Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χιχιχιχιχ. Αχχχχ οσο και να προσθαπησα..τζιφος...σε καποια φαση την νυχτα μετα απο αλλεπαλληλα δρομολογιοα αγκαλιαζε το ψερι μου την ωρα που τον χαηδευα και κοιμοταν...μετα βεβαια απο λιγο παλη ξυπνουσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

AFRODITH έγραψε:

Αφροδίτη αν καθήσεις δίπλα από την κούνια του? του τραγουδήσεις, του χαιδέψεις το κεφαλάκι?

εμείς δεν τα πήραμε ποτέ στο κρεββάτι μόνο την 1η νύχτα αφού ήρθαμε σπίτι μετά την γέννα!!!!

Η μικρή όμως όταν την άφηνα στην κούνια έκλαιγε, την έπαιρνα πάλι, κοιμόταν στην αγκαλιά μου και την άφηνα στην κούνια μετά από κάποιες ώρες ξυπνούσε και έκανα τα ίδια.....θέλει πολύ προσπάθεια και υπομονή και το αποτέλεσμα θα έρθει μετά από καμμιά εβδομάδα ή δύο!!!

Τώρα έχει συνηθίσει και ξέρει ότι εσύ δεν έχεις αντοχές άρα θα τον πάρεις στο κρεββάτι σου!!!![/quote:5g2vndbz]

Argi μου μέχρι τώρα κοιμόταν μόνος του κι ξυπνούσε ανά 3 η δυο ώρες θήλαζε λίγο και ξανά κοιμόταν χωρίς πολλά πολλά .

Εχει ένα μήνα τώρα που θέλει οπωσδήποτε να κοιμόμαστε μαζί .

Το έχω κάνει και αυτό που λες ,για την ακρίβεια όχι μια δυο αλλά πολες φορες ,δεν ηρεμεί κλαίει και ουρλιάζει .τον θηλάζω μέχρι να κοιμηθεί με το που τον ακουμπάω κάτω κλαίει .τον κουνάω μέχρι να κοιμηθεί το ίδιο .

Δεν εχει πρόβλημα όταν τον βάζω για ύπνο στην αρχή πχ 9 το βράδυ όταν κοιμάται το κάνει μετά τα ξημερώματα !!!!

Τώρα το παρακάνει ανά μια ώρα ξυπνάει και μ ζητάει ,εχθές τον έκανε ο Κώστας βόλτες πάνω κάτω να τον ηρεμίσει και είχα φύγει εγώ ,τίποτα δεν έγινε μετά από πόση ώρα μου τον έφερε να κοιμηθούμε μαζί ,με το που τον αγκαλιάζω σταμάτησε και ηρέμισε αμέσως και έψαχνε στήθος …..αλλά πάλι στο κρεβατάκι του με τίποτα …

Χθες προσπάθησα πολύ και για ώρα ,μέχρι που ψιλό αρπαχτήκαμε με τον Κώστα γιατί μου έλεγε αστών να κοιμηθεί μαζί σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο εκανα κι εγω αφροδιτη δεν τον πηρα ποτε στο κρεβατι μου(εκτος απο μερικες φορες που ηταν πολυ αρρωστος)

οσες φορες και να ξυπνησε την νυχτα με πολυ υπομονη τον εμαθα να κοιμαται στο κρεβατι του(η τον χαιδευα στο κεφαλι,η τον νανουριζα,η τον κουναγα,η τον κοιμηζα στον καναπε)

αυτο γινοταν πολλες φορες και τωρα πλεον το βραδυ ειδικα πινει το γαλα του και ενω δεν ειναι σχεδον ξυπνιος τον βαζω κατευθειαν στο κρεβατι του και αποκοιμιεται μονος του(ενω παλιοτερα επρεπε να τον κοιμησω πρωτα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες καναμε εμβολιο σπασαμε το ρεκορ υπνου κοιμηθηκαμε στις 1,30 και καναμε πυρετο ευτηχως ο πυρετος επεσε α :S λλα σημερα ειναι να μην τολμησω να διανοηθω να την αφησω κατω

εχουμε μεγαλα αποθεματα γκρινιας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη εκει ειναι το λαθος!!

