Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε οι συζυγοι στρατιωτικων...


Recommended Posts

ΕΦΟΣΟΝ ΒΓΗΚΑΝ ΑΥΤΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΟΠΕΙ ΣΤΟ 1/3 ΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙς.....ΠΧ ΑΤΟΜΑ ΜΕ 7ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 436
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας ερθω στερια ρε κοριτσια και ας μη με κουνανε για χρονια!!!!!!!

Δεν εχετε κανενα νεο δηλαδη ουτε εσεις οι ενδιαφερομενες? :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα.ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με την ασφαλεια των στρατιωτικων.εγω εχω ικα,αλλα σκεφτομαι να βαλω το μωρο που περιμενουμε στην ασφαλεια του αντρα μου.ειναι καλο ταμειο;γνωριζετε την διαδικασια; ειναι αληθεια οτι αργει το βιβλιαριο να εκδοθει;στο ικα βγαινει την ιδια μερα και εκτος αυτου τυχαινει να εργαζομαι στην υγειονομικη μοναδα του ικα της περιοχης μου.το μονο μειον ειναι οτι ο παιδιατρος του ικα δεν μου αρεσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δικαίωμα μετάθεσης στον τόπο μόνιμης διαμονής θα θεμελιώνουν στρατιώτες που υπηρετούν σε "δυσμενείς" μονάδες. Από πότε θα ισχύσει το νέο σύστημα. Τι προβλέπεται για τις άδειες

Δημοσιεύτηκε: Ιούνιος 23 2011 15:47 Ενημερώθηκε: Ιούνιος 23 2011 15:47

Σε αλλαγές στις μεταθέσεις στο στρατό προχωρά ο υπουργός Εθνικής Άμυνας Πάνος Μπεγλίτης αρχής γενομένης με τη 2011 Α' ΕΣΣΟ.

Στο εξής, όσοι υπηρετούν στη Μεγίστη (Καστελόριζο), στην Τήλο, στη Νίσυρο, τη Σύμη και στη Σαμοθράκη, θεμελιώνουν δικαίωμα μετάθεσης στον τόπο μόνιμης διαμονής τους με τη συμπλήρωση εξάμηνης υπηρεσίας από την ημερομηνία κατάταξης τους, από την οποία οι δύο μήνες πρέπει να είναι χρόνος υπηρέτησης σε μονάδα επιχειρησιακής εκπαίδευσης.

Η απόφαση ελήφθη "στα πλαίσια εξορθολογισμού του συστήματος τοποθετήσεων - μεταθέσεων των στρατευσίμων του Στρατού Ξηράς και με γνώμονα την αντιμετώπιση με δικαιοσύνη όσων υπηρετούν την θητεία τους σε εξαιρετικά δυσμενείς μονάδες", όπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση.

Μετά την εφαρμογή του μέτρου και την εξαγωγή συμπερασμάτων θα εξετασθεί η επέκταση αυτού και για τους υπηρετούντες σε άλλες δυσμενείς παραμεθόριες περιοχές, προστίθεται στην ανακοίνωση.

Με άλλη απόφαση, θεσμοθετείται το δικαίωμα λήψης δύο ημερών τιμητικής άδειας σε όσους υπηρετούν σε μονάδες που συγκεντρώνουν πάνω από 180 μόρια δυσκολίας για κάθε πλήρες δεκαπενθήμερο υπηρεσίας.

πηγή: http://news247.gr/ellada/amyna/allages_ ... 12849.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να ισχυε και για τους στρατιωτικους αυτο..

