Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

koritsia kalispera!

simera to proi viastika na po oti ola einai telia kai meta apo ligo piga nosokomio.O giatros mou eipe pos auto pou eniosa einai krampes tis mitras kai theli xekourasi.An gnorizi kapoia gia to thema as me voithisi sas parakalo.

psixologika exo gini xalia den ftani pou vasanistika na mino egyos den mporo oute na to apolauso :(:(:( giati?ti exo kanei?

Kleoxx geia sou kopela mou den etixe na ta xanapoume stin auxeniki mou eipan agoraki kai koritsaki kai giatros to idio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια αν και δεν ειναι της παρουσης σας λεω πως χωριζω..:( ειμαι πολυ χαλια..ειχα ερθει πριν 2 χρονια καλαματα λογου του αντρα μου τωρα τα μαζευω περνω τα παιδια μου και παμε Αθηνα..

Λοιπον αρχικα για τον υπνο τα ειχα βαλει να κοιμουνται σε παρκακι..ναι με πολυ καλο στρομα..και ηταν μια χαρα.. μετα τα βαλαμε σε κουνιες οσο για το ποσο μηνων να τα αλλαξεις σε κουνιες αυτο εσεις θα το δειτε αναλογα την αναπτυξη τους..οταν δεν θα χορανε πια μαζι..

τα ταιζα ενα ενα ημουν ολη την ωρα ξεγυμνη.. αναλογα πιο ξυπναγε πρωτο ετρωγε αν ξυπναγαν ταυτοχρονα τοτε το ενα απασχολιοταν με κατι αλλο..

Το μπανακι μας κρατουσε 10 λεπτα καναμε και λιγο μασαζακι μετα παλι ενα ενα προς Θεου οχι και τα 2 μαζι και οταν στηριζονται και παλι μην το διακυνδυνευσεται οταν μεγαλωσουν μπορειτε να τα βαζεται μαζι..

ο,τι αλλο θελεται χαιρομαι πολυ να σας απανταω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena!!!!

edo eimaste...den eisai moni!!!!

pos eimaste simera?ego pano pou elege telos oi emetoi,pali simera to proi.....eno oute troo oute pino kati giati ksero to apotelesma!!!

Anipomono na pao tin pempti ston giatro...mipos matho epitelous k to filo!!!!

natali.....ti na po?kouragio.........isos etsi na einai kalitera gia olous sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμεις παλι απο την αρχη εχουμε σταθερο προγραμμα σε ολα

παντα τα ειχαμε σε ξεχωριστα κουνακια και απο τον 2ο τα πηγαμε στις κουνιες τους

τρωνε παντα μαζι και να ξεφυγει καποιος στο φαι και παλι μετα θα φαει στο γευμα που πρέπει

μεχρι στιγμης λειτουργει ρολοι

ταλαιπωρηθηκαμε η αληθεια ειναι τον πρωτο μηνα

αλλα τωρα πεφτουμε για υπνο απο τις 10 μεχρι το πρωι στις 6 που θα τα σηκωσω να τα ταισω κοιμησμενα και θα κοιμηθουν μεχρι τις 8:30 - 9:00 το πρωι

βολτες βγαιναμε απο τις πρωτες βδομαδες

αν δεν ειχαμε και τα χαζοπροβληματα με τους κολικους στην αρχη και με την παλινδριμηση τωρα θα ειμασταν σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!

Γειά σου marker!!

Σήμερα ξύπνησα με διάφορα πονάκια, στη μέση, στην πλάτη,....κλπ. Μια ώρα έκανα για να μπορέσω να βρω μια θεση να βολευτώ και να μην πονάω! Μάλλον βάρυναν κι άλλο οι μπεμπούλες μου και μέχρι να συνηθίσω το καινούριο βάρος χρειάζομαι λίγες μερούλες... ;)

Εσείς? Τί κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

marker νομίζω ότι είσαι από τις τυχερές, μπήκαν πολύ γρήγορα σε πρόγραμμα τα μωράκια σου!

Πητερπαν έχεις ξεκινήσει τα ψώνια για τα μωράκια σου?ανυπομονώ να περάσει λίγο ο καιρός να ξεκινήσω κι εγω. τώρα μου φαίνεται ακόμη πολύ νωρίς.

