμονής πριν την επόμενη προσπάθεια.

Αυτό που θέλω εγώ να σε ρωτήσω είναι αν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία και καρυότυπο. Αν όχι, καλό είναι να τις κάνεις.

Τα έγραφα πολύ πρόσφατα σε κάποια άλλη κοπέλα, οπότε τα κάνω copy-paste κι εδώ - ό,τι χρειαστείς με ρωτάς:

crazy έγραψε:

Όσον αφορά το θέμα του καρυότυπου, θέλω να δεις ένα σχετικό ποστ που είχα γράψει πριν κάποιους μήνες, για μια φίλη μου: http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=124922

Εμάς ο γιατρός μου, μετά από μια αποβολή και μια παλίνδρομη, μας έστειλε για την εξέταση αυτή. Ευτυχώς ήταν εντάξει τα αποτελέσματα - το δικό μου πρόβλημα εντοπίζεται αλλού, σε αυτοάνοσο νόσημα που έχω που μοιάζει με τη θρομβοφιλία (εδώ είχα γράψει και γι'αυτό: http://www.mammyland.com/index.php?opti ... 5&id=49400).

Κατά τη γνώμη μου καλό θα'ταν να γίνεται εξέταση καρυότυπου και θρομβοφιλίας, αν όχι σε όλους, τουλάχιστον στα ζευγάρια που έχουν αποβολή/παλίνδρομη στο ιστορικό τους.

Τελικά.. και μετά από τέτοιου είδους καταστάσεις και απώλειες, καλύτερα να ψάχνουμε τα πάντα με το όποιο κόστος, παρά να ρισκάρουμε μια επόμενη δυσάρεστη εξέλιξη. Σε τελική ανάλυση, αν είχα κάνει τις εξετάσεις μετά την αποβολή, ίσως είχα γλιτώσει το δεύτερο παιδάκι μου...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά την επόμενη φορά και μέχρι τέλους... και σε σένα και σε μένα και σε όλες τις κοπέλες... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Κορίτσαι γεια σας και από εμένα!!! Είμαι καινούρια στο forum και λυπάμαι που πρέπει να γράψω εδω!!! Η δική μου ιστορία είναι τ.ε.ρ 22/1 με πολύ σταθερό κύκλο. 19/2 1η μέρα καθυστέρησης 1η χοριακή 81,86 - 22/2 2η χοριακή 256 - 24/2 3η χοριακή 326.... χθεσινή επίσκεψη στο γιατρό μου είπε τουλάχιστον δεν είναι εξωμήτριο. Την δευτέρα μια νέα χοριακή για να δούμε και οτι μάλλον είναι παχυ ενδομήτριο.

Τι σημαίνει αυτό κοριτσάκια μου γιατί θα τρελλαθω!!!! :ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zounitsa καλώς ήρθες στην παρέα... εύχομαι όλα να πάνε!!

Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό με το ενδομήτριο.. είχα την εντύπωση ότι πρέπει να'ναι παχύ, αλλά μάλλον κάνω λάθος;.. Όπως και να'χει, όλα να πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Έμαθα ότι πρέπει να είναι παχύ το ενδομήτριο και είναι καλό. Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα για την νέα χοριακή και βλέπουμε.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...