Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

καλησπερα.

Μεχρι να ξυπνησει το μικρο μου χανιμπαλ ακουστε συνομηλια με την θεια μου.

-τι κανεις Αννουλα?

-Ειμαι κουρασμενη. Ο μικρος δεν κοιματε και τα χω παιξει!!

-Εμ βεβαια. αφου δεν του δινεις μπουκαλι... δεν χορταινει το παιδι και δεν μπορει να κοιμηθει.

-χορταινει.

-Που το ξερεις?

- Ειναι χοντρος! Αν δεν χορταινε δεν θα επαιρνε βαρος. Που και παλι δεν ειναι απολυτο.

-Ναι ναι καλα... Χορταινει γιατι τον εχεις κρεμασμενο στο βυζι σου... Ανα 10 λεπτα τον κρεμας εκει!

-Ανα 2 ωρες. Αλλα και ανα 10 λεπτα αν χρειαζοταν εκει θα τον ειχα.

-Μα ειναι μεγαλος!! Τι θα γινει πια? Ποοοοοσοοοο θα το τραβηξεις? Το εκανες το κεφι σου! Ταισε τωρα το παιδι σωστα να αναπτυχθει!! :ohmy:

-Μα... Πας καλα?? Στα ανωτερα φυσιολογικα ειναι και σε υψος και σε βαρος! Τελος παντων δεν μπορω να σε πεισω. Εγω φταιω που γκρινιαζω για την αυπνια. Ασε με..

-Εγω σου λεω. Η κορη μου 2 μηνων κοιμοταν απο τις 11 μεχρι τις 11 την αλλη μερα!

-και της κουμπαρας μου επισης και μονο θηλαζε! Και σε αρκετα κοριτσια του μαμμυ που μονο θηλαζουν...

Δεν αντεχω την βλακεια ρε κοριτσια... Ολοι εχουν αλλαξει. Τι σκατα! Νοιωθω μεγαλη μοναξια μεσα στο πληθος. Δεν ειμαι και αινσταιν αλλα τα βασικα τα κατεχω! Τι πανε να με πεισουν πια?? Αντι να ειμαι εγω κατηγορηματικη που ειμαι πορωμενη με τον θηλασμο ειναι οι αλλοι αρνητικοι απεναντι μου!! Μηπως γιατι ισχυει οτι η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση?? ;)

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

να δεισ εγω τι ακουω στο μαγαζι..

οτι εγω κακομαθα το μικρο να μη κοιμαται...

:silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo:

μα τι σκυλα μανα ειμαι... :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αςε Τρις, ποιον πας να πεισεις; Στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα!

Κι εμενα σημερα μου λεγανε για χιλιοστη φορα να δωσω μπουκαλι το βραδυ και με ρωτουσαν αν χορταινει! Ασε... τα σκεφτομαι και τα παιρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να απανταω ρε γμτ? Να λεω οτι εχουν δικιο αλλα ο γιατρος μου ειπε να μην το κοψω γιατι εχω πολυ γαλα και θα πετρωσει? :silly: Βαρεθηκα να απολογουμαι... Γιατι υπαρχει τετοια προκαταληψη να το πω? με τις θηλαζουσες? Μονο ο αντρας μου χαιρετε... Μονο γι αυτο βεβαια γιατι σ ολα τα αλλα ειμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κοσμος εχει πολυ απλα τοσο μαυρα μεσανυχτα, που ολο αυτο τους φαινεται κουφο και πιστευουν οτι ταλαιπωρουμε τα παιδια μας! Εμενα τις προαλλες μια ξαδερφη μου μου ειπε "γιατι τον θηλαζεις; δεν κανει ακομα να πιει του εμποριου;". Ε, δεν ειχε ιδεα η κοπελα! Αλλα το χειροτερο ειναι να εχεις να κανεις με ατομα στενομυαλα που νομιζουν οτι η γνωμη τους ειναι η σωστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα με στηριζει ο αντρας μου. Αν δεν ειχαμε κι αυτους...

Παντως χωρις να θελω να επεμβω στα προσωπικα σας, με αγαπη ολα ξεπερνιουνται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurore έγραψε:

Κι εμενα με στηριζει ο αντρας μου. Αν δεν ειχαμε κι αυτους...

Παντως χωρις να θελω να επεμβω στα προσωπικα σας, με αγαπη ολα ξεπερνιουνται...

Μετα το μωρο... σαν να στερεψε η αγαπη. Σαν να την πηρε ολη το μωρο μου. Δυστυχως αν υπαρχουν προβληματα απο πριν, μετα τον ερχομο του μωρου διογκωνονται. Δυστυχως αυτος με απομακρυνε... Προσπαθω αλλα... Παντως σε ευχαριστω! Παρε ενα καρματακι!! :);)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Τρις, τωρα ειδα το μηνυμα. Ευχαριστω κι ανταποδιδω!!!!Ολα δεξιά!

