Μετάβαση σε περιεχόμενο

Vrefika proionta WELEDA-LAVERA


Recommended Posts

Bρε κοριτσια μου να ρωτησω κ εγω κατι εσας που το εχετε ψαξει πιο πολυ !Εγω χρησιμοποιω της Bepanthol κ συγκεκριμενα η κρεμα συγκαματος δεν αναφερει κατι για ψευδαργυρο αν δε κανω λαθος!Συγκεκριμενα τα συστατικα ειναι:aqua,lanolin,paraffinum liquidim,petrolatum,panthenol,prunus,dulcis,cera alba,cetyl alcohol,stearyl alcohol,ozokeritte,glyceryl oleate,lanolin alcohol

Αντρουλα?Ξερεις κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA SAS ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΡΧΙΚΑ ΤΗ ELEDA ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ....ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΗΜΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΨΕΥΔΑΡΓΥΡΟΥ..ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΟ Ο ΨΕΥΔΑΡΓΥΡΟΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΟΡΥΚΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ....ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΔΩ WWW.COSMETICDATABASE.com h sto biodzionario

ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΥΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΤΡΑ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΛΟΣΙΟΝ ΤΗΣ GREEN PEOPLE H THS BEAMING BABY....POLY KALES EINAI KAI TIS EARTHS FRIENDLY BABY.....ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ

ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΣΠΑΘΟΛΑΔΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΓΚΖΥΜΑ Η ΤΗΝ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ ΤΟ ΑΓΝΟ ΦΥΣΙΚΟ ΒΟΥΤΥΡΟ ΚΑΡΥΤΕ..ΟΧΙ ΤΟΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΟ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΚΡΕΜΑΣ..ΕΓΩ ΣΩΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ...

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΤΡΑ ΠΡΙΠΟΙΗΣΗ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΡΗΚΑ

Α ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΙΑ ΜΕΤΑ ΘΕΛΟΥΝ Η ΛΑΔΑΚΙ Η ΛΟΣΙΟΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΡΑΒΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥΣ....

LITTLE ANGEL MOY Η ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΣΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΟ ΠΕΤΡΑΙΛΑΙΟΥ..ΕΧΕΙ ΚΙΑΥΤΗ ΤΑ ΧΗΜΙΚΟΥΛΙΑ ΤΗΣ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΘΕΣ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΕΣ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ BEAMING BABY APO TO MY BABY CENTER..OTI UES STEILE MOY KAI PM FILAKIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Little Angel και εγώ χρησιμοποιώ bepanthol ointment σε μικρές ποσότητες και ευτυχώς δεν είχαμε ποτέ σύγκαμα-κοκκινίλες κτλ.

όσον αφορά τις weleda δεν πιστεύω ότι είναι τόσο κακές, φυσικά έχει τα χημικά, εξάλλου όλα γίνονται με χημεία ( ακόμη και το φρέσκο γάλα - η ένδειξη ομογενοποιημένο είναι χημική επεξεργασία- το παιδικό γάλα ακόμη πιο χημική επεξεργασία και σύνθεση εξού και η σωστή ορολογία του που είναι φόρμουλα γάλακτος!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηθελα να συμπληρωσω κατι για το cosmetc database koritsia...να αποφευγετε τις μαρκες που λενε για καρκινους και νευροτοξικες παρενεργειες...

πολλες φορες ο οργανισμος αυτος βγαζει κιτρινο και οχι πρασσινο καποιο καλλυντιο μονοκαι μονο επειδη εχει μεσα αιθερια ελαια που τα θεωρουν αλλεργιογονα...δε σημαινει αυτο ομωσ οτι ειναι κακα τα καλληντικα

κακα ειναι αυτα που τα συστατικα τους λενει οτι σχτιζονται με

καρκινουσ

νευροτοξικες-τοξικες ανωμαλιες

γενετικες μεταλλαξεις

αυτα να αποφευγετε οσο γινετε γιαυτο σας ανεφερα τη weleda που τα χει ολα αυτα προς αποφυγην

αλλα αν δειτε πχ τη grenn people h thn earths friendly baby που ναι 100% τις 100 % οργανικη σ και φυτικης προελευσης ακομη και τα επεξεργασμενα στοιχεια η και καποια συντηριτικα που βαζουν μεσα για να μην δημιουργηθουν μικροβια ειναι απο φυσικες πηγεσ...

αυτες τις εταιριες αν δειτς τις ςχει κιτρινες λογω των αιθεριων ελαιων που μπορει σε καποιους να δημιουργουν αλλεργιες..ειναι ομως φυτικα...καπου κατω στα πολυ ψιλα γραμματα αν δειτε το λεει

εγω παντωσ επιμενω στα καλλυντικα του βαψψηια αν δειτε εχουν πανω κ ημερομηνια ληξης καοιων λιγων μηνων....οποτε καταλαβαινετε

και για λοσιον ενυδατικη σας ειπα τη beaming baby k green people epeidh to www.bacchia.gr εχει μονο τελειω τελειωσ απλεσ μορφεσ κ οχι λοσιον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Πράγματι το όλο θέμα με τα καλλυντικά είναι σκέτη τρέλα!...

