Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

Cesilia έγραψε:

Κοιτα εγω δεν ξερω πως αλλο να τον κουναω και να τον κανακευω...και καλα ενταξυ μολις τον παρεις αγκαλια γερνει το κεφαλι του καιξερενετε...αλλα μολις τον βαλω πισω στο κρεβατι του, λες και εχει κουμπι, ξυπναει καιπαλη κλαιει...και τι κορνα ειναι αυτη...ουτε οι σειρηνες στην κατοχη δεν ουρλιαζαν ετσι. Δεν ξερω ποσα και τι χαδια πια να του κανω....ουτε και τι κουνιματα...απλα τον βαζω στο στηθος ηρεμει...και τερμα...

Καλά Σες ακριβώς τα ίδια. Βρε συ συνενοημένα είναι;;;;

Λαλά μου εγώ θέλω να μην κλαιει βασικά. Ξυπνάει με κλάματα και μόνο στο στήθος ηρεμεί. Για αυτό έχω αγχωθεί. Αλλιώς θα του έδινα νεράκι ή χαμομηλάκι.

Τώρα για το σύζυγο... Ενα θα σου πω. Κοιμάμαι στο παιδικό γιατί τον ξύπναγα και δε μπορούσε την άλλη μέρα να αποδώσει τα μέγιστα στη διδασκαλία. :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Αλλά όταν τον ρωτάν αν θηλάζει η Παναγιώτα να δεις πώς καμαρώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ παναγιωτα μου ετσι ειναι..αλλως τραβαει το καραβι στην στερια...και αλλος το καμαρωνει!!!!

τσπα..αυγη εσυ μη μηλας...τουλαχισον κοιμαται...εμας τα κουμπαρακια...γυριζουν στα μπαρακια...χιχιχιχιχι κανω και ομοιοκαταλυξια τρομαρα μου...

Παω να μπανιαρω τον πριγκιπα...μετα θα τον ταισει ο μπαμπας, εχουμε γυρω στα 120 μλ γαλα αλλα ειναι φαγομενος...φυσικα δεν θα του φτασει και θα θελει τσιτσι , τουλαχιστον μεχι να τ φαει θα προλαβω να κανω μπανιο εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurore έγραψε:

Απ'οτι διαβάζω το βραδυνο τάισμα-πιπιλισμα δεν κοβετε ευκολα.Εμεις στη φαση που ειμαστ εχουμε αλλα! Υπνος θα τον πιασει μετα τη μία τη νυχτα! κάθε μερα ομως ε!

μην στεναχωριεσαι!!!!!δεν εισαι μονη

εμενα καθε μερα κοιματε μετα τις 12 12¨30

μονο 2 φορες μου κοιμηθηκε στις 10!!!!η μια ηταν πριν 2 μηνες και η αλλη χθες!!!!! :P κουραγιο :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγή και Ελένη και εμένα κατά τις 12 κοιμάται. Το έχω παρει χαλαρά και σκεφτομαι

1)ότι τουλάχιστον μπορεί να έρθει κάποιος σπίτι και να τον δει χωρίς να με προβληματίζει ο ύπνος του

2)να βγούμε βόλτα (ειδικά το καλοκαίρι)και να μη με νοιάζει.

Επίσης το πρωί κοιμάται μέχρι τις 10 και με αφήνει να κάνω και καμία δουλειά.

Βέβαια υπάρχουν βράδια που πάει 3 μπορεί και 5 το πρωί για να κοιμηθεί κανονικά. Υπομονή. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Αυγή και Ελένη και εμένα κατά τις 12 κοιμάται. Το έχω παρει χαλαρά και σκεφτομαι

1)ότι τουλάχιστον μπορεί να έρθει κάποιος σπίτι και να τον δει χωρίς να με προβληματίζει ο ύπνος του

2)να βγούμε βόλτα (ειδικά το καλοκαίρι)και να μη με νοιάζει.

Επίσης το πρωί κοιμάται μέχρι τις 10 και με αφήνει να κάνω και καμία δουλειά.

Βέβαια υπάρχουν βράδια που πάει 3 μπορεί και 5 το πρωί για να κοιμηθεί κανονικά. Υπομονή. :kiss::kiss::kiss:

ΑΧ και αν κοπει το βυζακι θα σταματησει να ξυπνα?

