Μετάβαση σε περιεχόμενο

απο ποτε στο yo-yo


Recommended Posts

Υασας, εχω ενα αγορακι 9 1/2 μηνον, και ξεκινισα να το βαζω στo yo-yo, :blink: μιπως το εβαλα νωρις. δεν το βαζω για πολη ωρα, μονο, για λιγο, για να το μαθη. εσυς πωτε ξεκινησατε να το βαζετε στο yo-yo. . :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.

Καθε παιδι εχει δικο του ρυθμο αλλα συνηθως τα παιδια αρχιζουν και ελεγχουν την κυστη τους στον ενα χρονο οποτε νομιζω οτι βιαζεσται :)

Συνηθως εκπαιδευουμαι τα παιδια καλοκαιρι που εχουν λιγοτερα ρουχα αλλα ειναι και πιο ευκολα για μας με τα πλυσιματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ νωρις για γιογιο ... λιγο πριν τα δύο και μεχρι τα δυομισι είναι η ηλικια που μαθαινουν να ελεγχουν τους σφικτηρες τους και όπως λέει και η λεμον καλυτερα να είναι καλοκαιρι γιατι απο ατυχηματα αλλο τιποτα.

στο 1ο παιδι ξεκινησα γιογιο 22 μηνων (βιαζομουν οπως εσυ :P ) στο 2ο δυομιση και τωρα στο τριτο (που κοντευει δυομιση) βαριεμαι και η εκπαιδευση ειναι πιο χαλαρη.. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια, εχω μπερδευτει, μερικη μου λενε οτι ειναι νωρις αλλη οτι τωρα ειναι ι στιγμη για να το μαθει. εχω 3 μερες που το βαζω, οχι συνεχεια 2- 3 φορες την μερα, κανει "cisa" μεσα. μαλων βιαζομε, επειδη ειναι πρωτο παιδι. ευχαριστω παλι. B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, όλλα ειναι σχετικα!

Αν το μωρο, δεν πιεζεται, δεν νιωθει εκνευρισμο και το χαιρεται γιατι οχι να μην του ξεκινησεις την διαδικασια!

Καθε παιδι και διαφορετικο.

Η κορη μου, δυομιση χρονων την εκοψε την πανα.

Δεν ηθελε πιο νωρις.

Ο αντρας μου παλι, εννια μηνων πηγαινε στην τουαλετα. :dry:

Μην περιμμενεις θαυματα γιατι ειναι νωρις αλλα ποτε δεν ξερεις. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω του πηρα γιογιο αλλα ποτε αν τον βαλω που παει παιδικο?

ειναι 11 μηνων κ πιστευω ειναι καλα..δε ειναι νωρισ...δε λεω να το μαθει κ σε 3 μηνες να πει τουλαετα...

αλλα να εχει μια επαφη με αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.και εγω εχω το ιδιο θεμετακι με τον γιο μου.σε 15 μερες κλεινουμε τα 2 και κανει τον κινεζο και μονο που τον ρωταω αν εχει κανει κακα.γυρω στον ιουνιο βγαινω στην αδεια κυησης-αν ολα πανε καλα-και λεω να τον προσπαθησω απο τοτε που θα ειναι και καλοκαιρακι.ολοι μου λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βιαστω και να τον πιεσω και δεν ξερω τι να κανω η ερημη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχω προβλημα.ο μικρος μου ειναι 3 και δεν λεει να βγαλει την πανα.για τα τσισα κατι γινεται αλλα για την αλλη του αναγκη εχουμε δυσκοιλιοτητα εκ γενετης και ειναι πολυ δυσκολο.οταν του ερχεται χτυπιεται για πανα.και του χρονου εχουμε προνηπιο.να δω τι θα κανω.παντως οι περισσοτεροι μου λενε να μην τον πιεζω και αυτο κανω μεχρι το καλοκαιρι ομως.μετα ξεκιναμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω οτι του πηρα το γιο γιο που οταν κανεις την αναγκη σου σε επαινει με θορυβους.προσπαθω νατο κανω σαν παιχνιδι.τραγικοε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vicky74 έγραψε:

ξεχασα να σας πω οτι του πηρα το γιο γιο που οταν κανεις την αναγκη σου σε επαινει με θορυβους.προσπαθω νατο κανω σαν παιχνιδι.τραγικοε;;;;
Πιστευω πως, ναι, γιατι το παιδι απογοητευεται και πιεζεται για να ακουσει τους θορυβους απο το γιο γιο,και δεν τα καταφερνει!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω το ιδιο γιο γιο εχω αλλα ακομα δεν το χρησιμοποιουμε παρα μονο για καθισμα...ανοιγοκλεινει το καπακι και ριχνει παιχνιδια μεσα.Κακη αρχη και ειναι 19 μηνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω, και ο μικρος μου παιζι μαζη του, και οταν κανι cisa το ειναι περιεργο και γελαι, πιστευω να μαθι αργα ι γρηγορα. δεν το πιεζω αν θελει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katiana έγραψε:

Κι εγω το ιδιο γιο γιο εχω αλλα ακομα δεν το χρησιμοποιουμε παρα μονο για καθισμα...ανοιγοκλεινει το καπακι και ριχνει παιχνιδια μεσα.Κακη αρχη και ειναι 19 μηνων!

οχι δεν είναι κακη αρχη ! το παιδακι πρεπει να γνωρισει το γιο γιο σαν παιχνιδι να βαζει τα παιχνιδια του μεσα να παιζει με αυτο ,χωρις βεβαια να κανει την αναγκη του σ'αυτο και το καλοκαιρακι που θα ειναι 24 μηνων ξεκινα την εκπαιδευση . ειναι η καταλληλη εποχη . και λογω ηλικιας και λόγω λιγων ρουχων. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

τελικα εμεις ουτε για παιχνιδι δεν το θελουμε το γιο γιο.θα τον αφησω στην ησυχια του και απο την ανοιξη θα ξεκινησει ο ''αγωνας''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...