Μετάβαση σε περιεχόμενο

μη κανονικη αυξηση χωριακης=παλινδρομη?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω βρε κοριτσια.τα χω παιξει τελειως.προσπαθω να πιαστω απο καπου κ δε μπορω.τι απελπισια ειναι κ αυτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΑΛΗ ΓΝΩΜΗ??? ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ...ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ! ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα πολυ σημερα.οι αλλες χωριακες επιαναν τουλαχ το 60% καθε φορα.σημερα ουτε 20% δεν επιασα αυξηση.τι να πω δε ξερω.τετοια ψυχολογια που εχω απορω πως δεν απεβαλλα ηδη.νομιζω οτι αρχισε η αντιστροφη μετρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην προδικαζεις καταστασεις ..προσπαθησε να εισαι οσο μπορεις αισιοδοξη ...δωσε σε αυτο το μωρακι μια ευκαιρια ...την πεμπτη θα ξερεις..

ειναι κριμα πρωτου γινει κατι να απογοητευεσαι και να μιλας για αντιστροφη μετρηση ...

ελπιζω και ευχομαι ολα να πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά.. καλό είναι να μην προδικάζουμε τίποτα... σίγουρα είναι λίγο απογοητευτική η μικρή άνοδος της χοριακής.. και το'χω ζήσει κι εγώ το ίδιο σκηνικό, μόνο που τελικά σε μένα κατέληξε σε παλίνδρομη και ο σάκος αντί να μεγαλώνει μίκραινε, παρ' όλο που η χοριακή ανέβαινε...

Θα σου πω μια ιστορία:

Μια φίλη μου στην αρχή της εγκυμοσύνης της έμαθε πως η μητέρα της είχε καρκίνο. Όπως καταλαβαίνεις, η ψυχολογία της ήταν στο ναδίρ, είχε τρελό άγχος και στεναχώρια. Αποτέλεσμα;; Η χοριακή δεν ανέβαινε, παλμό δεν έβλεπαν, ουσιαστικά πρόοδος στην εγκυμοσύνη= μηδέν.

Ο γυναικολόγος της είναι φίλος της, αν ήταν άλλος, θα της το είχε πάρει πολύ καιρό πριν, όμως εκείνος την άφηνε, έδινε "ευκαιρία" στο νινάκι..

Έχει φτάσει λοιπόν 8η εβδομάδα, χωρίς να'χουν δει παλμό κι έχει πάει στο ιατρείο για τον τελικό υπέρηχο για να αποφασίσουν τι να κάνουν.

Της βάζει τον υπέρηχο.. τίποτα! Και ο γιατρός ξεκινάει την εξής πρόταση έχοντας ακόμα τον υπέρηχο μέσα της: ".. λυπάμαι πολύ, αλλά δεν... θα πάμε για απόξεση" και την ώρα που τελειώνει την πρόταση, ακούγεται ο πρώτος καρδιακός παλμός!!!!!!! Το λέω κι ανατριχιάζω!!

Η κακή της ψυχολογία είχε "μπλοκάρει" την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. αλλά τελικά, η φύση επικράτησε! Το νινάκι νίκησε!

Περιττό να σου πω ότι έχει το παιδάκι της, έναν κούκλο 1,5 έτους τώρα...

Η κοπέλα αυτή είναι και πρόσφατο μέλος στο mammyland, θα της πω να γράψει την ιστορία της κάποια στιγμή για να την δούν όλα τα κορίτσια.

Λοιπόν, χαλάρωσε όσο γίνεται, ηρέμησε όσο γίνεται.. και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, απλά μην το μπλοκάρεις με το δικό σου άγχος! Μακάρι η ιστορία που σου είπα, να επαναληφθεί και σε σένα!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy σε ευχαριστω πολυ για οσα μου εγραψες.μου δινετε πολυ κουραγιο κοριτσια,ολες σας.και σας ευχομαι τα καλυτερα.η αληθεια ειναι οτι 2 μερες ειχα παρα πολυ χαλια ψυχολογια κ ειμαι απο τους ανθρωπους που η θα ειναι τρελλοι απο χαρα η θα πεσω να πεθανω.και επηρρεαστηκα παρα πολυ που μου πε ο 1ος γιατρος να το ριξω το μωρακι μου.πολυ κλαμα κ πολλη απελπισια.ξερω ομως οτι πρεπει να ηρεμησω γιατι του κανω περισσοτερο κακο.ελπιζω να ηταν κατι παροδικο το σημερινο κ να επανελθει δριμυτερο.αλλα οποια εχει προσωπικη ιστορια να αφηγηθει,ας μπει στο κοπο.μου δινετε πολυ κουραγιο.να στε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ,ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ..ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΛΕΥΕΙ..ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ...

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΣ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy μου σ'ευχαριστώ.. επίσης!! :)

Ή μήπως είσαι εγκυούλα κι έχω χάσει επεισόδια;;;;;; :unsure:

Τπ.. όλα καλά εύχομαι!!! :kiss: :kiss:

Αννούλα μου εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά!! :)

Θα περάσουν οι μέρες.. παρεΐτσα θα'μαστε...

