Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΑΤΕ/ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 31 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Th korh mou thn ekana sta 25 kai exoume kataplhktikh sxesh!otan htan kai h mama mou mazi..san adelfoules eimastan !twra sta 35 8a apokthsw to 2o..(elpizw oti ola 8a pane kala)!!vevaia meta apo 3 xronia prospa8eias kai emeis kai ena vhma prin thn e3wswmatikh pou eixame programmatisei gia February,mas hrthe ouranokatevato 8eio dwro!!!!!nomizw omws oti twra 8a eimai pio wrimh ,pio suneiditopoihmenh apo pote..E3allou to 8elame toooso polu!!kai h mikrh zhtouse adelfaki apo ton Agio Vassili!!!!den hthela na exoun toso megalh diafora alla ...telika den erxetai opote 8eleis!giuto koritsia mhn apelpizeste..an to 8elete polu 8a er8ei..kai ola ta allla den 8a exoun kammia shmasia!KALHMERA SE OLES!! :):):):):):cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες,

Εγώ παντρεύτηκα πριν 2 χρόνια, σε 1 μήνα μπαίνω στα 29 και περιμένω το γιο μέσα Ιουνίου!

Δε νομίζω οτι υπάρχει "κατάλληλη ηλικία", σημασία έχει πως αισθάνεται ο καθένας, πόση ανάγκη έχει να αποκτήσει οικογένεια και πόση αγάπη έχει να δώσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΣΤΑ 25 ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ 27 ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Σαφώς και δεν υπάρχει σωστή ή λάθος ηλικία, απλά εξαρτάται από διάφορους παράγοντες, όπως π.χ. σπουδές.Εγώ σε σχέση σχεδόν δώδεκα ετών και γάμο σχεδόν τριών μηνών, θα αποκτήσω μωράκι, πρώτα ο θεός, μέχρι 9 Αυγούστου, λίγο πριν κλείσω τα 31!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Εγώ είμαι με το συζυγό μου από τα 23 ,παντρευτήκαμε πέρισυ τον Φεβρουάριο και περιμένουμε το μωρούλι μας τον Μάιο.Για τον μόνο λόγο που έχω μετανιώσει είναι που αργήσαμε να κάνουμε το μεγάλο βήμα με αποτέλεσμα να καθυστερήσουμε πολύ την δημιουργία οικογένειας.

Και να πείτε οτι δεν ήθελα!!Από μικρή ονειρευόμουνα ποτε θα γίνω μάνα!!!!Και να που έφτασε η ώρα.Αργησα λίγο αλλά είναι στο χέρι μας τι σχέση θα έχουμε με τα παιδιά μας και δεν είναι θέμα ηλικίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγω είμαι με τον άντρα μου περίπου 15 χρόνια. Παντρεύτηκα στα 26 μου και αποφάσισα να κάνω παιδί στα 31 μου όπως και έγινε. Ο λόγος του ότι άργησα ήταν ότι δεν με πολυενδιέφερε να γίνω μάνα. Πιστεύω ότι κάθε ηλικία έχει τα υπερ και τα κατά. πιστεύω ότι αν έκανα παιδί μικρή σίγουρα θα έίχα πολλά αποθημένα σήμερα. Είναι τι ζητάει καθένας αλλά και πως τα φέρνει η ζωή. Όποτε όμως τυχαίνει να γεννήσει κάποια θα πρέπει να βρίσκει τα θετικά και να μην κάθεται να απαριθμεί τα αρντηικά γιατί δεν οφελεί σε τίποτε. Κι εγώ θα είμαι μεγάλη για το γιο μου αλλά δεν έχει κανένα νόημα να το σκεφτώ μιας και δεν αλλάζει τίποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!!! Εγω κοριτσια ειμαι με τον αντρα μου απο τα 18 μου. Εχουμε 16 χρονια διαφορα αλλα λατρευουμε ο ενας τον αλλο τοσο πολυ που η διαφορα δεν φενεται καθολου!! το πρωτο μας παιδακι το οποιο δυστυχως χασαμε ημουν 20 οταν εμεινα εγκυος. Τωρα στα 22 μου ειμαι και παλι εγκυος και πολυ πολυ ευτυχισμενη!! Ειμαι απο τις γυναικες που δεν με ενδιαφερουν και τοσο οι σπουδες οι καριερες κλπ, σταματησα το πανεπιστημιο στη μεση οταν γνωρισα τον αντρα μου και δεν εχω μετανιωσει ουτε στιγμη. Εχουμε τη δικη μας δουλιτσα τωρα και ολα πανε μια χαρα!!! Ο αντρας μου ειναι διπλα μου καθε στιγμη και ειναι και αυτος τρεισευτυχισμενος με το μωρακι που θα κανουμε. Και ενας απο τους λογους που δεν μετανιωνω για τιποτα ειναι επειδη θελω εγω να μεγαλωσω τα παιδια μου και οχι η καθεμια που μπορει να τους φωναζει να τα χτυπαει κλπ, και στο τελος τα παιδια εχουν ψυχολογικα προβληματα. Σαν το γονιο κανεις δεν μπορει να το μεγαλωσει καλυτερα! Ασχετα αν στην αρχη σαν νεες μανουλες θελουμε λιγη βοηθεια επειδη δεν εχουμε καθολου εμεπιρια στο να μεγαλωνουμε μωρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα! Εγώ τον Μάρτιο κλείνω τα 24 και λίγες μέρες μετά περιμένω και τον μπέμπη μου! :):):) Ο άντρας μου θα είναι 27,5 όταν γεννήσω. Εγώ από πολύ μικρή ήθελα να κάνω οικογένεια και με τα παιδιά μου να μην έχω μεγάλη διαφορά ηλικίας. Αυτό ίσως οφείλεται στο ότι και οι γονείς μου είναι πολύ πολύ νέοι (φανταστείτε ότι έχω αδερφό 27 χρονών... η μαμά μας είναι 45 και ο μπαμπάς 47!!!) Το πότε όμως θα αποκτήσει παιδί το κάθε ζευγάρι είναι δική του άπόφαση και δώρο Θεού!! Μη σκέφτεσαι την ηλικία που θα έχεις όταν θα πηγαίνει γυμνάσιο,λύκειο,πανεπιστήμιο...μόνο την αγάπη που θα του δώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι 28,5 κ περιμένω το πρώτο μου παιδάκι το Σεπτέμβριο.Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 9 χρόνια.Πάντα ήθελα να κάνω παιδάκι γύρω στα 25-26 αλλά δεν τότε δεν είμασταν έτοιμοι.Ελπίζω,πρώτα ο Θεος,ως τα 31 μου να κάνω το 2ο και λίγο αργότερα ενα 3ο!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα την πρωτη στα 28 και την δευτερη στα 30 !! θεωρω οτι ηρθαν οταν επρεπε οταν ημουν εγω ετοιμη και ετσι πρεπει κανονικα να εισαι ετοιμη και συνηδητοποιημενη για να δεχτεις καλα τις αλαγες που θα επιφερει ολο αυτο στην ζωη σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ 20 ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ 21!!!ΣΤΑ 21 ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ 24 ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΖΕ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΧΩΡΙς ΠΑΙΔΙ...ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα την κόρη μου στα 27, αμέσως μόλις παντρευτήκαμε έμεινα έγκυος