μπα.... οποτε θελει θα το σταματησει!

εμενα τωρα ξυπνα και φωναζει............. μαμα ελλλλα γαλα!

δεν κλαιει αλλα μιλαει!

κια αν δεν παω αμεσως λεει ¨μπαμπα που πηγε μαμα?¨

οποτε πλα αλλαζουν λιγο τα δεδομενα του ξυπνηματος!

σημασια εχει τι θελεις εσυ να κανεις!

εγω παντως μετα το νοσοκομειο δεν με βλεπω να το κοβω με τιποτα!

ασε που τωρα με τοσο γαλα που εχω θηλαζω παιδια

!

οποτε ελατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικούλα μου γλυκιά πώς είστε;;;Στο Δαφνί έχεις καθόλου χρόνο ή συνέχεια δουλειά; Σε ρωτάω γιατί μένω δίπλα. Στο Δάσος.

Θουλίτσα μου αν εσύ νοιώθεις έτσι τότε μαζί σου.

Και εγώ υποτίθεται πως αποθηλάζω. Πάντως τα ξυπνήματα συνεχίζονται όπως βλέπεις. Μάλλον θέλουν το χρόνο τους. Μεγαλώνουμε ζόρικα αντράκια. ;);)

Αααχ καμία καλή κοπέλα για το κουνιαδάκι μουουουου. Να τον πηγαίνει βόλτες να με αφήνει και εμένα στην ησυχία μου!!! :P:P:P:P

Ω ναι πάλι έχω επισκέψεις. Στα κλεφτά γράφω.

Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια. εχω απελπιστει...

αν δε πιασει μεμε δε υσηχαζει...

τι θα γινει οταν αρχισω αποθηλασμο???????

με τιποτα δε θα παρει μπουκαλι

μα συνεχεια ξυπναει...

να ησυχασω δε μπορω....

οκ αν ξυπνσουσε 2-3 φορεςς οκ..

αλλα δε εχει ωρα που κοιμιθηκε κ ηδη ξυπνησε 2 φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.

Τι βλεπω 3 μερες ελειψα και εγκαινιασατε τρενακι Νο 4?

καλοριζικο με περισοτερους υπνους :P

Εχω χασει πολλα νεα ε?

το σημαντικοτερο απο ολα ειναι οτι ειναι η Βικη μαζι μας.

περαστικα Βικακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Ελενιτσα μου Νιτσα μου!!! :P:P:P

Εδώ είμαι καλέ!!! Καθάριζα το σπανάκι για τους γίγαντες βρε κορτσούδια!!!!

Σεσίλ λες ε;;;Μάλλον έχουν πάθει εξάρτηση ε; Βρε συ Χρύσα υποτίθεται πώς πρέπει εκείνη την ώρα που κλαίει και θέλει στήθος να τον κουνάς και να τον κανακευεις. Πώς να το κάνω βρε κορίτσια αυτό που σέρνομαι η γυναίκα;; (στις 2μιση ,3μιση ,πέντε το πρωί)

Θα αρχίσω τα drugs. Δεν πάει άλλο. :laugh: :laugh: :laugh:

Ελένη αν περιμένω να στερέψει το βυζί θα τον παντρέψω πρώτα.Τον ατελειωτο έχει. Απόρω με τη χαζόμαρα μου που στην αρχή (πριν ξεσταβωθώ) έλεγα ότι δεν έχω γάλα. :blink::blink::blink::blink:

Η δική σου πώς πάει; Το έκοψε.

Αντε πέιτε μου και οι άλλες. Ολα καλοδοχούμενα.

Ποντικομαράκι που είσαι μωρέ;;Ο Αρούλης τι κάνει;;Αυτός το έκοψε το μεμέ;

panagiota o antras sou prepei na ton kounaei k na ton xaidevei ,esu eisai kokkino pani g to moro ,to kaumeno to exeis agkalia k anarotietai gt den tou dineis meme......anevika k ego sto trenaki sas,geia sas koritsia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλη μου υπομονη κοπελα μου ξερω οτι ειναι δυσκολο και ισως βλακεια που το λεω αλλα τι αλλ να κανουμε????