Εσύ χαλαρά.... στον καναπέ σου.. στο κρεβάτι σου.. τηλεόραση.. βιβλία.. mammyland! ;) Και θα περάσουν οι μέρες... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA K ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΧΟΡΕΙΑΚΗ 12 ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Κ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΑΠΕΒΑΛΑ Κ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΕΣΙΜΟ ΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΠΟΛΥ ΣΙΓΑ ΠΗΓΕ 40-90-120-180 ΜΟΥ ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΠΟΛΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΧΕΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ :P ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ,5 ΜΗΝΑ ΟΛΑ ΑΝΕΒΑΙΝΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΟΥ. ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ

ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΔΩΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟ Κ ΗΡΕΜΙΣΕ Κ ΦΑΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου ..ειμαι εγκυος και μπορω να σε καταλαβω...λοιπον θα σου πω τι μου ειπε ο γυναικολογος μου ..η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν παλλινδρομη ..η χοριακη δεν ανεβαινε φυσιολογικα ...ακουσαμε καρδουλα αλλα παλλινδρομισε ..ο γιατρος μου τοτε μου ειχε πει οτι ναι μεν αργει να γινει η αναπτυξη αλλα μπορει να τα καταφερει ...οσο σκεφτεσαι αισιοδοξα το υποστηριζεις περισσοτερο να πανε ολα καλα ..κι αυτο γιατρος μου το ειπε....ολα μπορει να αλλαξουν πορεια και τιποτα δεν ειναι απολυτο στην ιατρικη ..ποσο μαλλον σε μια ψυχουλα που σιγουρα θελει να ζησει ...

θα ερθει η πεμπτη εχε κουραγιο υπομονη και δυναμη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy τελικά είσαι εγκυούλα!!!!!! :) :)

Μα κάτι θυμόμουν στο θολό μυαλό μου... :P :laugh:

Νομίζω ήρθε η ώρα να φύγω από το γραφείο... έχω θολώσει τελείως!! :P :p

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Όλα να πάνε καλά!!! :) :) :kiss:

Φιλάκια κοριτσάρες μου και όλα να πάνε καλά!!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Wendy τελικά είσαι εγκυούλα!!!!!! :) :)

Μα κάτι θυμόμουν στο θολό μυαλό μου... :P :laugh:

Νομίζω ήρθε η ώρα να φύγω από το γραφείο... έχω θολώσει τελείως!! :P :p

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Όλα να πάνε καλά!!! :) :) :kiss:

Φιλάκια κοριτσάρες μου και όλα να πάνε καλά!!!!! :) :)

Ναι ναι, το είδα!!! Έγραψα στην προηγούμενη σελίδα!!! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ crazy που έγραψες πάρα πολύ σωστά την ιστορία μου και καθόλου τραγικά αφού η μόνη ανακρίβεια είναι ότι στην 9η εβδομάδα (ακόμα χειρότερα δηλαδή) δεν είχαμε παλμό.... Τελοσπάντων θετική διάθεση και όλα θα πάνε καλά. Επίσης μια κόμα πιο δυσκολη λεπτομέρεια, δεν έμαθα ότι η μάνα μου είχε καρκίνο αλλά ότι έχει θανατηφόρες πλέον μεταστάσεις. Και τα έμαθα την ίδια μέρα με μισή ώρα διαφορά. Το κεφάλι μου κομμένο στα 2. Μια τεράστια χαρά και μια τεράστια λύπη. Η φύση και το παιδάκι μου νίκησαν όμως. Και πάλι ευχαριστώ την crazy που την έγραψε την ιστορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες τοσο μα τοσο πολυ............οπως εγινε το θαυμα και εμεινα εγκυος φυσιολογικα(αμεσως μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη,ουτε μηνας δεν ειχε περασει)ετσι ελπιζω αυτο το θαυμα να παραμεινει στη κοιλιτσα μου κ να πανε ολα καλα.δε μπορω να σας πω ποσο ευγνωμων ειμαι που χωρις να με ξερετε ασχοληθηκατε με το προβλημα μου.ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες τα καλυτερα κ σε καμια μα καμια να μη τυχει να περασει η να ξαναπερασει τη κατασταση που ζω εγω.το μονο παραπονο που εχω ειναι πως δε προλαβα ουτε μια μερα να χαρω την εγκυμοσυνη μου γοατι οι γιατροι με πηραν κατευθειαν απο τα μουτρα.αλλα ξερω οτι το μωρακι μου θα μου μοιασει και θα το παλεψει μεχρι τη τελευταια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα.δυστυχως τα πραγματα για εμενα δεν εξελιχθηκαν καλα.η χωριακη μου ανεβαινει με βηματα χελωνας.εγινε ηδη ενα θαυμα που εμεινα εγκυος φυσιολογικα μετα απο εξωσωματικη κ μαλιστα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα,και ευχαριστω το θεο για αυτο εστω κ αν τα πραγματα δεν κατεληξαν αισιως.ευχαριστω κ οσα κοριτσια μου συμπαρασταθηκαν παρολο που δε με ηξεραν.αυριο θα παω για αποξεση.η αληθεια ειναι οτι στενοχωρηθηκα πολυ κ ακομα στενοχωριεμαι.αλλα απ οτι φαινεται αυτο το αγγελουδακι εχασε το δρομο του.ειμαι ομως σιγουρη οτι θα στειλει αλλο στη θεση του αργα η γρηγορα.κ για να κλεισω με ενα αισιοδοξο μηνυμα ειναι να φροντισετε να ειστε ολες καλα στην υγεια σας κυριως τη ψυχολογικη και να αγαπατε τον αντρουλη σας και ολα τα υπολοιπα θα ερθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΧΘΕΣ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ Κ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΝΕΑ ΣΟΥ...

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ....

ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αννούλα μου... :(

Λυπάμαι για την άσχημη εξέλιξη.

VOYLA έγραψε:

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ!!!!!!

Αυτή είναι και η δική μου ευχή... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...