Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

χαχα παπάκι να χαίρεσαι τον Ορέστη Μακρή σου!!!!! :laugh: :laugh:

εγώ αφού την θηλάσω, την βάλω για ύπνο μετά θα πιω, αν πιω...απλά έτυχε χθες και ξύπνησε νωρίτερα από το αναμενόμενο ίσως ξύπνησε επειδή εγώ κλείνοντας τα στορ έκανα θόρυβο!! δεν ξέρω ή ήξερε ότι ήπια λίγο κρασάκι και σκέφτηκε: "να μην απολαύσω και εγώ λίγο?"!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εγω που και που πινω αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα στο θεμα υπνου!

το καλοκαιρακι πινω σχεδον καθημερινα μ[υρα!

οταν ημουν μονη χωρις την μικρη στην πραγα ε[ινα καθε μερα πο 2 μεγαααααααααλα ποτηρια μπυρα!

δοκιμασα διαφορα ειδη μπυρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Πραγματικα αν και ηθελα να γινω κι εγω επιβατης στο τρενο σας δεν σας προλαβαινω με τιποτα!!

Απο χθες εχω κοιμηθει μονο 4 ωρες και τωρα θηλαζουμε παλι κι εχω και τον μεγαλο μου να με φωναζει καθε τρεις και λιγο γιατι δεν θελει να κοιμηθει!

Πραγματικα ποτε προλαβαινετε και γραφετε βρε κοριτσια;

Ανυπομονω να περασει ο καιρος μπας και κοιμηθω κανενα βραδυ γιατι ειναι ακομα μικρος ο μπεμπης και δεν μπορω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω βαρεσει υπερωριες στο θεμα του θηλασμου. Από χτες είναι μερα-νυχτα στο στήθος μου. Δεν τρωει καθολου φαγητό.

Εκανε λιγο πυρετο και τώρα έχει 37,8. Κόκκινα μαγουλάκια,κοιμισμένο βλέμμα,γκρίνια και πολλη αγκαλιά. Θηλαζει καθε 45 λεπτά και κοιμάται για 15.

Τι φταίει;

α. Εκανε εμβολιο ιλαρας,ερυθρας την Παρασκευη

β. Ήταν κρυωμένος ο πατέρας της με πυρετό και εξάντληση

γ. Βγαζει δόντι και έχει μια αυθα στη γλωσσα

δ. Όλα τα παραπάνω

ε. Κανένα από τα παραπανω

στ. Δεν ξερω/ Δεν απαντω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεβαζει ταχυτητα το τρενο!!! να βλεπω νεα προσωπα!!!!!

Βικυ μπραβο στην Μπουμπου, ολα καλα ευχομαινα πανε και στον Αλλεργιολογο!!!

Παλη για ποτα μηλατε...εγω δεν πινω...που κια που κανενα μπευλισ, η κανενα κρασακι αλλα σπανια, μπυρα μου αρεσει απο τοτε που γενησα και αυτη χωρις αλκοολ...αυτο στο οποιο ομως εχω εξαρτηση ειναι ο καφες- τωρα πινω ντεκαφ, και η κοκα κολα...μπορω να ποιω 1,5 λιτρο μεσα σε μερικες ωρες χαλαρα.

Ο μικρος στις 2 εφαγε ολο το φαγακι του 230 γραμμ κρεατοσουπα...και μολις μπηκα λυσαξε για στηθος...μα ειναι δυνατον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Κοριτσια εχω βαρεσει υπερωριες στο θεμα του θηλασμου. Από χτες είναι μερα-νυχτα στο στήθος μου. Δεν τρωει καθολου φαγητό.

Εκανε λιγο πυρετο και τώρα έχει 37,8. Κόκκινα μαγουλάκια,κοιμισμένο βλέμμα,γκρίνια και πολλη αγκαλιά. Θηλαζει καθε 45 λεπτά και κοιμάται για 15.

Τι φταίει;

α. Εκανε εμβολιο ιλαρας,ερυθρας την Παρασκευη

β. Ήταν κρυωμένος ο πατέρας της με πυρετό και εξάντληση

γ. Βγαζει δόντι και έχει μια αυθα στη γλωσσα

δ. Όλα τα παραπάνω

ε. Κανένα από τα παραπανω

στ. Δεν ξερω/ Δεν απαντω

(δ.) όλα τα παραπάνω!!!! με κυριώτερο το (β.)!!! για αυτό η καημενούλα θέλει αγκαλιές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί όλες γράφετε το μεσημέρι που εγώ δεν έχω χρόνο?? τώρα πρέπει να πάρω τον Λουκάκο από το σχολείο και μετά τέλος....τρέξιμο σαν τον Βέγγο!!!

