Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! παρακολουθησα τη συζητηση που ανοιξατε και σκεφτομαι τι με περιμενει...θελει οντως παρα πολυ υπομονη!Ευχομαι να την εχουμε παντα ολες μας!

Εμεις κοιμηθηκαμε χθες 2 παρα αλλα οχι μονος του, τον πηρα στο κρεββατι μας, δεν αντεχα αλλο! σημερα ξυπνησε κατα τις 7 μες τη χαρα! Τη μερα κοιμαται το πολυ 1 3ωρο! Κι υστερα λενε οτι τα νεογεννητα κοιμουνται...χαχα!

Ευχομαι σε ολες μια ευχαριστη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:blink: Καλημερα κοριτσακια κι απο μας.

Ελενιτσα πωσ παει η εκπαιδευση υπνου της μικρης.

Την Κυριακη πηγες τελικα στα πεθερικα?

αυγη στγχαρητηρια για τα κιλα.

Κι εγω εχασα 2,5(αν δεν ειμαι εγκυος και τα ξαναπαρω)

Αrgi σπιτι φαντασματων? :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Ποντικομαρακι το εγινε τελικα με το αυτι του Αρουλη;;;;;

Αχ κοριτσια δεν παλευετε αλλο, θα πεθανωωωωωωωω, ειναι ενα ανυποφορο μωρο...σημερα εκανα μιση ωρα να τον ντισω...ιιιιιιχιχιχιχιχιιχ δεν μπορω αλλο αυτον τον ηχο....ολη τη νυχτα θηλαζει και στριφογυρηζει..που την βρισκει την ενεργεια πρωη πρωη οχι πειτε μου σας παρακαλω.

Αναστασια και Ελενη, αυτες τις κρισεις θυμου τις φοβαμαι και εγω σαν μεγαλωσει. Δεδομενο οτι ηδη εχει απιστευτα νευρα, τσατιζετε αν δεν γινετε το δικο του, και βαραει κρισεις υστεριας...[ραγματικα δεν ξερω τι θα κανει οταν φτασει στην ηλικια των δικων σας παιδιων.

Θουλη με κανεις σκεπτικη...ειναι δυνατον..δεν θα ισυχασω ποτε ρε γ....ω ουτε οταν μεγαλωσει;;;;;

Φιλια σε ολες τις συνεπιβατησες..σορρυ αν ξεχασα καμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου τι να πω ειναι στο παιδι.Αλλα ειναι πιο νευρικα και αλλα πιο ηρεμα.

Ο Αρουλης ειχε την μυτουλα του και ειναι καλυτερα αλλα εχει ακομα.

εκτος απο ορο να βαλω κατι αλλο?

οτι εχω 5 μερες καθυστερηση το ξεπερνας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου, τιποτα!

Εσυ?

Τα καταφερες διαβασα αποθηλασες, ε?

5 μερες καθηστερηση?

Και τι καθεσε καλε!

Ποτε θα κανεις χωριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα τιποτα ακομα ε?

Τελειωσα τον θηλασμο πριν 12 μερες αλλα αμα πιεσω το στηθος μοτ βγαζω λιγο γαλα.Θα στειλω πμ στην λαλα να μου πει.

χτες μου ξυπνησε και μενα και εκλαιγε δεν ξερω γιατι.

Φαινεται συνενοηθηκε με τα δικα σας :P

Ποτε να κανω χοριακη?Μηπως φταιει που εκοψα το γαλα?

2 φορες αδιαθετησα μονο ακριβως στις 31 μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ισως ειναι που σταματησες το γαλα και εχεις αυτην την καθηστερηση!

Το στηθος να μην το ακουμπας!

Οσο το ακουμπας τοσο το ερεθιζεις!

Υπολοιματα θα μινουν να το ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ρε εκτος απο φυσιολογικο ορο δεν εθελι τιποτα...αν απλα θελεις να να αναπνεει πιο ευκολα, βαλε ενα μπολακι πανω στο καλορυφερ ρηξε μερικες σταγονες αιθεριο ελαιο ευκαλιπτο - η βιξ , και θα δεις διαφορα.

