Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σε ποια εβδομάδα γεννησατε!


yolle

Recommended Posts

Εγω δεν γέννησα ακόμα, εύχομαι να 40σω αν και λίγο δύσκολο...

Πάντως για την σχετική "έρευνα" θέλω να σας πω 2 περιστατικα που ξέρω.

Η μητέρα μου γεννήθηκε 43 εβδομάδων!!!! ε, εκείνη την εποχή ούτε πρόκληση ούτε τπτ, στα "χωράφια" που λέμε!

Μια φίλη μου στις 26!!!!!και ο γιός της είναι θηρίο σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις...

παντως τα πιο πολλα μωράκια τους αρεσει η κοιλιτσα της μαμας και η 39η-40η εβδομαδα ειναι πολυ δημοφιλης...... ;););)

Σας ευχαριστώ πολυ για τις ευχες και να σας ζησουν τα θαυματάκια σας....

alexdim m...26η εβδομάδα πωπωπω!!!!αντε και εμεις με το καλο να τα δεχτούμε...μετραω τις μέρες αντιστροφα... :huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα 39 εβδομ + 5 μερες με προκληση

και η μπουμπου ηρθε στον κοσμο "κυρια" στο

ραντεβου της στις 40 εβδομ. ακριβως με φυσ. τοκετο.. :)

(εμ... πως? θα χαλουσαμε την ΠΗΤ μας...? :laugh: ...)

Ολα να παν καλα κοριτσι μου.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να ερθει το μωρακι σου.και εγω οταν περιμενα το δευτερο μωρακι ειχα κανει εδω τετοια ερευνα ειχα ανοιξει το ιδιο θεμα :P αλλα μονο το μωρακι σου ξερει ποτε πρεπει να βγει ;)

το πρωτο μου μωρο 40 εβδομαδων σπασαν τα νερα.

το δευτερο μωρο 40 εβδομαδων μετα απο 24 ωρεσ πονου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

40 εβδ και 3ημερ ,εκανα προκληση τοκετου ,προσπαθησα 18 ωρες,και διαστολη 2.Οπωσ καταλαβες την εφαγα την καισαρικη μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)

ενδεχεται να κανω καισαρικη λογω προβληματος στην μεση -προσφατα εγχειρισμενη :(...μαλλον θα ξερω ποτε θα γεννησω..να σας ρωτησω κατι ειναι αληθεια οτι αν κανεις καισαρικη προγραμματισμενη απο την αρχη θα γεννησεις πριν την 38η εβδομαδα η λεω βλακειες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην 34η βδομαδα μετα απο 25 ημερες ακινησιας στο ΜΗΤΕΡΑ (δεν αντεξα αλλο) με καισαρικη λογω μεσης.

2.200 βαρος και 47 ποντους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

george_november έγραψε:

στην 34η βδομαδα μετα απο 25 ημερες ακινησιας στο ΜΗΤΕΡΑ (δεν αντεξα αλλο) με καισαρικη λογω μεσης.

2.200 βαρος και 47 ποντους

george_november να σου ζησει το μπεμπακι σου!!!

τι προβλημα ειχες με την μεση σου???η ακινησια ηταν απο την μεση???το ηξερες απο την αρχη για την καισαρικη??

συγνωμη για την ανακριση αλλα επειδη ειμαι προσφατα εγχειρισμενη με κηλη μεσοσπονδυλιου δισκου. θελω να ξερω αν υπαρχουν αλλες περιπτωσεις ιδιες :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle έγραψε:

:)

ενδεχεται να κανω καισαρικη λογω προβληματος στην μεση -προσφατα εγχειρισμενη :(...μαλλον θα ξερω ποτε θα γεννησω..να σας ρωτησω κατι ειναι αληθεια οτι αν κανεις καισαρικη προγραμματισμενη απο την αρχη θα γεννησεις πριν την 38η εβδομαδα η λεω βλακειες???

αφου κλεισεισ 38 εβδομαδεσ ισωσ και καμια μερα παραπανω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

yolle έγραψε:

αφου κλεισεισ 38 εβδομαδεσ ισωσ και καμια μερα παραπανω. ;)[/quote:20ecevln]

ευχαριστώ για την απαντηση!!! ;););) αρα να μην υπολογιζω για 1 Μαιου αλλα για Απριλιο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37+6 ΜΕΡΕΣ 3.400 ΚΑΙ 50 ΠΟΝΤΟΥΣ! ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΕ 3 ΩΡΕΣ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΗΔΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

41η εβδομαδα με καισαρικη. Δεν ηθελε να βγει το παιδι,καλοπερνουσε μεσα :)

Tα ίδια κι εγώ.Εμένα πάλι ήθελε να βγει,

αλλα δεν του άνοιγα την...πορτα!!!!!

:woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly έγραψε:

bebadomama έγραψε:

Tα ίδια κι εγώ.Εμένα πάλι ήθελε να βγει,

αλλα δεν του άνοιγα την...πορτα!!!!!

:woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:3kp65nrj]

:silly: :silly: :silly: :silly: :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω 39 κ 5 με προκληση λογω μεγαλης κοιλιας.....

3650 ο Πάρης κ 52 ποντους.....

με το καλο το μωρακι σου κοπελα μου....καλή λευτερια !!! :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωτο το γεννησα στις 37 και 3 βδομαδες....μετα απο 10 ωρες γεννησα φυσιολογικα...με επιασαν οι πονοι

το δευτερο τι γεννησα στις 38 βδομαδες με προκληση...γεννησα σε 2 ωρες φυσιολογικα και χωρις κανενα ραμμα...

και τα δυο ζυγιζανε 2800 και 51 ποντους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ γέννησα στην 39η εβδομάδα και μια ημέρα για την ακρίβεια.Πονούσα για 11 ώρες αλλά όχι φρικτά.2930 κιλά ο μπεμπάκος μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

το πρωτο το γεννησα στις 37 και 3 βδομαδες....μετα απο 10 ωρες γεννησα φυσιολογικα...με επιασαν οι πονοι

το δευτερο τι γεννησα στις 38 βδομαδες με προκληση...γεννησα σε 2 ωρες φυσιολογικα και χωρις κανενα ραμμα...

και τα δυο ζυγιζανε 2800 και 51 ποντους...

ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ BOURIQUE MOY ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΡΑΜΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΣΤΟ 2ο.ΤΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ Κ ΕΓΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ... :(:(:(:(

ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γεννησα την μικρη μου την 42η εβδομάδα (βασει υπερηχων) και 44η βάσει τελευταιας περιοδου. Χωρις πρόκληση, σε 5 ώρες. Η μικρή μου γεννηθηκε υγειεστατη 3,100. Είδε ότι δεν ήθελα με τιποτα προκληση και ειπε να εξαντλησει τα περιθωρια η πονηρουλα. Αλλα τουλαχιστον ήρθε γρηγορα στη γεννα και δεν με ταλαιπωρησε πολύ εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...