οταν το παιδι περναει την φαση του αποχωρισμου (μαλλον αυτο περναει και ο μανωλακης σου)

πρεπει να του μαθεις οτι η μαμα ειναι εκει ακομη και αν δεν την βλεπει!

οταν το περασε ο δικος μου σηκωνομουν γυρω στις 7 φορες μεσα στην νυχτα για να τον ηρεμω και να τον ξανακοιμηζω

δεν τον εβγαλα ποτε ομως απο το κρεβατι του(γιατι παιρνει λαθος μηνυμα)ημουν εκει διπλα του μεχρι που καποια στιγμη ξυπναγε εκανε ενα ουα και τσουπ ξανακοιμοταν

ισως να ειναι και αυτο δεν ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τι έχω πάθει με την μικρή: θέλει όχι μόνο να ακούει το baby radio αλλά και να βλέπει τις φατσούλες που έχει, μου τραβάει τα μαλλιά, κλαίει κλπ.!!!!

Μια ερώτηση: η κόρη μου έχει εδώ και 2 μήνες που περπατάει και τρέχει αλλά πρόσεξα ότι το αριστερό ποδαράκι μερικές φορές όταν περπατά στρίβει προς τα μέσα!!!! άραγε θα βελτιωθεί μόνο του με τον καιρό? δεν το κάνει πάντα αλλά κάποιες φορές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω οτι ακομη το βαδισμα τους ειναι σε εξελιξη και θα βελτιωθει

με τον γιατρο το εχεις συζητησει? τι εχει πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι, ναι, γυρισαμε κιολας!

Μας επιασε βροχη!!!

τρεχαμε με το καροτσι και γελουσε η μεγαλη μου η οποια οπου νερα μεσα!

Χαλια εγινε αλλα δεν πειραζει!

Εσεις?

Τι διαβασα?

Αφροδιτη, εγω λεω οτι θα μαθει καποια στιγμη στο δωματιο του.

Να μην σε στεναχωρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια θα εφαρμοσω μερικες μερες το συστημα σου...μοας και ηρεμησει και ο δικος μου....γιατι δεν αντεχω πραγματικα, αλλα λοιπαμε τον αντρα μου..επειδη οι τσιριδες του Τζεφ ακουγονται μεχρι απεναντι οταν τσατιζετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι δεν το έχουμε συζητήσει...εμείς βασικά πηγαίνουμε στον γιατρό όταν είμαστε άρρωστοι!!! ούτε που τον έχουμε πάρει τηλέφωνο ποτέ!!!! ευτυχώς δεν αρρωσταίνουν τα παιδιά μας! τον βλέπουμε μόνο όταν κάνουμε εμβόλια!!! Δώξα τον Θεό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

απορια πως ξεχωριζεις ενα ξεσπασμα θυμου και απο ποια ηλικια εμφανιζεται????
Ελενη, η μικρη μου, εχει νευρα!

Πεφτει κατω και τσιριχει!

Χτυπαει ποδια σο πατωμα!

Εχει κανενα δυμηνο που τα αρχισε αυτα!

Εχει δασκαλα την κορη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, οταν θα το κανει θα το καταλαβεις...γιατι το κλαμα ειναι ιστερικο και θημομενο.

Ο γιος μου αρχησε τωρα τελευταια να βαταει κατι κρισεις...απαπαπαπ, και μολις του βαλεις το στηθος στο στομα, το βουλβνει, απλα μουγκριζει...αφου το ρυχνω στην παλα, του λεω σταματα να μουγκριζεις, δεν εισαι μοσχαρι, εισαι παιδακι....μωρακι...μμμμ...μμμ...αυτος στον κοσμο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Τι κανετε? Εμεις μαλλον ειμαστε λιγο αρρωστοι.Ο μικρος εβηχε ολη νυχτα και εχει κλεισει η μυτουλα του. Δεν τρεχουν μυξες αλλα ακουω που δεν αναπνεει καλα! :( Τι κανουμε τωρα? περνουμε τον γιατρο?? Η το αφηνουμε?Argi το ειχε και η ανιψια μου αυτο και περασε με τον καιρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρισ, καθαρισμο μυτης με φυσιολογικο ορο και μπολακι με ευκαλυπρο στο καλορηφερ, και ο δικςο μου ειναι ετσι μπουκομενος. Αν δεν εχειε αιθεριο ελαιο ευκαλυπτο βαλε λιγο βιξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

kalhmera!nomizw oti to Vicks exei katargh8ei!!kalutera na to apofeugete!!fusiologiko oro kai mono mou elege h paidiatros otan nosileuotan h korh mou me pneumonia prin arketa xronia!