τωρα για την ασφαλεια ειναι πολυ καλη και να προτιμησεις του δημοσιου για το παιδι, συνηθως κανουν 1 μηνα το βιβλιαριο βαρια 2 στη δικη μου περιπτωση εκανε 6 μηνες και 6 μηνες τα πληρωνα ολα..αυτη τη φορα θα το ασφαλισω για ενα μηνα σε εμενα να παρω τα παραπανω χρηματα και μετα παλι στου συζηγου μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη κοριτσια μπορω να βαλω στο ικα το μωρο και ταυτοχρονα να κανω την διαδικασια εκδοσης και του βιβλιαριου και απο τον στρατο;εχω βγει σε αδεια τοκετου και δεν φροντισα να τα ρωτησω στην υπηρεσια μου πριν φυγω.σας ευχαριστω πολυ παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, τωρα το ειδα αυτο το θέμα!! Σύζυγος στρατιωτικού ΕΜΘ ΤΘ και εγω!!! Σε αναμονή για μετάθεση!! Προς το παρον είμαστε στην Χαλκίδα αλλα ελπίζουμε να φύγουμε φέτος!! Εχουμε ενα υπεροχο κοριτσάκι 16 μηνών και σε 15 μέρες θα υποδεχτούμε και την δεύτερη κορη μας!! Στην συνέχεια δεν ξέρουμε αν θα εχουμε τα κορίτσια μας Εύβοια, Ορεστιάδα ή δεν ξέρω και εγω που αλλα ελπίζουμε.. Άνεργη προς το παρόν μιας και οι λέξεις σύζυγος στρατιωτικού και κυρίως η λέξη μητέρα ειναι ανασταλτικός παράγοντας στην εύρεση εργασίας!!! Τουλάχιστον εδω!! Για να μην αναφέρω την λέξη "κρίση" που χρησιμοποιούν ολοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικα δεν γινεται ταυτοχρονα να εισαι και στα δυο απλα εγω θα γραψω το παιδι οπως ειπα για λιγο για να παρω παραπανω χρηματα και μετα κανω διαγραφη και θα κανω και τα χαρτια για το αλλο βιβλιαριο απλα το σκεφτομουνα και εγω μηπως τα κανω ταυτοχρονα που θα το καταλαβουν

mariamg γραφεις και στο αλλο θεματακι καλοκαιρινα μωρα ε?εμεις ηταν κανονικα να φυγουμε φετος αλλα οπως λες λογο γεννας την διωξαμε μια που ειμαστε 7 χρ ορεστιαδα οποτε του χρονου πρωτα ο θεος φευγουμε με το καλο και για τα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γράφω και εκει!!! Εμείς προσπαθούμε να έρθουμε Ορεστιάδα για οικονομικούς λόγους, τα εκτός έδρας, τα φθηνότερα ενοίκια, η φθηνότερη ζωή γενικώς!!! Συν του οτι ελπιζουμε πως εκει θα μεινουμε αρκετα χρόνια οποτε τα κοριτσια μας θα ζήσουν λίγες μεταθέσεις!!!

Δεν ξέρω αν τωρα εχουν αλλάξει τα πραγματα!! Αν θυμάμαι καλά αν γράψεις το παιδί στο ικα παιρνεις γυρω στα 220 ευρώ παραπάνω και αλλα 86 ευρω ετησίως που ειναι το οικογενειακό επίδομα!! Αλλα είσαι υποχρεωμένη να το έχεις τουλάχιστον ενα τρίμηνο γραμμένο εκει!!! Το σκεφτήκαμε και εμεις πέρισυ που γεννησα την μεγάλη αλλα ειδαμε πως δεν μας συνέφερε οικονομικά!! Μόνο που σκεφτόμουν πως θα πρέπει να πληρώνω εξω παιδιατρο ή να την πηγαίνω στο ικα να την δει γιατρός και για εμβολια φρίκαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε δεν ξερεω λεπτομερειες τι και πως αλλα το μονο που μου ειπαν ειναι οτι οτι ωρα θελεις κανεις την διαγραφη.επισης εδω στην ορεστιαδα επειδη δεν υπάρχει ικα οι γιατροι που ειναι του δημοσιου ειναι και του ικα και πας στο ιατρειο τους καμια σχεση με αλλου δηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δεν χτυπαει το τηλεφωνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

μας πνιγει το παραπονοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

που δεν καταλαβαν ποτε τους τι περναμε

κι ας εχει γινει ο αγωνια μας βουυυυυυυυυυυυυνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ΚΑΣΤΟΡΙΑ!!!!!!

Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε στο να βρω σπιτι? Μηπως ξερετε κανενα απο εκει γιατι εμεις δεν γνωριζουμε ουτε την πολη ουτε κανενα απο την Καστορια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εμεις τελικά φέυγουμε για Ορεστιάδα, βρηκαμε ήδη σπίτι, μεταφέραμε το ένα αμάξι και συνεχίζουμε ακάθεκτοι το πακετάρισμα!!! Οι ημερομηνίες δεν έχουν βγει ακόμα και ειμαστε σε αναμονή!! Μας σκάσανε φέτος!!! Μήπως ξέρει καποια κανένα καλό παιδιάτρο και γυναικολόγο στην Ορεστιάδα; Ο/Η γυναικολόγος δεν χρειαζεται να ειναι συμβεβλημένος μιας και εγω εχω ικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για παιδιατρο εχω μεινει ευχαριστημενη με την αξιωτη παεα πολυ καλη και ερχεται και στο σπιτι ενω αλλοι οχι..γυναικολογοι ειναι σχετικο...με παρακολουθουσε ο μελετιαδης στο διδυμοτειχο με το ικα και στις 2 εγκυμοσυνες βεβαια γεννησα σε αλλον και τις 2 φορες στην αλεξανδρουπολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καλησπερα με λενε σουλα κ μενω ορεστιαδα με το καλο να ερθετε!!!!!!!!