αυτό θέλαμε μιας και ήμασταν μαζί απ' τα 23 μου.

Ο άντρας όταν γεννήθηκε η μικρή ήταν στα 37 του επαγγελματικά

καταξιωμένος και πλήρως ανεξάρτητος οικονομικά,

κι εγώ έχοντας τελειώσει τις σπουδές μου και απο επιλογή

άνεργη,μιας και πιστεύω πως στις μέρες μας όσες μαμάδες

μεγαλώνουν αποκλειστικά μόνες τους τα παιδιά τους είναι τυχερές.

Πιστεύω πως ο άντρας μου έπρεπε να είναι "μικρότερος" σε ηλικία

αλλά αυτό είναι το τίμημα του να θέλεις την επαγγελματίκή καταξίωση

πρώτα και μετά την οικογένεια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εγινα μανουλα στα 20 μου!!!κ τωρα ειμαι 23 κ εχω τρια βλασταρακια!!! :):) μακαρι ο θεουλης να μου τα προσεχει κ να τα εχει καλα!!κ ολα τα παιδακια του κοσμου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου και εγω τον απρηλιο θα αποκτησω το παιδακι μου το γιοκα μου και ειμαι 25.....τωρα απο εκει και περα δεν ξερω τι θα γινει αλλα θελω μετα απο δυο χρονια να βαλουμε για δευτερο μπροστααααααα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα!!!!!!

το πρωτο παιδακι μου το εκανα στα 24.πριν 3 χρονια!(αγορακι).

στα 26 εκανα το δευτερο(την κορη μου) και τωρα σε λιγους μηνες(στα 27 μου)περιμενω το τριτο παιδακι μου!!

;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίμαι 23 και σε κάτι λιγότερο από ένα μήνα θα έχω μια κόρη που θα μου πάρει τα μυαλά...Ήδη το έχει κάνει.

Δεν έχει σημασία η ηλικία,καλό είναι βέβαια να μην έχεις πατήσει τα 50(πλάκα κάνω...!),για να έχεις κουράγιο και όρεξη να μεγαλώσεις το παιδί σου.Θεωρώ ότι η ηλικία μου είναι μια χαρά,παρότι δεν πάλεψα να μείνω έγκυος..

Σκέφτομαι βέβαια ότι όταν θα είμαι 40,θα είναι η μικρή μου 17...Τί καλύτερο από το να είσαι κοντά και να γίνεσαι κολλητή με το παιδί σου;

Όποτε είναι έτοιμος ο καθένας γίνεται γονιός,δεν επιβάλλει κανείς και τίποτα.Βέβαια,είπαμε...Όχι και να γίνεις μάνα στα 50 σου,αλλά ούτε να καταπιέζεσαι επειδή πχ πάτησες τα 35!

Να έχει ο Θεός καλά όλες τις μανούλες και τα μωράκια τους,και να δώσει παιδάκια σε όσες δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...