ρε κορίτσια, η υπνηλία είναι πολύ συνηθισμένη στην εγκυμοσύνη...αλλά η αυπνία? στις 7 το πρωί κοιμήθηκα το πρωί και ξύπνησα 11! ένα δράμα έζησα όλη τη νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!! Τι κάνουν τα μωρούλια μας!!!!!!!???

Εγώ καλά είμαι!!! ... Από εχθές επέστρεψα στο γραφείο ... να δούμε πόσο θα πάει ... φοβάμαι, αλλά και τι να κάνω ... θα κάτσω όσο αντέξω ... το δύσκολο είναι η μετακίνηση και η καθιστική στάση επί 10 ώρες ... και δυστυχώς ούτε την απόσταση μπορώ να λιγοστέψω ούτε τις ώρες εργασίας ... Την επόμενη Τετάρτη θα πάω στον γιατρό μου, μπορεί να μου δώσει ακόμα άδεια, αν είναι να γυρίσω στο σπίτι ... ψιλοφοβάμαι, να σας πω την αλήθεια - δεν αντέχω όμως και την κλεισούρα του σπιτιού, με την αποκόλληση κόντεψα να πάθω υστερία - ο άντρας μου φεύγει νύχτα και έρχεται νύχτα από την δουλειά του, τους γονείς μου δεν τους αντέχω για πολύ (ιδίως τον πατέρα μου) διότι όλο μη και μη λένε ... Ας ελπίσουμε τουλάχιστον μέχρι την επόμενη Τετάρτη που θα πάω στον γιατρό να μην μας συμβεί κάτι κακό ...

Κατά τ' άλλα νιώθω καλά με την φουσκωμένη κοιλίτσα μου!!! Και μάλιστα χθες που επέστρεψα στο γραφείο όλοι ξετρελάθηκαν και χάρηκα τόσο πολύ που όλοι ασχολιόντουσαν με την κοιλίτσα μου και τα μωράκια μου!!!!!

Αλικάκι, και εγώ είχα αϋπνίες τον τελευταίο καιρό ... κοιμόμουν μετά την 1:00 και 5:00 το πρωί το μάτι γαρίδα ... και στριφογύριζα στο κρεβάτι!!! Βέβαια αυτό μέχρι χθες, γιατί με την κούραση της δουλειάς, σαν πουλάκι κοιμήθηκα χθες βράδυ!!! χιχιχι!!! Εγώ πάλι υποφέρω από πονοκεφάλους και ημικρανίες (σημειωτέον ποτέ δεν είχα ...), καθώς επίσης και από αιμορροϊδες ... τι άλλο θα δούμε πλέον!!!! να' ναι καλά τα μωράκια μου και εγώ πραγματικά όλα τα υποφέρω!!!!! Από ψυχολογία σούπερ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε επίσης όλες τις τυχερές διδυμομανούλες για τις συμβουλές και τα πρακτικά tips!!!!! Να' στε καλά κορίτσια και να χαίρεστε τα μικρούλια σας!!!!!!! Και μην μας ξεχνάτε ... σε κανά δίμηνο εδώ θα είμαστε πελαγωμένες με τις αγορές και τις ετοιμασίες της προίκας των μωρών μας ... δεν το συζητώ για μετά την γέννα ... θα πρέπει να είστε ανοικτή γραμμή επικοινωνίας!!!!!!! χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ marsourilami μου πόσο πολύ σε ζηλεύω!μου έχει λείψει πάρα πολύ η δουλειά μου και η παρεούλα με τους συναδέρφους αλλά φοβάμαι πάρα πολύ να γυρίσω. δεν παλεύεται αυτό το κλεισιμο στο σπίτι. δεν είναι ιδιαίτερα κουραστική σαν δουλειά αλλά πρέπει να λείπω πολλές ώρες, τώρα μία ώρα βγαίνω έξω και με πεθαίνει η μέση μου.

κι εγώ έχω ημικρανίες και μαλιστα μερικές φορές κρατάνε 2 και 3 μέρες!ελπίζω τουλάχιστον να μη συνεχιστούν οι αυπνίες γιατί θα σαλτάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

χαίρομαι που είστε όλες καλά, το ίδιο και εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες, φαίνεται οι πρώτες βδομάδες είναι πολύ επικίνδυνες.