Πως μου ειστε; Εμεις καλουτσικα. Χθες ολη μερα ημασταν με κοσμο και ηταν σα να του ελλειψα... απο τις 7.30 το απογευμα ως τη 1 τη νυχτα ηταν στο στηθος με κατι μικρα διαλλειματα για νερο και τουαλετα κατα τα οποια εσκουζε!

Και σημερα ξυπνημα απο τις 7+!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Τι θα γινει...θα το ανοιξετε αυτο το 5 Επιτελους!!!!

Εγω δεν ανοιγω αλλο δρομολογιο!!!

Την Παρασκευη το Βραδυ ο μικρος εριξε το μπουκαλι με το γαλα μου πανω στο λαπτοπ, τοι οποιο εκανε ενα τζζζ και δεν ξαναναψε απο τοτε!!!

Οποτε...κλαψ...μεχρι να παρω καινουριο...αχχχ!!!! Τεσπα, θα τα λεμε μονο προι.

Δεν προλαβαινω να διαβασω τα παντα!!!!!

Αναστασια παλη 68...τι θα γινει..στο ειχα κανει 70 το καρμα!!!!

Παιδιατρο παμε σημερα τελικα...Παρασκευη δεν μπορεσαμε.

Αχ δεν ξερω τι να κανω..ο μοκρος αρχησε να μην θελέι να πινει το βραδυ απο το μπουκαλι το γαλα μου, το φτυνει και θελει στηθος...το ιδιο γαλα...μα ειναι δυνατον...φρεσκοαρμεγμενο το θελει το σκατιαρικο...πεταξα και την παρασκευη και το ΣΚ....δεν εντεξα αλλο, απο σημερα εχω πει στη μανα μου να του το ποτηζει ολο, 190 εχουμε σημερα...να δψ θα το ποιει;;;;;;;

Και φυσικα εννωειτε οτι δεν κοιμαται...κανει κατι περιεργα κλαψουρισματα...

Φιλια σε ολο το τρενακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι κάνετε?

Χθές είχα κόσμο στο σπίτι και τραπεζώματα

δεν μπόρεσα να μπώ καθόλου. Και μαντέψτε

με τόση φασάρία και τον γιό μου με τον φίλο

του να έχουν ξεσηκώσει όλη την γειτονιά η

Έλενα κοιμόταν :blink: . Μήπως τελικά θέλει

φασαρία για να κοιμηθεί? :woohoo:

Στις 10 το βράδυ που θέλαμε να κοιμηθούμε

εμείς και έσβησα όλα τα φώτα και υπήρχε απόλυτη

ησυχία στο σπίτι η Έλενα τραγουδούσε και γελούσε.

Τελικά κοιμήθηκε στις 12:00. Ξύπνησε στις 3:00, 4:00

και μετά στις 6:30 την ξύπνησα εγώ για να την ταϊσω.

Βίκυ μπράβο σου που βγήκες και πέρασες καλά.

Και δεν κατάλαβα γιατί οι τριαντάρες δεν πρέπει

να έχουν σουξέ?

Τρις μην δίνεις σημασία σ'αυτά που σου λένε.

Θα ακούσεις πολλλά ακόμα.

Μάρθα δεν κατάλαβα τελικά κοιμηθήκε ο Ντόντος

όλο το βράδυ ή όχι?

Χρύσα είναι λογικό να μην πίνει το γάλα από

μπουκάλι αφού είσαι εκεί. Απορώ που το έπινε

τόσο καιρό. Γιατί του δίνεις το βράδυ από μπουκάλι?

Σου είναι πιο εύκολο να αντλείς?

Αναστασία εκζεματάκι έβγαλε μια φορά η Έλενα

και μου είπε η παιδίατρος να βάλω fusicort

και της πέρασε σε 2 μέρες. Εδώ και μια βδομάδα

έβγαλε πάλι αλλά σε άλλο σημείο. Σήμερα έχουμε

ραντεβού για εμβόλιο να δούμε τι θα μου πεί.

Πάντως και ο γιός μου βγάζει αλλά όχι συχνά.

Ίσως μια φορά το 6μηνο και φεύγει με την fusicort.

Ποντικομαράκι που είσαι να ανοίξεις καιρνούργιο?

Papaki που είσαι? Είχε γενέθλια και χουχουλίνος σου χθες?

Φιλιά σε όλες τις συνεπιβάτισες :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...