Περαν τουτου..οχι δεν το προσπερνω...το ευχομαι..χιχιχι. Αντε νακανειτε και ενα αδελφακι στον Αρουλι χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζω ευκαλυπτο και οντως βοηθηθηκε...

Ευχαριστω δεν αντεχω μεχρι το Σαββατο....

Τωρα σηκωσα κατι βαρυ και ποναει λιγο η κοιλια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, τι καιρο εχει?

Εδω ηλιο και λιγο παγωνια, αλλα υποσχεθηκα στα παιδια να τα βγαλω λιγο εξω!

Εκανα παστιτσιο, μαζευω λιγο το σπιτι και θα φυγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελενη πετα και ενα κομματι κατα δω....εκανα την Κυριακη, και το εφαγαν ολο ο αντρας μου και οι κουνιδα μου...νιαμ νιαμ

Δεν εχει σχεση το κρυο, ντιστα καλα και να πατε βολτα...καλο θα σαςκανει..να καθαρησουν και τα πνευμονια...μακαρι να ειχα και εγω χρονο να βγαλλω βολτα τον δικο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κι εγω

σημερα ξυπνησε χωρις γκρινια και τα μαλια μου ειναι στην θεση τους...

βεβαια τον επιασε ενα νευρικο μεχρι να φαει την φρουτοκρεμα μαλλον πειναγε και γιαυτο φωναζε ποιος ξερει (αντε να μεγαλωσει να μου λεει τουλαχιστον τι θελει χιχιχι)

μολις εφαγε ξαναηρθε η ηρεμια και τωρα θα κανουμε τις δουλειες μας μαζι!!!!

ελενη μου να σου θυμωσω???? οχι καλε γιατι??? και πια μαμα δεν εχει ριξει στο ποπουδακι αλωστε?

ποντικακι υπαρχει ενδεχομενο εγκυμοσυνης???

εγω τελικα το πηρα το χαπι κορισια δεν ειμαι σε φαση για αλλο μωρο ετσι και αλλιως ψαχνω και για δουλεια τωρα οποτε....

σημερα εχουμε πολλα να κανουμε με το αντρακι μου παρεα γιατι αυριο εχουμε να παμε στο παιδων για εξεταση στον οφθαλμιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε Αναστασια...τελίκα το χρειαζοταν το ηρεμιστικο του ο κανακαρης σου χιχιχιχι.

Το ζουζουνι μου...ακαρδι μανα..ειδες βρε τι καλο παιδι εχεις!!!!

Καλες δουλιες να κανετε μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα να βγειτε καιεδω εχει ωραια μερα.Εγω τον εχω τον

κακομοιρη μεσα 1 εβδομαδα με τις μυξες του..

Αναστασια μου το πηρες τελικα ε?

ναι υπαρχει ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

χρυσα δουλευε.....κι εγω το ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου χθες δεν κοιμηθηκε καθολου κατα την διαρκεια της μερας!!!! και για βραδυ κοιμηθηκε απο τις 18.30!!!! και ξυπνησε το πρωι στις 08.00 γιατι επρεπε να φυγουμε!!!!!

Σημερα ομως της ειπα οτι πρεπει να κοιμηθει για να κανω και καμμια δουλεια!!!!

Ελενη εμεις εδω εχουμε -4 βαθμους!!!! και αργοτερα θα παμε την βολτα μας!!!!

Αναστασια τοσο μικρος οταν ηταν ο γιος μου δεν του εδωσα καμμια στον πωπο του, τωρα που μεγαλωσε μας σπαει - στην κυριολεξια- τα νευρα και του δινουμε απο καμμια!!!!....συμβουλη μου ασε το πωπουδακι στην ησυχια του τωρα ειναι πολυ μικρο!!!! οταν μεγαλωσει θα σου σπαει τα νευρα περισσοτερο!!!! κανε υπομονη δυσκολες μερες ερχονται!!!! :laugh:

Παστιτσιο θα ηθελα και εγω αλλα εδω δεν βρισκω τα χοντρα μακαρονια!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα

και χθες κοιμηθήκαμε μαζί .