Θα ήθελα να ρωτήσω, χθές πήγα στο γιατρό και έκανα υπέρηχο την Παρασκευή θα ξαναπάω για να κάνω αυχενική. Μα η αυχενική δεν είναι υπέρηχος, γιατί πρέπει να ξαναπάω?

Πραγματικά πάντως αυτό με τους γονείς είναι ένα θέμα, καταλαβαίνω ότι ανησυχούν, αλλά με το αίμαι που είχα 1 μήνα τώρα η μαμά μου δεν με άφησε σε χλωρό κλαρί. Μη αυτό, μη εκείνο! Άσε που σκεφτομαι ότι αν πάει κάτι στραβά θα με φάνε οι τύψεις, από τις ενοχές που έχει δημιουργήσει.

Όσο για ρούχα και δωμάτια δεν τολμώ καν να σκεφτώ ακόμη!!!

P.S. Πολλά φιλιά aliky & marsoupilami.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη, και εμένα πολλές φορές οι ημικρανίες (που αντικαθίσταντε με πονοκεφάλους και τούμπαλιν) κρατάνε 2 και 3 μέρες - εμένα ο γιατρός μου μου είπε να μετράω την πίεση μου, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω κάτι ανησυχητικό στην πίεση - κάνω κρύες κομπρέσες, και είχα πάρει την πρώτη φορά ένα depon δεν μου έκανε τίποτα και δεν ξαναπήρα!!! Ανυπόφοροι!!! Τους κονόμισα και αυτούς!!! Ελπίζω μόνο να μην μου μείνουν και μετά την εγκυμοσύνη!!!

Σούλα και εγώ αυτό σκεφτόμουν ... αν πάθω κάτι, ποιος τους ακούει ... ο άντρας μου κιόλας μου είπε όταν του ανακοίνωσα ότι θα επιστρέψω στην δουλειά "αν πάθεις κάτι, εγώ δεν θα έρθω να σε πάρω" ... κορίτσια, για κανένα μήνα λέω να δουλέψω, να μαζέψω εδώ το μπάχαλο και μετά σπίτι, ξεκούραση και ηρεμία!!!!

Όσον για τις αγορές ... εγώ δειλά δειλά τις σκέφτομαι ... ήδη πήρα τον κατάλογο του mothercare, ψάχνω στο ίντερνετ για καροτσάκι για διδυμάκια και ψάχνω και για ένα στεγνωτήριο!!! Μετά την αυχενική διαφάνεια, ξεθάρρεψα πολύ!!!!!!!! χιχιχι!!! Του λέω και του άντρα μου ότι θα τα πάρω όλα ρόζ και λιποθυμά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου soula μου! τελικά όλοι οι γονείς ίδιοι είναι, έτσι θα γίνουμε κι εμείς??? τα ίδια τραβάω κι εγώ, μετά την αποκόλληση έχω βρει μεγάλο μπελά, δεν με αφήνουν να κουνηθώ, μιλάμε για απίστευτη καταπίεση! η αυχενική διαφάνεια είναι ένας πολύ αναλυτικός υπέρυχος, κάνουν διάφορες μετρήσεις.

κι εγω τα σκέφτομαι όλα ροζ και τρελαίνομαι από χαρά!ευτυχώς ο αντρούλης μου δεν έχει πρόβλημα αν και δε νομίζω να τον πείραζε αν ένα απ΄τα δύο μωράκια έβγαζε κανένα τσουτσουνάκι μέχρι τον επόμενο υπέρυχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΜΕ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΥΝΑΧΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΦΤΕΡΝΙΖΟΜΑΙ ΠΟΝΑΩ ΛΙΓΑΚΙ ΧΑΜΗΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσήρθες koukou!έχεις διδυμάκια τελικά, τέλεια!!!!