λαλα ο δικος μου νευριαζει με το παραμικρο εχει παρα πολυ ισχυρη προσωπικοτητα!!

συγκεκριμενα σημερα νευριασε γιατι γυρισαμε απο την φυσιοθεραπεια,τον εβγαλα απο το αυτοκινητο,τον πηρα αγκαλια να μπουμε στο σπιτι γιατι ειχα και τσαντες στα χερια και μολις μπηκαμε τον εβαλα κατω

εεεεεεεεεεεεε εκει αρχισε και το πανυγηρι!!!!!!!!!!!

κοιταξτε κοριτσια δεν το λεω σαν δικαιολογια αλλα ουτε εμενα μου ηταν ευχαριστο να του ριξω στον ποπο,μετα εκλαιγα εγω πιο πολυ απο εκεινον!!

αλλα δεν αντεξα κανει σαν υστερικο σχεδον για τα παντα,σχεδον συνεχεια

εχω δοκιμασει να μην τον αφηνω να εκδηλωσει τον θυμο..αλλα οταν τον πιανει εχω φαει σφαλιαρες και τα μαλια μου μενουν στα χερια του

σκευτομαι οτι αν ειναι να διαμορφωνεται απο τωρα ο χαρακτηρας του τι θα γινει?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα και μένα φαν του καναπέ ήταν από τη δεύτερη μέρα που γυρίσαμε από το νοσοκομείο. Στους 6 μήνες γύρισε ο άσωτος στο κρεβάτι μας και για κανα μήνα σερνόταν από τα πολλά ξυπνήματα. Τώρα συνήθισε και αυτός όπως και γω. Το έχω ξαναναφέρει αλλά θα το ξαναπώ. Μια μέρα φώναζε στον ύπνο του μέχρι και το μωρό ξύπνησε.Είδε λέει και καλά ότι είχα αποφασίσει να αποθηλάσω και προσπαθούσε να με πείσει να μην το κάνω :laugh: :laugh: Τον έχω κάνει πλύση εγγεφάλου με τον θηλασμό, :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποντικακι μου ευχαριστω πολυ!

αυριο τα υπολοιπα μετα τον αλλεργιολογο!

παναγιωτα ειμαι σε οικοτροφειο του ψυχιατρειου στα κατω πατησια !

αλλα για καφεδακι ειμαι μεσα!

λειτουργει το χειμωνα το καφε απενατι απο τα δαφνι?

το καλοκαιρι ηταν φοβερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εριξα απιστευτο γελιο βικυ με τη ατακα της κορη σου...

μπαμπα που ειναι η μαμα?

θεικο

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην Παναγιωτα ππαρε καρματακι γιατι εισαι η ΜΟΝΗ που

αναρωτηθηκες γι μενα.

Βικακη μου πολυ σε σκεφτομασταν ολες και χαρηκαμε που ολα πηγαν καλα.

Περιμενουμε νεα αυριο!

Μπεμπουλης το χαπι το πηρες?

Οσο για τον αποθηλασμο που με ρωτησατ 2 θα σας πω

1.Τα βραδια την παλεψαμε εναλλαξ με τον αντρα μου με αγκαλιες για να μην

θηλασω.Κουραστηκαμε λιγες μερες αλλα...

2σταματηασ το γαλα 12 μερες και εχω καθυστερηση 4 μερες καλο?

Γιαυτο και η απουσια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι.Αν δεν αδιαθετησω μεχρι το Σαββατο θα κανω τεστ.

Κοριτσακια καληνυχτα τα λεμε το πρωι με περισοτερες λεπτομερειες.

Θελei to laptop o αντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους μπηκα!! με πετουσε εξω συνεχεια..ουφφφφ

δεν προλαβα να διαβασω :(

σας χαιρετω ολες και σας φιλω.. :kiss::kiss:

αναστασια θελω μερες να σου πω..τετοια σπυρακια ειχε βγαλει απο πανα η βαφτισιμια μου..και μαλιστα την χρησιμοποιουσνε καιρο και μετα εβγαλε..αλλαξε πανα μηπως και...