Το πρωί που είστε καλέ?

Η μικρή δεν κοιμήθηκε ούτε ένα λεπτό σήμερα για να κάνω και εγώ την γυμναστική μου!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Κοριτσια εχω βαρεσει υπερωριες στο θεμα του θηλασμου. Από χτες είναι μερα-νυχτα στο στήθος μου. Δεν τρωει καθολου φαγητό.

Εκανε λιγο πυρετο και τώρα έχει 37,8. Κόκκινα μαγουλάκια,κοιμισμένο βλέμμα,γκρίνια και πολλη αγκαλιά. Θηλαζει καθε 45 λεπτά και κοιμάται για 15.

Τι φταίει;

α. Εκανε εμβολιο ιλαρας,ερυθρας την Παρασκευη

β. Ήταν κρυωμένος ο πατέρας της με πυρετό και εξάντληση

γ. Βγαζει δόντι και έχει μια αυθα στη γλωσσα

δ. Όλα τα παραπάνω

ε. Κανένα από τα παραπανω

στ. Δεν ξερω/ Δεν απαντω

Φταιει το οτι την θηλαζεις ακομα ρε Αθηνα...μα καλα τι μανα ασπλαχνη εισαι εσυ...αντι να δοσεις σκονι στο παιδι να ηρεμησει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia girisa apo pswnia .

pihame sta h&m kai pira pragmatakia gia ton mpemph gia tou xronou .

pira ena teleio mpoufan mayro karo gia 2 xronwn .

2 mpizames

3-4 mplouzakia gia mesa sto spiti .

kai 2 paketa slipakia !!!

re koritsia polu star wars eixe tsatistika !!!akoma kai ta slipakia auto exoun panw .

esorouxa eixai mono mexri 18 mhnwn zipounakia .den pira giati htan kai makrimanika kai den tha ta boleuomoun kalokairiatika .

esorouxa blepoume pos tha paei me thn anaptiksh toy kai pratoume .

thlw na brw akoma formitses gia mesa sto spiti .

pantos h kaliterh agora htan to mpoufan apo 40E kanonikh timh to pira 20E .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο και εγω απο κει πηρα καποια πραγματακια...και μαλλον πηραμε το ιδιο μπουφαν χιχιχιχιχι

Αν θελεις παντως για εσωρουχα, πολυ καλλη ποιοτητα, σε πολυ καλητιμη εχουν τα marks & Spenser, και σε ζιπουνακια- εγω πηρα του μικρου για τωρα αλλα και για του χρονου, και γενικα, εχουν προσφορες εως -30% τωρα, στις εκπτωσεις θα τα ρηξουν κι'αλλα αλλα μονο στα ρουχα, επισης απο εκει πηρα παντοφλακια για του χρονου, αυτα που μπαινει ολο το ποδι μεσα, καλτσακια και πιτζαμουλες, και ολοσομο φορμακι αλλα και ξεχοριστα, οσα πηρα βεβεα ητν σε απλα χρωμματα, χωρις διασημοτητες αλλα δε με νοιαζει, ηταν -30 και αυτο μετραει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα ηρθα κι εγω!!!! καλοριζικο και το Νο 4!!!!

εγω ειμαι πολυ κουρασμενη με τις εκρηξεις θυμου του μικρου μου

εχω απελπιστει πια...τα εχω κανει ολα.

σημερα παραλιγο να ανοιγε το κεφαλι του αν δεν τον προλαβαινα(πηγαινε να το χτυπηχει στην γωνια ενος επιπλου)

και επιδη τον σταματησα ο θυμος εγινε ακομη μεγαλυτερος

εεεε δεν αντεξα τον μαλωσα του εδωσα και 2 στον πισινο και τον εβαλα στο κρεβατι να κλαψει τουλαχιστον με ασφαλεια.

εκλαιγε για κανα δεκαλεπτο και αφου σταματησε εμενα με ελιωσαν οι τυψεις

ουφ πια δεν ξερω τι αλλο να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη πώς ξέρεις πόσο ανάπτυξη θα έχει ο μικρός μετά από έναν χρόνο και του αγόρασες από τώρα ρούχα?!!!!! και μάλιστα μπουφάν και μπλουζάκια!!!