ενας καλος γυναικολογος ειναι ο ιατροπουλος βασικα σε οποιον κ να πας εδω καλος ειναι εκτος απο τον ζαμπερ πηγα μια φορα στην εγκυμοσυνη κ μου την εσπασε γιατι καπνιζε μεσα στο ιατρειο του..

κ για παιδιατρο εχω την ναστουλη μου αρεσει που σου εξηγει εχει πολυ κοσμο ομως..

κ οι δυο γιατροι εχουν κ ικα κ στρατου οτι χρειαστεις στειλε μου πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστω πολυ κορίτσια!! Θα τους κοιτάξω ολους!! Ειδικα για παιδιατρο θέλω τον καλύτερο οπως καθε χαζομαμα!!! Λογικά το Σαββατο θα είμαστε πάνω!!! Ανυπομωνώ να τακτοποιηθούμε!!! Πέρα απο τους παιδικους σταθμούς και τα πάρκα εχει κάποιες αλλες ασχολίες για νήπια; Απο 1,5 ετών; Σκεφτόμουν καποιο εργαστήρι κατασκευής ή κολυμβητήριο για νήπια ή κατι σχετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικα θα λειτουργει κ τον χειμωνα!!!

καλα εγω ειμαι εντελως κουκουρουκου δεν ηξερα καν οτι εχουμε κολυμβητηριο εδω :lol: !!!

μαρακι δεν ξερω ακομη αν υπαρχουν ασχολιες για μικρα παιδακια δεν το εχω ψαξει γιατι ειναι ακομη νωρις για το νινι μου!!!

filos ifigen πηγα μια φορα στην αξιωτη αλλα ξενερωσα με τον μουσαμα που ειδα πανω στο κρεββατι...χαθηκε ενα ρολλο χαρτι οπως εχουν ολοι οι αλλοι???κ ακομη ενα μειον που ειδα εγω ειναι οτι σε λιγο καιρο θα βγει στην συνταξη ειναι πολυ μεγαλη σε ηλικια,εγω θελω ο γιατρος που θα παρακολουθει το μωρο να το εχει χρονια οχι να αλλαζω συνεχεια...

κ στην τζοτζολα πηγα αλλα εκει μου την βιδωσε που μου πηρε 10 ευρω!δεν ειναι για τα λεφτα αλλα γιατι να τα παρει?αφου θα πληρωθει απο το ταμειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε δεν ξερω ποτε θα βγει η γυναικα στη συνταξη αλλα 2 χρονια παω εγω και 3 ο αδερφος μου εχουμε μεινει ευχαριστημενη με το παραπανω και οτι χρειαστουμε οτι ωρα και να ειναι κστευθειαν τη βρισκουμε και ερχεται και στο σπιτι αν την καλεσεις ενω αλλοι οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.

Ρε παιδια τη χαλι ειναι αυτο με τη γραφειοκρατια στο στρατο.εχουμε κανει τα χαρτια για να μπει ο μπεμπης μας στην ασφαλεια του αντρα μου,εδω και2 εβδ. και ακομα οχι απλα δεν τα εχουν στειλει,αλλα μας ζητανε και νεα δικαιολογητικα.ποσο καιρο κανει να εκδοθει;γνωριζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia σε εμας ηρθε το βιβλιαριο σε 25 μερες!!!

filosifigen δεν αμφιβαλλω οτι ειναι καλη,για την καθε μια απο μας ο γιατρος που εχει επιλεξει ειναι ο πιο καταλληλος,μωρε γερα να ειναι τα μικρα μας κ αχρειαστη να μας ειναι οι γιατροι..

μαρια τωρα θα εχεις ερθει πανω...καλως ηρθατε λοιπον κ να εχετε μια πολυ ευχαριστη διαμονη σας ευχομε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...