ποντικακι μακαρι να εισαι!!!!!! :)

pebi περαστικα στην μικρουλα σου...χαρηκα που ειναι καλυτερα!!! :)

διαβαζω οστι προλαβαινω και τα ξαναλεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Μια μέρα φώναζε στον ύπνο του μέχρι και το μωρό ξύπνησε.Είδε λέει και καλά ότι είχα αποφασίσει να αποθηλάσω και προσπαθούσε να με πείσει να μην το κάνω :laugh: :laugh: Τον έχω κάνει πλύση εγγεφάλου με τον θηλασμό, :silly:

Δεν ερχεσαι να κανεις πλύση εγγεφάλου με τον θηλασμό κι στον δικο μου!!!!

Και εμενα θα αρχισει να παραμιλαει σε λιγο αλλα για να προσπαθηση να με πεισει να τον κοψω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

θουλη μου υπομονη κοπελα μου ξερω οτι ειναι δυσκολο και ισως βλακεια που το λεω αλλα τι αλλ να κανουμε????

λαλα ο δικος μου νευριαζει με το παραμικρο εχει παρα πολυ ισχυρη προσωπικοτητα!!

συγκεκριμενα σημερα νευριασε γιατι γυρισαμε απο την φυσιοθεραπεια,τον εβγαλα απο το αυτοκινητο,τον πηρα αγκαλια να μπουμε στο σπιτι γιατι ειχα και τσαντες στα χερια και μολις μπηκαμε τον εβαλα κατω

εεεεεεεεεεεεε εκει αρχισε και το πανυγηρι!!!!!!!!!!!

κοιταξτε κοριτσια δεν το λεω σαν δικαιολογια αλλα ουτε εμενα μου ηταν ευχαριστο να του ριξω στον ποπο,μετα εκλαιγα εγω πιο πολυ απο εκεινον!!

αλλα δεν αντεξα κανει σαν υστερικο σχεδον για τα παντα,σχεδον συνεχεια

εχω δοκιμασει να μην τον αφηνω να εκδηλωσει τον θυμο..αλλα οταν τον πιανει εχω φαει σφαλιαρες και τα μαλια μου μενουν στα χερια του

σκευτομαι οτι αν ειναι να διαμορφωνεται απο τωρα ο χαρακτηρας του τι θα γινει?????

Καλημερα κοριτσια, σημερα απο τις 6:30 ξυπνιοι!

Ξυπνησε η μεγαλη μου και μας ξυπνησε ολλους!

Ευτηχως τωρα ξανακοιμηθηκε το μωρο και αλωνιζει η μεγαλη!

Αναστασια μου, σε καταλαβαινω!

Κρισεις υστεριας χωρις λογο και αιτια τα εχω καθημερινα!

Ξυλιες στον ποπο εχω δωσει και εγω και φυσικα το εχω μετανιωσει!

Δεν φταιει σε τιποτα ομως το παιδι να ξεσπαω τα δικα μου τα νευρα και τα προβληματα μου πανω του!

Για μενα η λυση που αποδιδει ειναι μια!

Την βαζω στο δωματιο της, φυσικα δεν ξερω κατα ποσο παιδαγωγικο ειναι και αφου ουρλιαζει καποια στιγμη παω και την ρωταω αν ηρεμισε.

Αν ναι, την παιρνω αγκαλια και συζηταμε.

Αν οχι, φευγω παλι και σιγουρα στο τριλεπτο εχει ηρεμισει!

Δεν υσηχαζει με τιποτα.

Ουτε με το καλο ουτε με το αγριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! οι κρισεις θυμου πιστευω οτι ειναι φυσιολογικες.

Δεν εχει να κανει με τον χαρακτηρα.

Τα παιδια σε αυτην την ηλικια, απογοητευονται ευκολα και δεν ξερουν πως να εκφρασουν τον θυμο τους, την στεναχωρια τους.

Καλο ειναι, να προσπαθησουμε να βρουμε την αιτια που απογοητευτηκαν, να βρουμςε εναλλακτηκες λυσεις και να τους μαθουμε πως πρεπει να το ζητανε!

Βλεπεις Αναστασια μου, τα λεω σε εσενα να τα ακουω και εγω.

Δεν ειναι ευκολο και θελει υπομωνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...