Εγώ απ'την εγκυμοσύνη μου ακόμη είχα απελπιστεί με τις κρέμες που θα μπορούσα να βάζω, και στο τέλος κατέληξα να χρησιμοποιώ για τις ραγάδες μόνο ελαιόλαδο. Το ίδιο χρησιμοποιώ και τώρα στο μωρό μου, για μασαζάκι, μετά το μπανάκι του. Τώρα από αφρόλουτρα, χωρίς να το έχω ψάξει, χρησιμοποιώ της Aveeno και της Weleda και φυσικά έμεινα μ΄αυτά που διάβασα!

Δείτε πάντως κι αυτό το site: http://fe-mail.gr/pages/posts/beauty/beauty3080.php και θα εκπλαγείτε!!! Η λύση είναι μία :αγνό πράσινο σαπούνι, που πλένονταν οι γιαγιάδες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλά βρε κορίτσια τι γίνεται; Μας έχουν κατακλύσει τα χημικά...

Έχω καταμπερδευτεί πια..άντε να δω τι θα αγοράσω τελικά για το μωράκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pantws koritsia kateliksa sta weleda, isws na mhn einai ta teleia alla apo to na parw tis proderm h' tis fissan sigoura ta weleda einai kalitera..toulaxiston tha niwthw kala me ton eayto mou , oti to epsaksa poli kai meta apo skepsi kateliksa se ayta.. den piga sthn eukoli lisi tous super market..ti allo na pw de kserw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

mariloy μου σουστεικα και πμ.mporeis na ta pareis apo ellada apo to www,mybabycenter.gr να σου ζησει το μπεμπακι σου

Το είδα κορίτσι μου. Σου έχω στείλει κι άλλο Pm..δες το σε παρακαλώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilou an ennoeis apo pou na paraggeileis weleda, lavera egw vrika thn pio oikonomiki lush mesw enos allou forum apo to poli pakismo pou ekana prin kati mhnes.

Yparxei mia kopelia pou malista einai melos ths Ellhnikhs Enwshs Thilasmou h opoia ta fernei se posothtes apo Germania kai oi diafora sth timi einai ontws ekpliktiki. P.x. tis proalles mou eixe teleiwsei to ladaki gia tis ragades ths Weleda kai epeidh den eixe h kopelia stock anagkastika na paw se katasthma me viologika na parw ena mpoukalaki, sto tameio plirwsa 26euro :blink: enw sthn kopela to paraggelnw me 16 ;) kamia sxesi etsi?

Opoia kopela endiaferetai mporw na ths dwsw perissoteres plhrofories. Einai kati pou systhnw anepifulkata giati to exw dokimasei pampoles fores...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω αγγελινα απο εκει τα παιρνω..1 κοπελα απο αθηνα..και ειναι 1 χαρα..δεν ηξερα οτι ειναι απο την ενωση θηλασμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια το τσαι για τον θηλασμο το πηρε ο δικος μου 4 ευρω απο Γερμανια..το μεγαλο πακέτο..εδώ πόσο έχει;;;ξέρει καμια σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια υπάρχει κ αυτό το site αν ενδιαφέρεστε για τα weleda.δεν εχω παραγγείλει αλλά έχει καλύτερες τιμές απ'ότι εδώ!!

http://www.bce-europe.com/en/Mother-Chi ... -Skincare/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΨΟΓΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΜΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΦΥΤΙΚΑ 100% ΚΑΛΛΗΝΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΟΙ ΚΡΕΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ...

ΕΙΝΑΙ Η PHYTS KAI H GAMARDE.ΒΡΕΦΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΨΟΓΑ..ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΕΝΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ...ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΤΟ ΚΙΝ ΤΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ......ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΣΑΙΤ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΠΑΝΤΩΣ

ΠΑΝΤΩΣ ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΥΔΑΛΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΤΖΟΤΖΟΜΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΚΑΛΕΝΤΟΥΛΑΣ..ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΛΙΤΩΣΕ ΤΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΥΡΟΔΕΡΜΙΑ...ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΕ ΝΩΠΟ ΔΕΡΜΑ ΜΑΣΑΖΑΚΙ.Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΟΣΙΟΝ....ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΝΙΔΑ .....ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΛΛΕΙΨΕΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΣΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ..ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΑΝ ΚΑΙ 1 ΣΤΟ 1000000000 ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ..ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ...ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΣΩΠΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...