μην ανησυχείς καθόλου για το φτέρνισμα, σου μιλάω εκ πείρας. εγώ εχω αλεργία και φτερνίζομαι συνεχώς, ρώτησα και το γιατρό και μου είπε ότι δεν πειράζει. εμένα με πονάνε οι ωοθήκες όταν φτερνίζομαι γιατί είναι ακόμη πρησμένες από την υπερδιέγερση(κι όμως μετά από 15 εβδομάδες!) αλλά δεν είναι πρόβλημα για τα μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου. Επεστρεψα κ εγω ημουν Αθηνα για την αυχενική. Ολα καλά. Δεν ειδαμε φύλο γιατι ειναι μικρουλια 5,5 εκ. Απλα μου εκανε εντυπωση που το ενα εχει αυχενικη 2 κ το αλλο 1,60. Ο γιατρος μου βεβαια μου ειπε να μην ανησυχω καθολου αλλα γιατι δεν ειδαμε φύλο εμεις? Τελος παντων αφου ειναι καλα δεν πειραζει. Βρε κοριτσακι μου πολύ λυπαμαι που χωριζεις πραγματικα ειναι πολυ λυπηρο κ ιδιως κ οταν υπαρχουν κ παιδακια αλλα κ χωρις ειναι κατι πολυ ασχημο. Ευχομαι να γινεται για το καλύτερο κ εσυ να εισαι δυνατη κ γερη για να σταθεις στα ποδια σου για τα παιδακια σου. Κοριτσια να στε καλα για τις συμβουλες καθε συμουλη δεκτη κ να σας πω την αληθεια ψαχνω συνεχεια για τετοια θεματα για να ειμαι προετοιμασμενη. Οσο για ψωνια εγω θα κανω μετα την Β επιπεδου οπως κ με την κορη μου. Βρηκα στα jumbo κουνια οικονομικη μια χαρα. Επισης καροτσι μαλλον θα παρω το τριροδο απο τα mothercare που μου αρεσε κ εμφανισιακα ετσι οπωςς το ειδα στον καταλογο βεβαια θα το δω κ απο κοντα. Τωρα για relax κ τετοια θα δω. Απλα σκεφτομαι να παρω ενα που ειναι σαν κουνια δηλ με μηχανισμο ετσι ωστε ισως οταν ταιζω το ενα το αλλο λιγο να νανουριζετε εκει. Λεω κ ολας δεν ξερω ακομα ειναι πολυ νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!.. ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΥΠΝΑΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3 ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΖΟΚΟΙΜΑΜΑΙ!!! ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΔΕΞΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΞΥΠΝΑΩ, ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΙΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΜΕΧΡΙ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ, ΜΕΤΑ ΑΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ!!!

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ? ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ 'Η ΣΕ ΔΥΟ? ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΑΚΟ Ή ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ? ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΡΩΤΗΣΑ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera filenades mou!!!!

Simera eimai 14 evdomadon k 4 imeron

Avrio epitelous tha pao ston giatro mou....makari na matho to filo!!!!

Exo arxisei dila dila k psaxno gia kounies k diakosmisi domatiou!!!!

tora gia karotsaki den exoume k para polles epiloges......vevaia eksartatai k apo to filo!!!!

Oti vreite k eseis na antallazoume apopseis k fotos!!!

2002.......eimai katheti iper tou oti ta paidia prepei na exoun to xoro tous!!!ara 2 kounies.....

ego molis den koimountai pleon sto domatio mas...pou tha prospathiso na einai sintoma.....tha ta valo to kathena sto domatio tou!!!

Pistevo oti prepei na aneksartita metaksi tous!!!

isos na kano lathos vevaia......i theoria apo tin psaksi apexei.....as mas voithisoun oi pio palies!!!!

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gianna83 xairetai. Grafw se asxeto post mias kai den eimai egkyos alla ithela na se rwtisw merika pragmata an mporeis na me katatopiseis. Eimai ki egw apo Kypro kai tha me endiefere na kanw ejvswswmatiki stin Athina mallon sto embryogenesis. Diavasa oti ki esy eisai apo Kypro ki ekanes tin ekswswmatiki ekei opote tha ithela na se rwtisw poso kairo xreiastikes na parameineis Ellada kai an to sygkekrimeno kentro exei kapoion synergati stin Kypro. Meta apo tin ekswswmatiki epitrepotan to taksidi; Einai dyskolo na parameinw poly kairo ekei logw douleias. Episis na se rwtisw an ta kataferes me tin prwti prospatheia i an ekanes kai kapoian prospatheia stin Kypro. An protimas apantise mou me p.m. Sygnwmi gia tis polles erwtiseis alla thelw na eimai plirws enimerwmeni prin na parw tin teliki apofasi. Eyxaristw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις μέλλουσες διδυμομανούλες και στα μπεμπάκια μας!!!! Τι κάνετε???