όλα τα παιδιά δεν έχουν την ίδια ανάπτυξη και τα νούμερα ποικίλουν από εταιρία σε εταιρία!!!! από την εμπειρία μου σου το λέω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αναστασια μου...εγω πιστευω οτι αφου κανει τετοια μια στον πισινο την αξιζε, οπως και ο περιορισμος στο κρεβατι, γιατι...μα για το οτι κινδυνεψε..βεβαια φανταζομαι οτι μετα θα τον παρεις αγκαλια καιθα τον χαηδευεις- και εγω αυτο θα εκανα, γιατι θα με ειχαν φαει οι τυψεις απιστεφτα.

Τι θα κανουμε με τα παιδια μας δεν ξερω, μεχρι να μεγαλωσουν. Τωρα ειναι ευαισθητη ηλικια γιατι διαμορφωνουν χαρακτηρα. και επικινδυνη, γιατι τα παιδια δεν εχουν συναισθημα του κινδινου...

Το σκατουλι σε κοψοχωλιασε!!!!

Αργη να σου πω και εγω πηρα εσωρουχα και μπουφαν και φορμες Νο 2 στον δικο μου, θα ειναι 1,5 τον χειμωνα γεννημενος τελη μαιου, οποτε το πολυ πολυ θα του ειναι μαγαλα ελαφρος, αλλιως θα του ειναι καλα. Τωρα ΠΧ φοραει νουμερο 9/12 αλλα μολις περασαμε σε αυτα , το ειχα συζητησει με την παιδιατρο μου, μου ειχε πει οτι τα παιδια εχουν ραγδεα αναπτυξημεχρι τον χρονο,μετα ειδικα σε υψος πευτει πολυ ο ρυθμος..αλλα και σε βαρος δεν παιρνουν τοσο πολυ, και γεννηκα μεχρι περιπου 3-4 ετων φρεναρουν. Μετα και ειδικα μολις πανε σχολειο, μπορει να γινει ενα μπουμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπου πηγε να χτυπησει πανω σε εκρηξη οργης ? Γιατι νευριάσε ?

Δεν πειράζει που τον εβαλες στην κουνια αλλα προσπαθησε να μην τον χτυπησεις ξανα , ξερω οτι δεν πονεσε αλλα παρνει λαθος μνμτα . Σε καταλαβαινω παντως τα περναμε και μεις ελαφρα ...

Γεια σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεε σταματήστε να ανέβωωωωωωω!!!! :whistle::whistle::whistle:

Το μεσήμερι που πήγα να ανέβω να βόλταρω λίγο βρε αδερφέ μου κόπηκε η σύνδεση!!! :angry::angry::angry:

Αθηνά εγώ ψηφίζω δε ξέρω/δεν απαντώ! :laugh: :laugh: :laugh:

Θου τι κάνεις;;Σε έχει λοίωσει ο Ντοντάκος;

Λόβι γερό ποτήρι βρε συ. Εγω έχω να πιω έτσι από τα 27 μου. :(:(

Εγώ όλα τα δώρα της βάπτισης τα άλλαξα και πήρα για του χρόνου. Οπότε τώρα για μένα θέλω να ψωίσω. Υποτίθεται θα αδυνάτιζα και θα έπαιρνα ωραία ρουχαλάκια αλλά πάλι στα μαύρα παντελόνια θα καταλήξω.

Αναστσία υπομονή να κάνεις όπως όλες μας δηλαδή. Δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο.

Αρτζι πρέπει να έφαγες κάποια αγκύλη από την HTML και να μη βγήκε το χρώμα.

Ερώτηση αποθηλασμου. Τα ταμ.Τα ταμ.

Τώρα πίνουμε μπιμπερό πριν κοιμηθούμε αλλα μετά θηλάζουμε και λίγο.

Μέσα στη νύχτα ξυπνάμε και για να ηρεμήσουμε θέλουμε στήθος (τρώμε ελάχιστα τότε)

Το πρωί και το μεσημέρι τον θηλάζω κανονικά.

Λοιπόν Το πρωί και το μεσημέρι ας πουμε ότι τα αντικαθιστώ.

Το ολονύχτιο θα κοπεί ποτέ; Δεν το κάνει από πείνα. Να περιμένω ότι θα το κόψει μόνος του ή να κάνω εγώ κάτι.