αν και επέμενα πολύ να κοιμηθεί μόνος του δεν το κατάφερα .στις 2 που ξύπνησε ,αφού τον είχα βάλει 4-5 φορεσ μέχρι τότε πίσω για ύπνο ,δεν ξανά κατάφερα να τον βάλω .θήλαζε τον άφηνα κάτω κλάμα ,τον κουνούσα τον άφηνα κάτω πάλι κλάμα 1 ώρα έτσι την φάγαμε αλλά δεν ,μόλις τον έβαζα στο κρεβάτι του κλάμα ο κύριος .

τον πείρα στο κρεβάτι και ξεράθηκε στον ύπνο σαν τούβλο κοιμήθηκε μέχρι το πρωί !!!

Χρύσα μου έκανα μούρλια ψωνακια χθες χάρης σε σένα :kiss:

α στα εσώρουχα εδώ στα μαρκσ δεν εχει προσφορά :angry:

ο άντρας μου είπε ότι δεν τον πειράζει να κοιμάμαι με το μωρό και θα προσπαθήσει να κοιμόμαστε όλοι μαζί ....εμένα δεν μαρεσει .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πενες ή κοφτο μακαρινακι...Ποντικομαρακι δνε μπορω...η αφεντικινα μου τελικα παοφασησε σευχελλες....και θα την πνυξω στον Ινδικο Ωκεανο...περισυ πηγε Μαλδιβες, δεν μπορουσε να παει οσο ελειπα....γκρρρρρρΕτσι μου ρχετε να κανω αλλο ενα παιδι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτι χαιρομαι που εκανες τα ψωνια σου...ακομα και αν δεν ηταν με προσφορα πιστευω οτιο αξιζουν τα λευτα τους, ειναι σουπερ ποιοτηκα κατ'εμε, και δεν εχουν μεγαλη διαφορα απο του τζαμπο κλπ, εγω τα προτιμω,

Περαν τουτου αυτο που κανει ο γιος σου ο δικος μου το κανει εδω και 4 μηνες που δουλευω...αλλα εγω δεν αντεχω και τελικα τον παιρνω μαζι μας.

λες να εχουν κανενα αορατο κουμπι στην πλατη....;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

κορίτσια καλημέρα

και χθες κοιμηθήκαμε μαζί .

αν και επέμενα πολύ να κοιμηθεί μόνος του δεν το κατάφερα .στις 2 που ξύπνησε ,αφού τον είχα βάλει 4-5 φορεσ μέχρι τότε πίσω για ύπνο ,δεν ξανά κατάφερα να τον βάλω .θήλαζε τον άφηνα κάτω κλάμα ,τον κουνούσα τον άφηνα κάτω πάλι κλάμα 1 ώρα έτσι την φάγαμε αλλά δεν ,μόλις τον έβαζα στο κρεβάτι του κλάμα ο κύριος .

τον πείρα στο κρεβάτι και ξεράθηκε στον ύπνο σαν τούβλο κοιμήθηκε μέχρι το πρωί !!!.....

Αφροδίτη αν καθήσεις δίπλα από την κούνια του? του τραγουδήσεις, του χαιδέψεις το κεφαλάκι?

εμείς δεν τα πήραμε ποτέ στο κρεββάτι μόνο την 1η νύχτα αφού ήρθαμε σπίτι μετά την γέννα!!!!

Η μικρή όμως όταν την άφηνα στην κούνια έκλαιγε, την έπαιρνα πάλι, κοιμόταν στην αγκαλιά μου και την άφηνα στην κούνια μετά από κάποιες ώρες ξυπνούσε και έκανα τα ίδια.....θέλει πολύ προσπάθεια και υπομονή και το αποτέλεσμα θα έρθει μετά από καμμιά εβδομάδα ή δύο!!!

Τώρα έχει συνηθίσει και ξέρει ότι εσύ δεν έχεις αντοχές άρα θα τον πάρεις στο κρεββάτι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Περαν τουτου αυτο που κανει ο γιος σου ο δικος μου το κανει εδω και 4 μηνες που δουλευω...αλλα εγω δεν αντεχω και τελικα τον παιρνω μαζι μας.

λες να εχουν κανενα αορατο κουμπι στην πλατη....;;;;;;

εγώ πιστεύω ότι έχουν το δικό τους λαπτοπ και συννενοούνται!!!! :woohoo: :woohoo: :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...