Και εγώ έχω ένα θέμα με τον ύπνο, είμαι ξύπνια σήμερα από τις 5:45 και ήρθα και στην δουλειά ... που πήγε η υπνηλία??? Με αναστατώνουν τα μωράκια μου!!!!!!!! Τα γλυκούλια μου!!! Χθες το βράδυ τρώγαμε με τον άντρα μου φρουτάκια και έπαιρνε κομματάκια και έκανε πως τάιζε πάνω στην κοιλίτσα μου μια το ένα μπεμπάκι, μια το άλλο μπεμπάκι!!!! Αχχχχχχχ πόση ευτυχία!!!!! Ώρες ώρες φοβάμαι ... αλλά ας μην σκεφτόμαστε αρνητικά!!! Εγώ αποφάσισα την Τετάρτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό μου, να μου δώσει άδεια - κουράζομαι τελικά πολύ και δεν αξίζει να τραβάμε αυτό το άγχος μήπως συμβεί πάλι κάτι, τόσο κόπο κάναμε να φτάσουμε στον πολυπόθητο στόχο - μην τα χαλάσω όλα ...

Κορίτσια, εγώ πάντως ψάχνω συνέχεια ιδέες στο ίντερνετ για αγορές για βρεφικό δωμάτιο!!! Δεν χορταίνω!!!! Εννοείται πως θα ανταλλάξουμε ιδέες!!! Να περάσει λίγο ο καιρός ακόμα ... δεν θέλω να κάνω από τώρα αγορές ... ίσως μετά την β-επιπέδου!! Το δικό μας σπίτι έχει τρία ευρύχωρα υπνοδωμάτια, στο ένα κοιμόμαστε εμείς, το άλλο το έχουμε γραφείο (δυστυχώς είναι απαραίτητο και λόγω δουλειάς δικής μου και του άντρα μου) και το τρίτο είναι τελείως κενό!!!!! Μόνο κουρτίνα έχει!!!!!!!Περιμένει εδώ και 2 χρόνια να γεμίσει με μωρουδιακά κλαματάκια!!!!! Άρα σίγουρα θα τα βάλουμε μαζί στο ίδιο δωμάτιο - τουλάχιστον μέχρι να πάνε σχολείο. Θα πάρουμε δύο κούνιες - ο προβληματισμός μας είναι για το που θα τα βάλουμε τους πρώτους μήνες, σε λίκνο ή σε καλαθάκι??? γιατί σίγουρα θα τα κοιμίζουμε στο δικό μας το δωμάτιο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrys xerete kai se esena!

ekana oli tin diadikasia me tis enesis kipro me ton ginekologo mou.

ekana 7 meres ellada.

ekana tin embryometafora kai tin epomeni mera taxidepsa.

einai i proti exosomatiki pou ekana kai petixe me didima kai tora eimai 4 minon,o giatros pou me parakolouthouse sto embryogenesis einai o Papanikopoulos kai eina kiprios,eimai poli euxaristimeni me to kentro.

an theleis otidipote rota me!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δυο ξεχωριστα κοριτσακι δεν νομιζω να σε βολεψουν

για σκεψου να θες να πας καπου μονη σου? υπαρχουν οι συνδεσμοι για τα δυο αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κ πολυ βολικό

εγω εχω απο την κορη μου ενα αλλα θα παρω απ τα mothercare αυτο που μου αρεσε για διδυμα για να ειναι πιο βολικο. Κουνιες κ εγω οπως ειπα θα τα βαλω τελικα χωριστα για να ειναι οσο γινεται πιο ηρεμα τα πραγματα.

Βρε κοριτσια εσεις που εχετε κανει την αυχενική ηταν η διαφορά τους ορατή? γιατι ανησυχω μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω (οπως ξαναεγραψα το ενα εχει 2 κ το αλλο 1,60 και ειμαι 28) γιατι ομως ειναι διαφορετικες κ τοσο μαλιστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...