sumfwnw kai me ton eukalupto na to vraseis na murisei to dwmatio...perastika sta mikroulia sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι απευθειασ στο μωρο. και οχι εισπνοες πανω απο τον ατμο. Αν βαλετε πολυ λιγο βιξ σε ενα μπολακι με ζεστο νερο για να απελευθορωθει το ελαιο ευκαληπτου και μενθολης και να διασκορπιστει στην ατμοσφαιρα ναι αυτο κανει. Αλλα ειναι προτιμοτερο το ελαιο καθαυτο.

Εγω εχω υγραντηρα, βαζω μια σταγονα λαδακι, και αναπνεει πιο ευκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω εχω υγραντηρα. Του εβαλα λιγο ευκαλυπτο. Δεν εχει πυρετο. Το καυμενο ολα μαζι του εχουν πεσει. Τελος παντων. ευχαριστω για τις απαντησεις. Σεσιλια περαστικα στο ζουζουνι σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερσι...θα δεις οτι με τον ευκαλυπτω αν μη τι αλλο θα αναπνεει τουλαχιστος καλυτερα. Εγω μπορω να πω σωθηκα, γιατι δε με αφινει να του καθαρισω καλα την μυτη..και φοβαμαι γιατι εχουμε ιστορικο ωτιτιδας και μονο αυτο μας ελειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

τρις βαλε λιγο γαλατακι στη μυτουλα..κανει δουλεια...

περαστικα σας...κ μεις ετσι ειμαστε..

χρυσα αχ στη ιδια μοιρα ειμαστε... :(:(:(:(

αδροδιτη κ μεις μαζι κοιμομαστε..στο επομενο παιδι μου κατευθειαν στο κρεβατι του θα το βαζω...

αργι νομνιζω θα στρωσει το ποδαρακι..αν κ ρωτα κανα γιατρο..με το σπιτι καλα/

ποντικομαρακι μου καμια εξελιξη/>???αντε εχω αγωνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω του τηνκανω την μυτουλα καθετε δεν καθετε!! δεν του την εκανα τρεις μερες γιατι ειχαμε το πουλακι του και δεν ηθελα να τον πιεσω.. Και να τωρα.. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να φανταστείτε ότι όταν ο γιος μου - Λουκάκος μου 4,5 ετών- είχε μπουκωμένη μύτη η πεθερά μου, μου είπε να του βάλουμε vicks στα ρουθούνια....εγώ δεν του έβαλα και είπα στον άντρα μου ΜΟΝΟ αν μου το πει ο παιδίατρος!!!! νομίζω το ίδιο μου είπε και να βάλω και στην κόρη μου - Ρεβέκκα Ανδρονίκη, τώρα 16 μηνών- μια φορά, όταν ήταν 1 χρονών!!!!

Σημείωση: γενικά δεν την ακούω ΠΟΤΕ την πεθερά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια.. έχω ξυπνήσει πριν μια ώρα να ταισω τον μπέμπη και δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα 😔😔 κανω ένα update για τους κολικούς μας! καταλαβαμε με τον άντρα μου ότι τελικά οταν δίνουμε το σιρόπι στον μπέμπη ειναι πιο ανήσυχος... είχαμε δυο βράδια οου δεν το δωσαμε επειδή κοιμόταν εκείνη την ωρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...ουτε που ακούστηκε...συνεχισα και χθες το μεσημέρι και δεν το έδωσα πάλι και πάλι δεν εκλαψε καθόλου το μεσημέρι...το ιδιο και το βράδυ ξανά..βεβαια χθες έκλαψε κανένα τέταρτο αλλά ηρέμησε... κατάλαβα οτι χωρίς το σιρόπι ηρεμεί πιο εύκολα...και σκέφτομαι τωρα εγω... τόσο καιρό δηλαδή του έκανα κακο;😔😔😔 θα μιλήσω αύριο με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.. πάντως έχουμε 3 βραδιά κοιμηθήκαμε μια χαρά...η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμασταν..
    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...