Α, δε θέλω να μου κλαίει μωρέ. :huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα παναγιωτα...για χαζο τον εχεις τον Νικολακι, θα παρατησει το στηθος οικιοθελως...χμμμ χλωμο το βλεπω. Περαν τουτου νομιζω οτι στην περιπτωση σπυ χρειαζετε καποια εκπαιδευση, γιατι αφενος θελει το στηθος οχι μονο για φαη αλλα και για παρηγρορια- πιπιλισμα, ειδικα τωρα που εσυ του δινει μπουκαλι. Θ απρεπει να το ηρεμεις καπως αλλιως, δεν ξερω πως οι κοπελες που εχουν ηδη αποθηλασει μπορουννα σου πουν.

Ο δικος μου το κανει αυτο. Καποιες μερες δεν εχει ποιει το γαλα που του αφισα μεσα στην ημερα, και ειδικα Παρασκευη Σαββατο Κυριακη το βραδυ του δινουμε το γαλα μου με το μπιμπερο το βραδυ, Εχει φτασει σε σημειο να φαει 240 μλ και παλη να θελει στηθος να πιπιλησει για να κοιμηθει...και φυσικα η ολονυχτια ολονυχτια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα, σε περιμενα το μεσιμερι!!!

Σου φωναζα και δεν με ακουγες! :(

Ανεβα!

Α! μαλλον το βραδυνο μετα απο πολυ καιρο θα το κοψει!

Οταν πια δεν θα εχεις τιποτα!

Και παλι δεν στο εγκυουμαι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα μου Νιτσα μου!!! :P:P:P

Εδώ είμαι καλέ!!! Καθάριζα το σπανάκι για τους γίγαντες βρε κορτσούδια!!!!

Σεσίλ λες ε;;;Μάλλον έχουν πάθει εξάρτηση ε; Βρε συ Χρύσα υποτίθεται πώς πρέπει εκείνη την ώρα που κλαίει και θέλει στήθος να τον κουνάς και να τον κανακευεις. Πώς να το κάνω βρε κορίτσια αυτό που σέρνομαι η γυναίκα;; (στις 2μιση ,3μιση ,πέντε το πρωί)

Θα αρχίσω τα drugs. Δεν πάει άλλο. :laugh: :laugh: :laugh:

Ελένη αν περιμένω να στερέψει το βυζί θα τον παντρέψω πρώτα.Τον ατελειωτο έχει. Απόρω με τη χαζόμαρα μου που στην αρχή (πριν ξεσταβωθώ) έλεγα ότι δεν έχω γάλα. :blink::blink::blink::blink:

Η δική σου πώς πάει; Το έκοψε.

Αντε πέιτε μου και οι άλλες. Ολα καλοδοχούμενα.

Ποντικομαράκι που είσαι μωρέ;;Ο Αρούλης τι κάνει;;Αυτός το έκοψε το μεμέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω δεν ξερω πως αλλο να τον κουναω και να τον κανακευω...και καλα ενταξυ μολις τον παρεις αγκαλια γερνει το κεφαλι του καιξερενετε...αλλα μολις τον βαλω πισω στο κρεβατι του, λες και εχει κουμπι, ξυπναει καιπαλη κλαιει...και τι κορνα ειναι αυτη...ουτε οι σειρηνες στην κατοχη δεν ουρλιαζαν ετσι. Δεν ξερω ποσα και τι χαδια πια να του κανω....ουτε και τι κουνιματα...απλα τον βαζω στο στηθος ηρεμει...και τερμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Ερώτηση αποθηλασμου. Τα ταμ.Τα ταμ.

Το ολονύχτιο θα κοπεί ποτέ; Δεν το κάνει από πείνα. Να περιμένω ότι θα το κόψει μόνος του ή να κάνω εγώ κάτι.

Α, δε θέλω να μου κλαίει μωρέ. :huh::huh::huh:

Αυτο θα το αποφασισες εσυ . Αφου ξερεις οτι δεν ειναι πεινα πρεπει να αποφασισεις τι θελεις να κανεις .

Μπορει να το κοψει μονος του καποια στιγμη αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ξυπναει . Μπορει να ξυπναει και να μην θελει στηθος η δικι μου τωρα ζηταει νερο :blink:

Αλλιως αντικαθιστας τον θηλασμο με αγκαλιτσες κλπ κλπ και κοβεις τα νυχτερινα γευματα . Θελει βοηει και απο τον μπαμπα αυτο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οτι διαβάζω το βραδυνο τάισμα-πιπιλισμα δεν κοβετε ευκολα.Εμεις στη φαση που ειμαστ εχουμε αλλα! Υπνος θα τον πιασει μετα τη μία τη νυχτα! κάθε μερα ομως ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...